Decoupage: malowanie techniką tkanki

Decoupage: dekorowanie maszyny za pomocą aplikacji, która naśladuje obraz artystyczny. Według niektórych źródeł, został wynaleziony w 12 wieku, chińskich chłopów. Według innych, historia decoupage rozpoczęła się w średniowieczu. Cut zdjęcia zaczął ozdobić meble w Niemczech od 15 wieku. W ten sposób kosztowne meble mistrz symulowane wschodnią nalotu. Istnieją również twierdzenie, że decoupage urodzony w Syberii Wschodniej. A nawet, że używane przez starożytnych koczowników decoupage ozdobić groby.

load...

Sama nazwa jest pochodzenia francuskiego. Decoupage była bardzo modna na dworze królów francuskich. We Włoszech nazywa się to sztuką Arte Povera (słaba sztuka). W technice decoupage Anglii stał się znany w czasach wiktoriańskich. Stamtąd, już na początku 20 wieku, przeniknęła do Ameryki (jako modnym hobby).

Do nas moda decoupage przyszedł niedawno – na początku tego stulecia. I co roku jest to sztuka zdobywania silniejszą pozycję w szeregach znanych technik robótek.

Dlaczego? Decoupage – twórczy i bardzo zabawne. I pozwala na spędzenie czasu i stworzyć coś specjalnego dla dekoracji domu. A więc dzisiaj był techniką decoupage głównie do robótek damskiej. Specjalny apel decoupage jest to, że nawet ci, którzy nie mogą korzystać mogą korzystać z gotowych wzorów do naśladowania malarstwa. Co jest istotą takiej technologii dostępne?

Co to jest technologia?

Istotą procesu jest to, aby ozdobić dowolny obiekt wystający z niej kawałkami papieru, skóry i innych materiałów. Głównym celem master – do usunięcia granic między powierzchnią być urządzone i przyklejony wzór, tworząc złudzenie malarstwa czy intarsji. W ogólnym sposobie decoupage jest następujący.

load...
 1. Wybrany element do dekoracji.
 2. Wybrany wzór do dekoracji (motywem decoupage).
 3. Figura przyklejony do przedmiotu.
 4. Wszystko lakierowane.

Wszystko jest proste i jasne. Ale nie do końca. W tej technice ma swój własny styl, własny technik. Każdy z mistrzów-dekupazhnitsy ma swoje tajemnice. Odpowiedź na pytanie, prostego i skutecznego sposobu dekorowania da techniką decoupage: jak zrobić zwyczajne i nadzwyczajne Zwyczajne wyglądające piękne.

Style i efekty Decoupage

W Decoupage, jak w każdym innym rodzaju sztuki i rzemiosła mają własne style. Najpopularniejsze z nich to:

 • Shabby chic,
 • Simplisiti,
 • Prowansja
 • Etno,
 • Wiktoriańskim stylu.

Stylizacja w Decoupage osiągnięte przez efektów zależnych.

Craquelure – efektem pękania. Służy do wizualnego starzenia rzeczy. Z cracelures utworzyć obraz dawnych rzeczy.

Wpływ zużycia. Odtwarza postrzępione poszczególne sekcje powierzchni. Używany do Shabby-chic stylu. Symuluje coś z bogatej historii i długiego życia. Styl sugeruje obecność białych i różowych kolorach i sentymentalnych motywów.

Patyna (lub bitumiczna), aby dokonać rzeczy rodzaj nadszarpnięta złoto. Służy on do powierzchni złocenia.

Cień wykorzystywane do miękkości i decoupage maskujących granicach wzorca. Cienie stosowane sucho lub pastelowych kolorów.

Przedmioty Decoupage Decor

Najbardziej satysfakcjonujące materiałem do decoupage – drzewo. I dlatego najczęstsze elementy zdobienia Decoupage – drewniane meble i wyposażenie gospodarstwa domowego: deski do krojenia, etui na klucze, skrzynie, komody, ławy, regały, stoły.

Kruchy, ale nadal popularny materiał – szkło. Praca ze szkłem wymaga specjalnych umiejętności. Najczęściej używany do produkcji butelek decoupage pamiątkami i talerze. Jednak technika ta może być urządzone i zwykłe stołowe i szklane drzwi lub ramki do zdjęć.

Naczynia z tworzyw sztucznych i mebli (i inne rzeczy) również mogą być ozdobione decoupage. Nadaje się do tego techniką, a innymi powierzchniami: tkaniny, metalu, skóry, świece.

Motywy Decoupage

Co do decoupage napędowej używać żadnych rysunków. Najbardziej znanym materiałem – serwetki do decoupage. To dzięki ich powszechne stosowanie decoupage inżynierii nazywa tkanek.

Ściereczki do mieszania cieńsze i jaśniejsze niż zwykle przyprawa z serwetki. Choć stwierdzenie to jest dyskusyjna. Pieluchy dla tabeli czasami nie daje się podpaski lub dekupażowych bogactwo kolorów lub oryginalnych rysunków. Złożoność w wykorzystaniu tkanek – ich subtelności. Ze względu na jej gęstość chusteczki łatwo rozdarty, zbierają się zmarszczek i fałd.

Karta decoupage są arkusze papieru z wzorca. Mają one tę zaletę, (i wadą) Do podpaski jest gramatura. Przez powierzchnię rysunku karta nie prześwitywać zdobionej obiektu. Ale również w celu osiągnięcia niewidzialności granica wzór jest znacznie trudniejsze.

Oprócz klasycznych kart decoupage i serwetki dla aplikacji można używać innych zdjęć: Pocztówki, fotografie, wycinki prasowe. Najważniejsze – aby prawidłowo przetwarzać obraz. Zazwyczaj kartka papieru fotograficznego lub warstwy ostrożnie usunąć i pozostawić tylko cienka folia wzorzyste. Ona i wykorzystywane do decoupage.

Narzędzia i materiały

Główne instrumenty sztuki decoupage wystawać nożyczki, klej, grunt, pędzle, farby, lakieru i (samo) tkanek.

Nożyce służą do zrozumieć, dlaczego. Ale niektóre pani polecić motyw decoupage nie jest cięte i ciągnąć. Więc nożyczki mogą nie być konieczne. Gleba użyta do barwienia powierzchni ma być dekorowany, w kolorze białym. Pozwala to utrzymać motywację farba decoupage.

Decoupage klej wzór jest zamontowany na powierzchni roboczej. Oprócz specjalnych klejów są stosowane w decoupage PVA kleju, kleju budowlanego lub papierniczych.

Szczotki potrzeba stosowania kleju podrisovki drobnych szczegółów, efekty i lakierowania. Dla decoupage wykorzystuje cienką, szerokie szczotek wykonanych z materiałów naturalnych i syntetycznych.

Farba potrzebne do tonowania szczegóły powierzchni pracy i podrisovki. Farby używane są do stosowania różnych efektów.

Procedura:

 1. Podszycie biały podkład akrylowy lub farby,
 2. Wzór klejenia,
 3. Usuwania pozostałości kleju i tonowania wzór,
 4. Lakier.

Główną zasadą decoupage „Slow and Steady wygrywa -. Na dzieje” Ta technika nie toleruje zgiełku i pośpiechu. I, jak w wykonywaniu i nauki.

Jak się uczyć?

Tajemnice umiejętności zdobienia Decoupage tak wiele, że aby dowiedzieć się – nie przekwalifikować, aby przeczytać – nie czytać, oglądać – nie zmienione. A jednak, aby opanować technikę decoupage pozwolić każdemu.

Najpewniejszą drogą – kursy decoupage. Zgadzasz się, że bezpośredni kontakt z nauczycielem jest najbardziej skuteczny trening. Więc zapisać się na takich kursach i przechodzą szkolenie pod opanowania.

Jeśli nie jest to możliwe, są jeszcze inne opcje.

Kursy mistrzowskie. W Internecie istnieje wiele samouczków wideo i krok fotoinstruktsy. Lekcje te mogą być wystarczające dla rozwoju techniki decoupage.

Fora specjalne needlewomen również okazać się użyteczne. Wreszcie, specjalne materiały w Internecie, czasopismach i książkach – bardzo pomocne w procesie uczenia się.

Wystarczy pamiętać, że Warszawa i że nie została zbudowana. Doświadczenie i umiejętność przychodzi z czasem. Rozpocząć pierwsze kroki w decoupage z prostych przedmiotów. Doświadczenie zysk, można nawet włączyć pudełka po butach wykwintne pudełko z biżuterią lub kute antyczne klatki piersiowej. A wszystko to za pomocą inżynierii tkankowej.

load...