Czym jest obrzęk? Objawy choroby, powoduje, leczenie

Różne reakcje alergiczne są od dawna znane częścią życia dla wielu ludzi. Trudno powiedzieć, co doprowadziło do tak rozpowszechnionych chorób alergicznych, ale pozostaje faktem – co druga osoba przynajmniej raz w życiu miał jakąś formę alergii. I jeden z gatunków jest obrzęk naczynioruchowy, objawy, które są bardzo specyficzne.

load...

Chodzi o to, obrzęk naczynioruchowy i zostaną omówione w dzisiejszej rozmowie. Lekarze nazywają ten termin obrzęk skóry, która jest często zlokalizowane wokół oczu i warg. Obrzęk jest bezpośrednią konsekwencją danej reakcji alergicznych, co spowodowało ogromne ilości histaminy, produkowany w organizmie człowieka. Histaminy, co z kolei powoduje, zapalenie naczyń krwionośnych, układu krążenia.

Lekarze zidentyfikowali dwa rodzaje obrzęku naczynioruchowego:

 • Obrzęk dziedziczna, co jest bardzo rzadkie zaburzenie genetyczne.
 • Nabyty obrzęk, który powoduje rozwój będzie nazwany nieco niższa.

Oznaki i objawy obrzęku

Obrzęk rozwija się w bardzo krótkim czasie – od kilku minut do kilku godzin. To zależy od charakterystyki ludzkiego ciała i rodzaju alergenu. Z reguły, obrzęk naczynioruchowy, występuje w formie łagodnej. Jednakże, w niektórych poważnych przypadkach możliwe obrzękiem języka i gardła, które mogą blokować się w drogach oddechowych. Trzeba zrozumieć, że warunek ten może być realne zagrożenie dla życia ludzkiego.

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co charakterystyczne objawy obrzęku naczynioruchowego. Po tej informacji, o wiele bardziej prawdopodobne, aby zauważyć początek obrzęku i terminowe spowodować brygadę „pierwszej pomocy”. Oczywiście, niektóre elementy mogą się nieco różnić, ale Ogólny obraz jest następujący:

load...
 1. Obrzęk skóry. Obrzęk naczynioruchowy wszystkich przypadkach zakłada nagłego wystąpienia obrzęku skóry, która ma zabarwienie czerwonawe. Zazwyczaj na powierzchni pojawi tym obrzęk, ale w niektórych przypadkach może być również zlokalizowana na dłoniach i stopach, a nawet w gardle.
 2. Dyskomfort w dotkniętych obszarach. Spuchnięte swędzenie skóry, a może nawet występowanie bólu i pieczenie.
 3. Pojawienie się wysypki. W niektórych przypadkach możliwe wysypka, pokrzywka przypominające oparzenia. Wysypka pojawia się najczęściej na twarzy, głowy, rąk i nóg.
 4. Inne powikłania. W niektórych rzadkich przypadkach może powodować ochrypłym głosem, poczucie ucisku w gardle i trudności w oddychaniu.

Przyczyny obrzęku naczynioruchowego

Jak każdy inny problem zdrowotny, obrzęk naczynioruchowy nie występuje prostu znikąd. Jeśli masz obrzęk naczynioruchowy, przyczyny mogą być różne. W większości przypadków różne reakcje alergiczne. Chociaż w niektórych przypadkach charakter wystąpienia obrzęku i pozostaje niejasna.

U niektórych osób ryzyko obrzęku naczynioruchowego dużym stopniu wyższym niż wszystkich innych. Powodem jest to, że w przeszłości czynników ryzyka lub pracujących w trudnych warunkach. Należą do nich:

 • Jeszcze przed dawnych spraw, takich jak obrzęk, pokrzywka lub inne alergie.
 • Nagłe zmiany temperatury otoczenia lub ciśnienia atmosferycznego.
 • Zespół zmęczenia Przewlekłe lub ciągłym stresie.
 • Okres rehabilitacji po zabiegach dentystycznych, szczególnie pierwsze dwa miesiące.
 • Dla kobiet, czynnikiem ryzyka dostępne są również torbieli jajnika.

Teraz nadszedł czas, aby mówić o jaki rodzaj alergenów często powodować rozwój obrzęku naczynioruchowego. Oczywiście, dla każdej osoby, ta lista jest indywidualny, ale nadal istnieje kilka głównych grup:

  Chemia gospodarcza

Kobiety są często przyczyną obrzęku naczynioruchowego staje środków chemicznych gospodarstwa domowego. Częściej niż nie doprowadzić do detergentów obrzęk, żadnych środków zawierających chlor, odświeżacze powietrza, a także wszelkiego rodzaju aerozolach, na przykład, do mycia szyb. I uwaga – w niektórych przypadkach obrzęk jest możliwe po pierwszej aplikacji, aw niektórych – kilka dni, a czasem miesięcy.

  Preparaty farmakologiczne

W niektórych przypadkach sprawcy obrzęk naczynioruchowy mogą być różne środki farmakologiczne. Najczęściej te leki są niesteroidowe leki przeciwzapalne, antybiotyki, aspiryna i urządzenia mające na celu normalizacji ciśnienia tętniczego.

  Zjawiska naturalne

Bardzo często, ale zdarza się tak, że obrzęk jest spowodowany przez tych lub innych zjawisk fizycznych: światło słoneczne, wodę morską, ukąszenia owadów – zwłaszcza osy i pszczoły. To wszystko zależy od osoby.

  Perfumy i kosmetyki

Czasami obrzęk może wywołać nawet środki do perfum i kosmetyków. Najczęstszymi winowajcami są dezodoranty, perfumy. Ale czasami jest to nieszkodliwe szminki lub cieni może prowadzić do tego samego rezultatu smutny.

  Żywność

Obrzęk naczynioruchowy często rozwija się w wyniku spożyciu żywności. Najczęściej przyczyną reakcji alergicznych produkty takie jak miód, czekolada, orzechy, kakao, kawy i herbaty. Ponadto grupa wysokiego ryzyka obejmuje wszystkie rodzaje owoców morza.

Pierwsza pomoc dla obrzęku naczynioruchowego

Jeżeli dana osoba zaczęła obrzęk naczynioruchowy, należy jak najszybciej wezwać straż „pierwszej pomocy”. Ale przed przybyciem lekarzy trzeba udzielić pierwszej pomocy. Zadanie jest proste, a posiadającą niezbędne informacje, łatwo sobie z tym poradzić. I pierwszą rzeczą do zrobienia – jest, aby uspokoić i ukoić chory nie zaszkodzi. Doświadczenia w tej sytuacji tylko skomplikować patologii.

W takim przypadku, jeśli oczekiwany alergen znany spróbować podzielić się z nim skontaktować jak najszybciej. Otwórz wszystkie okna i drzwi, uwolnić chorego od pończoch sukni, cofanie pas i kołnierz – dopływ powietrza musi być dostępna całkowicie za darmo.

Należy zwrócić uwagę na pozycję chorego – powinien siedzieć, a nie kłamać. Albo przynajmniej podnieść górną część tułowia. Stanowisko to ułatwi mu oddychanie. Jest również bardzo skuteczny środek jest gorąca kąpiel stóp – wlać wodę do basenu tak gorąco, tak jak człowiek może znieść. Ciepła woda jest niezbędna, aby wlać proces chłodzenia, aż do przybycia „pierwszej pomocy”.

Z regionu obrzęku należy umieścić coś zimnego – w skrajnych przypadkach, namoczyć ręcznik w zimnej wodzie. Nos chory może kapać wszelkie dostępne poręczne zwężania naczyń spada. Nawiasem mówiąc, najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest to stary sprawdzony przez lata Naphthyzinum.

Po powrocie pożarów „pierwszej pomocy”, lekarze zostaną poddane ludzkiego pacjenta dużą dawkę leków przeciwhistaminowych, a następnie zabrany do szpitala. W żadnym wypadku nie powinno być zaniechane, nawet jeśli doszło do znaczącej poprawy. Poprawa może być krótkotrwałe, a potem będzie musiał resuscytacji.

Pamiętaj, aby poinformować lekarza o „pierwszej pomocy” na jakie środki zostały podjęte pierwszej pomocy choremu. A jeśli powiązać rozwój obrzęku z tego czy innego zdarzenia, a także o tym wspomnieć. Często te informacje są bardzo ważne, nie tylko do prawidłowej diagnozy, ale także do wyboru leczenia.

Serdecznie życzę, aby informacje, które nigdy nie będzie przydatna w praktyce. Ale wszystko może się zdarzyć w życiu – tak, że przezorny zawsze ubezpieczony.

load...