Czy mogę uprawiać seks z zapaleniem pęcherza moczowego: zakazy i ostrzeżenia

Zawartość:

To jest zapalenie pęcherza moczowego, wielu z płci pięknej wiedzą z pierwszej ręki. Obecnie jest – jedną z najbardziej powszechnych chorób kobiet, w którym występuje zapalenie pęcherza moczowego. Mężczyźni są znacznie mniej prawdopodobne, aby zderzyć się z tym niedogodności. Przyczyna leży w anatomii ciała. U kobiet, nietrzymanie kanał szersze i krótsze, więc infekcja jest znacznie szybciej i łatwiej wnikają do środka.

load...

Objawy zapalenia pęcherza

Dziewczęta w zapaleniu pęcherza zaobserwowano częste oddawanie moczu, któremu towarzyszy bolesnych doznań i ostre bóle. Czasami we krwi mogą być izolowane w małych ilościach. Nawet w stanie spoczynku czuję mrowienie lub pieczenie w kroczu i pęcherza moczowego. Po wystąpieniu płeć, stan się pogarsza. I bardziej zapalenie bardziej wyraźne powyższe objawy. W zaawansowanych przypadkach płci pięknej ma iść do łazienki co piętnaście do dwudziestu minut.

Mocz w zapalenie pęcherza może nabywać matowy kolor żółty. Jeśli czas nie rozpocząć leczenie, dziewczynka będzie trudno nawet poruszać. Możliwa gorączkę. Przy wysokich temperaturach należy pić przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Dzień po wystąpieniu objawów jest wymagane, aby przejść do swojego ginekologa. Naturalnie podczas zaostrzeń nie może angażować się w seks.

Przyczyny zapalenia pęcherza

  • Nadużywanie higieny osobistej

Wiele dziewcząt zapominać, że uszczelka (zwykłe i codzienne) może przewozić nie więcej niż cztery lub pięć godzin. Inaczej rozpoczyna się rozmnażać bakterie, które prowadzą do chorób zapalnych. To samo odnosi się do tamponów – powinny być zmieniane w czasie. Nawiasem mówiąc, ta ostatnia nie może być stosowany w zapaleniu pęcherza moczowego.

load...
  • Naruszenie obiegu

Jeśli spędzasz w pozycji siedzącej dłużej niż sześć godzin, nosić obcisłe dżinsy, mocno rajstopy, małą bieliznę, miednica jest naruszeniem obiegu. Dlatego zaleca się robić przerw pięciominutowych co godzinę. Wstać, chodzić, weź sobie pyszny kubek zielonej herbaty. W pracy lub wycieczkę z przyjaciółmi, założyć wygodne ubranie, które nie będą naciskać, ograniczyć ruch, powodują dyskomfort.

Problem może występować również w przypadku częstych zaparć. W tym przypadku najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą. Ważną rolę odgrywa odpowiedniej diety (fast food, ciasta, słodkie, itd.). Pij dużo płynów, aw nocy pić co najmniej jedną filiżankę jogurtu. Zjedz lekki posiłek, który jest szybko trawione i przetwarzane. Na lunch lub kolację trzeba mieć zupy, zupy, mleko owsiankę. Nie zaniedbuj płynny posiłek!

  • Immunosupresja

Zmęczenie, stres, niedobór witaminy – wszystko to zmniejsza odporność organizmu. W rezultacie, nawet przeziębienia może prowadzić do stanu zapalnego. Dlatego też, jeśli czujesz się słaby, staram się mieć dobry wypoczynek. I pomimo tego, że seks – najlepsze lekarstwo, troska o siebie.

  • Pikantne potrawy i przyprawy

Kochanek z pieprzem, pikantny, słony bardziej podatne na takie choroby jak zapalenie pęcherza. Fakt, że ludzka moczu, którzy jedli zbyt wiele przypraw i zawiera wysokie stężenie substancji toksycznych. Wpływają one niekorzystnie na ścianę pęcherza, powodując poważne stany zapalne.

Jak uprawiać seks z zapaleniem pęcherza moczowego

Na szczęście, pęcherza nie jest przenoszone drogą płciową. Ale nie jest to zalecane, mimo tego, kochać w czasie jego choroby. Problemem nie jest nawet fakt, że seks może spowodować dość dyskomfort. Po pierwsze, stan płci pięknej może znacznie pogorszyć po takim obciążeniu. Pamiętać: każdy płci, w którym nie znajduje się pod ciśnieniem na pęcherz może powodować nasilenie. A potem trzeba traktować odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Po drugie, nawet jeśli prawie pozbył zapalenie pęcherza, istnieje ryzyko nawrotu. Po trzecie, wysokie prawdopodobieństwo zakażenia partnera poważne wirusa. Proszę pamiętać – choroba może być spowodowana nie tylko przez hipotermii i zakażenie.

Te namiętne panie, które nie mogą powstrzymywać podczas seksu, trzeba przestrzegać pewnych szczególnych zasad. Tak więc, na przykład, należy umyć ręce i ciało przed stosunkiem. Poproś partnera, aby nie dotknąć odbyt, jeśli jest to po planowanym pochwy cię pieścić. Jest też ostrzec człowieka, zapalenie pęcherza moczowego, nie może stymulować łechtaczkę. W przeciwnym razie można spowodować podrażnienie cewki moczowej.

Seks jest przeciwwskazana u płci pięknej po prostu pił dużo płynów. Uprawianie miłości jest możliwe tylko na pustym pęcherzem, tak aby nie wywierać nacisku na niego. Po stosunku zaleca się również zajrzeć do toalety. To pomoże pozbyć się bakterii, które mogły jej wnętrza przedostała się w czasie intymności.

Wykonaj podstawowe zasady higieny – na końcu procesu przemyć genitalia delikatnie ciepłą wodą. Nie należy używać zwykłego mydła lub żelu pod prysznic, ponieważ takie kosmetyki mogą powodować podrażnienia i stany zapalne. Perfumy, barwniki i aromaty również bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doskonała, jeśli można dostać to w szczególnych środków do higieny intymnej aptece. Nawiasem mówiąc, nie martw się w wannie i nie brać gorących kąpieli. Zapalenie pęcherza mogą pływać tylko lekko ciepły prysznic.

Nie zapomnij użyć zwykłych prezerwatyw. Ale z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi i różnych smarów, kremów, czopków dopochwowych powinny być ostrożne. Nie kupuj ekscytujące i stymulujące produkcję w zapaleniu pęcherza. To może powodować choroby układu moczowo-płciowego. Jeśli nie jesteś wystarczająco pobudzony, to lepiej odłożyć seks. Akt miłości na sucho prowadzi do mikrourazów pochwy.

Konieczne jest również, aby określić położenie, w którym można kochać się zapalenie pęcherza. Ill płeć piękna nie jest zalecana pozycja misjonarska. Pod pozostaje pytanie, a psiak stylu. Waga swojej drugiej połowie, kąt, pod którym partner wchodzi do pochwy – to wszystko nie może jedynie prowadzić do silnego bólu, a nawet krwawienie. Eksperyment z innymi pozycjami do wyboru prawa. I pamiętaj, aby umówić się z ukochanym, że powinien zatrzymać tak szybko, jak to powiedzieć. W tym przypadku, można odpocząć bez obawy, że seks będzie bolesne i nieprzyjemne.

Jeśli w dowolnym położeniu, że niewygodne, starają się zaangażować w seks oralny lub stymulować swoje ulubione ręce. A człowiek będzie zadowolony, a ty wreszcie odpocząć od jego natarczywych pieszczot. Sztuczki te mogą być stosowane w nie tylko w leczeniu schorzeń dotykających kobiety.

Płeć i zapalenie pęcherza moczowego: kiedy należy powstrzymać

  • Jeśli pacjent jest leczony

Sex w zapaleniu pęcherza – nie jest przyjemny. Na początku, że regularne intymność znacznie spowalnia proces gojenia. Więc zdecydowanie nie zdziw się, jeśli lekarz zabroni kochać najbliższych trzech do czterech tygodni.

  • Jeśli nie ma żadnej ochrony

Cewkę moczową jest w pobliżu wejścia do pochwy. Jednocześnie, nasz system rozrodczy, dzięki pałeczek kwasu mlekowego, z łatwością radzi sobie z chorobotwórczymi mikroflory. U mężczyzn cewka moczowa jest w żaden takiej ochrony. Dlatego też nie jest konieczne, aby swoją druga połowa jest chorobą zakaźną, który jest nadawany podczas seksu. Niebezpieczne bakterie mogą dostać się do środka po akcie miłości, lub w przypadku zaniedbania elementarnych zasad higieny.

Zawsze używaj prezerwatywy plemnikobójcze i smaru, zwłaszcza jeśli nie jest stałym partnerem. Co sześć miesięcy odwiedzić ginekologa i wenerologii, aby odsłonić ukryte chorób układu moczowo-płciowego. Przed rozpoczęciem pracy należy zwrócić się do kogoś bliskiego, aby wziąć prysznic.

  • Po seksie analnym

Jeśli tylko miał seks analny, nie należy od razu przejść do pochwy. W skrajnym przypadku – zmienić prezerwatywę. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wniesienia infekcji. Nawet jeśli Zachować ostrożność (zrobić lewatywę, stosując smar, etc.) z bakterii jelitowych można jeszcze dostać się do pochwy. A potem, więc trzeba zapomnieć o przyjemności przez długi czas. Nawiasem mówiąc, to dlaczego lekarze zalecają, aby wytrzeć po wypróżnieniu od wzgórka łonowego do kości ogonowej. Podobnie należy postępować z mycia genitalia.

  • Jeśli niedawno był chory

Kobiety, które przeszły prostaty lub choroby ginekologiczne, są zagrożone. Zwłaszcza jeśli nie skończyć dolechilis. Nawiasem mówiąc, jest to niebezpieczne mieć seks, jeśli nie poszła do lekarza i sam stawia sobie diagnozę i stosowanie leku w sposób losowy. To samo dotyczy wenerycznych, chorób zapalnych.

  • Jeśli peremerzla, masz ból brzucha

Wystarczy usiąść na zimnej ławce, pluskać się w lodowatej wodzie, reszta na betonowym murku złapać zapalenie. Nawiasem mówiąc, eksperci zalecają odpoczynek na plaży dziewcząt przebrać zaraz po kąpieli. Fakt, że słońce zaczyna swoje ciało, aby stać się bardzo gorący. W strefie bikini, topnienie pokrywy, temperatura będzie znacznie niższa. Ten kontrast jest obarczona zapalnego.

W tym przypadku, seks jest przeciwwskazany u zapalenie pęcherza całkowicie, aż cię wyleczyć. Jest mało prawdopodobne, że będziesz zadowolony, jeśli zamiast oczekiwanej przyjemności jakieś skurcze i ból w okolicach miednicy. Raz w radzeniu sobie z chorobą, należy odczekać od jednego do dwóch tygodni, w celu uniknięcia powtórnego zapalenia pęcherza. Osłabiony organizm często nie mają czasu, aby poradzić sobie z takim obciążeniem.

  • W niekorzystnych warunkach pogodowych

Sex w parku lub w morzu pomoże zdywersyfikować swoje życie uczuciowe. Ale, podczas gdy kochać, płeć piękna powinna zawsze pamiętać o własnym bezpieczeństwie. W wodzie są bakterie, które mogą dostać się do organizmu. Jeśli organizm jest słaby, to będzie zupełnie wystarczające do zapalenia pęcherza moczowego.

Zajęte czy nie – decyzja należy do Ciebie

Zapamiętaj raz na zawsze – nikt nie może zmusić cię kochać, zwłaszcza jeśli masz problemy ze zdrowiem. Wyjaśnij swojemu partnerowi, że seks zapalenie pęcherza moczowego nie jest przyjemność, ale tylko przynosi silny ból fizyczny i psychiczny. Jeśli on cię lubi, albo człowiek cię kocha, zrozumie. W przeciwnym razie, nie jest okazją do refleksji o tym, dlaczego trzeba osobę, która jest prowadzona tylko przez swoich pragnień.

load...