Dekoracje ogrodowe własnymi rękami: pomysły na dobre wakacje

Zawartość:

Kreatywną osobą mającą złote ręce, bardzo łatwo włączyć wady w zalety bramkowe. To wystarczy, aby narysować dekoracja ogrodu, przy użyciu różnych technik i tłumaczenia w praktyce swoje pomysły. Dekoracje ogrodowe własnymi rękami – całkiem fascynujące i pożyteczne zajęcie, które niekoniecznie spodoba się fanom rekreacji na świeżym powietrzu.

load...

Brzydkie budynki zamieniają się w dzieła sztuki, klomby zachwyci się jej pięknem. Zabezpieczenie chroni Croft od wścibskich oczu, a mała fontanna będzie zabawa strumienie zalewaniem. A wszystko to można tworzyć własne, wykorzystując własną wyobraźnię i pomysły. Najważniejsze jest to, aby pokazać chęć i trochę cierpliwości. Tak, jak urządzić ogród własnymi rękami? Spójrzmy na kilka typowych przykładów.

Część ekologiczny

Najczęstszym sposobem maskowania zabudowania w okolicy jest pionowy ogrodnictwo. Dzięki niemu, jakby ogród dostaje dodatkową objętość. W celu realizacji tego pomysłu na ścianie nieokreślonego elewacji można pozwolić pnączy, które z czasem stworzą zielony dywan. Będzie to wspaniała dekoracja: powój, bluszcz, Kobe, trawy cytrynowej, chmiel. Ale najpierw na ścianie jest konieczne, by położyć liny rośliny przylgnął do niej z jego anteny.

Ponadto, konstrukcja kraty ogrodowe mogą być wykonane z drewna liściastego i iglastych. Bardzo ładny wyglądałby śliwka, jabłko, wiśnia, kwitnienie wiosną i dać zbiorów w upadku. Imponujący wygląd i gobeliny z cisu i tui, doskonale zachować kształt. Kwitnące rośliny ozdobne mogą być umieszczone w koszu lub wanną stworzyć ogród skalny. Bardzo dobrze ten kwiat zostanie połączony z małym stawie.

load...

Można rysować proste pomysły do ​​dekoracji ogrodu, patrząc na otaczających obiektów i budynków. Na przykład, na dachu, można zrobić prawdziwy kwiat łóżko, i suchego drzewa zdobią pnącza. Można zawiesić na różnych pojemników Wysokość z obszernych roślin, tworząc dziwaczne etapy na żywo. Formowanie składu roślin, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę terminy ich kwitnienia, wysokość, wielkość kwiatostanów i liści. Pomysły na zdobienia są bardzo zróżnicowane, można wybrać tylko do swoich potrzeb.

Zabezpieczenie służyć również jako wspaniałą dekoracją i pomóc podzielić działkę na strefy. Jeśli projekt strony jest zaprojektowany w stylu klasycznym, projekt żywopłotów tui, berberysu i róży ukryje wszystkie rodzaje brzydkich budynków. Jeśli ogród jest wyposażony w innym stylu, można łatwo rosnąć żywopłot innych krzewów. Jaśmin, liliowy, wiśnia – jest odpowiednie rośliny, które nie wymagają regularnego fryzury i zachować szczególną ostrożność. Dla tych celów, należy maliny, porzeczki, irgu.

Oryginalne pomysły na ogród dekoracji

Na każdej stronie jest związany mieć miejsce, które chce się uszlachetnić. Może to być szczególnie pościel ulga lub wód gruntowych. Ale to wszystko można skorygować poprzez ozdoby do ogrodu z własnymi rękami. Jeśli witryna zawiera dołach, wąwozy i wybojów, że nie jest konieczne, aby porzucić ideę zbudować staw dekoracyjny lub lekką wiszącego mostu na podporach. Jeśli ziemia z garbami w tych miejscach są najlepiej usytuowane, aby piękny kwiat łóżko lub altanka ozdobione winorośli.

Jeśli oświetlenie ogród jest słaba, użyj pomysły na wystrój, co oznacza więcej niż jasnych odcieniach. Może być an_2zone rośliny z żółtych i białych pączków, utorować ścieżki beżowy lub jasnoszary kamień, aby umieścić rzeźbę w kolorze białym lub srebrnym kolorze. Małe obiekty do użytku domowego również może ozdobić i ozdobić.

Bardzo oryginalny projekt będzie wyglądać jak wspaniałe domy z rzeźbionymi okiennicami, ganek i osobliwy dachu. Blisko malowanych domów są dobre i różne rzeźby z kwiatów. Można je wymienić po pewnym czasie, przy użyciu nowych i oryginalnych pomysłów.

Dobrym rozwiązaniem byłoby zaprojektować i działek wokół budynków granic kwiatów i krzewów o różnych kształtach. Bardzo ładne wygląda z lavantery krawężnika. Konwersja kompost może, wylądował na jej nasturcji i squasha. A jeśli pole pod nią zrobić metalowy cylinder, nikt by odgadnąć, co to jest.

Na beczek do zbierania wody deszczowej i podlewania ogrodu będzie wyglądać dobry obraz. Starsze łaźni wodnej kolej w jego oryginalnym pojemniku jest otoczony murem z cegły lub kamienia, ozdobione kilkoma wazony z kwiatami. Jak widać, bardzo proste pomysły mogą przekształcić poza miejscem rozpoznawania.

Betonowe studnie na miejscu, można udoskonalić płytek sztuk BAT lub dekoracyjny kamień. Ten projekt będzie wyglądać bardzo stylowo i oryginalnie. Co ważne, nie bój się eksperymentować. A następnie dość brzydki i nudny projekt stał się prawdziwym punktem swojej stronie. Na przykład, stary rower pomalowane srebrną farbą, nie tylko stać na obszernych roślin, ale również niezwykłe rzeźby, zdobienia rogu ogrodu.

Starodrzew nie można wykorzenić, a do nich prawdziwe dzieła sztuki. Aby to zrobić, należy użyć jako dekoracji lub gniazdo bociana wiszą oryginalne karmniki. Kompozycja z doniczek, a także ozdobić martwego drzewa. Ten projekt nie przejdzie niezauważony.

Dekorowanie pomysły mogą być realizowane poprzez budowę Birdbath. Więc w ogrodzie zawsze będzie żywa atmosfera, rozcieńczony śpiew i śpiew pierzastych przyjaciół. Oryginalna dekoracja będzie zegar słoneczny, pokazujący dokładny czas w każdym sezonie. Udekorować rzeźby można rzeźbione, grawerowane lub mozaiki.

Rzeźby ogrodowe dekoracje

Pomysły na stworzenie kompozycji dekoracyjnych w ogrodzie są tak różne, jak części, które są wykorzystywane do dekoracji. Produkty te są podzielone na elementy dekoracyjne – rzeźby i fałszywe drewna. I atrybutów, które przenoszą obciążenia funkcjonalne – światła, fontanny. Wszystkie z nich są powszechnie stosowane w zieleni, jak i niezależne, rysunkami i szczegółach kompozycji.

Artykuły do ​​ogrodu może być dość duża – to różne posągi i rzeźby wykonane z kamienia lub brązu, zdobiące obszar w pobliżu obszaru stawu lub rekreacyjnej. Ale te atrybuty nie są odpowiednie dla małych obszarów, ponieważ są one bardzo masywne.

Najlepszym rozwiązaniem jako wystrój w ogrodzie, aby być ozdobne figurki z drewna, które są idealne do montażu jak wśród roślin, i na otwartej przestrzeni. Zazwyczaj są one wykonane w formie postaci z kreskówek i bajek. Takie dekoracje doskonale pasuje nie tylko w otaczającym krajobrazem, ale również być w harmonii z drewnianymi meblami, meble ogrodowe i domu.

Artykuły do ​​ogrodu, przenosić obciążenia funkcjonalny – to oświetlenie uliczne i światła ogród. Są one ustawione jako całego terytorium, a także w postaci pojedynczych elementów. Pomysły, aby je inaczej: Lampy witrażowe i postacie bajkowe, wiszące lampy w stylu antycznym, domów lub uchwyty. Lekkie drewniane altanki, mostki i Przerzuć się do ogrodu z własnymi rękami lub kupić w sklepie, i wykonać funkcję dekoracyjną. Ale może być również używany zgodnie z jego przeznaczeniem.

Garden Decor stworzą wyjątkową atmosferę i mieć dobry czas pośród pachnących roślin. Dlatego układ miejscu należy zwrócić uwagę nie mniej niż wnętrza domu. Stwórz ogród swoich marzeń, zaangażowanie rodziny i przyjaciół, aby zrealizować swoje pomysły i plany nie boją się marzyć – a następnie Twój ogród stanie się mały raj, i można bezpiecznie korzystać z owoców swojej pracy.

load...