Czysty ogrodowe: chwasty i ich kontrola

W lecie właściciele domków letniskowych i ogrodów chwasty dostarczyć wiele kłopotów i smutku. Są brzydkie i bezużyteczny na roślinach rolniczych rosną bujnie na każdym kawałku ziemi, w każdych warunkach pogodowych oraz w każdych warunkach, w przeciwieństwie do większości upraw wymagających kulturalnych. Chwasty są w stanie obrócić ziemię w nieprzeniknionych zarośli. A niektóre z nich są trujące i mogą powodować reakcje alergiczne.

load...

Chwasty i ich kontrola są konwertowane do letnich mieszkańców w katastrofie. Dlatego też, w celu ratowania i zasobów siły roboczej, zapraszamy do zapoznania się z metodami radzenia sobie z nimi w szczegółach. Znajomość gatunków chwastów, swoistość miejscu oraz możliwość zastosowania różnych metod zwalczania chwastów pomaga skutecznie poradzić.

Chwasty konkurują z uprawianych roślin posadzonych w walce o światła, wody, składników odżywczych i przestrzeni życiowej. Ponadto, niektóre chwasty wydzielania lotnych, które spadają na ziemię, uszkodzenia roślin i hamują ich wzrost, takie jak herbicydy. Chwasty są w stanie zniszczyć ogrody, trawniki i klomby.

Chwasty mogą przenosić choroby i szkodniki z jednym sezonie do drugiego. W obecności chwastów w dziedzinie może wymagać dodatkowego rozpylania fungicydy i insektycydy. Tworzenie chwasty i inne problemy związane z krajobrazem. Niektóre z nich mogą wyłączyć śledzenie i pokrywę, rośnie za ich pośrednictwem.

U niektórych osób, chwasty powodować katar sienny, podrażnienie skóry, problemy z oddychaniem. Chwasty mogą uszkodzić bose stopy i opon rowerowych. Mogą cierpieć z chwastami i zwierząt – są w swoich uszu i nosa, powodując infekcje i podrażnienia. Weterynarze często mówią, że muszą być one usunięte z dróg oddechowych nasion chwastów zwierzęta.

load...

Klasyfikacja chwastów i ich właściwości biologiczne

Klasyfikować chwasty z podobnych powodów. I podobnie jak wszystkie rośliny, są one zgrupowane w rodziny, rodzaje i gatunki. Są one podzielone na pasma naziemnego, wodnego lub roślinnością trawiastą. Często, są one zgrupowane według podobieństwa cyklu, czyli w procesie trwały nasion do końcowego dojrzewania roślin, a następnie w wyniku tworzenia się nasion do ostatecznej śmierci rośliny. Na tej podstawie chwasty są podzielone na rocznych, dwuletnich i wieloletnich.

Jednorocznych chwastów

Jak sama nazwa wskazuje, kiełkują, żyją i umierają na jeden sezon. Dla długotrwałego istnienia jednoroczne muszą produkować dużą ilość nasion. I wiele rodzajów skutecznie radzić sobie z nim. Ponadto, wiele nasion chwastów mają długi okres odpoczynku, który przyczynia się do ich przetrwania – to pozwala im kiełkować nawet po wielu latach dojrzewania.

Jednorocznych chwastów są podzielone na:

 • Jednoroczne przebiegające w cyklu życia wiosną i jesienią. Te nazywane są jednoroczne dźwięk. Oni tworzą dużą część tych chwastów, które rosną na trawnikach, ogrodów i łąk. Należą do nich różne amarantusa i psiankowatych, chwastnica jednostronna, komosa, palusznik krwi i innych.
 • Jednoroczne, kiełkujących w upadku, a następnie czekać na zimę i wznawia wzrost na wiosnę. Dojrzewają i umierają albo późną wiosną lub wczesnym latem. Te chwasty nazywane są jednoroczne zimowania. Najbardziej szkodliwe chwasty zimowania puszyste ogień, roczne Bluegrass, różne rodzaje musztardy i innych.

Dwuletnie chwasty

Biennale do przejścia muszą być dwa sezony cyklu życia. W pierwszym roku kiełkują i tworzą zwykłych punktach, aw ciągu następnego roku dać obficie kwitnąca pędy, pąki, kwiaty, a następnie dojrzały, rozłożenie nasion i umierają. Dwuletnie chwasty nie są tak rozpowszechnione w ogrodach jako jednoroczne. Ale mogą pojawić się w strefie przygranicznej, a także w uprawach roślin wieloletnich. Wśród wspólnych obszarów w biennale ogrodowych można wymienić łopianu, koniczyna, oset.

Wieloletnie chwasty

Byliny żyć dłużej niż trzy lata i rozmnażane wegetatywnie i generatywnej (seksualne) sposób.

Byliny, które rozmnażają się zmiany, łatwiej kruszyć, gdy są młode. Ale jeśli tym razem nie odbywa się w ciągu kilku miesięcy, a nawet tygodni, byliny zaczynają rosnąć wegetatywnie i uzyskać zdolność do reprodukcji. To właśnie ta cecha i sprawia, że ​​walka z nimi jest bardzo trudna.

Sposób wieloletnie do reprodukcji są podzielone na grupy:

 • Proste byliny. Mają długą grubą korzeń lub włóknisty system korzeniowy. Te byliny są propagowane przez nasiona. Ale jeśli podzielić swoje korzenie, a następnie każda część może wygenerować nową roślinę.
 • Creeping bylin. Rośliny te są reprodukowane lub tylko pełzające korzenie kłącza i nasiona. Dobrym przykładem – powój i perz.
 • Bulwiaste byliny. Reprodukować one bardzo szybko przy pomocy nakrętki, jak ciała, żarówki, jak również zmiany. Przykłady takich bulwiastych bylinami może bulwiasta bluegrass.

Chwasty i ich kontrola są istotnym ból głowy każdego lata rezydent. Dlatego znajomość gatunków chwastów jest pierwszym etapem w skutecznego zwalczania chwastów. W celu prawidłowego określenia rodzaju chwastów jest wymagane do zbadania kwiaty, liście, łodygi i korzenie. Konieczne jest, aby wiedzieć identyfikację roślin. Celowe jest także wiedzieć, w jakich okolicznościach i gdzie istnieją rozmaite chwasty, i jakie działania są podejmowane w celu ich zwalczania.

Sposoby zwalczania chwastów

Chwasty i ich kontrola rozpraszać kierowców ciężarówek z uprawy ulubione rośliny. Dlatego to nie tylko doskonała znajomość chwastów „w twarz”, ale także uczyć się sposobów radzenia sobie z nimi. Po zdefiniowaniu chwast, można rozważyć i środki do walki z nim. Metody wpływ tylko na chwast – zjawisko nieznane nauce. Chwastów najbardziej bezpieczne dla środowiska i efektywne podejście zintegrowane.

Wykorzystuje połączenie ćwiczeń fizycznych, mechanicznych i kulturowych, aby zminimalizować powierzchnię szkodników. Prywatnych właścicieli sześć sposobów zwalczania chwastów, takich profilaktycznych, kulturowe i biologicznych środków walki, jak i metodę rozdrabniania, metod chemicznych i mechanicznych.

Metoda ostrzeżenie

Jest to najtańszy i najbardziej skuteczna metoda w walce z chwastami. Staraj się unikać powstawanie chwastów w stoczni, uważnie sprawdzając sadzenia materiału używanego na miejscu.

 • Uważnie pakiet z nasion i nasion w nich samych. Nie kupić ziarno, który zawiera nasiona chwastów. Jeśli są one obecne wśród nasion, nasion wrócić do sprzedawcy. Dystrybucja i sprzedaż chwastów jest niezgodne z prawem. Należy pamiętać, że niektóre mieszaniny kwiaty skrupułów dostawcy są również bardzo często zawierają nasiona chwastów.
 • Sprawdzić roślin i sadzonek przed zakupem, aby uniknąć z nimi kłącza i korzenie chwastów wieloletnich. Sprzedam sadzonki i drzewka jedynym wiarygodnym żłobków, wdrażanie „czysty” materiału rozmnożeniowego.
 • Strzeż wykorzystania słomy, ściółka, nawozy, kompost lub gleby. Z nich można umieścić nasiona, łodygi, kłącza, korzenie i chwasty żarówek. Jeżeli takie dodatki są przetwarzane, z ich pomocą, najprawdopodobniej, będzie można umieścić na swojej stronie chwastów. Dobór materiałów czystych przed chwastami i zaśmiecona odstąpienie dadzą ci w końcu, oszczędzając pieniądze i energię.
 • Chwasty mogą być doprowadzone do witryny za pomocą jednoosiowe. Dlatego czyszczenia narzędzi ogrodowych z nasion chwastów, części roślin i gleby z resztkami kłączy. Chwasty mogą być zapisywane za pomocą wody do nawadniania kiedy go zabrać ze strumieni i kanałów. Należy także pamiętać, aby zniszczyć chwasty i źródeł ich nasion wokół swoich działkach i warzywnych przed nasiona z nich dostanie na swojej stronie.

Metoda biologiczna

Dzięki tej metodzie zwalczania chwastów stosowanych przez innych organizmów żywych. To nie jest najlepszą metodą zwalczania chwastów w ogrodach przydomowych, ale mimo wszystko może on być stosowany. Gęsi, na przykład, może pomóc pozbyć vegetating chwasty, które są w sadzeniu truskawek, mięta, szparagów, owoców jagodowych, drzew owocowych w stanie czasowego spoczynku. Świnie kopać w paruyuschem każdej dziedzinie bujne chwasty z jej korzenia. Kozy i owce są w stanie zabić nie tylko chwasty, ale również krzewy. Ale także roślin uprawnych, oni żywią słodko z wielką przyjemnością.

Do zabijania lub tłumienia określonych gatunków chwastów, można użyć pewnych chorób lub owadów. Ale ta metoda nie jest bardzo skuteczne, i wielu ogrodników są rozczarowani stosowania anty-chwastów i chorób owadów.

Sposób kulturalny rozdaniu

Metody te są skuteczne i korzystne dla bramkowe rolnictwie. Łącząc ją z innymi metodami walki, możemy zminimalizować wpływ chwastów w uprawach.

 • Odbiór roślin konkurencyjnych. W ten sposób zmniejsza się reprodukcji i chwastów, a zatem część zatykania. Chwasty są przydzielane do bardziej konkurencyjnych upraw ogrodniczych, ale tylko we wczesnych etapach rozwoju i wzrostu. W ciągu pierwszych trzech do czterech tygodni prowadzi chwastów i powoduje największe szkody dla plantacji kulturalnych. Następnie szybko rosnących upraw ogrodniczych może stanowić osłonę że odcienie chwasty i utrudnia ich kiełkowania i wzrostu. Niekonkurencyjne i wolno rosnące rośliny powinny być przesadzane.
 • Jest to niezbędne do podjęcia działań, które przyczynią się do intensywnego wzrostu roślin posadzonych w okolicy. W tym celu należy zapewnić dostęp do korzeni wchłania wilgoć chwasty bez wody. Do łamania cyklu życiowego chwasty, szkodniki i choroby zmian hodowlanej.
 • Do zwalczania chwastów może zmienić warunki uprawy, opóźnienie sadzenia aż do pierwszej fali spadnie aż chwastów, można następnie przeprowadzić uprawę, usuwając wszystkie ich pędów. A następnie zasadzone w optymalnych warunkach hodowlanych. Siewu trawy na skrzyżowaniu latem i jesienią – świetny przykład tej metody. Ponadto, aby nawóz lokalnie aby maksymalnie stymulować wzrost pożytecznych kultur.

Mulczowania

Metoda ta jest bardzo skuteczna dla zwalczania chwastów wokół domu iw ogrodzie. Mulczowania – słomka ta pokrywa glebę lub materiał z tworzywa sztucznego, które zamykają dostarczania światła do gleby. Zatrzymuje wilgoć, ściółka zmienia temperaturę gleby i mikroklimat. Ściółka jest naturalny lub sztuczny. Typowo stosowane na chwasty jednoroczne. Za jego pomocą można również zmniejszyć długoterminowej konkurencyjności. Ściółka jest wykonana z tworzywa sztuczne wyeliminowania wszystkich chwastów.

Metoda mechaniczna

Metoda ta obejmuje metody, takie jak pielenie, spulchnianie, uprawa, koszenie, palenie. Techniki te lepiej nadają się na chwasty jednoroczne. I specyficzne metody dobierane są w zależności od konkretnego rodzaju zatkane części. Bylin i biennale można również zniszczone mechanicznie, ale tak szybko, jak są one w stanie odzyskać, mechaniczne sposoby radzenia sobie z nimi nie są tak skuteczne.

Sposób chemiczny chwastów

Metoda ta zapewnia ochronę przed chwastami i oszczędza wysiłek włożony. Gdy są stosowane prawidłowo, użycie chemicznych będzie tańszy sposób zwalczania chwastów. Istnieje jednak szereg wad. Choć wielu takich jak herbicydy, zwalczanie chwastów z ich stosowaniem niszczy albo uszkadza rośliny lub rośliny uprawne.

Stosując herbicydy, należy sprawdzić etykietę i upewnij się, że rośliny uprawne z ogrodu są na liście dozwolonych do stosowania tego preparatu. Zawsze należy dokładnie zapoznać się z instrukcją na opakowaniu, a następnie ją.

Herbicydy mogą nie być możliwe do wykorzystania w ogrodach z kilku powodów:

 • Nie ma jednego chemiczny, który chroni wszystko warzyw;
 • Niektóre rodzaje herbicydów może być jakiś czas przechowywane w glebie i uszkodzić dodaje lat są wrażliwe na kulturę nich;
 • Nawet jeśli prawidłowo używać herbicyd, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wszystko – nawet pogoda. Ponieważ rozbiórka wiatr chemicznego może rozprzestrzeniać się na roślinach uprawnych, które są wrażliwe na niego.

Herbicydy są grupowane na podstawie metody ich zastosowania i właściwości chemiczne. Oni również są podzielone w sprawie terminu składania wniosku. Istnieje przed wzejściem i po wzejściu chwastobójcze i selektywne herbicydy i ciągłego działania. Uważnie skutki ekspozycji na herbicyd na środowisko – jego potencjalne zagrożenie dla ludzi, jak i dla innych roślin. Badając wpływ konieczne jest, aby dowiedzieć się, jak przenieść herbicydów w glebie rozkłada odparowuje i jest związana z podłożem, ponieważ są toksyczne dla zwierząt i ryb. Instrukcja zawiera wiele informacji i wskazówek na temat wykorzystania chemikaliów.

Po tych instrukcji, można zminimalizować negatywny wpływ tych produktów na środowisko. Aby uzyskać więcej informacji na temat oddziaływania herbicydu z gleby i roślin, właściwości toksykologicznych, środków ostrożności i stosowania pytania można uzyskać od lekarza specjalisty.

load...