Czyszczenie płaszcz w domu: jak do czyszczenia odzieży

Płaszcze, podobnie jak wszystkie sezonowych elementów powinny być czyszczone przed wisi w szafie do przechowywania przez kilka miesięcy. W przeciwnym razie, do czasu można znaleźć swój ulubiony płaszcz mole. Czyszczenie płaszcz może być wykonane ręcznie w domu lub w pralni chemicznej. Aby płaszcz nie traci swój kształt, musi być właściwie przechowywany. Istnieją specjalne etui na ubrania, które są oddychające i utrzymują produkt przed kurzem. Płaszcz nie powinny być przechowywane w zamkniętych plastikowych osłon (jak zresztą wszystkich ubrań).

load...

Zawartość:

wideo. Jak prawidłowo prasować i czyścić

Jeśli materiał nie jest widoczne zanieczyszczenia przed wysłaniem go w szafie do przechowywania, po prostu czystą suchą szczotką, a następnie wyprasować ją. Głaskania powłoki od wewnątrz, bez stosowania żelaza wilgotną ściereczką. Dolne rękawy należy prasować przez wilgotną odpędzania, nie zapomnij, aby podążać w tym samym czasie, aby upewnić się, że rurociąg nie jest zalosnilas. Zwilżyć całą rękę i pogłaskać go przed wysuszeniem. Trzymaj łokieć nie ma luzu. Łopatka głaszcząc od wewnątrz też wstępnie zwilżyć je. Podborta pogłaskała również poprzez demontaż na mokro, jak i na plecach. Wyprasować żelazkiem do wyschnięcia bez podszewki tkaniny. Przynajmniej pogłaskał po niewłaściwej stronie kołnierzem i wyłogami. Rękawy to okazać się na przedniej stronie, po niewłaściwej stronie klapy położyć mokry opróżnienia, które powinny być prasowane do sucha ze zwiększonym ciśnieniem. Delikatnie trzymać żelazko na klapach. Ma to na celu zapewnienie, że szwy pozostaje stabilna.

W pielęgnacji sierści może pomóc i czyszczenia parą (są one nazywane stacjonarnych lub ręcznych parowce). Z takiego urządzenia, nawiasem mówiąc, odgarniając sierść jest przeprowadzane czasami nawet lepiej niż w suchych warunkach. Zasada działania polega na zastosowaniu filtra pary zwykłą wodę, który szybko odparowuje wewnątrz obudowy pod ciśnieniem pary wodnej w wysokiej temperaturze, jest wtryskiwany do środka urządzenia. Środki czyszczące, detergenty i inne chemikalia, które mogą uszkodzić płaszcz i parowych do czyszczenia nie są używane.

load...

Twarz sierści należy prasować tylko przez cienką tkaninę. Zacznij prasowania z rękawami. Jeśli tkanina nie jest bardzo owłosiona, prasować od dołu do armhole jeśli fleecy – od góry do dołu w kierunku drzemkę. Nie zapomnij, aby dokładnie wyprasować stawy przednie i łokcia. Gdy tuleja będzie prasować należy prasować ramiona, plecy i przód półki płaszcz. Ten ostatni, jak podczas prasowania na odwrocie, głaskała kołnierz i klapy. Spready w procesie prasowania Zamyatin, wyprostuj rogach krawędzie. Dla otutyuzhivaniya ramionach lepiej użyć specjalnego poduszkę. Przed Włożyłem płaszcz, po prasowania powinno spędzać kilka godzin na ramionach.

Umyć płaszcz lub przejdź do pralni chemicznej?

Jeśli zdecydujesz się nosić płaszcz do pralni chemicznej, wybrać uczelnię próbki Europejskiej. Jeśli pranie chemiczne nie jest europejskim rzeczą, że wrócisz, to może być nieco inny kolor. Płaszcz nie toleruje mycie. Myć tylko lekkie płaszcze. Mogą one również być umieszczone w kolejności, w domu, bez czyszczenia na sucho.

Aby uzyskać informacje o tym, czy możliwe jest, aby umyć powłokę, można znaleźć na etykiecie produktu. Zdecydowaliśmy się umyć? Należy stosować się do wszystkich zaleceń do pielęgnacji sierści, tak aby nie zepsuć. Zdecydowaliśmy się doprowadzić je do pralni chemicznej? Pamiętaj, że nawet pranie chemiczne „euro” niszczy materiał. Uważa się, że każda czyszczenia skraca żywotność roku, a średni okres dobrej szacie wynosi pięć lat.

Czyszczenie płaszcz w domu

Jeśli twój płaszcz dostał mały brud, plamy można usunąć w domu. Nie zapomnij sprawdzić pojazd na mały kawałek tkanki lub wewnątrz płaszcza. Odbywa się to w celu sprawdzenia, czy zmiany koloru tkaniny ze względu na odplamiaczy. Usuwanie plam należy wcierać od krawędzi do środka, więc nie było „halo” wokół miejscu. W sekcji tkaniny, która ma zamiar wycofać spot umieścić inną tkankę, która wchłania płyn.

Usuwanie smaru

Takie spoty wyświetlane są dobrze oczyszczone benzyny. Umieść na miejscu kawałek białego x / w szmatką przetrzeć zanieczyszczoną powierzchnię od wewnątrz ruchem okrężnym z peryferii do centrum miejscu.

Zabrudzenia tłuszczowe mogą być uzyskane za pomocą talk. Obficie posypać zanieczyszczoną powierzchnię i pozostawić na noc, a rano, czyste ze sztywną szczotką. Tłuszcz wchłaniany wystarczająco głęboka? Powtórz tę procedurę kilka razy.

Świeże plamy z oleju lub innego tłuszczu można usunąć z sierści, proglazhivaya jego ciepłe żelazko przez kilka warstw chłonnych ręczników papierowych (serwetki zwykła tabela). Tłuszcz plamy na kołnierzu może być oczyszczony z bawełny, który nawilża się w roztworze soli i amoniaku. Roztwór przygotowywany jest z czterech łyżek amoniaku i jedną łyżkę soli kuchennej.

Usuwamy inne zanieczyszczenia

Plamy z herbaty i kawy można spróbować zdjąć płaszcz, pocieranie zanieczyszczoną powierzchnię wacikiem zamoczonym w roztworze pół łyżeczki 10% amoniaku i dwie łyżeczki gliceryny. W przypadku świeżych plam, alkohol można stosować, rozpuszcza się w wodzie w stosunku 1:2 .

Świeże plamy z piwa na cienką warstwę jest możliwe za pomocą nadtlenku wodoru. Z tkanin wełnianych lepiej jest użyć czystego alkoholu na pół z octem.

Podręcznik do dbania o odzież wierzchnia

Wideo.

load...