Definicja miłości: co to jest i co to jest?

Jak to możliwe, aby wyjaśnić w kategoriach chemii i fizyki tak ważne zjawiska biologicznego jako pierwszej miłości? (Albert Einstein)

W czasie, który już stał się ulubieńcem święto wszystkich miłośników – Walentynki – więc chcę mówić o miłości! A kiedy spojrzał w tej kolumnie – więc poważne dziewczyny; Więc porozmawiajmy o miłości poważnie. Czy naprawdę możemy określić, co to jest miłość? By tak rzec – i naraz wyraźnie spadł na miejsce, wszystko stało się jasne. Wystarczy powiedzieć, że aby znaleźć jedną definicję miłości, jesteśmy mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Prawdziwy i głęboki sens miłości jest bardzo trudne do przekazania w słowach. Ludzka miłość – to niekończąca się historia w otwartej książki z doświadczeniem życiowym. Można spróbować spojrzeć z naukowego punktu widzenia, czym jest miłość: definicja próbowała dać filozofów i psychologów, chemicy i językoznawców, nawet matematycy próbowali obliczyć ze wzoru na miłość. Aby dać precyzyjnej definicji, czym jest miłość, nie udało mi się żadnej nauki, ponieważ każdy z tych badań jest tylko jedną z kilku aspektów tego zjawiska. A miłość – uczucie, że wielowymiarowym jednoczy objawy fizyczne, psychiczne, emocjonalne i duchowe u ludzi.

load...

Spróbuj dać precyzyjnej definicji, czym jest miłość, czy wszystkie artystów i poetów wszechczasów. Wszyscy okazało się inaczej. Każdy z nas wie dokładnie, kiedy miłość, to miłość. A jednak uczucie pozostaje tajemnicą dla wszystkich, w każdym calu. Dać ostateczną definicję miłości aż mógł nikt. Tych naukowców, którzy są w stanie znaleźć dokładnego brzmienia uczyni wielki wkład do naszego świata i społeczeństwa. W międzyczasie, bardziej precyzyjnie określić istotę wszystkich różnych rodzajów miłości, tylko starożytnych Greków. Ale – wszystko w odpowiednim czasie!

Spójrzmy w słowniku

Zacznijmy od najbardziej przystępne – zobaczymy co definicja tego uczucia jest podawane w innych słownikach. Tak, miłość (i wszystko z nim związane) – jest:

 1. Silne poczucie głębi serca, głębokiego emocjonalnego przyciągania. „Miłość od pierwszego wejrzenia”, „wyrzuty miłości”.
 2. Silne pozytywne emocje, przyjemność. „Kocha swoją pracę”, „Kocham gotować”.
 3. Wyznaczenie intymności, kochający związek. „Ulubiony Mąż”
 4. Każdy przedmiot z ciepłym uczuciem i oddaniem. „Teatr był jej prawdziwa miłość”, „Kocham kuchni francuskiej.”
 5. Głębokie uczucie pożądania seksualnego przyciągania. „Ona była jego pierwsza miłość”, „Kocha męża.”
 6. Stosunek płciowy. „Kochali”, „On ma kilka miesięcy nie było miłością.”

To nie wszystkie definicje miłości. Nie może być dużo, bo w dzisiejszym świecie, użycie tego słowa jest lekko zniekształcony, a w niektórych miejscach dość perwersyjny. Na przykład, w niektórych krajach, nikt nie powie: „Kocham Apple!” Istnieją bardziej nadaje się do takiej sytuacji słowo. Nie powiedziałbym, że tak, a starożytni Grecy.

Cztery rodzaje miłości in Greek

Starożytni Grecy podzielić miłość na cztery główne rodzaje: agape, eros, gałęzi i storge.

 • Agape – miłość współczucie. Najwyższy rodzaj miłości. Ta bezwarunkowa miłość z najgłębszych uczuć, kiedy osoba kochająca daje wszystko z siebie, nie oczekując niczego w zamian. Ten rodzaj miłości – dla innych i dla dobra drugiego, jest pełna samozaparcia i poświęcenia. Wszystkie religie świata wierzą, że miłość najwyższy ziemski ludzki sens.
 • Eros – namiętna miłość. Opiera się ona, oczywiście, pasji seksualnej, ale pasja może być nie tylko fizyczne, ale także duchowy (np istnieją namiętne kibice). Eros – jest entuzjastyczny, burzliwa miłość, ale pasja jest tu nie pali tyle dla innych, ale dla siebie, istnieje tak wiele egocentryzm. (Nawiasem mówiąc, nie sądzisz, że jest Bogiem miłości Eros jest namiętny ukuł wyrażenie „kochać”?)
 • Filia – synowie miłości, miłości, przyjaźni (jak między rodzicami i dziećmi). Jest to cichsze, bardziej duchowy sens. Gdzie miłość jest pokazany przez lojalność wobec rodziny, przyjaciół i społeczności; Zwykle występuje wtedy, gdy Filia współdzielenie zasobów duchowych z wzajemnego oczekiwania czegoś w zamian. W doktrynie Platona miłości Filia wznosi się na wyższy poziom. Cóż, Platon jest bardziej widoczne!
 • Storge – miłość małżeńska, miłość, czułość, która jest wynikiem wzajemnego przywiązania. Jest pełna dbałością o ludzi, którzy kochają siebie nawzajem.

Później zaczęli przydzielać i inne rodzaje rodzaje miłości. Wśród nich jest jeden ciekawy typ, który warto byłoby wspomnieć: Mania – miłość, szaleństwo, miłość obsesja (greckie słowo „Mania” oznaczało szaleństwo, pożądanie, namiętność). Ta miłość jest oparta na długoterminowej ekstazy emocjonalnej, poczucie posiadania przeszacowaniu znaczenie tej miłości. Madness od bogów – tak Grecy nazywali tę miłość. Objawy takie miłosne utrwalać Platon i Safona – gorączka serca, utrata snu i zainteresowania jedzeniem, zamieszania i bólu niespokojnej duszy.

load...

Co ciekawe, po Greków przez długi czas nikt tak naprawdę nie starają się odkrywać miłość. Dopiero w XX wieku, psychologów i przedstawicieli innych nauk zwróciły uwagę na braki w tej dziedzinie wiedzy. I staramy się je wypełnić.

Punkt widzenia antropologii miłości

Dr Helen Fisher prof antropologia (USA) badał naturę uczuć ponad trzydziestu dwóch lat. Nie tak dawno temu, wydała książkę „Why We Love. Charakteru i chemia miłości romantycznej” To jak to było. Na cząsteczek rozłożone! A co konkluzja przyszła? Fischer uważa, że ​​miłość może być podzielony na trzy części: pożądanie, romans i uczucia. Te trzy składniki mogą występować w dowolnej kolejności i w dowolnej kombinacji. Można zakochać się w kimś, zanim staną się one z nim spać. Możesz być głęboko przywiązany do kogoś, a potem zakochać. Można też najpierw mieć stosunki seksualne, a następnie zakochać się, a następnie przywiązany do tego człowieka.

Więc żądza, pożądanie … Pragnienie zaspokojenia seksualnego, który może poczuć się jak człowiek, zmusza go do działania. Zakochanie się, że skupia całą uwagę na obiekt swoich uczuć, obsesyjne myśli tylko o nim. Jest on nie tylko pragnie mieć kogoś bliskiego; On jest bardzo zmotywowany, aby wygrać tę osobę. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale gdy rzeczy są bardzo złe, przyciąganie do odrzucenia strony jest wzmocniona. W tym stanie, jest kontrolowana przez mózg dopaminy – hormonu „w oczekiwaniu szczęścia” i odrzucony w miłości intensywnie kontynuuje próby w celu zapewnienia wzajemności.

Romantyczna miłość jest o wiele silniejsze stymulatorem układu nerwowego niż popęd płciowy. W świecie, w każdym zakątku świata ludzie żyją dla miłości, robić rzeczy, o miłości, śmierci lub zabić się z miłości do innych. O miłości śpiewać, rysować, robić filmy. Kocham czasem zamienia się w szaleństwie, które może przynieść zarówno radości i bólu jednocześnie. I cały czas reakcje chemiczne w mózgu człowieka w miłości, i że kontrola tego procesu. I czas trwania tych reakcji nie jest nieskończona. Romantyczna miłość ma być tymczasowe, w przeciwnym razie ludzie nie wytrzymują takiego szczepu i zmarł z wyczerpania nerwowego, albo spadnie być traktowane w szpitalach psychiatrycznych. Romantyczna miłość ma na celu skupienie uwagi pary wzajemnie się stymulują rozmnażanie. Ale jak tylko dziecko rodzi się mechanizm, który pomaga podnieść dziecko razem – jest to uczucie przywiązania.

Załącznik daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Jest to w przeciwieństwie do miłości romantycznej, długoterminowym znaczeniu, a to może trwać do śmierci partnera. Tutaj „zaangażowane” to zupełnie inna hormony – wazopresyny i oksytocyny, która jest odpowiedzialna za poczucie spokoju i poczucia jedności nawet po stosunku. Jest udowodnione, że oksytocyna sprawia, że ​​ludzie bardziej podatne na kolorowych pozytywnych słów. Tak więc konieczne jest, aby wziąć pod uwagę: kiedy siedzą obok siebie, trzymając się za ręce, lub gdy robisz masaż mężowi, albo spojrzeć mu w oczy, delikatnie mówiąc mu, jak dobry on – w ten sposób przyczyniasz się do rozwoju oksytocyny w mózgu bliskiej osoby. Oksytocyna i natychmiast zaczyna wpływać na narzeczoną mózgu i został z niego liny można zbudować … Chemia! Jesteśmy tutaj w większości wszystko shumim, pukanie pięścią w stół, żądając czegoś; i czuły żona nie tylko nie może stać się śmieci, ale także do afiszować futra. Więc tam!

A teraz miłość z punktu widzenia psychologii,

Psychologowie mają tendencję, aby wyróżnić trzy aspekty miłości:

 1. Pasja. W sercu pasji na wzbudzenie, atrakcja fizyczna, zachowania seksualne. Jest to fizyczna strona miłości.
 2. Intymność. To emocjonalny aspekt miłości – bliskości, wspólnoty, ciepłej przyjaźni.
 3. Zobowiązań. Strona moralna miłości. Oznacza to gotowość pary, aby rozwiązać wszystkie problemy razem.

Istnieje wiele kombinacji, które są specyficzne dla konkretnej miłości. Jest pasja i przyjaźń, ale bardzo niewielu zobowiązania? Wtedy to „namiętna miłość”. Ty niby razem, ale nie czujesz pasję i przyjaźni ciepło? To „pusty”, beznadziejną miłością. Ogólnie, opcje mogą być dużo. Oczywiście, każdy z nas chciałby mieć prawdziwą miłość z „pełny pakiet”: z pasją, intymności i zaangażowania. To, oczywiście, idealny, ale nie bezwarunkowo popierać tylko dla niego. W naszym życiu odgrywają ważną rolę kompromisów. I ściga ideał, możliwe jest przegap szczęścia.

Cóż, jak wszystkie proste i jasne. Ale jak znaleźć prawdziwą miłość? Jak nie być mylone z nim proste miłości, namiętności lub pożądania banalne? Spróbujmy wprowadzają własne, definicję kobiet prawdziwej miłości.

Miłość – jest, kiedy chcesz zrobić coś dobrego dla ludzi. Tak po prostu. I czujesz się dobrze tylko przez to, co okazało się zrobić coś ładne i użyteczne dla niego.

Love – kiedy nie można oddychać, jeśli go tam nie ma. I jak tylko pojawi się w polu widzenia, jak w brzuchu motyle zaczynają tańczyć!

Miłość – to kiedy jedzenie nie jest smaczne, zabawy z grami – nieciekawe, codzienne czynności – bez znaczenia … Jedyną rzeczą, która ma sens – jest siedzieć w fotelu i uśmiecha się głupio, marząc o tym.

Love – kiedy nie można pomóc, ale myślę o tym, co jest niezwykłe, w przeciwieństwie do nikogo innego, nawet jeśli … bardzo zły z nim!

Miłość – to gdy nie istnieją inne kobiety oprócz ciebie za to. Cóż, być może nawet jego matka …

Miłość – to kiedy zawsze. Tylko z nim. Do końca życia. Prawdziwa miłość przezwycięży wszystkie przeszkody i przetrwać. A nawet jeśli to nie zawsze jest możliwe, a każdy z nas woli myśleć w ten sposób. Jak w sonetu Szekspira:

Kocham – to nie jest miłość,

Gdy zmienia kolor w najmniejszej zmiany

I odlatuje na pierwszym chłodzenia.

Cóż, do ciebie w snach prawdziwej miłości bardzo dużo ziemi nie zejść, chcemy dać wam kilka rad.

Wskazówki:

 • Nie można kochać innych, dopóki nie nauczysz się kochać siebie.
 • Nie zapomnij: jeśli czujesz miłość do kogoś, to nie znaczy, że powinien on też cię kocham.
 • Nie powinno się zakochać się w człowieku, który jest niestabilny w swoich uczuć – jest gorąco, to zimno. Taki człowiek będzie można płakać znacznie więcej niż uśmiechem. Znaleźć siłę, by położyć kres; można jeszcze znaleźć godnej człowieka zdolnego do zdrowego związku.
 • Pamiętaj, że miłość jest różne „poziomy”. Dwie osoby, które kochają się nawzajem, mają prawo wyboru, co będzie ich postawa. Ale kochać się – to nie wybór, nie możesz zdecydować, jak mocno pokochasz.
 • Czasami Reckless Love zniewala. Nie wolno dać swoje życie na ołtarzu służby ukochanej osoby. Nie zatracić się całkowicie rozpuszcza się w niej. Jest lepiej, aby uzyskać jeszcze lepsze dla dobra ukochanej osoby, rozwijać, nauczyć się czegoś nowego. Niech to będzie interesujące dla ciebie! Bezwarunkowa miłość nie znaczy, że trzeba tylko dbać o bliskiej osoby. Oznacza to, że trzeba zrównoważyć relacje w taki sposób, że twoje życie zmieniło się na lepsze.
 • Ośmielamy się powiedzieć, że naprawdę uwielbiam kiedy miłość nie tylko brać, ale także dać. Bez względu na to ile miłości dajesz komuś, ważne jest, że zawsze chciał ci dać jeszcze więcej.
 • To nie jest miłość, jeśli tylko powiedzieć. Aby wyrazić miłość, nie wystarczy powiedzieć „kocham cię”; lepiej, aby otworzyć ich miłość nie ma słowa, ale czyny i działania. „Czyny mówią głośniej niż słowa” – mówi przysłowie Wschodniej. Działania wpływają na uczucia bardziej niż rozmowa. Nawet jeśli ktoś tylko machnął ręką, szczery uśmiech w tym samym czasie, to jest w stanie uzyskać walenie serca i eknut.

Wieki minęły, ale ludzie nadal nie są w stanie podać dokładną definicję tego uczucia. Być może, ponieważ miłość jest różna dla różnych ludzi? Dla kogoś cierpi, a dla kogoś – skrzydła za oparciem; dla kogoś kochać – możliwość wyrażania siebie, a dla kogoś – spokojną, rodzinną atmosferę. Miłość przynosi szczęście i miłość może stać się przyczyną smutku. Może nawet doprowadzić do wojny! Ale jedna rzecz jest niezmienna miłość – to jest wieczne, a to sprawia, że ​​człowiek jest człowiekiem!

load...