Delikatny kolor włosów: plusy i minusy

Zawartość:

Oczywiście, wszystkie kobiety chcą mieć grube, piękne i zdrowe włosy. Że po prostu nie rób tego – kupić wszystkie rodzaje wypełnień szampony, balsamy używać elektryzowaniu się włosów i wyrównane. Manipulacja kosmetyk nie ma limitu! Ale nadchodzi nowy sezon, moda się zmienia, lub po prostu myśl pojawia się w umyśle piękno – i nie zmieni I czy obrazem? Zgadzam się, zdobywania nowych rzeczy, robiąc kolejny włosy i malowanie włosów, dziewczynę transformacji. Pojawia się zmusić zapomnianych problemów, a na ciebie z lustra wygląda zupełnie inną osobę: Widoki pewny siebie, uroczy i atrakcyjny mężczyzna. Ale to bezboleśnie przejść zmiany w kobiecej głowy włosami?

load...

Obecnie producenci oferują ogromny wybór różnych produktów do barwienia. Są sparing obietnicę farbowania włosów trwałą barwę, efektywności i szary cieniowanie to wszystko TOP – brak uszkodzeń, ochrona zdrowia i urody. Proponujemy, aby dowiedzieć się, czy nie jest uzasadnione i prawdziwe takich zapewnień.

Barwienie wczoraj i dziś

Farby do włosów stosowany nawet nasze prababcie, ale ich skład był inny. Niektóre tradycyjne receptury są nadal w modzie. Tak więc, aż dotarliśmy do henny i Basma, który nadal używać starszej generacji kobiet. A nie zbyt wiele lat temu, aby zmienić obraz stosować napar z rumianku, jaskier, Sophora, rabarbaru lub nasion cykorii i łupin orzechów, buraków cukrowych i szafranu.

Do tej pory, farby do włosów – to złożone związki chemiczne, które w ostatnim czasie producenci zaczęli dodawać ekstraktów roślinnych. Odbywa się to nie w celu poprawy działania barwiącego, a dla efektu terapeutycznego. Dostajesz produkt z efektem „dwa w jednym” – z niej zmienić kolor i odżywia włosy. Jednakże główną wadą z barwnikami na bazie składników naturalnych jest wąski zakres odcieni. Prawdziwie żywy kolor można uzyskać przy użyciu wyłącznie syntetycznych składników, które są w naturalny sposób wpływają na strukturę włosa. Ponieważ w przypadku produktów naturalnych włosów ufarbowano w odcieniach tylko miedzi-brązowy. W tym wypadku wynik może być nieprzewidywalne.

Dokonane na podstawie soli różnych metali (na przykład, manganu, niklu, kobaltu i żelaza), gwaszach podobnych farby – są tylko pokrycie powierzchni włosów. Z ich pomocą można uzyskać szeroką gamę odcieni.

load...

Niektóre nowoczesne produkty są barwniki utleniania, który obejmuje nie tylko włosy na zewnątrz, ale również przenikać do wnętrza, biorąc udział w reakcjach chemicznych, to co osiągniesz pożądany kolor. Barwiących – procesem wieloetapowym. Na początkowym etapie cząsteczek barwnika są tak duże, że nie mogą dostać się do wnętrza włosa. W tym traktuje się roztworem amoniaku, – następnie pęcznieją i przepuszcza niezbędne elementy. W rezultacie, farby, tworząc połączenie z keratyny, co daje pożądany efekt, polegający na wyeliminowaniu działania mechanicznego, na przykład do prania nie jest możliwe.

Sam proces utleniania przepływa około dwudziestu minut, występuje wtedy, gdy te dwa składniki zawarte w każdym z tuszem. Barwnik, coraz wewnątrz, daje nowy kolor włosów, o ile ich powierzchnia nie wróci do swojego zwykłego stanu. Faktem jest, że podczas nakładania, są one przekształcone w „jodełkę” – łuski włosa otwartej, w celu przegap niezbędne cząsteczki. Po pewnym czasie, gdy są zamknięte, „zamknięcie” farba, dlatego można cieszyć się przez długi czas nowy odcień.

Składniki wyrobu barwiący może być podzielony na trzy części: podstawa, stabilizujących i modyfikatorów. Te dwa ostatnie elementy nie są zaangażowane w proces tonowania jednak wpływać na intensywność koloru i jego konserwacji. Jeśli używamy tylko podstawę, nowy kolor znikną szybko (efekt ten otrzymał specjalne szampony koloryzujące i pianki, które nie są częścią stabilizatorów).

Delikatne farby: plusy i minusy

Obecnie większość farb wykonanych na bazie kremowej emulsji, która nie tylko zapewnia łatwość użytkowania, ale także wysokiej jakości barwienia. Aby nie zepsuć włosy i tak długo, jak to możliwe, aby utrzymać ich zdrowie i naturalny połysk, eksperci zalecają stosowanie produktów amoniak-free. Takie kosmetyki, według stylistów, najbardziej delikatny.

Ostrożny barwienie

Kobiety, które cenią sobie dowód farbę, po pewnym czasie zauważył, że włosy stają się matowe, stale załamać. Winowajcy od – amoniaku i nadtlenku wodoru, który jest częścią barwnika. Pochodzenie – jest bezbarwnym gazem, który przerywa powierzchnię włosów, a tym samym otwarcie ścieżki atramentu, ułatwiając penetrację. Potem przychodzi w następnej pozycji, która niszczy naturalny pigment, pozwalając na pojawienie się nowego cieniu. W efekcie kolor trwa dość długo, ale zmienia się struktura włosów – oni wysusza i osłabia.

W kosmetyce oszczędzające amoniak jest nieobecny, a procent nadtlenku wodoru jest znacznie zmniejszona. W tym przypadku, pigment farby otacza naturalne włosy, ale nie przenika do wnętrza i ich nie uszkodzić. W związku z tym procedura jest bezbolesna i uważany jest za łagodny do włosów.

Świeży kolor oraz odzysk

Sparing farba nie zawiera amoniaku posiada podwójny efekt – włosy farbowane i traktować je. Często w skład takich wyrobów jest kompleksem witaminy (grupa B) i ekstrakty roślin użytkowych, na przykład, brzozy lub prosa, łupiny orzecha i pestek winogron. Składniki te chronią włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV, nie wysusza je, pomagając utrzymać wilgoć w środku, a także normalizuje procesy gruczołów łojowych, nasycenie i wzmocnienie cebulek korzeniowych, poprawiają przepływ krwi.

Ci, którzy mają cienką, nudny, mdły wyglądające włosy, eksperci zalecają stosowanie do barwienia produktów bezzamiachnye wpływających pozytywnie. Ponieważ zawierają one witaminy naturalny odcień włosów staje się coraz bardziej nasycony, będzie jedwabistość i blask.

Jeśli jesteś pod prysznicem eksperymentator i miłości, aby zmienić swój sposób, środki bez amoniaku – tylko to, co nakazał lekarz. Barwnik ten jest wyprane dość szybko, tak, że jeśli eksperyment nie powiodła się, a nowy kolor okazał się nie zgodnie z oczekiwaniami, a następnie po miesiącu lub dwóch nie będzie śladu. Ponadto, można bezpiecznie dopasować kolor włosów to kolejny delikatny farby.

Kolejnym ogromnym plusem jest to, że stopniowo zaczerwienienie twarzy, Kosmetyki nie pozostawia widocznej granicy między korzeniami i kolorowej części loki. W ten sposób element barwiących regularne stosowanie wchłania się włosów, a zatem, nie jest wymagane dodatkowe środki stosowane do całej długości – można obsługiwać tylko pojedynczych porcji kolorów.

Wady tego produktu bez amoniaku

Takie barwniki są wystarczająco capricious. Profesjonalną opiekę nie można uniknąć, jeśli chcesz radykalnie przekształcić, malować siwe włosy lub rozjaśnić. Aby użyć amoniaku darmowe kosmetyki w domu, trzeba mieć pewną wiedzę o barwach i zrozumieć niuanse procedury. W przeciwnym razie, można uzyskać całkiem wyników należy się spodziewać. Ponadto siwowłosa Zaleca się, aby zatrzymać wyboru na drodze licznik, który zawiera nadtlenek bezbarwnego gazu i wodoru. Bardziej łagodny produkt nie będzie w stanie w pełni malować szarych obszarów. Wyjątek – profesjonalny bezammiachnoy barwienie za pomocą specjalnych zbrojarzy.

Kolejny minus aktywa – efekt krótkoterminowy. Jego producenci twierdzą, że farba nie przemywa się do sześciu tygodni, ale w praktyce termin ten jest znacznie mniej. Często każdy z wodą i szampon kolor zanika, pozostawiając odcień czerwony. Dlatego konieczne jest, aby powtórzyć barwienie znacznie wcześniej niż obiecane przez producenta. Należy również pamiętać, że ciemna brunetka palenie nie dla jednej procedury, aby stać się blondynką. Włosy rozjaśnić tylko dwa lub trzy kolory, z wyjątkiem produktów profesjonalnych.

Amoniak wolne kolory są czasami droższe niż ich odpowiedniki mniej łagodnych, oczywiście, że taki środek koloryzujący w kabinie zbyt daleko spowoduje ładny grosz. Jeśli znajdziesz tańszą wersję produktu, nie spiesz się, aby kupić: na pewno jest fałszywy.

Właściwa barwienia: kilka porad

Jeśli zdecydujesz się przeprowadzić procedurę na własną rękę, te wskazówki pomogą zrobić to dobrze. Po pierwsze, przed barwieniem w żadnym wypadku nie myć włosów lub kolor jest opóźniony o długości. Jednak z produktami do układania włosów (lakier, żel lub piankę, etc.) jest lepiej zrezygnować, albo w wyniku reakcji chemicznej mogą się niespodziewany efekt.

Następnie założyć rękawice i za pomocą specjalnego pędzelka równomiernie rozprowadzić farbę na całej długości, włosy powinny być suche. Po upływie pół godziny umyj włosy szamponem i używać klimatyzację oraz zmniejszenie żel-utrwalacza.

Jeśli ponownie uruchomić procedurę, która jest po prostu zamalować-obszary wzrostu, środki okładce korzeni, a następnie (czekać piętnaście minut) – resztę włosów.

Przy wyborze farby należy akcent uwagę na jego strukturę. Jeśli zamiast amoniaku producent określa aminy lub benzoesan sodu, zabarwienie nie bierze się w całości. Te składniki chemiczne w kosmetyce wyeliminować korzystny wpływ witaminy i ekstraktów roślinnych.

Po barwieniu, najważniejsze – do utrzymania i przywracania włosy. Nawet najbardziej łagodne środki nie jest w stanie w pełni chronić je. Szczególnie ciężko włosy przeżywa przejście z ciemności do światła.

Fryzjerzy powinni przygotować się do procesu z góry (około tygodnia). W tym dniu, stosuje się na włosy odżywczo-nawilżających balsamów. Są korzystne jako produkty do stylizacji, które zawierają specjalny „troskliwych” składniki.

W celu dokonania przechowywane znacznie dłużej używać szamponów do włosów farbowanych. Są one nie tylko chronić przed szybkim płukaniem, ale również zawierać filtry przeciwsłoneczne, które eliminują negatywne skutki promieniowania UV. Dziś stało się to popularne lekarstwo, jak ekstraktów roślinnych i serwatki.

Warto wydać na napój kurs witamin. Producenci wytwarzają specjalne preparaty, których działanie jest ukierunkowane na wzmocnienie włosów. Nie zapomnij o zdrowym ośmiogodzinnego snu i prawidłowego odżywiania. Użyj dobry grzebień masażu, nie zostawiaj splecione włosy na noc, a następnie można zawsze być dumni ze swoich włosów.

load...