Czyrak na twarzy – go pozbyć

Zawartość:

Czyraki – to rzeczy, które zawsze pojawia się w niewłaściwym czasie, a nawet w widocznych miejscach – takich jak na twarzy. I nie jest to nieszkodliwe pryszcz, który z powodzeniem może maskować krem ​​Tone – gotować nie można ukryć. Wniosek? powinna być traktowana, nie tylko ze względów estetycznych.

load...

Czyrak – to silny proces zapalny, ekscytujące mieszek włosowy i otaczających tkanek. A jeśli leczenie nie jest inicjowana w odpowiednim czasie, istnieje ryzyko wystąpienia różnych powikłań, do sepsy. I zwrócić uwagę – Leczenie sprowadza lepiej jest powierzyć dermatologa.

Wszystkie czyrak

Proces zapalny sprowadza zachodzi bardzo szybko – jeśli spojrzeć na obszarze zagrożonym, można zauważyć umiera ropień tkanek. Charakterystyczną cechą wyróżniającą za pomocą którego można nauczyć się gotować – gęsta biała pręt do środka. I wydaje się, że pierwsza – przed wszystkimi innymi objawami zapalenia.

W celu opracowania wrzenia, muszę mieć powód. I to właśnie dlatego są bakterie chorobotwórcze – zwłaszcza Staphylococcus aureus, co jest bardzo powszechne: brudne owoce, poręcze transport publiczny, artykuły gospodarstwa domowego, z którym dana osoba jest w kontakcie codziennie.

load...

A jeśli wirus dostanie się na skórę, posiadający co najmniej drobne uszkodzenia, wynik jest łatwy do przewidzenia – prawdopodobnie nie będzie w stanie uniknąć procesu zapalnego. Szansa, aby stać się właścicielem wzrost wrzenia w czasach, gdy układ odpornościowy jest słaby, czy ulica jest gorąca – w tej chwili czuje się znacznie swobodniej Staphylococcus.

Więc aureus wszedł w ciało, zaczyna rozwijać się zagotować. Po pierwsze, istnieje niewielkie zaczerwienienie i obrzęk skóry, co ludzie po prostu nie zwracają uwagi – i bardzo marne, bo jeśli zaczniesz leczenie w najwcześniejszych stadiach, siły trzeba wydać dużo mniej. Jeśli leczenie nie jest uruchomiona, obrzęk nadal rośnie, to tworzą najbardziej legendarną białą laskę, a następnie wszystkie inne objawy wrzenia – martwicę, ropień.

Trudno powiedzieć dlaczego, ale najbardziej ulubione miejsce dla rozwoju sprowadza jest osobą. Lekarze dermatolodzy przypisują to z kilku czynników – po pierwsze, że skóra na twarzy jest bardziej wrażliwa i ma różne szkody – od golenia, nieostrożnym mycia, stosowanie różnych produktów kosmetycznych. A po drugie, skóra jesteśmy znacznie bardziej narażeni na dotyk, tak – zwiększa ryzyko zakażenia Staphylococcus i inne bakterie chorobotwórcze.

Tradycyjne leczenie czyraki

Najbardziej rozsądnym wyborem – przy pierwszych oznakach wrzenia do lekarza-dermatologa. Jedyne, co można zrobić na własną rękę – jest to miejsce, aby traktować ostrożnie ropiejące nalewki alkoholowej lub jakikolwiek inny środek antyseptyczny, tak aby nie pogorszyć sytuacji. Dalsza strategia leczenia jest, aby wybrać się do lekarza. W zależności od stopnia leczenia zapalenia może być różne:

  • Delikatne terapie

Jeśli nie ma ropiejące gotować bardzo, lekarze wolą robić bez otwierania ropień. Najczęściej możliwe do zarządzania za pomocą fizykoterapii i różnych leków. Zazwyczaj przeciwbakteryjne – konieczne jest zniszczenie patogennych bakterii i zapobiegania wtórnego zakażenia. Aby wybrać własną leki w żadnym wypadku nie może, bo sam nie będzie w stanie ocenić ich wpływ na organizm.

  • Interwencja chirurgiczna

Jeżeli dana osoba jest proszona o pomoc zbyt późno, gdy stan zapalny zniknął, to jest mało prawdopodobne, by obyć się bez zabiegu. Zazwyczaj, słysząc o tym, ludzie są bardzo przestraszona – i nie jest to zaskakujące, mimo wszystko, oczywiście jest skalpel.

Ale w rzeczywistości, nie martw się o nic – przed zabiegiem, lekarz przeprowadzi pełne znieczulenie, a ty nic nie czujesz. Czyrak zostanie otwarte, a jego zawartość usunięto, ranę traktowano specjalnymi lekami.

Jako ogólną zasadę, że cięcia nie szyć – goi się. Dla tych nielicznych wyjątków, gdzie wrzód był ogromny rozmiar – w tym przypadku trzeba by nałożyć shovchik. Ale nawet to nie jest konieczne, aby być zdenerwowany – z należytą starannością po uzdrowieniu widocznych znaków na skórze, najprawdopodobniej nie będzie.

Jak widać, właściwą decyzję – szybki dostęp do lekarza. Wtedy będziesz w stanie zrobić „trochę krwi”. A jeśli będzie opóźniony – trudno powiedzieć, co okaże podobną opóźnienie. W najlepszym przypadku – poważnego stanu zapalnego, a co gorsza – nawet reprezentują nie chcą.

Leczenie sprowadza receptur ludowych

Jeżeli jesteś kategorycznym przeciwnikiem medycyny konwencjonalnej, lub po prostu nie mają możliwości, aby zobaczyć się z lekarzem, można spróbować pozbyć wrzenia stosując receptury tradycyjnej medycyny. Należy jednak pamiętać, jako „Ojcze nasz” – kiedy dwa dni po rozpoczęciu leczenia nie zauważysz poprawy, rzucić wszystko i natychmiast do lekarza! Zdrowie – to nie jest coś, z którymi można eksperymentować.

Ponadto, nie wychodzą na prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych. Bardzo wiele z tych elementów, które są częścią tradycyjnych receptur medycyny, może sprowokować rozwój alergii. Dlatego też, jeśli nie jesteś pewien, co najmniej jednego składnika, zrobić mini-test na alergie. Aby to zrobić, stosuje się cienką warstwę środków gotowych do skóry lub za uchem lub na nadgarstku. Po około 10 minutach wyniku głosowania – nie powinno być świąd, wysypka lub zaczerwienienie nie ma.

  • Ciasto uzdrowienie

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów wrze – tortilla gotowane w sposób szczególny. Do jego przygotowania potrzebujemy najbardziej prostych składników: łyżeczkę miodu – wapno jest pożądane, jedno żółtko jaja, masło i trochę mąki. W kąpieli wodnej stopić masło i miód, ostudzić, dodać żółtka, wszystko dokładnie wymieszać, dodać mąkę i zagnieść ciasto.

Pobierz test powinien trwać około pięciu zabiegów, najważniejsze – przechowywać go w lodówce. Samo leczenie jest prowadzone w następujący sposób: kawałek ciasta w kształcie tortu wymagane wielkości, które muszą być stosowane do czyraki, nacisnąć mocno i zabezpieczyć – to najlepiej zrobić to za pomocą taśmy klejącej.

Ten placek powinien pozostać na miejscu przez 8 godzin, a więc najbardziej dogodna procedura, aby wieczorem. Około trzeciego dnia wrzenia ujawni – w tym leczenia tortille końcach. Następnie trzeba będzie maść, która nosi nazwę „levomekol” – jest to lek tylko, że można używać bez recepty. Ta maść powinna być stosowana do wrzenia, aż przenika aż do rana uzdrowiła.

  • Placek gryczany

Jeśli tylko wrzenia zaczął rozwijać się, możliwe jest, aby spróbować odwrócić ten proces. I to jest najlepsze do tego celu odpowiedniego ciasta gryczanej. Przygotowanie go w następujący sposób: – rozpalone patelni, smażyć w nim 4 łyżki kaszy gryczanej, chłodny i za pomocą mielenia kawy młynek do proszku. Przechowywać mąki gryczanej może być wystarczająco długo – Najważniejsze, że pojemnik został przypieczętowany. Aby przygotować ciasto, zrobić małą ilość mąki gryczanej, dodać ocet jabłkowy cydr i zagnieść ciasto. O stanie gotować to nie ma sensu, ponieważ bardzo szybko tracą swoje właściwości lecznicze – gotować na raz.

Gotowy tort zabezpieczyć czyrak i pozostawić na godzinę – ta procedura powinna zostać powtórzona dwa do trzech razy dziennie. Zazwyczaj leczenie zapobiega dojrzewanie wrzenia – nie zniknie. Jednak w rzadkich przypadkach można zaobserwować efekt odwrotny – Mąka gryczana może spowodować szybkie dojrzewanie i przełomową zagotować. Ale to jest tak źle, prawda?

  • Cebula

Innym dobrze sprawdzonym narzędziem – to banalne cebuli. Procedurę, trzeba będzie jedno średnie cebule. Cebula czyste z łuską, umieścić w piekarniku i piec około 15 minut – w tym czasie cebula powinna być miękka. Po żarówka ostygnie, pokroić go na dwie części i dołączyć kawałek do obszarów problemowych, pozostawić na dwie do trzech godzin.

Taką samą procedurę należy powtórzyć co najmniej trzy razy dziennie – w przeciwnym razie pożądany efekt można osiągnąć. Czyrak powinno stać się jasne, na trzeci dzień, po czym leczenie zostanie przerwane, a cebulę w kursie jest wciąż ta sama „Levomekol”. Musi on być stosowany do wrzenia, dwa lub trzy razy na dobę, najlepiej pod bandażem.

  • Szare mydło

Ten przepis dla wielu ludzi wydaje się bardzo dziwne, ale to naprawdę działa i jest bardzo skuteczny. Wszystko czego potrzebujesz to cebula, woda i najczęstszym mydło, bez żadnych dodatków. Cebuli umieszczone w piecu do pieczenia w ciągu 15 minut. W tym czasie na ścieranie mydło małej tarki, dodać wodę i topi się w łaźni wodnej, stale mieszając. Ekstrakt z cebuli, skórki z owoców i puree z widelcem, wymieszać z ciepłą masą z mydłem. Wszystko to oznacza, jest gotowy – idź na leczenie.

Otrzymaną mieszaninę gruba warstwa wprowadzone do wrzenia, przykryć folią i zamocować za pomocą taśmy klejącej. Ten kompres Mydło powinno pozostać czyrak nie mniej niż pięć godzin. Ci, którzy próbowali tego leczenia w praktyce, że czyrak objawia się trzeciego dnia. Jest rzeczą oczywistą, że po ropień pęknie, to konieczne jest rozpoczęcie leczenia maści „Levomekol”.

  • Surowe ziemniaki

Surowe ziemniaki są od dawna znane ze swojej zdolności do uzdrawiania wszelkich ran, skaleczeń i oparzeń. Ale niewiele osób wie, że ziemniaki i radzi sobie z rany ropne, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany do leczenia czyraków. Sam przepis jest prosty: Czyste jedno małe bulwy ziemniaka, zetrzeć go na małej tarce i otrzymał kleik hojnie zastosować ropiejące czyrak na twarzy. Pokrywa górna folią lub ściereczką z gazy, przymocować, i pozostawić na godzinę. Powtórz tę procedurę, co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem, a częściej, jeśli to możliwe. Wrzód ujawni na drugi dzień – nadal traktowane maścią „Levomekol”.

środki zapobiegawcze

Niektóre szczególnie „szczęście” ludzie mają do czynienia z dość często sprowadza. Zgadzam się, że jest mało do pozazdroszczenia – dyskomfort, intensywne leczenie, ewentualne ślady na skórze. Co robić? Wystarczy zaakceptować i zrezygnować? Oczywiście, że nie, w żadnym wypadku! Istnieją pewne środki zapobiegawcze, których przestrzeganie może pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

  • Wzmocnienie układu odpornościowego

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić w przypadku – jest myśleć, i to naprawdę działa bezbłędnie układ nerwowy? Może ona potrzebuje twojej pomocy? W końcu, jeśli istnieje patogenne mikroflora zaczyna aktywnie proliferują i prowokuje rozwój czyraki, oznacza to, że ciało nie oporu. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić – jest, aby skonsultować się z lekarzem-immunolog.

Ale także można zrobić wiele. Na przykład, istnieje kilka prostych zasad, które w dużym stopniu wzmacniają układ odpornościowy, poprawiają zdrowie i normalizuje układ nerwowy. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić – to do ponownego rozważenia zwykły harmonogram dnia. Powiedz „nie” nocne spotkania z przyjaciółmi lub z komputerem – dorosły powinien spać co najmniej 7-8 godzin dziennie. Nie zapomnij o spacery na świeżym powietrzu – wybrać co najmniej 30 minut dziennie, spacer ulicą w nocy. Ponadto, nie jest w porządku wydać na napój kurs multiwitaminowe suplementy – niestety, jakość dzisiejszych produktów nie pozwalają w pełni zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na witaminy, minerały, pierwiastki śladowe.

  • Prawidłowa pielęgnacja skóry

Clean – gwarancja zdrowia, a ta prawda już dawno stał się stolicą. I trzyma go przed wrze – odkurzacz skóra, tym mniejsza szansa, że ​​mają. Oczyścić skórę z żelem do mycia co najmniej dwa razy dziennie, aw ciągu dnia okresowo przetrzeć alkoholem chusteczek. Można przewidywać zarzut kobiet stosujących kremy. Trzeba jednak zawodzi, gdy ich skóry twarzy jest podatna na powstawanie czyraki, że nie jest konieczne stosowanie środka matującego.

  • Dieta

To może cię zaskoczyć, ale pozostaje faktem, – osoby, które przylegają do zasad prawidłowego odżywiania, zwykle sprowadza się nie dzieje. Dlatego bezwzględnie wykluczyć z diety wszystkie pikantny, słony, tłuste i smażone, zmniejszyć ilość przypraw, zrezygnować majonez, czekolada, kawa, napoje alkoholowe. Kashi, owoce, warzywa, chude mięso – wszystko to przyniesie korzyści nie tylko skóry, ale także w całym organizmie.

Z reguły przestrzeganie wszystkich tych środków zapobiegania przyczynia się do zmniejszenia częstości występowania wrzenia. Jeśli jednak tak się nie stało – natychmiast udać się do lekarza. Istnieje możliwość, że problem jest znacznie poważniejszy niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

load...