Czyszczenie twarzy: metod kosmetycznych i ludowych

Zawartość:

Bogaty i intensywny tryb życia często prowadzi do różnych zaburzeń w organizmie. Zawsze gdzieś biec, nie wyspać, zjeść fast-food. Przede wszystkim, wszystko to znajduje odzwierciedlenie w naszej twarzy: są przedwczesne zmarszczki, skóra wygląda nudne i bez życia, „ozdobiona” z trądzikiem i innymi wybuchy. I żadne nowoczesne środki anty-aging nie pomogą sprowadzić osobę w celu, o ile nie jest staranne przygotowanie.

load...

Jest ona podawana w preparacie oczyszczania skóry brudu, a nie tylko na powierzchni, która może być usunięta za pomocą dowolnych środków czyszczących i głęboko ukryte. Nowoczesne twarzowa oczyszczająca – głęboki wpływ na górnych warstw naskórka, celem tego sposobu postępowania jest nie tylko czyszczenie, ale również zmniejszenie porów skóry, przy czym, w rzeczywistości, zatkane kurz i brud.

W takiej procedury, każda kobieta potrzebuje okresowo. Obecnie istnieje kilka sposobów, aby oczyścić twarz, spójrzmy na nich w szczegółach, a następnie można łatwo wybrać odpowiednią metodę.

Czyszczenie za pomocą ultradźwięków

Czy procedura jest za pomocą specjalnego urządzenia, działanie, którego dana osoba jest usuwana, usuwa sebum. Bezpośrednio przed specjalistą procedury stosowanej do twarzy tonik do uwodnienia, która jest wybrana w zależności od rodzaju skóry. Czyszczenie ultradźwiękowe jest bezbolesny, nie pozostawia urazy, więc to jest ta metoda jest zalecana dla kobiet o wrażliwej skórze. Procedura obejmuje następujące etapy:

load...
 • Usuwając makijaż, jeżeli jest to wymagane;
 • Zarośla aplikacja z bardzo brudne;
 • Zastosowanie żelu otwartych porach;
 • Następnie przychodzi sama czyszczenie;
 • Teraz stosuje się uspokaja, łagodzi podrażnienia maski;
 • Końcowy etap – nakładania kremu w zależności od rodzaju skóry.

Czyszczenie ultradźwiękowe pozwoli nie tylko skórze swobodnie oddychać, ale także wzmocnienie warstwy naskórka, poprawia strukturę skóry, aktywuje proces regeneracyjny. Procedurę przedstawiono u kobiet z procesem starzenia się skóry, skóry ze skłonnością do trądzika, a oleistą, jak również osoby z powiększonymi porami. Jednakże istnieją przeciwwskazania:

 • Problemy z sercem;
 • Ciąża i podczas laktacji;
 • Ciężkie zapalenie skóry;
 • Chorób onkologicznych.

Nie ma wyraźnego ograniczenia liczby procedur nie są procedury. Tu eksperci radzą, jak uruchomić go na swoim rodzaju skóry. Suchej i wrażliwej – co trzy miesiące; Połączenie lub tłustej – raz na dwa miesiące. Cała procedura trwa mniej niż godzinę, a jego główną zaletą można nazwać, że to skóra nie jest wymagane w przypadku przywrócenia czasu. Dlatego bezpiecznie można natychmiast zrobić to oczyszczenie przed każdym ważnym wydarzeniu.

Czyszczenie mechaniczne

Innym sposobem, aby oczyścić twarz z brudu, zatkane pory i trądzik. Metoda ta może być stosowana częściej niż USG, zwłaszcza dla ludzi, którzy mają skórę tłustą. Oni powinni przejść procedurę nawet co dwa tygodnie. Będziesz zbliżać się do czyszczenia mechanicznego, jeżeli:

 • Twoja skóra jest podatna na trądzik;
 • Tłuszczu i ma porowatą strukturę;
 • Predyspozycje do pojawienia Wen;
 • To ma niższy ton.

Sposób ten składa się z dwóch typów: ręczna (i) za pomocą specjalnych pędzli (brossazh). Ręczne czyszczenie odbywa się bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Specjalista używa tylko parownik, który pomaga otworzyć pory. Następny kosmetyczka rozpoczyna czyszczenie, miękkie ruchy rąk pozbawienie oblicze niedociągnięć. Kojąca maska ​​jest następnie stosowana. Muszę powiedzieć, że procedura jest dość bolesne, ale to jest uważany za najlepszy do usuwania trądziku i zaskórników.

Brossazh przeprowadzono stosując urządzenie wyposażone w ruch w przeciwnych kierunkach i przy różnych prędkościach szczotkami. Procedura pozwala na całkowicie oczyścić twarz sebum i martwych komórek. Nie zaleca właścicielom bardzo suchej i wrażliwej skóry.

Odkurzanie

To czyszczenie skóry przedstawiono w obecności zatkane pory, gruczołów wtyków i nierównym skóry. Procedura ta jest wykonywana za pomocą specjalnego urządzenia z kilkoma dyszami – brud wyciągnąć próżnią. Metoda ta daje wiele pozytywnych efektów:

 • Przywraca krążenie i metabolizm;
 • To wyrównuje strukturę skóry i ściąga pory;
 • Stymuluje elastyny ​​i kolagenu;
 • To normalizuje pracę gruczołów łojowych.

Taki masaż próżniowy użyteczny nawet bez zaznaczonych chorób trądzik, ponieważ pomaga spowolnić proces starzenia się skóry, wraca zdrowy wygląd i dźwięk. Bezpośrednio przed badaniem skóry parze zanieczyszczenia łatwo usunąć. Po masażu nanosi kojące i odżywcze maskę. Przy odkurzaniu też ma swoje przeciwwskazania:

 • Zbyt suche, cienkie i wrażliwe na skórę;
 • Skóry z rozszerzonymi naczyń;
 • Skóra z ostrym zapaleniem.

Czyszczenie „Holy Land” (Ziemia Święta)

Procedura ta jest wykonywana na podstawie skutecznych preparatów kosmetycznych o tej samej nazwie stworzonego przez izraelską firmę. Ich stosowanie zmniejsza do minimum szkody w toku postępowania. Co jeszcze jest dobry w ten sposób czyszczenia?

 • Zmniejsza pory;
 • Poprawia ogólny stan skóry;
 • Wyrównuje strukturę i cerę;
 • Może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry, w każdym sezonie iw każdym wieku.

Metoda izraelski wymaga starannego przygotowania, aby oczyścić twarz. Czyli jak to miejsce zajmie zależy od przygotowania i przyszłego skutku. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków (skórki) pozwala na otwarcie porów bez ingerencji mechanicznej. Przetwarzane tylko te obszary skóry, które są naprawdę w potrzebie oczyszczenia. W efekcie – skóra od razu wygląda idealnie, potrzebna jest jej czas regeneracji.

Tradycyjne metody głębokiego oczyszczania

Teraz spójrzmy na tradycyjnych leków, które są używane do mycia twarzy w domu. Nie wszystkie kobiety (każdy dla swoich własnych powodów) może sobie pozwolić procedury w salonach kosmetycznych. Oczywiście, taki silny efekt jak z procedurami salonie nie będzie. Jednak środki folk mogą być czyszczone w celu utrzymania i leczenia problemów skóry.

Milkshake twarzy

Produkty mleczne są idealnie czyste i rozjaśnić skórę. Może być używany jako mleko i jogurt, kefir i. Odpowiednie „mleczny” dla wszelkiego rodzaju rzeczy do zapamiętania: tłusta – zawsze przetworów mlecznych; suchy – można użyć zwykłego mleka.

Jak do przeprowadzenia czystek? Wystarczy zwilżyć wacików w mleku (jogurt) i wytrzeć twarz. Każdy kolejny napęd powinien być bardziej przepojone niż poprzedni. Więc działać, dopóki skóra nie jest wszystko przekrwione. Aby usunąć resztki mleka mogą być takie same wacik (suchy). Jeśli masz suchą skórę twarzy może być trochę szczyptę, nie martw się – wystarczy umyć ciepłą wodą bez mydła. Ale jeśli skóra jest zbyt tłusta, można zostawić warstwę jogurtu w nocy i rano w płukaniu i smarować krem ​​do twarzy.

Mieszaninę otrębów

Tłustej, ze skłonnością do trądziku skóra jest dobrze oczyszczone otręby. Mogą być z którejkolwiek z odmian zbóż: owsa, pszenicy, a nawet ryż. Aby przygotować taką „papka” dla osoby, którą trzeba szklankę otrąb zmieszanego z łyżeczką sody oczyszczonej. Mieszaninę przechowuje się w szklanym pojemniku.

Przed rozpoczęciem prania się łyżkę mieszaniny, rozcieńczono je w mleku i wymieszać. Kleik stosować na twarz na 15-20 minut, następnie umyć w ciepłej wodzie. Można też przemyć twarz z małym osolonej wodzie w temperaturze pokojowej.

Tradycyjne metody oczyszczania dużo, i, w przeciwieństwie do zabiegów kosmetycznych, to jest możliwe, a nawet konieczne stosowanie 2-3 razy w tygodniu. Więc efekt będzie znacznie bardziej zauważalne – osoba będzie czystsze i jaśniejsze, znikną znienawidzonego trądzik i trądzik. Dbanie o skórę należy regularnie. Nigdy nie przegap procedurę zaplanowane, a następnie wkrótce się do tego przyzwyczaić, stają się traktować jako coś zwyczajnego i obowiązkowy. Tak, skóra pozostanie problemem, ale nie spowoduje ci tyle niedogodności. I pamiętaj, że Twoje zdrowie i urodę tylko w Twoich rękach!

load...