Dbamy o zielonych zwierząt: automatyczna podlewania roślin doniczkowych

Zawartość:

Rośliny rosnące w pomieszczeniach trzeba dbać – muszą być odpowiednio podlewane, paszy, usunąć martwe liście. A jeśli to konieczne, aby zmienić garnek z roślin bliżej światła, albo na odwrót – z dala od niego. Długa nieobecność właścicieli ma zły wpływ na wszystkich kolorach, bez wyjątku – bez terminowo pojenia, mogą umrzeć. Ale można tego uniknąć dzięki urządzeniach automatycznego podlewania.

load...

Za pomocą tych urządzeń może być zarówno latem jak i zimą. Głównym ustawić je prawidłowo i należy uważać, aby uniemożliwić przedostanie się na liście i łodygi roślin. System automatycznego nawadniania mogą być różne. Zasada działania takich jedan_0tek są podzielone na dwie grupy:

  • Urządzenia wyposażone wewnątrz garnka

Zaletą tych urządzeń jest to, że dostarczają one wodę bezpośrednio do korzeni. Ale stosując je, należy być bardzo ostrożnym: tłoczenie do stożków naziemnych, można uszkodzić korzeni;

  • Urządzenia wytwarzające nawadniania (nawadniania gleby powyżej)

Znaczenie tych urządzeń polega na tym, że ze względu na szczególne zakraplacza lub cienkich rurek, osadzonego w wężu krople spadają. Urządzenia te zużywają substancje odżywcze i wilgoć mniej wydajnie, ale pozwalają regulować dopływ wody. W przeciwieństwie do stożków Łożysko do rur prawie nie wpływają na korzenie, więc puli, można umieścić kilka kroplomierze, zakraplacze.

Nos do ziemi

Zespoły projektowe z szyszek ceramicznych jest bardzo proste. Pakiet zawiera pojemnik stożka i węża, który pozwala podłączyć go do źródła wody. Urządzenia te pozwalają firm samochodowych „Weninger” i „brygady Werkzeuge”.

load...

Na przykład, stała podlewania roślin doniczkowych prowadzi szwajcarski nawilżający gruntu „Archimedes”, „Brygadier Werkzeuge” towarzystwo. To proste urządzenie może automatycznie prawidłowo puli zasilanie roślin wilgoci w ciągu 5-7 dni. Jego urządzenia jest bardzo prosta ceramiczny stożek, który zanurza się w grunt, wprowadzony szklana wody. Woda ścieka kroplami przez porowate ścianki an_1ilary. Membrana może być obniżona do różnych głębokościach.

Stożki z wężami może samodzielnie zasilać roślinę wodą przez dłuższy czas. Tutaj woda przechodzi przez węża z dowolnej pojemności. Na przykład, wiadra lub słoiki. Takie urządzenia firma produkuje „Weninger”. W zależności od rodzaju rośliny, jej rozmiaru i ustawienia urządzenia są przekazywane od 0,25 do 1 litra wody w ciągu tygodnia.

Szybkość automatycznego nawadniania wpływa na położenie zbiornika wody w stosunku do puli z roślin: im wyższa stoi, nawadnianie jest szybsze. Działanie takich samochodów prostych urządzeń. Aby to zrobić raz do roku umyć wąż, wyczyścić wnętrze stożka szczotki i na zewnątrz – skrobaczki do doniczek ceramicznych lub papierem ściernym.

Drip-kroplówka

Kroplowego nawadniania roślin domowych odbywa się na jedan_0tkach ogrodowych. Wilgoć do korzeni jest podawane w małych dawkach. Ponadto, takie urządzenia są w stanie jednocześnie podlewane kilku roślin. Na przykład, samochód „Gardena” firma jedan_0tka może dostarczyć wodę w tym samym czasie do trzydziestu sześciu kolorach. Urządzenie składa się z pompy z filtrem, a przewód zasilający jest transformator z czasomierzem do zasilania trzy zawory dwanaście zawory, an_1ilary i końcówkami kołki uchwyty.

Programator elektroniczny jest zdolny zapewnić codzienne podlewanie automatyczne przez jedną minutę. W razie potrzeby, można brać doniczkę kilka przewodów. Zestaw zawiera zamknięty pojemnik z tworzywa sztucznego, w którym pompa jest zanurzona. Gdy woda w zbiorniku wyczerpie się, pompa wyłącza się automatycznie, a gdy woda wlewa się – nadal działa. Kroplówki, które nie są potrzebne w tym czasie, zamknij pokryw.

Nieco inaczej ułożone systemu car „Aquapod” Spółka „Hozelock”. To mikro kropelek instalacji lufę z cienkiej rurki, a na ich końcach znajdują się zakraplacz. Pojemność połączona z wężem z kranu. W tym przypadku, należy mieć świadomość, że niektóre rośliny mają delikatny system korzeniowy nie lubi zimnej wody, szczególnie w zimie.

Zjednoczyć i pojone

Jest to bardzo wygodne łączenie podlewania roślin doniczkowych kroplówka z korzenia. Do tej pory wiele firm produkuje samochodowych systemów, które łączą zasady obu powyższych grup urządzeń. Takie urządzenia produkuje firma „Weninger”. Można powiedzieć, że jest to najbardziej zaawansowana ze wszystkich urządzeń, ponieważ pozwalają one na roślinie do wyboru własnego sposobu nawadniania.

System działa w następujący sposób. Wazony wypełniony wodą regulować stożków ceramicznych. W pokrywie tego stożka jest prowadzenie zacisku węża membranę, która jest umieszczona powyżej kołpaka. Po głównym węże odpływowe kropelka zebrane w jednym systemie, odbieranie wody ze zbiornika. Stożki się z wodą – jest to pewien rodzaj czujników system ostrzegania na poziomie wilgotności podłoża w doniczce.

Po ziemia wyschła, rośliny zaczyna ciągnąć wilgoci z ceramicznym czujnikiem pomiarowym. Następnie istnieje pewne odprowadzanie powietrza, membrana jest obniżone ciśnienie atmosferyczne i ściskanie węża ustaje. Kiedy ziemia nasyci się wilgoć, woda jest ponownie zasysane do stożka, podan_0ząc membranę i zgnieść węży. Każdy czujnik może być dołączony do wielu zakraplacze, rozłożone równomiernie na powierzchni doniczki.

Istnieją inne sposoby automatycznego nawadniania roślin doniczkowych. Na przykład, hydrożel lub granulowane gliny wcześniej wypełniony krwią z wodą, może również rośliny z wodą. Ta metoda nawadniania opiera się na fakcie, że materiały te są w stanie wchłonąć dużo wilgoci, stopniowo nadając jej korzenie roślin.

Do tego grudki gliny umieszczony na dnie garnka większa następnie usuwany z doniczki wraz z grudki ziemi, jest osadzony na ziarnistym glina i ziemia com ze wszystkich stron jest wypełniona gęstą warstwę tego samego materiału. Następnie w górnej części naczynia przykryć folią, aby zapobiec parowaniu wilgoci.

Eksperci doradzają

A w zimie i w lecie zaleca się rośliny doniczkowe wody na kole – tak że cały system korzeniowy jest wypełniony krwią wodą. Jak dla ludzi, dla roślin jest bardzo ważne, jakość wody, którą podlewane. Woda ta musi mieć minimalną ilość szkodliwych zanieczyszczeń i równowagi kwasowo-zasadowej obojętnej. Woda z kranu nie zawsze spełniają te wymogi – jej podlewanie roślin dom może nie. W związku z tym, przed użyciem wodą, a najlepiej jest rozstrzygane nadal i przesączono.

Twarda woda, która zawiera wiele soli magnezu i potasu, gotować lub zmiękczenie: dodanie kwasu szczawiowego lub kwasu cytrynowego, to wkłada się torf. Po tym, zaleca się, aby stanąć w otwartym przezroczystym pojemniku. Jest to konieczne, aby lotnych związków chlorowych powstających w wyniku reakcji chemicznej, odparowuje. W zimie, woda może zamarznąć i „napój” zakładu stopić wilgoci – metoda ta jest znacznie bardziej użyteczne i bezpieczne dla roślin wewnątrz pomieszczeń.

Dzięki dużej zawartości żelaza w wodzie nabiera specyficznego smaku rdzy. Mówi, że nie można go używać do nawadniania. Podwyższony poziom żelaza dla roślin jest niebezpieczne. W tym przypadku jest to lepiej dawać pierwszeństwo do wody destylowanej, dodanie go odpowiedniej liczby nawozów płynnych.

W okresie zimowym, nie jest zalecany do podlewania roślin w zimnej wodzie. Powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej i dla niektórych rodzajów roślin (na przykład, storczyki) – letnia. Podlewanie zimnej wody może spowodować gnicie korzeni, spadając pąki, a nawet śmierć kwiatu.

Teoretycznie każda pojedyncza roślina potrzebuje podlewania reżimu, zarówno latem jak i zimą. Nie vodohleby roślin, takich jak szparagi, nertera, gidrangeya, Selaginella, Nephrolepis (paproci) Kareks, dzhunkus. Powinny one być obficie podlewane niemal codziennie. Inne rośliny skąpe nawadnianie wymagane jest raz w tygodniu. To prawie wszystkie sukulenty (w ich łodyg, liści i korzeni z wielu swoich soków). Te same rośliny są Scheffler, Pachira, Nolin, Philodendron.

Latem, podczas upałów i silnego wzrostu, prawie wszystkie rośliny domowe potrzebują więcej wilgoci niż zimą i jesienią. Jest to szczególnie prawdziwe kolory, które mają wyraźny okres odpoczynku (innymi słowy – spadek zimowych w stanie hibernacji). W tym okresie niektóre z tych roślin nie potrzebują podlewania. Warto zauważyć, że obok konewka zastąpić rozluźnienia gleby w zimie.

Sukulenty – Lovers warunkach suszy – w zimie wymaga całkowitego wysuszenia gleby. Nie należy jednak całkowicie zapomnieć o rośliny. Okresowo sprawdzać wilgotność gleby, jeżeli jest to konieczne, jest krucha, tak że korzenie otrzymują wystarczającej ilości tlenu. Jeśli roślina od dawna opuszczony właścicieli – to pokazuje pasty: skurczony, zwisające lub bezlistne liście.

Te problemy z mówić o zmniejszenie sprężystość – wewnętrzne ciśnienie w komorze, co powoduje naprężenia skorupy. Turgor po podlaniu stopniowo wychodzi, ale nowe liście nie rosną tak szybko. A jeśli Crassula, ficus i inne Marantaceae ubrać nową lato pozostawia na 1-2 miesiące, lub draceny Calathea liści nie jest w pełni przywrócić – nowe pędy rosną na czubku głowy, tułowia i lewej nago.

I wreszcie, chcę dać radę: nie przyan_0zą swoje kwiaty do stanu chorobowego. A w lecie, jak iw zimie potrzebują regularnego, a co najważniejsze – właściwej opieki. Jeżeli nie jesteś pewien, że mogą one przeznaczyć wystarczających doniczkowych czasu, jeszcze lepiej zrezygnować stworzenia Wildlife Area domu. Po wszystkich karłowatych i zwiędłych kwiatów nikt nie dał dobry nastrój.

load...