Data urodzenia poczęcia: mit czy rzeczywistość?

Zawartość:

Każdy przedstawiciel płci pięknej, która ma zamiar stać się matką, czuje naturalną podniecenia. Ona myśli wiele o przyszłe zdrowie dziecka, o jego zbliżającej urodzenia, możliwych powikłań, i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, powody do obaw masy. Ale nie daj się powiesił na negatywne – o wiele bardziej użyteczny i ważniejsze w tej chwili myśleć o sobie i dostroić w pozytywny sposób.

load...

Na przykład, można odpowiedzieć na jedno z najczęściej zadawanych pytań, żadnych ciekawych Rodzice: gdy światło będzie nasze dziecko? Aby poznać dokładną datę, istnieje kilka metod, a mianowicie:

  • Określenia możliwego terminu dostawy w dniu owulacji i poczęcia daty
  • Podczas kontroli w ginekologa
  • Koncentrując się na ostatnim miesiącu
  • Na podstawie USG

W niektórych przypadkach, takich jak w późniejszym okresie, definicja przyszłego terminu dostawy ma swoje niuanse. Chcemy mieszkać na tym, w jaki sposób obliczyć dzień narodzin dziecka daty poczęcia.

Co to jest cykl księżycowy

Zanim będzie można użyć metody określania daty (nota przybliżona) dostawę poczęcia, konieczne jest, aby wiedzieć dokładnie co dzień zajścia w ciążę. W tym celu jest kalendarz księżycowy, opracowany w połowie 19 wieku przez węgierskiego profesora w tandemie z psychologiem z Republiki Czeskiej. Ankietowanych 30.000 kobiet i na podstawie tych statystyk, naukowcy wywnioskować swoją teorię, która ujawnia tajemnicę w jaki sposób można obliczyć datę zapłodnienia, czyli poczęcie. Aby dowiedzieć się dzień dość trudne, ale nie niemożliwe, jak wiemy, nie.

Według ich obserwacji, oprócz regularnego cyklu miesiączkowego u kobiet, nie ma innego, którego nazwa księżyca. To zależy bezpośrednio od fazy księżyca. Decydujące jest to, że etap miesiąca, kiedy pani urodzić. Od tej chwili jest bezpośredni odczyt z cyklu księżycowego. Okazuje się, że najbardziej odpowiedni czas do poczęcia – to właśnie ta faza księżyca, który jest niezależny od kobiecego cyklu miesiączkowego i czasie, gdy nastąpiło zapłodnienie. Na przykład, jeśli urodziłeś się w pełni, przez całe życie najbardziej korzystne dla koncepcji będzie okresy pełni księżyca i dwa dni przed nimi. Jednak cykl miesięczny nie odgrywa żadnej roli. Zwolennicy tej metody jest zalecany do planowania dziecka nie tylko uwzględnienia dzień owulacji, ale również skupić się na fazy księżyca.

load...

Jednak w uczciwości, należy zauważyć, że oficjalna medycyna do tej metody bardzo sceptyczny. Jest mało prawdopodobne, że miejscowy ginekolog weźmie poważnie takiego obliczenia. Ale jeśli naprawdę naprawdę nie mogę się doczekać, aby wziąć metoda ta zostanie przyjęta, to dlaczego nie wziąć cykl księżycowy do ruchu? Jak mówią, co dziecko nie będzie grać …


Dowiedz życie z dniem zapłodnienia

Określić, jaka będzie przewidywana data dostawy w oparciu o datę poczęcia – nie taki trudny proces, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka trochę. Każdy wie, że ciało kobiety jest w stanie zapłodnić tylko w czasie owulacji, to znaczy, gdy dojrzały „gotowy” jajko opuszcza jajnik. Cykl miesiączkowy trwa średnio od 28 do 35 dni kalendarzowych, dokładnie w środku tego okresu i owulacji. Dlatego też, jeśli znamy jego dokładnej daty, można przewidzieć dostawę przybliżoną dzień bez pracy.

Wiele płci czują okres owulacji. Okres ten charakteryzuje się bolesne, „kłucia” uczucie w brzuchu, może pojawić się obfite upławy, niektóre nawet krwawienia, zwiększone libido. Większość kobiet skarżą zwiększonego (37-37,5 ° C), temperaturę ciała i pocenie się. Określić dzień owulacji jest również możliwe za pomocą ultradźwięków.

Ale skąd wiesz, okres, gdy dziecko będzie w tym świecie, jeśli nie mają dokładny pomysł kiedy była owulacja? Aby to zrobić, trzeba obliczyć środku cyklu miesiączkowego i dodać do niej 280 dni. W tym przypadku, będzie w stanie obliczyć możliwą datę dostawy na podstawie daty poczęcia. Powiedzmy targów połowa ludzkości miesięcznego cyklu trwa przez 28 dni, a następnie owulacja występuje w drugim tygodniu, czyli dwunastego do czternastego dnia. To właśnie z tego punktu i powinny rozpocząć obliczenia.

Teraz dodaj do dnia rzekomych nawożenie dziesięciu miesięcy księżycowych – otrzymasz przybliżoną datę dostawy. Wyznaczenia ostatniego możliwego terminu współżycia. Ta wersja jest o wiele bardziej niezawodne, zwłaszcza jeśli stosunki seksualne były izolowane w ostatnim cyklu menstruacji. Ale nie zapominaj, że zapłodnienie komórki jajowej może wystąpić niekoniecznie w momencie zjednoczenia seksualnego – w przeciwnym razie, obliczenie będzie nieważny.

Plemniki są „na żywo” w ciele pani na kilka dni, więc jeśli, na przykład, w dziesiątym dniu cyklu miał stosunki niezabezpieczone, owulacji i dlatego pojęcie stałoby się z dwunastego czy trzynastego dnia. Oblicz szacunkową datę urodzenia w przyszłości, w oparciu o daty poczęcia, wychodząc z wydaniem „ready-made” jaj z ich „azyl”. Tylko taka kalkulacja będzie dokładniej określić, kiedy oczekiwana szacowana data pojawienia się okruchów do światła.

Jednak w tej konwencjonalnej metody obliczania przewidywanego terminu porodu ma swoje wady. Dokładniej – jedna bardzo istotna wadę – nie jest to absolutnie nadaje się dla tych kobiet, które mają cykl menstruacyjny jest niestabilny. A im więcej tym niestabilność, tym większy jest błąd w dacie urodzenia.

Należy pamiętać, że wiele rzeczy może mieć wpływ na datę pojawienia się dziecka. To wszystko zależy od stanu zdrowia matek, fizycznych danych płodu i innych indywidualnych czynników. Czy wiesz, że lekarze wyróżnić kilka powodów, które wpływają na termin dostawy? Na przykład:

  • Wzmożone napięcie macicy
  • Choroba nadciśnieniowa serca matki
  • Niedokrwistość z niedoboru żelaza
  • Toksykoza drugiej połowie ciąży
  • Niedożywienie matki oczekującej

W końcu, nawet zwykłe przeziębienie może wpłynąć na wygląd dzień dziecka. Jak to się mówi, człowiek proponuje, a Pan Bóg kule. Dlatego też, bez względu na to jaka metoda użyć, należy pamiętać, że czas od pojawienia się dziecka na tym świecie, które zostały obliczone jest przybliżeniem. Więc warto spędzać dokładnej kalkulacji, z doświadczeniem, na próżno próbując ustalić dzień, czas tracić? Wszystkie takie same, nikt ale to dziecko nie jest precyzyjny harmonogram. Nawet dla lekarzy dokładna definicja dnia urodzenia do wytrzymałości. Wystarczy przygotować się do tego wydarzenia z wyprzedzeniem i mogą być modyfikowane tylko przez pozytywne emocje.

load...