Depilacja intymna: jakie metody stosują bikini Depilacja w domu

Depilacja intymna, jest boom popularności, weszła w modzie z nadejściem niesławnego bikini. Ale tradycja usuwania włosów w intymnych obszarów nie jest niepoważne i zrelaksowany wynalazek XX wieku. Wcale nie, depilacja intymna jest powszechnie stosowana od czasów starożytnych w różnych kulturach na całym świecie.

load...

Zawartość:

Historyczne korzenie procedury

Starożytnym Egipcie

W starożytnym Egipcie, do usuwania włosów w okolicy narządów płciowych uciekał ze względów estetycznych, bo gładką bezwłose jest uważany za ideał piękna i doskonałości. Na ścianach piramid obfitują z obrazami nagich tańca niewolników, tylko zawoalowaną pasów nagość perłowych i obszarów intymnych całkowicie pozbawiony jakiejkolwiek roślinności.

load...

Starożytna Grecja

W Grecji, przynajmniej w pewnych okresach, włosy na ciele z wyjątkiem głowy, były symbolem barbarzyństwa. W zachowanych antycznych waz greckich znaleźć wiele nagie sylwetki bez sierści w okolicy narządów płciowych.

Starożytny Rzym

Pielęgnacja ciała jest ważnym aspektem kultury rzymskiej. W odniesieniu do usuwania niepożądanego owłosienia na ciele kobiet, z reguły usunąć roślinność na nogach i na ramionach. Częściowo pozbyli włosy łonowe. Depilacja w okolicy narządów płciowych rozprowadzono wśród rzymskich prostytutek, co pozwoliło im zająć dużą opłaty od swoich klientów. Z tego można wyciągnąć wnioski na temat seksualnych i estetycznych preferencji starożytnych Rzymian.

Azji i Indii

Przedstawiciele Azji, a zwłaszcza w Indiach, różniące niezbyt intensywne owłosienie, dawno usunięte nawet rzadki roślinności w miejscach intymnych.

Muzułmaninem i kraje arabskie

W haremy przechowywane specjalne eunuchów, należy regularnie usuwać włosy na ciele z konkubin. Usuwa wszystkie roślinności z wyjątkiem głowy włosy na głowie i brwiach. Ważnym rytuałem w ramach przygotowań do ślubu arabskiej i do dziś jest uważany za całkowite usunięcie włosów na ciele jako symbol czystości i oddania.

Przed metody przeglądowej depilacji intymnej powinny znaleźć się w dwóch podobnych, ale różnych pojęć: woskowanie i usuwanie włosów.

Powiększający polega na usunięciu widocznej części włosa bez wpływu na mieszki włosowe: golenie, depilacja chemiczna specjalne kremy. Po zabiegu włosy odrastają w bardzo krótkim okresie czasu.

depilacji – usuwanie włosów, wpływając na korzeń i pęcherzyków części, w zależności od zastosowanej techniki pozwala pozbyć włosów przez względnie długi okres czasu lub na stałe.

Rodzaje Depilacja intymna

Dziś wyróżnić następujące główne rodzaje depilacji intymnej:

Brazylijska, ona jest Hollywood depilacji lub Sphinx – całkowite usunięcie włosów w okolicy narządów płciowych.

Brazylijski pas startowy, irokezem depilacji lub francuskim – w środku kości łonowej jest mały pasek włosów sterczały.

Trójkąt brazylijski – łonowe zostawić mały trójkąt długości włosów około 5 mm.

Freestyle – dowolny kształt, linia, długość.

Filmy na zdrowie patrząc Depilacja

Metody depilacji w intymnej strefy

Depilator elektryczny

Produkowane konwencjonalnego depilatora, pracujący na zasadzie pęsety, wyrywanie włosków kilka naraz. Procedura nie jest najbardziej przyjemny, towarzyszy ból. Nadaje się tylko do usuwania włosów łonowych. Użyj depilator elektryczny, aby pozbyć się włosów na wargach sromowych jest wysoce niepożądana. Przed procedura powinna wziąć gorącą kąpiel, do okolic bikini jest dobrym parowej. Po kąpieli, skóra powinna być sucha i dezynfekcji, a długie włosy przycięte do 1 cm. Po depilacji intymnej ma obowiązek traktować skórę antyseptycznym i łagodzącym smaruje żelem. Nie spiesz się ubrać. Pozwól skórze oddychać trochę. Po usunięciu włosów w obszarach intymnych korzystających electrodepilator niepożądanej roślinności można zapominać, przez co najmniej dwa tygodnie. Regularne stosowanie depilacji stopniowo sprawia, że ​​włosy bardziej miękkie i cieńsze, ale istnieje ryzyko wrastania włosków. Aby tego uniknąć, biorąc prysznic, stosować peeling.

Powiększający – Powiększający

Pod woskowania oznaczało usuwania włosów za pomocą wosku, żywicy lub cukier. Najczęściej stosuje się wosk, który ogrzewa się w łaźni wodnej i specjalnego zębatej zastosowanej do obszarów problemowych lub pasków zastosowanie wosku. Kilka sekund po wlać szybko oderwać pasek wosku wraz z włoskami. Pozostałości wosku usuwany ze specjalnym roztworem, a skóra jest rozmazany łagodnym uspokajające działanie środka dezynfekującego. W ciągu kilku dni po depilacji wskazane jest nosić bieliznę wyłącznie z naturalnych materiałów. Jakościowo wykonywać intymnej depilacji woskiem w domu jest trudne. Lepiej zaufać profesjonalistom. Przed użyciem, wosk musi być badane na alergię, aby uniknąć niepożądanych reakcji. Woskowanie – najszybszy, najbardziej popularne, ale również najbardziej bolesną procedurę. Będzie to zaoszczędzić od roślinności w okolicy narządów płciowych przez około dwa tygodnie.

Wideo z cukru depilacji – Shugaring

Mechaniczne depilacja

Najbardziej przystępne i bezbolesny zabieg, jeśli wykonano starannie, oczywiście, jak zwykle maszynki depilację. Nieście go sam może każda kobieta w domu, ale trzeba to zrobić bardzo często, ponieważ nie ma wpływu na korzenie włosów, ale tylko widoczna część z nich. Golenie obszarów intymnych wymaga szczególnej uwagi do higieny i warunków sanitarnych: regularna aktualizacja maszynki głowy, dokładnie zdezynfekować wszystkie narzędzia i okolic bikini przed i po depilacji. Włosy golić tylko w trakcie ich wzrostu! Doskonałe narzędzie dla kojący podrażnioną skórę po goleniu – proszku dla niemowląt.

Depilacja chemiczna

Za pomocą depilacji chemicznego usuwania włosów za pomocą specjalnego kremu zawierającego cząstki sierści gryzoni i ich kruche. Krótko po nałożeniu kremu, wystarczy zdjąć specjalną łopatką z upadłych dala włoskami. Efekt utrzymuje się przez około tydzień. Należy zauważyć, że krem ​​powinien być zaprojektowany intymnej depilacji i zawierają substancje mniej agresywne niż usuwania włosów na innych częściach ciała.

Enzym depilacji

Enzym depilacji odbywa się za pomocą specjalnych substancji czynnych – enzymów (trypsyna, papaina, chymotrypsyna) i podczerwone. Dla całkowitego usunięcia włosów jest konieczne powtórzenie procedury, jak Mieszek włosowy pod wpływem enzymów zniszczone stopniowo.

Zdjęcia i laserowe usuwanie włosów

Obie procedury są oparte na efektach strumieniowi światła, tylko laser działa bardziej subtelnie i precyzyjnie, a lampa błyskowa natychmiast oddaje dużą powierzchnię roboczą. Wiązka fotonów Wprowadzenie do mieszków włosowych jest pochłaniana przez pigment melaniny zawartej we włosach. Tak więc nie jest przegrzanie i uszkodzenie komórek w skórze głowy. Aby osiągnąć pożądany efekt będzie musiał spędzić kilka sesji. Ponieważ blond włosy zawierają mniej melaniny, blondynka kobiety będą musiały zamówić więcej procedur. Po zastosowaniu lekkich metod depilacji intymnej dla dwóch tygodni należy ograniczyć zabiegi wodne i się przed UV – część już otrzymanych w trakcie postępowania.

Intymne elektrolizy

Podczas elektrolizy jest wprowadzany do włosów pęcherzyka cienkiej igły, przez który ładunek elektryczny prądu. Żarówka włosy są niszczone pod wpływem prądu. Zaletą jest możliwość jej stosowania, niezależnie od koloru i powoduje fazę wzrostu włosów. Chociaż elektroliza i pozwala pozbyć się niechcianych włosów, ból i prawdopodobieństwo blizn, zatrzymuje się wiele kobiet z tą metodą.

Połączone metody depilacji

Połączone metody depilacji łączy kilka metod usuwania włosów. Tak więc w ostatnich latach jest coraz bardziej popularny Elos-depilacji połączenie elektryczne i Fotoepilacja.

Do tej pory, kameralny woskowanie ma pełne prawo do istnienia, zarówno estetyczne i higieniczne powodów, ale w wyborze formy i metody depilacji należy rozważyć trzeźwo i bez zapominania najważniejsze – zdrowia.

Nick Levchenko

load...