Czy to możliwe, aby latać samolotem w czasie ciąży?

Zawartość:

Na pytanie, czy możliwe jest, aby latać samolotem w czasie ciąży, nie tracą swoje znaczenie niż kiedykolwiek. I nic dziwnego – bo przyszła mama martwi się o jego stan zdrowia jeszcze nienarodzonych, ale z matki na dziecko. Wydawałoby się, że doświadczenia? można po prostu zrezygnować z lotów w czasie ciąży – i tyle. Jednak nie wszystko jest takie proste. Samolot jest bardzo mocno zakorzeniona w życiu współczesnego człowieka, a zrezygnować możliwość lotu nie zawsze tak jest.

load...

Ale nie martw się niepotrzebnie, spróbujmy zrozumieć tej delikatnej materii. Ale jak tylko chciałbym wspomnieć, że aby dać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie jest mało prawdopodobne – nawet lekarze nie mogą dojść do porozumienia w ocenie, czy loty są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Wszakże dla każdej ciąży, jednak, jak cech przyszłej matki organizmem, to jest bardzo indywidualne. I przewidzieć, jak ciało będzie zachowywać się w każdej sytuacji, jest praktycznie niemożliwe.

Lot zagrożenia w czasie ciąży

Jak wspomniano powyżej, nawet lekarze nie mogą dojść do porozumienia na temat tego, czy możliwe jest, aby latać samolotem w czasie ciąży. Wiele zależy od czasu trwania ciąży. Tak więc, większość poronień występuje wkrótce po ucieczce kobiety ciężarnej jest we wczesnych etapach – w pierwszym trymestrze ciąży. Jednak nie ma bezpośredniego związku nie można znaleźć lekarzy. Istnieją hipotezy, że sprawcą nieszczęścia staje nic oprócz spadku ciśnienia w kabinie.

A współczynnik stresu nie można pominąć. W przypadku, gdy przyszła mama boi się lotów, każdy lot będzie sprawdzianem dla jej hardball. Ale fakt, że stres niekorzystnie wpływać na prawidłowy przebieg ciąży, nie jest tajemnicą. I że stres może spowodować poronienie we wczesnym okresie ciąży. W tej sytuacji konieczne jest porzucenie lot w ogóle, albo do podjęcia niezbędnych środków ostrożności.

I na dużych scenach ciąży ma swoje niebezpieczeństwa. I to właśnie w tym przypadku, jest to spadek ciśnienia w kabinie i stanowią szczególne zagrożenie dla przyszłego dziecka. Zagrożenie to wynika z faktu, że miękisz jest w bańce wypełnionej płynem owodniowym. Zgodnie z tym, zbyt silne i nagłe zmiany ciśnienia mogą prowadzić do pęknięcia błon płodowych. Cóż, pęknięcie błon, odpowiednio, prowadzi do wystąpienia porodu przedwczesnego.

load...

Ponadto ważną rolę odgrywa powietrza w kabinie – to jest dość suche, a zawartość tlenu w nim jest słaba. A jeśli masz długi lot, istnieje ryzyko niedotlenienia – głodu tlenowego. A warunek ten stanowi poważne zagrożenie zarówno dla dziecka i dla mamy. Więc starają się unikać długich lotów – lepiej dać pierwszeństwo loty z transferów. Chociaż, oczywiście, w przeszczepach również mają wiele jego wad.

Ponadto, suche powietrze w sposób nieunikniony prowadzi do szybkiej utraty płynów ustrojowych. Jak można sobie wyobrazić, zjawisko to może bardzo szybko doprowadzić do odwodnienia, co stwarza poważne zagrożenie dla normalnego przebiegu ciąży. Więc należy rozważyć tę kwestię – wypić co najmniej pół litra czystej wody niegazowanej na godzinę. Wyeliminuje to ryzyko odwodnienia. Zamiast wody można pić niesłodzone soki – z reguły są one serwowane praktycznie we wszystkich płaszczyznach. Nawiasem mówiąc, w kabinie z was może mieć bardzo małą ilość płynu – tak, nie wahaj się poprosić stewardesę.

Żylaki i hemoroidy – jest również bardzo często towarzyszy ciąży. Lot może czasami zwiększa ryzyko wczesnego rozwoju tych chorób i pogorszenie choroby, jeśli mają już przyszłą matkę. I to się dzieje, ponieważ wszystkie tego samego spadku ciśnienia.

I długo zmuszony pobyt w jednej pozycji również daje o sobie znać. Z pewnością każda kobieta pamięta, jak w czasie ciąży chcą ciągle zmieniać pozycję – wtedy siedzieć, a następnie położyć, a następnie toczą się z boku na bok. I na płaszczyźnie opcje będą bardzo ograniczone. W związku z tym istnieje ryzyko chorób układu krążenia. Zaburzenie to może prowadzić do wielu powikłań – zarówno niedotlenienie płodu i stan pogorszenie naczyniowego.

Ponadto, istnieje pewne ryzyko dla łożyska – jest bardzo rzadkie, ale nadal czasami wahania ciśnienia mogą powodować dla oderwania się łożyska. Podobne zjawisko jest bardzo niebezpieczne i wymaga natychmiastowej operacji, aby zapobiec śmierci płodu. A matka – był nazywany najsilniejszym krwawienie. A w samolocie trzeba tę pomoc nikt nie może.


Środki ostrożności podczas lotu

Jeśli przesiane przez wszystkich opcji i sobie sprawę, że do rezygnacji z lotu, nie ma sposobu, spróbuj zmniejszyć wszelkie ryzyko do minimum. Aby to zrobić, trzeba podjąć pewne środki ostrożności.

  • Odzież kobiety w ciąży

Ważne jest, aby starannie rozważyć swoją szafę – na drodze powinno być zaniechane na rzecz piękna wygody. Rzeczywiście, w czasie podróży, która może trwać bardzo długo, przyszła mama powinna czuć się bardzo komfortowo. Doświadczeni matkom zaleca się nosić luźne spodnie w samolocie lub specjalne kombinezony dla kobiet w ciąży. A latem idealnym rozwiązaniem odzież w samolocie będzie darmowy strój – nie będzie utrudniać ruchów przyszłej matki, a ciało będzie „oddychać”.

Należy zwrócić uwagę na buty – powinny to być jak najbardziej komfortowy. Nogi w żadnym wypadku nie powinny być ściśnięte. Niedopuszczalne jest żadne buty z obcasami, buty wykonane z tworzyw sztucznych do stopy nie pocą. W najgorszym, można zabrać ze sobą na płaszczyźnie pantofle. Nie wstydź się i patrzeć na innych – mało kto będzie was sądził, widząc swoją ciekawą pozycję.

  • Podkładka

Pamiętaj, aby przynieść małą poduszkę, która pomaga uniknąć zmęczenia talii i szyi. Klocki te można znaleźć zarówno pościel w sklepie i ortopedycznych działy w aptekach. Ponadto – w prawie wszystkich sklepach na lotniskach można zaoferować coś podobnego.

  • Siedzenia w samolocie

Postarać się o miejsca w samolocie, który znajduje się blisko ołtarza – lekarze zalecają, aby dostać się co 30 minut i około 3 minut, po prostu chodzić. Oczywiście, tylko w momencie, gdy pasażerów z nie wymaga się podjęcia swoje miejsca. Nawiasem mówiąc, o miejsce będzie również fakt, że przyszła mama będzie w stanie szybko dotrzeć do toalety – co jest bardzo, bardzo ważne.

  • Ochrona przed stresem

Jak wspomniano powyżej, znaczne zagrożenie dla zdrowia kobiety ciężarnej jest stres, który przeżywa przyszłych matek, którzy boją się latać. Dlatego konieczne jest, aby dbać o uspokajających. Ale w każdym razie nie kupują lek samodzielnie, tylko na podstawie opinii znajomych lub reklamy.

Po pierwsze, trzeba wiedzieć wcześniej jakie leki można przyjmować na pokładzie jest, że linie lotnicze, których usługi użytkownik zdecyduje się użyć. Po wszystkie te wymagania wszystkich firm są różne – będzie to nieprzyjemne spotkanie tego problemu na lotnisku.

A po drugie, środki uspokajające, dla tej sprawy, wszelkie inne leki, musi wybrać tylko lekarza, który jest świadomy wszystkich indywidualnych i przebiegu ciąży. Inaczej, wysokie ryzyko obrażeń dla dziecka, a dla większości z przyszłej matki.

  • Kinesia

Samolot jest często kołysał nawet silnych i zdrowych mężczyzn. Co możemy powiedzieć o kruchej przyszłej mamie? Dlatego konieczne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem o tym mowa. Oczywiście, umysł w pierwszej kolejności przychodzą różne leki mające na celu wyeliminowanie objawów tzw morskiej choroby. Jednak, jak wiadomo, do matki oczekującej powinny minimalizować stosowanie jakichkolwiek leków.

W związku z tym, należy spróbować zrobić z improwizowanych środków. Uważa się, że najsilniejszy człowiek zachwiał się na pusty żołądek. Część z tego jest prawdą, a nie mały – naprawdę mają małą przekąskę przed lotem. Jednakże, jest to, aby jeść, nie jeść prosto z serca! W takim przypadku, gdy żołądek jest pełny, poczujesz się jeszcze gorzej. Więc jeść, ale z umiarem!

Nie zapomnij o starych, dobrych miętowy cukierek. Pomoże to złagodzić nudności i wymioty zapobiegnie. Rzucać w torbie kilka karmelki nie będzie miał trudności, a obsługa, będą dobrze służyć. Ale jeśli nagle zapomniał o słodycze, poprosić stewardesę – na pewno może je znaleźć. I umieścić go w torebce małą plastikową torebkę – nigdy nie wiesz, co?


Lekarz wizyta

Innym bardzo ważnym etapem przygotowań do lotu – wizytę do ginekologa. Bez niego nie uda się w żaden sposób. Choćby dlatego, że za bilety zakup samolotu i do późniejszego sadzenia, trzeba będzie zaświadczenie lekarskie. Który może dać tylko ginekologa, obserwując przebieg ciąży. Co więcej – to pomaga lekarz powinien przepisać nie wcześniej niż tydzień przed planowanym terminem lotu.

Nie można powoływać się na „może” i mamy nadzieję zrobić bez tej pomocy. Po prostu nie umieścić na płaszczyźnie. Jest mało prawdopodobne, że każda linia lotnicza chciałby podjąć się takiej odpowiedzialności. Świadectwo wskazać okres ciąży, sprawozdanie na temat stanu zdrowia i zgody lotu.

Oczywiście, we wczesnych etapach ciąży ma pomocy od Ciebie, nikt nie będzie wymagać, bo żołądek albo nie istnieją, albo można je łatwo ukryć pod luźną odzież. Ale należy pamiętać, że we wczesnych stadiach ciąży lot może powodować zagrożenie poronienia? Dlatego konieczne jest, aby kobieta w ciąży badane przez lekarza przed lotem. W takim przypadku, jeśli lekarz jest w stanie zdrowia przyszłej mamusi jest czymś zaalarmowana, że ​​podejmie niezbędne kroki i wydanie zaleceń mama, która zmniejszy ewentualne zagrożenia.

Ścisły zakaz lotów

Istnieje pewna grupa kobiet w ciąży, które latają w ogóle jest surowo zabronione – i żadne okoliczności może stać się bardzo taktowny. Tak więc:

Poronień i przedwczesnych porodów w historii.
W przypadku, gdy co najmniej jeden z poprzednich ciąż zakończyło się poronieniem lub przedwczesnym porodem, w każdym razie nie pozwalają żadnych lotów. I dotyczy to również przypadków nieudanego aborcji. To nie ma znaczenia, że to był powód, dla rozwoju takiej tragedii – do pływania nie jest zalecane.

  • Choroby układu krążenia

W takim przypadku, jeśli kobieta cierpi z powodu poważnych chorób układu sercowo-naczyniowego – astma, choroby serca, nadciśnienie tętnicze – loty w czasie ciąży będzie też zbyt wielkie ryzyko. A nawet jeśli choroba jest z ostrej fazie.

  • Choroby centralnego układu nerwowego

Wszelkie poważne choroby ośrodkowego układu nerwowego sami są przeciwwskazaniem do latania. A jeszcze bardziej w czasie, gdy kobieta czeka na dziecko – nawet bardziej. Po tym wszystkim, jest odpowiedzialny nie tylko dla własnego zdrowia, ale również dla zdrowia i życia dziecka.

  • Zakrzepowe

W takim przypadku, jeśli przyszła mama zakrzepowe zapalenie żył, jej lot jest bezwzględnie przeciwwskazane. W przeciwnym razie, może rozwijać się bardzo poważne powikłania – w tym oddzieleniu skrzepu krwi. Warunek ten stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale dla życia matki i dziecka.

Jak widać, wyraźna odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest, aby lecieć samolotem do kobiety w ciąży, uważamy, że nie było to możliwe. Ale teraz wiem, co niektóre z zagrożeń nadal istnieje. I, co równie ważne, wiedzą jak zmniejszyć wszelkie ryzyko do minimum. Jak wiadomo, nie ma dymu bez ognia.

load...