Depilacja i usuwanie włosów – różnice i podobieństwa

Zawartość:

A kto wymyślił tej bolesnej procedury – depilacji? Kto iw jakim momencie zdecydował, gdzie dziewczyna „niezbędne” włosy na ciele, iw którym – „zbędne”?! Na pewno to zrobił mężczyzn w zemście za to, co oni mają się golić codziennie. Z jakiegoś powodu, że ta procedura po prostu jazda męki (próbowali przynajmniej raz, aby usunąć wosk z włosami na nogach lub pod pachami). A my, dziewczęta usuwanie włosów …. Czyli usuwanie włosów … Nawet tutaj jest problem :. Zawsze te dwa pojęcia są mylone! Załóżmy, zrozumieć, niż różni się od woskowanie depilacji, czy może to wszystko to samo?

load...

Czym różni się od depilacji woskowanie

Wydawać by się mogło, „depilacji” i „depilacja” – bardzo podobną w rozumieniu tego słowa. Obaj oznaczać usunięcie niechcianych włosów z organizmu. Ale różnica między nimi jest. Główną różnicą w porównaniu z woskowanie depilacji jest to, że usuwanie włosów jest usuwane, gdy widoczna część włosów i mieszków włosowych w dalszym ciągu życia, i u podstaw depilacji jest zniszczona. Mówiąc najprościej, usuwanie włosów – jest to tymczasowe i usuwanie włosów – na zawsze. Idziesz do depilacji – pozbyć się nadmiaru roślinności na ciele na zawsze. Wolisz depilacji – golenie brzytwą, paski wosku lub stosować specjalne kremy i powtórzyć procedurę co kilka dni.

Wait-czekać, dlaczego słowo „leczenie” odnosi się do niemal wszystkich powyższych procedur? Spacer w każdym sklepie elektrycznym i obok suszarki do włosów i żelazka, widać całą półkę „elektrycznych depilatorów”! Ale nie zawsze wyeliminować włosy, więc to nie jest e- i depilacji? I już znajome wyrażenia jak „woskowanie”, „cukier depilacji” – również nie jest prawidłowy? Niestety, tak jest. W rzeczywistości, co jest sprzedawane w sklepie na półce ze sprzętem – elektrovibrodepilyator, a nie „pralek”, jak jest napisane na metce. Większość salonów piękności oferują usługi woskowanie dla różnych obszarów ciała.

Dlaczego wszystkie są pomieszane? Trudno teraz powiedzieć, kiedy modne „depilacja” pojawił się na ustach niemal wszystkich kobiet w naszym kraju. Po tym wszystkim, jego głównym znaczenie polega na tym, że dodatkowe włosy mogą być usunięte, a tylko na dobre, czy nie – drobnych sprawach. To jak historia słynnego słowem „xerox”, kiedy większość kopiarek nic do marki Xerox miał. Ale reklama ze słowem „kserokopia”, a teraz wiszą na każdym rogu, a nie, to nie przeszkadza. Również z usuwaniem włosów: Słowo stało się spopularyzował za granicą, i jaka jest różnica między usuwania włosów przez woskowanie, to nie jest szczególnie zainteresowany. Co więcej, niektóre z ekspertami salonach kosmetycznych i dziś można klarownie wyjaśnić różnicę między nimi. „Czy istnieje życie na Marsie, czy istnieje życie na Marsie … Co za różnica?”. Główną rzeczą, że klient opuścił spełnione. Ponieważ pewne zamieszanie nadal istnieje.

Historia depilacji

Cokolwiek to było, ale woskowanie pochodzi z czasów starożytnych. Starożytny egipski kobieta ogolił nadmiar włosów zaostrzone obiektów – jak nowoczesne maszynki. W starożytnym Rzymie, usuwać niechciane roślinność z organizmu poprzez skręcenie włosy na silnym wątku i wyciągając je gwałtownie. To nie lubi? Co, myślisz, nowoczesne depilatory elektryczne rozmieszczone? Stary dobry sposób piękno rzymskich nadal działa: mechanizm przędzenie ostro ciągnie włosy z organizmu.

load...

Kleopatra i Nefretete pierwszy wpadł na pomysł, aby umieścić na masce ciała miód, wosk pszczeli i naparów ziołowych, aby usunąć nadmiar włosów z ciała (tak wyglądał shugaring!). Nie gardzi piękno i kleszcze, powodując wypadki pokojówki zegar pull „boskie włosy.”

Paski wosku i analogi do depilacji kremy zostały wymyślone na Wschodzie krótko przed XIV wne W haremie IN miał mnóstwo czasu, próbując wymyślić sposób, aby organizm całkowicie gładkie i atrakcyjne. Dlaczego nie zrobić na szansę doprowadzenia pojedynczego człowieka, gdy istnieją setki ładnych konkurentów!

Jak widać, przez setki lat w procedurze usuwania włosów jest trochę zmieniony. I to nie dziwi, że nowy może wymyślić, aby tymczasowo usunąć zbędne owłosienie? Z drugiej strony, postęp techniczny nie jest jeszcze opuścić ten delikatny problem w bok – wielką szansę nie tylko golić włosy, ale nie pozbyć się problemu nadmiaru roślinności na ciele. Przyszedł wiek depilacji!

Dziwnie mogłoby pojawić się już w 1896 roku wystarczy, ale do depilacji. Następnie niemiecki lekarz nazwie Freund oferowane idealne rozwiązanie problemu: w ciągu zaledwie kilku absolutnie bezbolesne zabiegi, aby pozbyć się niechcianych włosów na zawsze! Cała sprawa jest taka, że ​​to podczas rentgenowskie zostały odkryte. To tylko wszystkich tych, którzy chcą naświetlać się na taśmie nie są budowane i stracił „genialny pomysł” za nic.

Pod koniec XIX wieku rozpoczął, a pierwsze eksperymenty z electroepilation, metoda ta poprawiła praktycznie wszystkie minionego stulecia. Wiele z dzisiejszych młodych pań używać go aż do teraz. Znaczenie elektrolizy, który jest wprowadzany tonyusenkaya elektrody igłowej w cebulki włosa, porażenie prądem elektrycznym i eliminuje korzeni włosów. Można sobie wyobrazić, jak bolesne to procedura. I robi to w kilku etapach, a ślady „strzałów” nie może wyleczyć się do dwóch miesięcy!

Pod koniec XX wieku, jesteśmy zadowoleni, depilacja laserowa – bolesna procedura chociaż, ale bardziej skuteczne. Jego głównym problemem jest to, że „zabijanie” od korzeni włosów jednej strefy trwa 5-6 godzin, a właściciele ciemnej skóry lub jasne włosy po prostu nie mieści się na ciele. I nawet teraz dość często reklamowane ten rodzaj depilacji – Został on zastąpiony przez inny, bardziej wydajnego systemu: depilacji. Ta procedura jest dość szybkie i korzystne dla blondynek i brunetek, że po prostu nigdy nie udało się pozbyć czynnika bólowego. Mówią, że Europa jest łowienie enzymatycznego usuwania włosów. …. Mówią, że to prawie nie boli!

Depilacja oraz depilacja: co wybrać

Jak widać, istnieje wiele metod usuwania owłosienia, a każdy obiecuje usunąć włosy na zawsze. Ale nie łudźcie się – aby osiągnąć idealnie gładką skórę zawsze muszą przejść procedurę kilka razy. Co odwiedzić kosmetyczki i spędzić modne depilacji, jeszcze nie oznacza natychmiastowe zniszczenie mieszka włosowego i zaprzestanie wzrostu włosów. Wszelkie depilacji wymaga odwagi, cierpliwości i znaczne fundusze. Ale niektórzy ludzie, procedury te generalnie są przeciwwskazane ze względów zdrowotnych.

Oczywiście, różnica między depilacji oraz depilacji tam, i więcej. Ale to jest raczej teoretyczne. Ale praktycznie, w obu przypadkach, aby pozbyć się nadmiaru roślinności w ciągu zaledwie jednej sesji, a do końca życia nie jest jeszcze możliwe. Rzeczywiście, po depilacji włosy rosną rzadsze i bardziej subtelne – ale to szczegół. Więc zdecydować, czy nie powinien być traktowany schłodzić do kremów i wosków i zaoszczędzić pieniądze na usuwanie włosów, czy babcia znaczy. To wszystko zależy od charakteru: dla kogoś golą nogi i myć zęby rano – zwykle bez uciążliwego rytuału. A kto jest gotów przejść kilka razy ból nie dłuższym radzić sobie z tym problemem.

load...