Czyszczenie dywanów: co wybrać?

Niech ktoś twierdzi, że dywany – kolektory tego kurzu. Że nie może powiedzieć, ale są bardzo wygodne. Z dywany w domu bardziej komfortowe i wydawało się cieplejsze. I rzeczywiście cieplej. Po tym wszystkim, wykładzina podłogowa chodzić o wiele bardziej komfortowe niż na zimnej podłodze drewnianej lub płytek. Kłopot w tym, że wciąż zbierają kurz w sobie z niewiarygodną prędkością. To może wydawać się tylko wczoraj odkurzyć dywan, a to już znowu jakiś mały miot, puch i pył wszechobecny. Cóż, jak można coś!

load...

Czyszczenie dywanów – jeden z najbardziej żmudne i niewdzięczne w sensie wpływu działań krajowych. Dlatego powinno się to odbywać w sposób ciągły. Ale z niego nie może uciec. Jeśli jesteśmy jak ty, gdy dom jest wykładziną, a potem po prostu trzeba nauczyć się opieki nad nimi.

Zacznijmy od tego, że w manipulacje, szybko tracą swój pierwotny wygląd i żywe kolory blakną i wytrzeć. Ale dobra naturalnych dywanów wełnianych nie są tak tanie, więc przepraszam za nich po prostu pójść i wyrzucić sprawę. Aby utrzymać je w dobrym stanie przedłużyć żywotność, należy przestrzegać pewnych zasad pielęgnacji dywanów. Najlepiej, oczywiście, jest czyszczenie dywanów z usunięciem. Jest mniej męczące, a specjaliści będą robić znacznie lepiej niż ty. Ale można oczyścić dom i dywany.

Metody czyszczenia dywanów Babci

W domu, nie myć. W tym domu jest po prostu nie ma warunków. Dywany zbyt duże – wystarczy przemyć je niewygodne. Po drugie, pochłaniają dużo wody, nie można pokonać, i musimy czekać na odpływ wody, a następnie dywan jest suchy siebie. Ale to staje się problemem. Dywan jest trudno wysuszyć po umyciu, nawet w gorącym letnim słońcu. Z powodu długiego okresu schnięcia, że ​​„kwaśne”, mają charakterystyczny zapach stęchlizny wilgocią, która nie erodowania nawet po dywan jest całkowicie suche. Jeśli doszliśmy potrzebę takich drastycznych środków do czyszczenia dywanów, to lepiej zrobić to w inny sposób. Tuż poniżej będziemy o tym rozmawiać.

Czyszczenie dywanów w domu odbywa się za pomocą odkurzacza lub, jeśli nie, za pomocą specjalnego bijaka wykonany z miękkiego tworzywa sztucznego lub wierzbowych gałązek. Niedawno były trzepak w każdym domu. Pokonał dywan powinny być od wewnątrz, które powieszono go na liny lub jakiejkolwiek osoby wewnątrz baru, to lepiej na wietrze. Dywany zimowe mogą być czyszczone za pomocą czystej, suchej śniegu. Rozprzestrzeniać dywan śniegu i miotły jest szkolony warstwę śniegu, znamienny tym, że sztywniejszy miotły, tym lepiej. Wtedy śnieg zmiecione z dywanu, a poza tym ze śniegiem jest czyszczony cały kurz. No, prawie wszystko. Czyszczenie dywanów śnieg jest bardzo skuteczne.

load...

Po wszystkich kurzu z dywanu wytłoczone, możliwe jest, aby rozpocząć czyszczenie. Skuteczne czyszczenie dywanów w domu odbywa się za pomocą suchej soli kuchennej. Aby to zrobić, trzeba rozłożyć wykładzinę na podłodze, posypać solą na nim równomiernie, a następnie zamiatać go z dywanu na mokro szczotką lub miotłą. W celu lepszego zanieczyszczenia czysty mokro pędzel lub szczotka trzeba mydła w gorącej wodzie, szczotkowanie ich nadmiaru roztworu. Ponieważ szczotki zanieczyszczeń od czasu do czasu konieczne jest roztwór przemyto i sól – zastąpić siatkę. Po oczyszczeniu pozostałości dywan z solą usuwa się bijakowy powierzchni.

Do czyszczenia dywanów, zamiast soli może być stosowany czysty trociny, mielony kamień pumeks lub duże otręby. Proszek można zastąpić mydło do prania tkanin wełnianych. Jeśli dywan jest mocno zabrudzony, można go czyścić w następujący sposób. Po pierwsze, jest konieczne, aby przygotować roztwór. W tym celu rozpuszcza się w jednym litrze gotowanych rodzaju ilości proszku do prania wełny i dodać kroplę terpentyną. Równomiernie mielenia tej roztwór pędzlem przedniej stronie maty, a następnie ostrożnie wytrzeć dywan Pierwszy mokry i sucha. Po tym dywan powinien być suchy w stosunku do masy.

Uprościć swoje życie

Jednak, jak wspomniano powyżej, jest bardzo mocno zabrudzonych dywanów konwencjonalne metody nie jest do utrzymania w czystości. Tłuste, lepkie plamy lub moczu, na przykład, że jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta, normalne czyszczenie nie usunie. To wymaga czyszczenia dywanów z usunięciem. To może być czyszczące i piorące dywany.

W ostatnich latach, pranie dywanów jest praktykowane w myjniach samochodowych. Wydawać by się mogło, szybkie i wygodne. Ale to nie jest prawda. Tak, oczywiście, z pomocą nowoczesnych pralek, w którym woda jest pompowana pod wysokim ciśnieniem, dywany wypłukać doskonale. Ale ciśnienie wody jest tak dużo, że może uszkodzić stos i strukturę dywanu. Kilka takich przemycia i dywanów może być usuwany na wysypisko.

Brak myjnie i warunki suszenia dywanów. Były one po prostu powiesić do wyschnięcia na słońcu, które jest kategorycznie nie do przyjęcia. Dywany suszenia może być tylko w cieniu. W przeciwnym razie, wełna szarpie wysusza, stają się kruche, a kolory po prostu znikną. Dlatego też, jeśli naprawdę potrzebujesz czyszczenie dywanów z usunięciem konieczne jest, aby wziąć z powrotem je do pralni chemicznej. Dziś jest to łatwe do zrobienia. Konieczne jest jedynie, aby wybrać dobrą obsługę i oddzwonić. Eksperci zabierze swój dywan, w krótkim czasie do wykonania zamówienia, a dostaniesz z powrotem produkt w nienaruszonym stanie i czyste.

load...