Depilacja cukrem w domu: instrukcje wideo i zaleceń

Depilacja cukrem w domu, ona shugaring (od „cukier” Angielski -. Cukru), może być słusznie uważane za najbardziej starożytnej sposobem usuwania zbędnego owłosienia, że ​​w pogoni za idealnie gładką skórę kobieta zaczęła używać kilka tysięcy lat temu. Według legendy, jest to sposób na wykorzystanie królowej Kleopatry. I do dziś najbardziej popularne depilacji używa cukru w ​​krajach arabskich. Pomimo wielu nowomodna metod depilacji, to proste, ale zaskakująco skuteczną metodę wygrania serca piękno zachodnich i krajowych, powodując ich zapomnieć o Brzytwy, maszyn, kremów i wosku.

load...

Zawartość:

Korzyści z domu usuwania włosów

Cukru. Shugaring zachodzi w temperaturze ciała, w przeciwieństwie do depilacji gorącym woskiem lub żywicą, która eliminuje możliwość oparzeń termicznych i rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Absolutnie bezpieczne z powodu użycia przyjaznych dla środowiska naturalnego, składające się wyłącznie mieszaniny cukru, wody, soku z cytryny, bez środków konserwujących, barwników, środków zapachowych i innych agresywnych chemikaliów. Po resztki makaronu popijane zwykłych procedur wystarczy ciepła woda bez użycia żadnych dodatkowych kosmetyków.

load...

Hipoalergiczna – nie powoduje długotrwałe zaczerwienienia skóry i reakcje alergiczne, więc można go używać nawet na bardzo wrażliwych obszarach ciała. Łatwy zaczerwienienie spowodowane czysto mechaniczne działanie pasty shugaring szybko mija, a skóra jest idealnie gładka i aksamitna, bez zaczerwienienie, pęcherzyki lub pryszcz.

Odpowiednio przygotowane pasty cukrowej pozwala skutecznie usuwa nawet najkrótsze włoski tak krótkie jak 1-2 mm, co jest prawie niemożliwe, aby zrobić w inny sposób.

Efekt po użyciu cukru znajdującego się nawet na grubej sierści, znacznie dłużej niż po woskowanie.

Pasta cukrowa może być stosowany do usuwania włosów na każdej części ciała, w tym do samodzielnego depilacji okolic bikini, które jest ważne dla skromnych i nieśmiałych dziewcząt, którzy czują się nieswojo podczas takiego delikatnych procedur w kabinie.

Prostota i niski koszt procedury pozwala go w domu bez pomocy przy minimalnych kosztach materiałowych. Wszystkie niezbędne składniki do shugaring prawie zawsze w domu.

Jedyną wadą usunięcie cukru włosów – niewielki ból, które są mało prawdopodobne, aby stać się problemem, zwłaszcza po doświadczeniach bolesnej depilacji woskiem. Poważne przeciwwskazaniem cukrem Depilacja albo. Należy zachować ostrożność dla osób cierpiących na cukrzycę. Natychmiast po przedłużonej ekspozycji na słońce lub solarium Nie usuwaj cukru włosów. Ponadto, procedura powinna czekać, jeśli skóra na leczonej powierzchni i rannych niej ma wrzody.

Zasada działania „cukier»

Procedury

Penetrujące w głąb mieszków włosowych, pasty cukrowej włosy są usuwane całkowicie eliminuje prawdopodobieństwo wystąpienia wrastających włosków i stanów zapalnych. Dużym plusem cukru depilacji jest fakt, że koperty z makaronu i delikatnie usuwa wszystkie włosy bez wpływu na żywe komórki naskórka. Skutecznie usuwa i wrastanie włosy pozostały w pamięci po zastosowaniu innych metod usuwania włosów. W razie potrzeby, pastę można stosować do tego samego obszaru skóry kilka razy, bez uszkodzenia go. Ponadto cukier ma działanie antyseptyczne, która minimalizuje ryzyko zakażenia w czasie tej procedury.

Po zastosowaniu cukru, w zależności od indywidualnych cech ciała, włosy zaczyna rosnąć z powrotem po półtora miesiąca. Przy regularnym przebiegu zabiegu włosy stają się cieńsze i słabsze, co znacznie upraszcza proces ich usuwania.

Depilacja cukrem w domu

Depilacja cukrem można zrobić w salonie, który będzie kosztować znacznie tańsze niż w przypadku innych metod usuwania niechcianych włosów. Mistrz wysuszać skórę, usuwa włosy profesjonalnej pasty i proces uspokajający gruntów. Jednak, aby uruchomić do salonu nie jest koniecznie, ponieważ procedura jest tak prosta, że ​​posiadają własną rękę w domu nie będzie miał trudności. Aby to zrobić, można kupić gotowe makaron shugaring lub gotować samodzielnie. Zakupiono pasta może zawierać środki znieczulające do bólu, guma arabska, aby ułatwić usunięcie mieszaniny ze skóry i kwasu cytrynowego, który ciągnie skórę ułatwia procedurę.

Dobrym instrukcja video

Pastą cukrową przepis na shugaring

  • 10 łyżek cukru
  • 1 łyżka soku wody z połowy cytryny

. Ścisłe przestrzeganie proporcji jest koniecznością! Wszystkie składniki miesza się w aluminiowej misie, cieplnej na małym ogniu, stale mieszając. Masa powinna być jednorodna. Po pierwsze, zawiera rondla będzie przezroczysta, po czym zaczyna się pienić i pojawiają się pęcherzyki, po czym mieszanina nabiera barwy karmelu. Zagotować na małym ogniu przez 5-10 minut. Ważne jest, aby domyślić się z czasem, ponieważ jeśli mieszanina jest niedogotowane, to będzie źle się toczyć w kulki, a jeśli trawienia – będzie musiał boleśnie długo, by wyrobić gumę do optymalnego stanu. Zdjąć z ognia, wlać do pojemnika z tworzywa sztucznego i daje fajne. Jeżeli mieszanina lepka nie przykleja się do palców, to jest odpowiednio ugotowane.

Na dobre makarony interakcja z włosia tuż przed procedurami witryny epiliruemy musi być czyste, suche i odtłuszczone, w przeciwnym razie efekt nie będzie zadowalający. Można też posypać trochę talku miejsce. Ponieważ cukier jest całkowicie usunięte tylko nie więcej niż 6 mm, długi włos, pożądane jest, aby wyciąć trochę.

Krok Sekwencja

  • Hoc szpatułka cienką warstwę pasty cukrowej ciepła w kierunku wzrostu włosów. Zajmujemy się warstwę pasty pas tkaniny bawełnianej jest dociskany z jednej strony pozostawiając wolną krawędź. Gdy pasek jest dobry kij do makaronu, wziąć ją za darmo krawędzi i pociągnąć gwałtownie przeciwko wzrostu włosów.
  • Daj gotową mieszanką do schłodzenia do temperatury, w której może być swobodnie podejmować ręce. Uzyskanie trochę makaronu łyżkę i zaczyna ugniatać palcami, ostrożnie wyciągając go w różnych kierunkach. Więc pasta Kolor zmieni się na Twoich oczach z karmelem na perły, a następnie nudny biały. Z rąk ciepłą pastę zmiękcza. Jeśli proces idzie tugovato i wklejać nie chce stać się elastyczna i miękka, dodać kilka kropli gorącej wody i nadal ugniatanie intensywnie. W końcu pasta powinna być lepka i przykleja się do rąk, jak guma do żucia. Do depilacji przygotowane wziąć piłkę i delikatnie rozwinąć go przed wzrostu włosów, należy oczekiwać kilka sekund i gwałtowny ruch oderwać w kierunku wzrostu włosów.

Po usunięciu cukru włosów w domu zmyć pozostałości ciepłą wodą i nanosi na skórę balsam kojący. Po depilacji skóry cukru staje się Górny jak po peelingu. Aby całkowicie wyeliminować możliwość wrastające włosy raz lub dwa razy w tygodniu zaleca się traktować obszary proepilirovannye zarośla.

Głównym problemem, z którym może zmierzyć się przybysze, – gotowanie cukru wklej właściwą konsystencję. Pomimo wszystkich elementarnych receptę, wiele osób potrzebuje czasu, aby nauczyć się dokładnie określić zapotrzebowanie na czas mieszania i utrzymanie optymalnej temperatury, więc na początku, mieć dużo cierpliwości i czasu.

load...