Czy to możliwe, aby seks po porodzie?

Zawartość:

Długo oczekiwane narodziny dziecka – szczęśliwym wydarzeniem w życiu szczęśliwych rodziców. Przed czeka na nich nowe życie wypełnione szczęśliwych chwil i niezwykłych doświadczeń. Często jednak ta radość przysłania fakt, że większość kobiet w okresie poporodowym, tracą zainteresowanie seksem. Mężczyźni smucić ulubionego chłodny stosunek do seksu. Wtedy zarówno kobiety jak i mężczyźni nie przestaje dręczyć pytanie, czy pełnoprawny seksu możliwe po porodzie? I jak długo po porodzie powinny przechodzić?

load...

Ile dni po urodzeniu można już uprawiać seks?

Przy wypisie ze szpitala, lekarz wraz z innymi Rada zaleca nowych matek do powstrzymania się od seksu przez co najmniej miesiąc – i pół roku po porodzie. Jednak w życiu każdej rodziny w pierwszym tygodniu opracowanie inaczej po urodzeniu. Niektórzy szukają jak najszybciej do seksu (w danym miesiącu lub nawet dwa lub trzy tygodnie, jak tylko przystanek przydzielone krwi), a ktoś nawet po długim czasie od dłuższego czasu uzdrowił wszystkie szwy i po porodzie mają dokładnie można uprawiać seks Uważaj na jego wznowienie.

W rzeczywistości, w okresie poporodowym, wiele kobiet osłabiony popęd seksualny i może utrzymywać się przez długi czas – miesiąc, trzy, sześć miesięcy lub nawet rok. Badania w tym zakresie dały rozczarowujące wyniki – mianowicie 20% kobiet w pierwszym miesiącu, w którym możliwe stało się uprawiać seks, nawet raz miał ochoty; 21% respondentów intymnej strony stosunków po porodzie w ogóle przestał interesovat.U wielu z nich nawet przyszedł niechęć do seksu. Dlatego też, jeśli kobieta nie chce seksu, mąż musi odczekać, aż powróci do pożądania.

Opinie na temat tego, co seks po porodzie, są różne, ale z reguły kobiety udręczonego przez jedno pytanie – „Kiedy mogę uprawiać seks?”. Oczywiście, w okresie poporodowym, charakter stosunków seksualnych małżonków ma wpływ wiele czynników. W pierwszej kolejności – od stanu zdrowia młodych matek, zwłaszcza po przerwie w jej lewym szwy i dziecka podczas porodu, a nawet, jak ona radzi sobie z obowiązkami matki, czyli całkowicie poświęcone jej urlopu macierzyńskiego .. W tym samym czasie również duże znaczenie odgrywa relacji między partnerami która rozwinęła się między nimi zarówno podczas ciąży, a na długo przed tym, i wylał moją matkę, czy nie, czy ona radzi sobie z karmienia piersią, jeśli mąż pomaga dbać o dziecko, i wiele innych, w rzeczywistości nie przypadek, że pierwszy miesiąc w situ z dzieckiem jest uważany za jeden z najtrudniejszych w życiu małżonków.

Dlaczego nie mogę mieć seks po porodzie?

Z punktu widzenia wcześniejszego wznowienia współżycia seksualnego po porodzie mogą powodować zarówno proces zapalny w macicy i krwawienie. Od dawna obserwowane przez lekarzy, że wznowienie stosunków małżeńskich w ciągu miesiąca od urodzenia lub wcześniejszego może spowodować ogromne szkody dla zdrowia kobiet – zakłócają lub spowolnić proces odzyskiwania po porodzie ciała. Z reguły macicy po porodzie jest taki sam rozmiar, jak przed ciążą, a ich błona śluzowa jest całkowicie przywrócić do końca szóstego tygodnia po urodzeniu. Skurcze macicy powoduje, że wciąż wyróżnia się krew i dlatego stosunek seksualny może powodować krwawienia, które już zostało wspomniane.

load...

Wiele kobiet nie dążyć do wznowienia stosunków seksualnych nie tylko w pierwszym miesiącu lub dwóch, ale sześć miesięcy później. Nawet gdy jest już możliwe do uprawiania seksu, które zazwyczaj uniemożliwiają psychologiczne przyczyny, jak również różnych zaburzeń funkcjonalnych w narządach rozrodczych. Strach przed kontaktem seksualnym i strachu do odczuwania bólu podczas seksu po porodzie, poczucie utraty atrakcyjności seksualnej, zmęczenia i depresji poporodowej, problemy ze stawów – głównych przyczyn psychologicznych, dlaczego wiele kobiet pozbawionych siebie i swojego partnera korzystających pełnią życia.

Pierwszy stosunek seksualny nie można wykluczyć, bolesność. Wynika to z faktu, że nawet lekkie naciśnięcie na powierzchni pochwy mogą powodować silny ból, może to być również zakażenie rozrzedzenie lub zgrubienie skóry składa podrażnieniem pochwy od mydła i antykoncepcji, a także inne chemikalia. Ból może również wystąpić z powodu suchości pochwy, wynikające ze zmian hormonalnych lub braku wilgoci ze względu na krótki wstęp, a także kilka innych, które wpływają na popęd seksualny, czynników psychologicznych. Czasami ból pojawia się na skutek niewłaściwej pozycji wybiera się – w tym przypadku jest to lepiej się zmieniać.

Jak szybko po porodzie można uprawiać seks bez obawy kompromisu integralności szwach w pochwie? W okresie poporodowym, błon śluzowych i skóry krocza i przy wejściu do pochwy są bardzo wrażliwe. W związku z tym większość kobiet, zwłaszcza tych, którzy mieli urazy kanału rodnego, pierwszy kontakt może podświadomie oprzeć penetracji. Dlatego tak ważne jest, kiedy wznowi obrady partnera seksualnego i uwagi, a także postawę, która pozwoli kontrolować ruch i uniknąć bólu. W tym okresie, powiedzieć „nie” pośpiechu i surowości.

Seks analny, oralny, a także – po urodzeniu jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego seksu. Jeśli nie mogą angażować się w seks pochwy, czy to możliwe, aby uprawiać seks po porodzie ustne lub analny? Jeśli chodzi o abstynencji seksualnej w ciągu pierwszego miesiąca lub dwóch po urodzeniu – odnosi się do seksu z penetracją do pochwy: w penisa, palcem lub dowolnym innym urządzeniem intymnej. Należy podkreślić, że powyższe ograniczenia stosuje się tylko do pochwy, a częściowo – odbytu współżycia w okresie poporodowym. Jednak kontakt oralno-genitalne są całkowicie nieszkodliwe, więc ten rodzaj seksu może być praktykowana w ciągu kilku dni po powrocie ze szpitala. Po taki kontakt nie ma wpływu stan macicy.

Szwy i seks po porodzie: Love Me Tender!

Wiele kobiet potrzebuje szwów po porodzie. Przerwy lub nacięcia wykonane w trakcie nacięcia krocza (cięcie krocza do ekspansji kanał rodny), zszywany, i powinno zająć trochę czasu, aby wyleczyć te stawy. Na ogół, w celu rozpuszczenia szwy nie ma jednak zbyt wiele czasu – tylko około pięciu dni. Ale zdarza się tak, że zapalenie stawów, a nawet po pewnym czasie po młodą matką został zwolniony ze szpitala. Ponadto, czasem zaraz po eksplozji w miejscach szwów, krew gromadzi się, tworząc krwiak, który jest bardzo długi czas boli kobietę w obszarze rany.

Dlatego niektóre kobiety boją się seksu, nawet po szwy leczyć po dwóch do trzech tygodni lub miesiąca. Mężowie nie trzeba ich do pośpiechu; Kobieta powinna czuć, że jest gotowa na seks. I nie należy się spodziewać, że pierwszy akt seksualny jest zaangażowana. Po prostu trzeba spróbować, a jeśli wszystkie stawy będą mieć wpływ i będzie bolało, a nawet więcej, gdyby nie było krwi, a potem będzie lepiej trochę poczekać. Po kilku dniach będzie można ponowić próbę.

Jeśli ból nie ustępuje, należy skonsultować się z lekarzem. Bardzo rzadko, ale zdarza się, że szwy wyszczuplające zbyt wiele, a następnie bez pomocy lekarskiej nie można zrobić

Jak porodzie kopię radość z seksu?

Wielu ludzi, zarówno kobiety jak i mężczyźni nie przestaje pobudzać pytania: Ile czasu musi upłynąć, aby wznowić seks po porodzie – miesiąc, dwa, trzy? A co jeśli nie ma radości w seksie po porodzie? Najważniejsze – nie spieszą. W tym przypadku, to jest być pacjent, a następnie pewne proste, a w tym samym czasie, z reguły przyjemne. Zgadzam się z dwóch kochających serc nie jest trudne. Kobieta powinna być szczerym z najbliższymi, aby podzielić się z nim wszystkie swoje uczucia i szczerze powiedzieć mu o zmianach zachodzących w jej organizmie. Człowiek, z kolei, jest obowiązany dbać i jak pokazać przywiązanie do żony i noworodka. Żona należy zachęcać zaangażowanie męża w opiece nad dziećmi i pamiętać, że intymności seksualnej – to nie jest partner serwisowy i co oboje musicie. I najważniejsze, oczywiście, w okresie poporodowym – mężczyźni czci stosunek do kobiecego ciała podczas stosunku.

Jednak wiele kobiet ma problem – mój mąż nie chce seksu po porodzie, a miesiąc później, a po dwóch … Kobieta straciła w tajemnicach, co to może oznaczać. Cechą kobiecego mózgu jest to, że bardzo często przychodzą do rozczarowujące zakończenie. Jakie objawy kobiety smutne widać na odmowę męża do seksu po porodzie?

  • „On mnie kocha, nie więcej”;
  • „Nie mieszaj się”;
  • „Jestem brzydka i nieatrakcyjna”;
  • „Poród zniszczyło nasze małżeństwo”;
  • „Ja go zmienić”;

Pierwszą rzeczą, którą warto robić – jest powstrzymanie paniki, nawet jeśli nie ma seksu nie jest miesiąc, ale kilka. Ręcznie wyżymania i grecka tragedia nie tylko nie pomoże – przyczynią się one jeszcze mniej swojego seksapilu męża. Spróbuj porozmawiać z nim o tym, być może przy użyciu niektórych metafor i abstrakcyjny sposób (wszyscy wiemy, jak ludzie nie lubią mówić o tym, co nie jest w łóżku). Nie naciskać, to nie sprzyja miłości i zrozumienia.

Najważniejsze – jest, aby zrozumieć przyczynę przyczyny zawieszenia życia seksualnego. Oczywiste jest, że w pierwszym miesiącu na seks jest przeciwwskazane ze względów medycznych, ale co dalej? Można spróbować skorzystać z mężem nowe zastosowanie seksualnej czy gier role-playing. Pomyśl, czego brakuje, to nie jest obecny w relacji może być tak, że wydaje się, że dziecko otrzymuje cały romans i entuzjazm?

Można używać różnych środków, aby przywrócić radość małżonka z intymnych relacji, nowe pozycje seksualne lub gier role-playing, może nawet niektórych zabawek. Nie denerwuj się, jeśli pierwszy miesiąc będzie trochę trudno ożywić swoje życie uczuciowe – to jest w porządku, bo można zająć trochę czasu. Ważne jest, aby traktować siebie nawzajem w tym okresie, ze zwróceniem szczególnej uwagi i uczucia. Nie martw się, jeśli potrzebujesz na miesiąc lub dwa jak terapeuty rodzinnego lub seksuologa – fachowa pomoc w tej sprawie może być bardzo przydatna.

Psychologia damska: dlaczego po porodzie tłumił popęd seksualny?

Zaraz po urodzeniu, postawa kobiet znacznie się różni. Z tym wszystkim jasny, bo teraz jej umysł bierze noworodka Pipsqueak. Zgodnie z prawami natury, gdy dziecko wymaga opieki matki, prokreacja nie jest. W związku z powyższym, w pierwszym miesiącu po urodzeniu tłumił popęd seksualny, bo matka powinna się koncentrować wyłącznie na dziecku. Odwieczny problem i strach o niego często wydaje się, że jej niepokój i troska o niego nikt nie wspiera, a nie dzielić. Dlatego wiele kobiet po porodzie ma poczucie osamotnienia i izolacji, które można bezproblemowo rozwijać się w depresji.

I wreszcie, chciałbym powiedzieć kilka słów na temat swoich uczuć nieatrakcyjnością. Nie jest tajemnicą, że kobiety po porodzie figura tracą atrakcji: wygładzone talii zwiększa objętość piersi, a także przyrost masy ciała w czasie ciąży. I pożywne jedzenie matki karmiące nie jest najlepszy sposób wpływa na figurę. Tryb życia po urodzeniu prawie nie pozostawić czas ćwiczyć swój wygląd – młoda matka nie istnieje, nie wspominając o braku możliwości prowadzenia aktywnego trybu życia. Smutne sobie z tego sprawy, ale przyczyniają się do przyrostu masy ciała, co znacząco wpływa na obniżenie samooceny.

Nie rozpaczaj, bo nie wszystko jest stracone – nadszedł czas, „koszty” świetną robotę. Przede wszystkim słuchać opinii męża o ich atrakcyjności, tak często tendencyjne kobieta ocenia swój wygląd. Spróbuj przynajmniej trochę czasu przeznaczyć dla siebie. Nie odmawiaj pomocy bliskich: podczas gdy mój ojciec lub babcia chodzić z wózku można trochę odpocząć, czytać lub położyć się w poryadok.Esli chce jak najszybciej wrócić do normy po porodzie, nie daj się ponieść przez słodkie i znaleźć czas na siłowni.

Tak więc, każda kobieta decyduje za siebie, jak szybko po porodzie można uprawiać seks. Piękna kobieta, bez względu na to, jak trudno pierwszych kilku dni, tygodnie i miesiące spędzone z dzieckiem w domu, „Nie daj się powiesił”, tylko na dziecko, życie rodzinne nie jest nękany przez wzajemnych obelg i oskarżeń. Pamiętaj, że tylko wzajemną miłość, wzajemny szacunek i wsparcie dla interesów drugiej strony są w stanie powrócić do swojej relacji radość z seksu, a to zazwyczaj nie zależy od tego, jak długo można uprawiać seks.

load...