Definicja i klasyfikacja astmy

Zawartość:

Nie ma nic lepszego oddychając głęboko, ciesząc się każdy oddech. Po tym wszystkim, całe nasze życie składa się z trzech prostych krokach – oddechów. Ale są tacy, którzy są pozbawieni radości swobodnego oddychania, każdy oddech dla nich na wagę złota. Są to ludzie, którzy cierpią z powodu astmy.
Powrót do spisu treści

load...

Pojęcie astmy

Astma oskrzelowa – przewlekłego alergicznego powtarzające się choroby, która ma usuwać zwężenie dróg oddechowych w wyniku działania różnych alergenów. Astma niektórzy wyrażone w postaci kaszlu, natomiast inne – gwizdek czasami czuje całkowity brak powietrza krąży w pęcherzykach, jest zamknięty w wąskiej przestrzeni. Ruchy oddechowe są krótkie, częste, nieregularne.

Pomysł nie jest nowy, ale do tej pory naukowcy nie mogli się razem w jednym opinii o jego klasyfikacji. Najczęstszym klasyfikacja ciężkości: przerywany (łagodny przebieg) i astma przewlekła (przewlekłe).


Powrót do spisu treści

Gatunek astmy

Przerywany. Ten typ jest spowodowane objawami epizodycznych, które manifestują nie więcej niż jeden raz w tygodniu, w sumie nie więcej niż 3 dni. Jeśli to możliwe również nocne ataki astmy, ale nie więcej niż dwa razy w miesiącu. Funkcje układu oddechowego są mniejsze od 20%, a łatwo przywrócić w remisji.

load...

Trwałe. Gatunek ten jest podzielony na łagodne, umiarkowane i ciężkie. Światło może objawiać się raz na tydzień lub raz na dzień. Ataki mogą występować również w nocy, zakłócać sen i czyni jednego pasywnego w ciągu dnia.

W przewlekłej astmy umiarkowanie ciężkie ataki zdarzają się codziennie, często w nocy. Aktywność ludzka jest niemal zanika.

Stała duszności, w tym nocy typowych dla ciężkiej uporczywej astmy, w wyniku której wszystkie ludzkie działania i ruchy są utrudnione.

Statystyki pokazują, że rozwój tej choroby występuje głównie w młodym wieku. Jednakże, pomimo tego, liczba przypadków rozwija się na całym świecie.

Powodem tego staje się złe warunki, nadużywanie narkotyków, alkoholu i tytoniu, w sytuacjach stresowych.

Zatem sam człowiek staje się winny tej choroby, która jest następnie utwardzana całkowicie niemożliwe. Jedynym rozwiązaniem – kompleksowa profilaktyka choroby lub poprawy opieki nad ich zdrowiem.

load...