Delikatna kwestia – są uczulone na prezerwatywy

Zawartość:

Fakt, że bezpieczny seks ponad wszystko, nawet dziś wie uczeń. A najbardziej powszechnym środkiem ochrony jest i pozostaje prezerwatywa. I to jest całkiem naturalne – prezerwatywa skutecznie chroni przed niechcianą ciążą i zakażenia z chorobami przenoszonymi drogą płciową. I zdrowia zarówno u mężczyzn jak i kobiet używać prezerwatyw jakikolwiek negatywny wpływ nie czyni.

load...

Chociaż … W bardzo rzadkich przypadkach nie jest takie irytujące jak uczulenie na prezerwatywy. Tak, jest to prawdziwy problem medyczny, a nie zwykłe wymówki, według wielu ludzi. Jednak, na szczęście, ten typ alergii nie występuje bardzo często – około 5% dorosłych mężczyzn, którzy uprawiają seks. Objawy tej alergii, leczenie, środki zapobiegawcze – to jest to, co zostanie omówione w tym artykule.

Przyczyny alergii

Czym jest alergia, lekarze wiedzą bardzo dobrze. A to dlatego, że rozwija się w jednej osobie, ale boi się innym – to wciąż wielka tajemnica. A reakcja alergiczna na prezerwatywy nie jest wyjątkiem. Jednak lekarze zidentyfikowali dwie grupy ryzyka, która obejmuje ludzi, którzy mają szansę rozwoju reakcji alergicznej na prezerwatywy jest najwyższa.

  • Genetyczne predyspozycje

Oczywiście, że nie powinniśmy się spieszyć do rodziców z prośbą, czy są uczuleni na prezerwatywy – wciąż bardzo delikatny temat. Jednak nawet na alergię truskawek w rodzinie można mówić o tym, a jeśli nie masz alergię na niektóre substancje, to na pewno do niego predyspozycje – dokładnie. Tak więc, możliwe jest, że w danym przypadku mogą wystąpić pierwsza reakcja alergiczna dokładnie prezerwatywy.

load...
  • Już dostępne są uczuleni

Oh, a w przypadku, gdy nie wiem z pierwszej ręki na temat alergii na kurz, psów i czekolady nie warto zbytnio się zastanawiać, czy alergeny do listy zostaną dodane i prezerwatywy. Nawiasem mówiąc, więcej niż w 70% wszystkich przypadków alergii na prezerwatywy zanim ludzie cierpią z powodu alergii na inne substancje.

Objawy reakcji alergicznej

Reakcje alergiczne na prezerwatywy nie są bardzo trudne do zauważenia, ale należy pamiętać, że objawy mogą być bardzo różne. A dokładnie, które powstają w danym przypadku zależy od osoby. Dlatego należy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:

  • Dyskomfort w okolicy narządów płciowych

W większości przypadków alergii na prezerwatyw daje o sobie znać szczególnie swędzenie i pieczenie w okolicy narządów płciowych. Ponadto gdy reakcja alergiczna jest ciężkie, nie mogą być wykluczone nawet zaczerwienienie i obrzęk genitaliów. Jest to szczególnie widoczne u kobiet.

  • Wysypki skórne

Istnieją przypadki, gdy reakcja alergiczna na prezerwatywy ma wpływ na wykwitów skórnych – innymi słowy, pokrzywka. Nasilenie może być bardzo różne – wszystko zależy od stopnia nasilenia reakcji alergicznych.

  • Katar i łzawienie oczu

Przekrwienie błony śluzowej nosa lub, wręcz przeciwnie, silna wydzielina, zaczerwienienie i swędzenie oczu, łzawienie oczu – więc organizm może również jasno, że jest uczulony na prezerwatywy. W większości przypadków objawy te towarzyszą wciąż i wysypki skórne.

  • Problemy z płucami

W ciężkich przypadkach, alergia może objawiać się problemy z płucami – w szczególności, kaszel, świszczący oddech lub gorzej – trudności z oddychaniem. Opóźnienie w tym przypadku w żadnym wypadku nie może być – jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko – około 1% wszystkich przypadków.

Proszę pamiętać – objawy alergii na prezerwatywy bardzo rzadko występują po pierwszym zastosowaniu. Zazwyczaj reakcja alergiczna daje o sobie znać po drugim lub trzecim używania prezerwatyw, kilka godzin po stosunku płciowym – organizm potrzebuje trochę czasu.

Co robić?

Jeśli podejrzewasz, że masz do czynienia z alergią prezerwatyw, należy natychmiast udać się do lekarza. Aby to zrobić, trzeba co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, jeśli jest jakaś swędzenie, pieczenie i obrzęk genitaliów, niezwykle ważne jest, aby upewnić się, że nie jest wcale chorobą przenoszoną drogą płciową. Z którego, niestety, nie są ubezpieczone przez absolutnie nikt.

Po drugie, czy to wciąż naprawdę reakcja alergiczna, konieczne jest, aby zrozumieć, co dokładnie substancję wywołał. Dzisiaj, wykonać badanie krwi w celu określenia alergenów jest bardzo prosta – nie wymaga dużo czasu ani dużo pieniędzy. I sprawiają, że wystarczy, aby zrozumieć, jak postępować.

Czy wiesz, że wszystkie prezerwatywy wykonane z lateksu? Lateks z kolei jest wykonana z soku brazylijskiego drzewa Hevea. A że białka lateksu w zdecydowanej większości wszystkich przypadkach sprowokować rozwój reakcji alergicznej na prezerwatywy. Jednak nie zawsze – w niektórych sytuacjach nie wystąpi reakcja alergiczna na lateks i innych składników – na przykład, smakowe lub smar.

W zależności od wyników badania alergii, istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu delikatne:

  • Alergia na składniki

Jeśli masz szczęście i masz reakcję alergiczną lub twój partner nie jest lateks, wystarczy spróbować zmienić markę prezerwatyw – co do zasady, to wystarczy, aby zapomnieć o tym problemie. Ale pamiętaj – trzeba dać pierwszeństwo prezerwatywy bez aromatów lub tylko smar na bazie wody. Uważnie informacje na opakowaniach prezerwatyw.

  • Alergia Latex

Ale ci ludzie, którzy są uczuleni na lateks, więc szczęście – ich użycie prezerwatywy powinny być całkowicie opuszczony. Oczywiście, można także spróbować znaleźć się w sprzedaży prezerwatyw poliuretanowych, ale przede wszystkim jest to coś z science fiction. A po drugie, te kondomy mają znacznie gorszy stopień ochrony.

Dlatego też, najbardziej uzasadnione jest, aby skonsultować się z lekarzem, który będzie wybrać optymalny dla Ciebie schematu antykoncepcji. I, oczywiście, zapominać Randki – gdzie zdrowie jest droższe.

load...