Czym jest depresja? Obiektywne spojrzenie na problem

Zawartość:

Być może każdy z nas na swój sposób jest odpowiedź na pytanie, co to jest depresja. Niektórzy ludzie uważają, że jest to zbyt daleko idące problemem, inni – poważna choroba, która wymaga interwencji medycznej, a dla trzeciego depresji – to tylko złe nastroje i napady melancholii. Cokolwiek to było, bez prawdziwego zrozumienia tego zjawiska i to jest bardzo trudne do walki, a to powinno być zrobione, to nic dziwnego, depresja jest nazywana „chorobą XXI wieku.” Prawie każdy mieszkaniec dużego miasta w różnych wariantach do czynienia z objawami depresji – w tym ci, dlatego informacja o tym będzie interesująca i przydatna.

load...

Depresja jako choroba

Wszystko zaczęło się, jak zwykle, z Hipokratesa. Jak wiadomo wiele, opisał cztery temperamenty, z których jeden nazywa melancholii. Tak, opis stanu „Melancholia” (co w tłumaczeniu z greckiego oznacza „czarna żółć”) jest bardzo zbliżona do współczesnej koncepcji depresji. Nawiasem mówiąc, nawet Hipokrates był jej schemat leczenia, który jest oczywiście spowoduje niespodziankę dla osoby żyjącej w XXI wieku: nalewki z opium, długo ciepłą kąpiel, masaż, czystkami lewatywy, i, oczywiście, wsparcie psychologiczne.

Współczesna medycyna nazywa choroby depresji. Podobnie jak w przypadku innych schorzeń, które zakłócają normalną aktywność ludzką, to działa, chęć współdziałania z innymi członkami społeczeństwa, jakości i długości życia i zdolność do dostosowania się do zmieniającego się świata depresji. Należy ona do grupy zaburzeń psychicznych i charakteryzuje się tak zwanym „depresyjnej trójki”:

 • Obniżenie nastroju i utrata zdolności do odczuwania przyjemności;
 • Zmiany w myśleniu: pesymizm, negatywne osądy, negatywne prognozy na przyszłość, etc. …
 • Silnik i myśl opóźnienie, ospałość i apatia.

Depresja dotyczy naruszania sfery emocjonalnej. W świecie, według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia, depresja przynajmniej raz w życiu cierpiała na nie mniej niż dziesięć procent populacji krajów cywilizowanych. Najprawdopodobniej w krajach słabo rozwiniętych, ludzie też cierpią z niego, ale nikt nie pisze o tym – zgadzam się, w miejscach takich jak Afryka, bardziej dotkliwy głód i szczepienia przeciwko zakażeniom, zamiast diagnozy i leczenia depresji.

Konieczne jest, aby powiedzieć kilka słów o diagnozie depresji. Często jest to bardzo trudne ze względu na fakt, że wielu pacjentów są milczy na temat pierwszych objawów tej choroby. Ktoś boi się, że będzie to rozważyć szaleńca, który boi się powołania iw zależności od leku, ktoś myśli, że depresja nie istnieje. Ale faktem jest, że prawie pół procent depresję diagnozuje się późno.

load...

Depresja nie rozwija jednocześnie: wczoraj nie było, a teraz puka osobę w dół i sinic Riotous kolor. Co do zasady, pierwsza osoba to pojedynczy epizod depresyjny. To może być z różnym nasileniu: lekkie, średnie i ciężkie. W niektórych przypadkach depresja staje się przewlekłe: odcinki są powtarzane w regularnych odstępach czasu.

Leczenie depresji – pojedynczy utwór. Rzeczywiście, w wielu przypadkach pacjenci są pokazane antydepresanty. Ale dobry lekarz przepisuje je, po rozważeniu wszystkich „za” i „przeciw” takiego leczenia, oceny ryzyka i możliwych konsekwencji. Dla osób cierpiących na depresję kliniczną, są one konieczne, ponieważ bez odpowiedniego leczenia na jakość życia tych pacjentów jest bardzo niska. W leczeniu depresji jest prawie zawsze elementem (a czasem większość) psychoterapii. To prawda, ponieważ jest to konieczne w celu wyeliminowania psychologiczne przyczyny depresji i do mocowania uzyskane w toku wyników leczenia.

To jest widok z oficjalnej medycyny problemu depresji. Ale nie należy zakładać, że chora osoba przed tobą, po wysłuchaniu słów „Jestem w depresji”. Wiele osób korzysta termin ten nie jest w sensie medycznym, ale jedynie do wskazania złych epizodów nastroju. Należy rozumieć, że depresja kliniczna – to zawsze coś więcej niż tylko melancholia. Obejmuje on szereg objawów, których wspomnieliśmy powyżej, a także napisać poniżej i umieścić odpowiednią diagnozę może być tylko lekarz – nie możemy zapominać o tym.


Rodzaje depresji

To po prostu tak się złożyło, że w Polsce depresja nazywa cokolwiek – melancholia, melancholia, smutek, apatia, smutek, żal, i po prostu w złym nastroju. Nikt nie jest zainteresowany tym, co jest rzeczywiście depresja – to choroba psychiczna ma swoje objawy. Jest to w przypadku takiego naruszenia człowieka powinien udać się do lekarza, a czasem leki przeciwdepresyjne powołać go.

Istnieje wiele rodzajów depresji. Różnią się one od siebie, wywołuje objawów i rodzaju przepływu. Jeśli ktoś jest naprawdę chory z depresją, jednym z zadań psychiatry jest określenie jego rodzaju w celu przypisanie odpowiedniego leczenia farmakologicznego i psychoterapeutycznego. Oczywiście, czytelnicy magazynu nie ma potrzeby, aby je wszystkie znać, jednak uważamy, że będziesz zainteresowany najczęstszych typów

 1. Lypothymia

  Jest to jeden z najgorszych od jego rodzaju. Tłumaczone z greckiego słowa „endogenny” oznacza „pochodzący od wewnątrz.” W przypadku depresji nie jest śledzone przez wpływ psychologiczny lub jakichkolwiek innych czynników – choroba po prostu nagle pojawia się w całej okazałości: pacjenci serce boli «» melancholia kompresuje klatki piersiowej jakby imadło «» złamane serce”, etc. … Niektórzy naukowcy powiązali występowanie tego typu depresji do zachwiania równowagi substancji chemicznych w organizmie, więc jako główny lek stosowany leków przeciwdepresyjnych z nią.

  Endogenna depresja jest nieprzyjemny fakt, że jest to niemożliwe do przewidzenia atak czy coś, aby zapobiec – występuje samodzielnie, a to znacznie obniża jakość życia, cierpi na nią. Powiemy wam pewną historię, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć stan osoby, która jest w depresji. Maryja była dwudziestu dwóch lat, gdy po raz pierwszy do czynienia z tym problemem. Po ukończeniu studiów i rozpoczął pracę, zaczęła zdawać sobie sprawę, że jej już nic nie podoba, jak wcześniej. Świat nie był malowany w kolorze czarnym i białym, ale dirty-szary kolor.

  Rozmawiać z przyjaciółmi, do niedawna wywołał burzę pozytywnych emocji, nie spodobało jej. Bardziej niż cokolwiek innego Masha chciał siedzieć w domu i oglądać w pewnym momencie nie będzie już odchodzi. Najsmutniejsze jest to, że to, co dzieje się realizację przyszedł do Maszy nagle. Początkowo myślała, że ​​to wszystko – tylko napady złego humoru. Ale gdy jeden nie jest dzień, nie mogła znaleźć siłę, by iść do pracy, musiała iść do terapeuty. Po wysłuchaniu Maszy, on zdiagnozowany „depresja”. Nie rozumiała – jak tak, ponieważ w jej życiu wszystko było dobre! Skąd te negatywne doświadczenia? Ale lekarz powiedział jej, że w niektórych przypadkach depresja pojawia się jakby znikąd, a wraz z tym musimy nauczyć się żyć i walczyć.

 2. Depresja reaktywna

  Jest to wersja z pewnością wydaje się większości czytelników: w życiu człowieka jest coś okropnego, niezwykłego, a on nie wstać i przerwy od cewek. Wynika to z faktu, że siła traumatycznych zdarzeń jest tak wielka, że ​​ludzki umysł reaguje na jej spadek aktywności umysłowej: ponury, apatii i melancholii. Takie wydarzenia zazwyczaj obejmują utratę bliskiej osoby, rozwód, zwolnienia, emerytury, choroby, itp …

  W niektórych przypadkach leczenie depresji reaktywnej wystarczy tylko jeden psychoterapia. Terapeuta (lub psycholog) w celu omówienia z klientem obecne negatywne okoliczności i wspólnie znaleźć wyjście z zastoju. Różne techniki, a tym samym poprawy stanu człowieka i do niego stopniowo powraca zdolność do cieszenia się życiem. Powiedz mi, że daje prawdziwą historię. Irina, trzydzieści pięć kobiet z Warszawy, jak mówią, życie jest dobre: ​​ulubione dzieło, opiekuńczy mąż, córka, mądry, dom – pełny kubek. Czego więcej można chcieć! Pewnego dnia odebrać telefon, Irina usłyszał szorstki głos w niej: „Pani mąż miał wypadek …”.

  Kolejne wydarzenia w oszołomieniu: szpital, intensywnej opieki medycznej, bezsenne noce. Tydzień później, Irene nie był jej mąż. Nie wiedziała, jak żyć z tym dalej: w pewnym momencie miała wszystko i nagle – bum! – to wszystko jest stracone. Ona nie chciała wstać iść do łóżka i iść do pracy, a najlepszym sposobem wydawało samobójstwo. To właśnie w tym stanie, Irina i znalazł siostrę, która później zabrał ją do terapeuty. Następnie sesje były łzy, złość i smutek, ale po pewnym czasie, silne emocje, które zostały znalezione splash, zaczął niech Irina, i zaczęła akceptować jego stratę.

 3. Utajone (larvirovannaya) depresja

  Oh-oh-oh, ten rodzaj depresji dużo krwi psuje terapeutów! Przejawia się w postaci któregokolwiek z licznych zaburzeń organizmu: bóle głowy, ból serca, ból mięśni, bezsenność, ginekologicznych i innych problemów. Pacjent został poddany wielu przeglądów i inspekcji, w wyniku którego lekarz często rozkłada ręce: Dobrze, że nie ma fizjologiczną przyczynę takich objawów! I w tym przypadku, powinien pomyśleć dwa razy i wysłać dziewczynkę do doradcy lub psychiatry.

  Ukryty depresja – to bardzo niebezpieczna rzecz. Nie wydaje się jak typowy obniżenie nastroju i depresji. Jej celem – jest ludzkie ciało. Tak, najprawdopodobniej, osoba doświadczy nawracające napady apatii i smutku, ale jego umysł będzie się kontaktować z bolesnym uczuciem, a nie odwrotnie. W końcu, nie jest lekarzem, aby znać wszystkie relacje! Najciekawsze jest to, że przy odpowiednim doborze leczenia objawów cielesnych znikają same lub przy minimalnej ingerencji. Przykład – historia Larisa, sorokashestiletney buhgaltershi. Ona jest ciągle na coś narzekają: pukanie do serca, płuc świszczący oddech, nerazgibayuschuyusya pleców, zgaga, a tam jest coś innego.

  Lista jej choroby był tak długi, że to byłoby na tyle, aby rozciągnąć wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego. Larisin regularne terapeuta od dawna traktowane Larissa od tych wszystkich dolegliwości, pisząc regularnie pigułki i procedury. Ale nie było żadnego wpływu na nich, czy to było krótkotrwałe. I tak to poszło, aż lekarz udał się na wakacje, a Larisa nie dostać się do innego terapeuty. Pobieżnie studiował historię choroby pacjenta, od razu napisałem jej skierowanie do psychiatry. Larisa był zaskoczony na początku, ale nadal udał się do specjalisty, i to, co było jej zdziwienie diagnoza depresji! Nie chciała w to uwierzyć, ale jak posłuszny pacjent antydepresanty cięcia Oczywiście, pracował z psychologiem o swoich osobistych problemach – i lo! – jej fizyczne objawy znacznie się zmniejszyła.

 4. Depresja poporodowa

  Niestety, zdarza się czasami. Wydaje się, że może być szczęśliwsza dla kobiety niż moment narodzin dziecka! Ale w niektórych przypadkach organizm matki zaczyna niezgodę, a po porodzie nie chce zobaczyć dziecko nie odczuwa żadnych pozytywnych uczuć ani do siebie ani do świata w ogóle. Aby to wszystko dodaje wielkie poczucie winy, ponieważ kobieta w mózgu „siedzi” Ustawienia „Jestem złą matką” To uczucie powinien natychmiast pozbyć. Depresja poporodowa związana jest z faktem, że jesteśmy w ciele kobiety koktajl hormonów i innych substancji chemicznych „bombardowani” Jej receptory nerwowe, powodując doświadczenie radości i innych emocji.

  Po urodzeniu, to koktajl stopniowo wyłania się, a kobieta czuje się źle w kontraście i dewastacja. Dochodzi do tego zmęczenie, nagłe zmiany w życiu, a niektóre brak przygotowania – to powody wynikające zastoju. Mając to na pewno trzeba coś zrobić – stan ten nie będzie działał sam.

  Muszę powiedzieć, że wszystkie kobiety są jakoś przetrwał spadek psychicznego po urodzeniu, ale w pięciu procentach przypadków staje się normalny zakres, a kobieta staje się potrzeba pomocy eksperta. To, co wydarzyło się w Marina – młodej matki, która urodziła się dwadzieścia trzy lata swojego pierwszego dziecka. Zawsze stał niepokój, emocje i wrażliwość na nieszczęścia życiowe. Ale dziecko Marina zawsze chciał na pokolenie przeżyło dość łatwo.

  Ale sama z dzieckiem w oddziale poporodowym, młoda matka sobie sprawę, że nie było nic do niej nie czuje. Dokładniej tam, uczucia – złość i irytacja. To denerwowało płacz dziecka, konieczność dbania o niego, pasz i zmiany pieluch. Czasami Marina nie mogła się zmusić do godziny, aby dostać się przyjść z dzieckiem, a potem porwał swoją pielęgniarkę. Neonatolog, który mówił pod warunkiem, że młoda matka, natychmiast poradził jej, aby zobaczyć się z lekarzem. Marina od niego nauczyła, że ​​- nie jest złą matką. Ona po prostu potrzebują pomocy, aby poradzić sobie z problemami. Miesiąc później Marina dumnie spaceru w parku z wózkiem i nie mógł zrozumieć, jak jej serce, gdy coś nie może być wyrwane z czułością do tego słodkiego dziecka pociągając nosem.

 5. Depresja sezonowa

  Prawdopodobnie każdy z nas zna napady melancholii jesienią i zimą. Brak światła słonecznego i witamin, wiele ciepłych i brzydkie ubrania, sucha skóra – chyba że powody te nie są wystarczające, aby dostać depresji? Dla kogoś, niestety, staje się krytyczna. To ci ludzie mają negatywne doświadczenia związane z danym sezonie. Dla niektórych, to jesień, kogoś do zimy, a niektóre udało się „przygnębiony” na wiosnę. Niestety, taka wyraźna przyczyna depresji jest mało prawdopodobne – o ile ruch na południe. I nikt nie może dać gwarancji, że nie reperkusje zmian klimatycznych radykalny coś poważniejszego. Ola tęsknił każdy upadek, tak długo, jak tylko mógł sobie przypomnieć. A jeśli wielki polski poeta nazywa jej „oczy urok”, wówczas Oli była jesień i pozostają źródłem nudy, apatia, senność – krótko mówiąc, wszystko, co jest powszechnie znany jako depresji.

  I przez długi czas, że poradził sobie z tym problemem, dopóki nie było jej dwudziesty piąty spadek. Ole nie chce komunikować się z przyjaciółmi, iść do pracy. W tej samej chwili, gdy miała pojęcia o rezygnacji, odwróciła się do psychologa. Ale to był odpowiedni ekspert, a widząc dziewczynę pierwsze oznaki depresji natychmiast skierował ją do psychiatry. Teraz każdy upadek Ola bierze leków przeciwdepresyjnych światło – nie powodować poważne szkody dla jej zdrowia, ale teraz już nie boi Ola o tej porze roku.


Depresja w psychologii

Ciężka depresja kliniczna znajduje się w obszarze kompetencji lekarza-psychoterapeutę, i powinny być traktowane dokładnie, ale większość państw, które nazywamy depresji są korzenie psychologiczne. Różni naukowcy, są one rozumiane w różny sposób, i chcemy zaoferować Państwu najbardziej interesujące i prawdziwe fakty.

Najstarszym i klasyczny trend w psychologii jest psychoanaliza. Niektórzy naukowcy odnoszą się do niego jako „ojciec” wszystkich innych prądów i imię Zygmunt Freud, twórca psychoanalizy, to dawna nazwa gospodarstwa domowego. Psychoanalitycy uważają, że źródłem wszystkich nieszczęść, w tym depresji, leży w podświadomości. W życiu każdego człowieka istnieją zdarzenia, aby być stresujące, a najbardziej podatne na ich wpływ, mamy głęboko w moim dzieciństwie. Na przykład matka rzadko zabrał syna w ramionach w dzieciństwie, dlatego nie miał jej miłość i przywiązanie. Jest możliwe, że jako dorosły będzie cierpieć na depresję z tego powodu.

Rozumiejąc istotę swoich problemów i ich źródła, wyciągając je z nieświadomości, osoba jest w stanie pokonać jego melancholię. Zazwyczaj źródłem depresja jest zakłócony z powodu konfliktów i rozwoju nieświadomych fantazji, tak, że dana osoba jest niezdolna do normalnych relacji z innymi ludźmi i środowiskiem. Jako możliwą przyczynę depresji także analityków wskazują na utratę bliskiej obiektu, który może być cokolwiek, na przykład piersi matki.

Jak zwykle, bardzo dziwny pomysł psychoanalityków – co, oczywiście, nie znaczy, że nie działa. Z analizy wyłonił szereg innych trendów psychologicznych, z których jeden nazywa terapia Gestalt. Jednym z jej założeń jest zdrowy ludzki adaptacja do świata: zrozumienie ich potrzeb samego siebie, jego maniery do interakcji z innymi i ze środowiskiem.

Głównym objawem depresji w tym podejściu jest brak popytu. Najczęściej jest to spowodowane faktem, że dana osoba nie wie się, że nie wie, jak zrozumieć swoje pragnienia i kondycję. Psychoterapia w tym przypadku jest skierowana do nowych doświadczeń, które promuje spotkanie z siebie, możliwość zajrzeć do, słuchać i zrozumieć siebie. Człowiek uczy się budować życie dla swoich potrzeb, zrozumieć, co się dzieje wokół i cieszyć się go puścić z sytuacji, które nie mogą być kontrolowane, i jest odpowiedzialny za to, co zależy od niego, i to za jego życia.

Brzmi całkiem humanistyczny, prawda? Terapia Gestalt jest inny uwagę i miłość do człowieka, i to, co jest często konieczne w zastoju. Są psychologowie, egzystencjaliści, którzy mają swój pogląd na temat pochodzenia depresji. Kojarzy go z wystąpieniem utraty życia ludzkiego sensownego.

Wielu członków gatunku Homo sapiens, co najmniej raz w życiu, ale zastanawiał się nad sensem życia. Z perspektywy egzystencjalnej sensie nie tylko całe życie jako całość, ale każde zdarzenie występuje w nim, w tym cierpieniu. Jednak człowiek jest tak skonstruowany, że strata, trud i ból wydają mu się pozbawione sensu, a kiedy wydarzy się w jego życiu, zaczyna się depresja. Ale jak tylko ktoś znajdzie przynajmniej jakiś sens w tym cierpieniu (na przykład, żona męża, który zmarł na raka, znajdzie się w jej śmierci taką wiadomość: zmarła wcześniej i nie cierpiał sam, jak gdyby przed śmiercią), od razu łatwiej i depresja odwrót.

Istnieją koncepcje filozoficzne mniej. Na przykład, w psychologii behawioralnej, depresja jest uważany za wynik stanu długotrwałego ucisku. Chce lub próbuje coś zrobić, ale okazuje się, że to nie z powodu jakichkolwiek nie do pokonania przeszkód na jego drodze. A jeśli ta sytuacja trwa przez dłuższy czas, depresja może rozpocząć się w ludzi.

Poznawcza psychologia twierdzi, że źródłem depresji jest niewłaściwa instalacja, uczony. Przykładem takiej instalacji może być „jestem przegrany” lub „jestem zły”. Każde wydarzenie w jego życiu, człowiek postrzega przez pryzmat tych instalacji, a taki negatywny pogląd o siebie, oczywiście, jest to tylko najbardziej przykre i negatywne doświadczenia.

Psychologia mówi, że smutek – to normalne w życiu człowieka i depresja – jest to coś złego. Musisz być w stanie odróżnić jeden od drugiego, a powiemy ci o tej różnicy. Zespół depresyjny ma następujące cechy psychologiczne:

 • Człowiek traci zainteresowanie wszystko dookoła;
 • On nie ma ochoty i siły na nic, a stały uczucie zmęczenia nie pozwala nawet najmniejszego śladu działalności;
 • Osoba nie może się skoncentrować na niczym, nawet w najprostszych sytuacjach: rzuca pobieżnie, co się dzieje;
 • Poczucie winy, beznadziejności, bezużyteczności i bezradności dominują w dziedzinie emocjonalnego cierpienia;
 • Zaburzenia snu i apetytu;

Depresja i Psychosomatyka

Dusza i ciało ludzkie ściśle i w sposób ciągły ze sobą połączone. Mówi ona o dwa fakty: po pierwsze, stan psychiczny jest w stanie wywierać wpływ na przebieg chorób fizycznych, a po drugie, odczucia w organizmie może powodować pewne zmiany w sercu.

Wszyscy wiemy, że jeśli trzymać odwagi, dobrego humoru i wiary w uzdrowienie, organizm będzie lepiej walczyć z chorobą. W przypadku chorób chronicznych oznacza poprawę stanu fizycznego pacjenta, a także dla ciężkiego – zwiększenie prawdopodobieństwa wyleczenia. Niestety, gdy dana osoba ma depresję, ciało staje się znacznie mniej odporne na wszelkiego rodzaju bakterii i wirusów, wszystkie procesy w nim zaczyna płynąć harmonijnie mniej, co oczywiście negatywnie wpływa na jego zdrowie.

Nawiasem mówiąc, depresja może objawiać się nie tylko jako doświadczenie duchowe, ale także w postaci objawów fizycznych. W niektórych przypadkach są one towarzyszy niska nastroju, a niektóre nawet się na pierwszy plan – wtedy możemy mówić o ukrytej lub larvirovannoy depresji. Objawy te obejmują:

 • Wyciskanie uczucie podczas jedzenia, nudności;
 • Uczucie ucisku w głowie, bóle głowy;
 • Napięcie i bóle kończyn;
 • Ból i uczucie ucisku w rejonie żołądka;
 • Trudność i dyskomfort przy oddychaniu;
 • Wyciskanie czując w sercu;

Smutny fakt, że w tych przypadkach lekarz może być bardzo długi czas gonić „wyimaginowanego wroga” – fizyczne dolegliwości przyczyną cielesnych, przepisać kilka nieprzyjemnych i kosztownych badań, jednak nie są brane pod uwagę w tym samym czasie obecność depresyjnego syndromu u pacjenta. Wiesz, z których żadna skuteczność leczenia w tej sprawie i może być mowy.

W niektórych przypadkach, ciało i jego cierpienia stały się bodźcem do cierpienia psychicznego. Zwykle w takich okolicznościach, że jest to długa i ciężka choroba, często towarzyszy silny ból. Na przykład, rak: przypadki depresji są wspólne dla ludzi, którzy cierpią z powodu tej choroby. Jeśli chodzi o śmiertelnych chorób i niekorzystnych prognoz, depresja jest jednym z etapów, przez które ludzie muszą przechodzić, aby zaakceptować i pogodzić się z okolicznościami. Oczywiście, w tym przypadku, nie zaszkodzi będzie dobry psycholog specjalista poradnictwo.

Czasami choroba psychiczna i fizyczna są ze sobą ściśle powiązane ze sobą. Jest tzw psychosomatyczne Seven – lista chorób, które naukowcy uważają to „nerwy”: wrzody, zapalenie okrężnicy, niedokrwienie, nadciśnienie, reumatoidalne zapalenie stawów, atopowe zapalenie skóry i nadczynność tarczycy. U takich pacjentów występuje naprzemiennie faz zaostrzeń bezpośrednio ciała choroby i depresji. W tym przypadku, wspólne zarządzanie lekarza i psychologa pacjenta.

Wniosek

Jak każdego dorosłego życia – nie jest to park rozrywki. Ma czarne i białe pasy, dzięki której każdą osobę. Odpowiednio, i smutek, a radość w naszym losem jest mniej więcej równo, a smutek jest zupełnie normalna reakcja na niepowodzenia i frustracji. Ale żyjemy w społeczeństwie „znieczulonej” – społeczeństwa, w którym każdy ból nie jest jasne i wydaje się zbędne. Nie chcesz czuć bólu – jeść strzał lub pigułki i strapienie nie jest wyjątkiem od tej reguły.

Tak więc, ludzie zapominają o „normalności” i „znaczenie” smutku, a wszelkie jej występowania jest nazywany depresji, ale naprawdę przygnębiony – to coś więcej. To jest zawsze mniej lub bardziej trwałe i znacząco wpływać na osoby do życia. Wiele opisać uczucia depresyjne jak życie z poczuciem beznadziejności i zguby lub „życie z pustki wewnątrz i na zewnątrz.” Depresja przeszkadza w codziennym życiu człowieka i uniemożliwić mu jeść, pić, spać, towarzysko i pracy. Jeśli to wszystko nie jest w swoim życiu, jeśli tylko czuł smutny i samotny – nie masz depresję, ale po prostu trudny okres. I ta radość, bo z tego wszystkiego można poradzić sobie i uzyskać ważne i przydatne doświadczenie, aby przezwyciężyć trudności życia.

load...