Czym jest taniec społeczny?

„Taniec – jedyną formą sztuki, w której sami są narzędziem” Rachel Farnhagen

Wyrażenie „taniec towarzyski” wszedł do użytku stosunkowo niedawno. To wciąż nie jest bardzo znana ucha polskiego mężczyzny. Zazwyczaj w naszych umysłach słowo „społeczny” jest związane z czymś tanie, niskiej jakości, przeznaczone dla segmentów o niskich dochodach społeczeństwa – sklep społecznej, fryzjer itp społeczne wszystko jest absolutnie w inny sposób z tańcem.

load...

Taniec Język

Nawet w starożytności taniec przywiązywano dużą wagę – pamiętaj jednak, szaman taniec rytualny. Język tańca stosowany jako środek komunikacji w czasach, kiedy człowiek był trudny do wyrażenia swoich uczuć w słowach.

Dancing, Życie osobie za każdym razem trochę, ale zawsze jest nowe i ekscytujące życie. Taniec pomaga, przynajmniej tymczasowo, aby zapomnieć o swoim lęku, wyzwolona i wyrzucić nagromadzonych emocji. Świadomie profesjonalne nauczycieli tańca użyć zwrotu „vytantsevat ich problemy.”

Korzyści z tańca

Korzyści wynikające z tej działalności autorem wielu artykułów naukowych, a nawet tezy. Taniec jest zalecane dla wszystkich, od dzieci, a skończywszy na bardzo starego człowieka.

Na przykład, znaczenie społeczne tańca w rozwoju dziecka ujawnia w swoim dziele „taniec komunikacyjną jako środka niewerbalnych umiejętności komunikacyjnych dr młodszych uczniów OB Bubnov. Jeśli masz czas i chęci – należy przeczytać. Dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

load...

Zainteresowany tym zagadnieniem i amerykańscy naukowcy. Oni stworzyli specjalny program, i przytrzymał, u jego podstawy, 18 lekcje tańca dla seniorów. Wyniki były zdumiewające. Okazało się, że lekcje tańca poprawić koordynację, pomaga lepiej utrzymać równowagę i szybkość chodzenia. W konsekwencji zmniejsza ryzyko upadków i urazów.

Taniec pomaga poprawić postawę ciała, zwiększenie elastyczności i harmonię, aby pozbyć się znienawidzonego cellulitu i przezwyciężyć depresję. A co najważniejsze, dać coś bardzo brakuje w tętniącym życiem, szarego życia – radość komunikacji.

Wszyscy tańczą!

Tańce społeczne są tworzone dla komunikacji, rekreacji i lekkiego flirtu. Elementy wzór taniec zawarte ludowe, klasyczne i piłka ruchów. W tym samym czasie, nie ma potrzeby, aby pamiętać ścisłego sekwencję elementów – unlearns tylko podstawowy krok. Cała reszta – pełna improwizacja. Dlatego też, w zależności od poziomu partnerów treningowych, taniec może być proste lub skomplikowane, ale zawsze żywy i emocjonalny.

Tańce społeczne nie są konkurencyjne w przyrodzie – partnerem tańczyć dla siebie, nie dla publiczności. Zdolność do wyrażania swoich emocji w ruchu jednoczy ludzi – język muzyki i tańca nie wymaga tłumaczenia. Gdziekolwiek jesteś – w Wielkiej Brytanii, Brazylii, USA, Francji i Malezji – jesteś pewny, aby znaleźć miejsce, gdzie ludzie zbierają się, by tańczyć i towarzysko.

Co taniec?

Być może najbardziej popularne tańce przyszedł do nas z Ameryki Łacińskiej – salsa, cha-cha-cha, merengue, bachata. Nawet nazwa brzmi intrygująco.

„Salsa” jest tłumaczone jako „gorącym sosem”. Ten tytuł jest w pełni zgodne z charakterem tańca – jest gorąco, dynamiczny i pełen emocji. Uważa narodzin salsa na Kubie, ale teraz taniec rozprzestrzenił się daleko poza jej granicami, a nawet ma kilka odmian.

Cha-cha-cha wywodzi się z innego popularnego tańca – Triple mambo. Nazwa cha-cha-cha był dzięki specjalnemu instrumentów hałasu ustawić podstawowy rytm. Jasny, zabawny i zwinny taniec kochany przez wielu.

Merengue – dziwna mieszanka latynoamerykańskich i afrykańskich tradycji muzycznych. Kolebką Merengue – Dominikana. Z podstawowymi ruchami merenege poradzić nawet początkujący. Dlatego też, w wielu szkołach tańca Trening zaczyna się od niego. Po opanowaniu merengue, o wiele łatwiej jest przejść do innych tańców latynoamerykańskich.

Bachata jest tańczony w umiarkowanym tempie. Tekst piosenki mówią o niespełnionej miłości i cierpienia. Ruchy są dość proste, ale postać taniec – oryginalny i łatwo rozpoznawalny. Jedną z charakterystycznych cech bachata – bliskich partnerów kontaktowych. Zmysłowy, namiętny, ognisty taniec jest popularny nie tylko w swojej ojczyźnie, ale również w Europie.

Dlaczego tańczyć?

Pasja do tańca społecznej dla wszystkich zacząć inaczej. Ktoś próbuje uciec od samotności i poznać nowych przyjaciół lub partnera życiowego. Ktoś przychodzi do ich „połówek”, chcąc nadać nowy impuls stosunkom. Inni po prostu nie może żyć bez ruchu lub szuka nowych sposobów wyrazu. Wszyscy mamy swoje powody. W tej jesieni dla osób w każdym wieku i grup społecznych. Taniec towarzyski – specjalny świat, jego „partia”, łącząc pozornie całkowicie różnych ludzi.

Gdzie się uczyć?

Odkryj świat tańca społecznej jest dość prosta – niemal wszystkie miasta Polski otworzył studio tańca specjalizujący się w tej dziedzinie. Szczególnie atrakcyjne jest to, że aby rozpocząć lekcje, które absolutnie nie muszą prowadzić do „swojego” partnera. Większość szkół zdecydowała się na zmianę partnerów podczas treningu. Po tym wszystkim, głównym zadaniem – aby nauczyć się wyrażać swoje emocje, bez względu na to kim jesteś dzisiaj w parze.

Gdzie do tańca?

Co do zasady, w cieplejszych miesiącach, tańce towarzyskie tańczył na zewnątrz – w wielu miastach w Polsce obszary otwarte latem i festiwalach. Studia i Szkoła Tańca Społecznej organizuje specjalne imprezy i wyjazdy do domów wakacyjnych.

Najzimniejsze porze roku miłośników tanecznych zbierają się w klubach i kawiarniach. W takich miejscach, atmosfera radości i wiecznego wypoczynku. I nie ma znaczenia, jak dobrze tańczyć – zawsze będziesz szczęśliwy, szybko zapoznania się ze wszystkimi i uzyskać przyjemność z towarzyskich i taniec.

Nie chciał, aby spróbować?

load...