Czyste zęby małych dzieci

Zawartość:

Wielu rodziców uważa, że dzieci myją zęby powinno się rozpocząć około 3 lat. Jest to błędne przekonanie – lekarze kategorycznie powiedzieć, że aby zacząć uczyć dziecko do mycia zębów nie później niż pierwszy ząb będą wybuchać. To wszystko, co musisz zrobić, gdzieś w wieku 4-7 miesięcy. Dlaczego jest to tak ważne? Próchnica w zębach mlecznych pojawiają się bardzo szybko, ponieważ szkliwo na dzieciaka cienka i wrażliwa. Zły zębów – to przynajmniej źródłem infekcji, która może rozprzestrzeniać się dalej. Ponadto, komplikuje proces żucia, które mogą mieć niekorzystny wpływ na funkcjonowanie przewodu pokarmowego.
Powrót do spisu treści

load...

Kiedy należy zacząć czyścić zęby?

Więc zastanawiasz się, kiedy rozpocząć szczotkowanie zębów twojego dziecka? Aby przyzwyczaić dziecko do higieny jamy ustnej jest konieczne, ponieważ dziecko jak najszybciej pierwszych stałych pokarmów w diecie pojawia się: soki, przeciery owocowe, etc. Dlaczego nie wcześniej? W grudnichkovom wieku dzieci instynktownie reaguje na wszystko, co nie przypomina smak i zapach mleka matki przecząca, to znaczy próbuje wypluć lub wymioty. Jako środek ostrożności, w tym wieku, trzeba dać dziecku do picia trochę przegotowanej wody po każdym karmieniu, który będzie oczyścić jamę ustną z resztek mleka lub wzoru.

To może być również regularnie czyszczone jego dziąsła z gazikiem nasączonym przegotowaną wodą. Ważne jest, aby mieć oko w tym samym czasie, że procedura ta nie wywołała negatywną reakcję u dziecka. Można łączyć tę procedurę z pogodnym Ditty rano lub kołysanka (w godzinach wieczornych). Formowanie dziecko w bardzo młodym wieku Potrzeba do higieny jamy ustnej, wykształceni rodzice mogą być pewni, że dentysta będzie w stanie obsłużyć dziecko na badania kontrolne.


Powrót do spisu treści

Czyste pierwsze zęby

Oczywiście, dzieci nie pasują higieny dorosłych, a dzieci do roku w ogóle potrzebują specjalnej szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci hipoalergiczne. W pierwszym roku życia dziecko będzie w dużej mierze połykać pasty do czyszczenia zębów. Zwłaszcza, że ​​produkują go, zwykle z atrakcyjnych smakach owocowych, takich jak truskawki, maliny, itp

load...

Jeśli pierwszy obiekt, którego rodzice będą masować dziąsła stać gaza, potem już powinni stosować specjalne szczotki – ręki z szarpie lub szorstkiego włosia. Ponownie, ważne jest, aby upewnić się, że proces był jak bezbolesne, jak to możliwe dla dziecka, ponieważ w trakcie erupcji zębów dochodzi do stanu zapalnego dziąseł i obolałe. Miękka szczotka codziennie masaż specjalny szybko przerodzić Zubkov, tj złagodzenia bólu i przyspieszenia wzrostu zębów.

W trosce o takich szczotek trzeba bardzo ostrożnie, ponieważ bakterie rosną w środowisku kwaśnym mlekiem. Dlatego po każdym użyciu należy dokładnie umyć szczotką pod bieżącą wodą i zmienić go co 2 miesiące.

Doskonały sposób dbać o zęby dziecka są specjalne chusteczki stomatologiczne – są impregnowane ksylitol, który jest doskonałą higienę jamy ustnej, co eliminuje bakterie chorobotwórcze. Jedynym negatywnym – dość wysoki koszt, ponieważ są jednorazowe chusteczki i bez leczenia nie oznacza. Jednak są one niezbędne w drodze, gdzie nie ma możliwości, aby prawidłowo dbać o lateksowej pędzlem.
Powrót do spisu treści

Co do czyszczenia zębów nadaje się dla dzieci

Na początku, gdy rodzice są po prostu zaczynają przetwarzać dziąsła i zęby wyrzynają się u dziecka, to najlepiej używać pasty do zębów żel przeznaczony dla dzieci do 3 miesięcy. Składają się one z enzymami mleka i zawierają lizozym – łagodny środek antyseptyczny, który pomaga pozbyć się bakterii w ustach. Dla dzieci do sześciu miesięcy jest niezbędne do korzystania z funduszy od smaku mlecznej, a te dzieci, które już zaczynają wprowadzać pokarmy stałe, odpowiednie dla dzieci o smaku owocowym wklej. Liczba stosowanych past do zębów powinna być stopniowo zwiększana, jeśli na początku to tylko rozmazane gazę, a następnie bliżej liczby pasty może być zwiększona do średniej wielkości ziarna grochu.

Ponieważ dzieci często połykać pasty do zębów, w żadnym wypadku nie można używać produktów zawierających fluor – gromadzenia się w organizmie dziecka, może spowodować bardzo negatywne konsekwencje. Kiedy rozpocząć szczotkowanie zębów bardziej „dojrzałe” makaron Twojego dziecka? Eksperci zalecają robi to z 8 lat.


Powrót do spisu treści

Co zrobić, jeśli dziecko nie chce myć zęby

Przede wszystkim nie trzeba zrezygnować. Tylko rodzice ustalić, czy zęby dziecka wzrośnie piękne i zdrowe, czy dziecko będzie musiał zapoznać się z narzędziami dentysty w młodym wieku. Powszechnym błędem jest to, że rodzice w próchnicy zębów mlecznych nie boją, oni nadal wypadają. Chory ząb – to jest źródłem zakażenia, a źródłem bólu i dyskomfortu. A jeśli pierwsza wizyta u dentysty będzie pamiętał bardzo nieprzyjemne manipulacje, istnieją problemy z leczenia stomatologicznego w przyszłości dziecka.

Jeśli w dzieciństwie, gdy rodzice sami czyste zęby mleczne i dziąsła tablica, dziecko zaczyna działać w górę, i da się procedury niezbędne do skorzystania z innych środków higieny jamy ustnej. To może być środkiem do innego zapachu i smaku. Ponadto, można powrócić do past żelowych, przeznaczone dla niemowląt do sześciu miesięcy: mają neutralny smak i zapach, więc nie postrzegane jako obce.

Należy również pamiętać, że dziecko postrzega najlepsze nowe informacje w tej grze, więc czyszczenie zębów mogą być łączone, na przykład, z liczenia umiłowanego dziecka, czyli na każdą sylabę rodzice wykonać jeden prosty ruch do czyszczenia zębów i dziąseł. Gdzieś, dzieci zaczynają naśladować swoich rodziców. W tym wieku należy nauczyć dziecko do mycia zębów, dając osobisty przykład. Widząc, jak aktywnie czyni moją matkę, dziecko i zaczyna rozważać szczotkowanie istotny element higieny osobistej.
Powrót do spisu treści

Który oferuje dzieciom branżowych dla dzieci czyszczenia zębów

Gdzieś w roku, kiedy dziecko jest już przyzwyczajony do samodzielnego stosowania szczoteczki do zębów, ma sens zakup pędzla dedykowanego dla dzieci. Może być skonfigurowany jako ulubione postaci z kreskówek lub figur z wykorzystaniem zagra melodię, to znaczy, dopóki muzyka brzmi, dziecko powinno kontynuować procedurę czyszczenia zębów.

Ważne jest, aby wybrać szczotki z miękkim włosiem, minimalnie traumatycznych delikatnych dziąseł i szkliwa cienką dziecka. Powierzchnia powinna być mała (około 2 do pokrycia zębów mlecznych), Pen – wygodny i myć się – atrakcyjna dla swojego dziecka. Mimo wszystko, to wszystko zależy od tego, co będzie początkiem – zabawa i zabawny i ponury i straszny.


Powrót do spisu treści

Jakie gry może zaoferować dziecku zabezpieczyć umiejętności czyszczenia zębów?

W przypadku dzieci do roku nie jest jeszcze niezbędne umiejętności motorycznych do czyszczenia zębów przez siebie, tutaj może pomóc następną grę teraz. Rodzic z dzieckiem trzyma pędzel za rękę i pokazuje prawidłowy ruch z twojej ulubionej piosenki niemowlęcym lub wiersza. Dzieci w wieku poniżej trzech lat może być oferowane na przykład gra w Karieslyandiyu gdzie źli czarodzieje – karieslendy – polowanie na zęby dzieci. I będą w stanie chronić Zubovedy, który ukrywa się w szczoteczki do zębów i pasty dziecka, pomagając zwalczać złych czarodziejów.

Ponadto, podobnie jak kominiarz, który Wash „net-net”, to jest możliwe do zaoferowania grę w „Zubochista”, czyli zorganizować konkurs, który lepiej do czyszczenia zębów. Zwycięzcą jest ten, kto sprawia, że ​​dłużej (tutaj należy być nieco slukavit rodzice i „dać się” – niech dziecko wygrać będzie służyć jako podstawa do dalszego dokładnego przestrzegania rytuału szczotkowanie zębów).

Można również znaleźć w Internecie interesujących filmów gier i kreskówek, aby pomóc ćwiczyć razem z dzieckiem najważniejszy ruch do ujścia czyszczone, tak dokładnie jak to możliwe. W uzupełnieniu do zębów, dziąseł i policzków, a dzieci muszą obsługiwać kartę; Większość szczotki dziecko ma chropowatą powierzchnię zewnętrzną przeznaczoną tylko do czyszczenia języka.

Co trzeba pamiętać ruchy szczotkowania zębów przeprowadzono tak dokładnie jak to możliwe? Istnieje kilka prostych ruchów, które muszą wychowywać dziecko, to pomoże Ci wyczyścić zęby dokładnie, jak to możliwe:

  • Praca część szczoteczki pod kątem około 45 stopni, a niejako „zamiatanie” obszar dziąsła z podstawy do końcówki zębów.
  • Część pracująca szczotki jest umieszczony poziomo, i przesunąć szczotkę iz powrotem.
  • Rączka szczoteczki pionowo i oczyścić ją z powierzchni gumy do ostrza zęba.

Prawidłowo wykonywane ruchy pomóc w jak najbardziej efektywnie oczyścić jamę ustną, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia próchnicy, chorób dziąseł i potencjalnie zapobiec utracie zębów. Regularna pielęgnacja jamy ustnej, aby zapewnić zdrowe mleko dla dziecka zęby i zapobiec ich ewentualne straty. U dzieci, tworzą prawidłowy zgryz. Utrata zęba dziecko może powodować wady rozwojowe innych zębów, i nie ma już zrobić bez nawiasów! Ponadto, biorąc pod uwagę złe traktowanie ząb mleczny (które, niestety, nie jest rzadkością) może prowadzić do infekcji, która dostaje się do korzenia zęba stałego i boli go.

Jeśli Podsumowując wszystko powyższe, można stwierdzić: przyzwyczaić dziecko do regularnego mycia zębów, transfer umiejętności prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej pomoże mu uniknąć przyszłej fotelu dentystycznym, czyli będzie tylko rutynowa kontrola, której dzieci postrzegają bardzo pozytywnie. W ten sposób rodzice mogą pomóc dziecku dorosnąć z zdrowych i pięknych zębów, co jest bardzo ważne zarówno dla wyglądu i zdrowia ciała dziecka jako całości.

load...