Czy mogę uprawiać seks podczas miesiączki?

Zawartość:

Stosunek do seksu podczas menstruacji w nowoczesnym społeczeństwie progresywnego jest bardzo zróżnicowana.

load...

Obecnie, seks w czasie miesiączki nie ponosi praktycznie żadnego zagrożenia dla zdrowych i zbrojnych wiedzy monogamicznych parach.

Dawno temu kobiety nawet tymczasowo odizolowane od społeczeństwa, ponieważ sądzono, że krwawienie może przyciągnąć dzikie zwierzęta, zagrażają całe plemię lub wieś. W niektórych kulturach, zdecydowano o przyznaniu kobietę z menstruacją specjalnej siły magiczne, zdolne do wywoływania złego oka, uszkodzenie lub chorobę.

Do tej pory, nakaz religijny zakazuje męskich przedstawicieli judaizmu i islamu do angażowania się w relacje seksualne z kobietą w czasie menstruacji. Recepty dla ortodoksyjnych Żydów jest do powstrzymania się od seksu w trakcie miesiączki i kolejnych siedmiu dni. Kobieta jest uważany za „nieczyste”, a więc bliżej do niego jest zabronione. Po głęboko zakorzenione w umysłach standardów, wielu wierzy abstynencji podczas miesiączki nienaruszalnej zasady.
Powrót do spisu treści

Ograniczenia i czynniki stymulujące

Kwestia stosunków seksualnych podczas menstruacji, prędzej czy później staje się istotne dla wszystkich par. Znaczną rolę w tej kwestii grał zwłaszcza seksualnych partnerów aktywność i dobre samopoczucie kobiet. Tylko 25% kobiet nie odczuwają bólu podczas menstruacji. Około 7% stanowią bardzo źle tolerowane tego okresu, a nawet zmuszony przylegają do leżenia. Istnieje kilka czynników, które mogą powstrzymać chęć zarówno kobiet i mężczyzn, a także zwiększają pociąg fizyczny podczas miesiączki.

load...

„hamowania” czynniki:

 • Zły stan zdrowia kobiety, mężczyźni dbają o nich;
 • Nieśmiałość kobiet uczucie „nieczystości”;
 • Rozważania estetyczne i niesmak, odpychają kogoś jednego lub obu partnerów.

Zysk czynników:

 • Gwałtownie wzrosła popęd seksualny u niektórych kobiet, które można przypisać do poszczególnych parametrów fizjologicznych (podczas menstruacji w dużych ilościach przeznaczonych hormon estradiol, zwiększając popęd płciowy);
 • Dla mężczyzn, menstruacja często jest symbolem kobiecości, uosobieniem kobiecości i zdolność do reagowania na pewnego rodzaju prymitywnych instynktów.

Powrót do spisu treści

Argumenty przemawiające za seks podczas miesiączki

W wielu partnerów (głównie kobiet) oraz korzystania z przyjemnych doznań z seksu podczas menstruacji przewyższają potencjalne szkody. Płciowy może:

 1. Łagodzi ból i rozdrażnienie. Podczas orgazmu skurcze macicy może zmniejszyć jej obrzęk, więc ból odchodzi.
 2. Aby zmniejszyć ilość wypływu krwi. Uprawianie seksu (w szczególności z silnym orgazmie) może przyspieszyć zakończenie krwawienia miesiączkowego. Ciało być uwalniane z błony śluzowej macicy, które muszą być oddzielone w czasie cyklu miesiączkowego. Gdy stosunek płciowy wytwarzany jest naturalny masaż macicy, zaczyna spadać szybciej i pozbyć się wszystkich zgromadzonych w nim. Przyspieszyć złuszczanie martwych komórek endometrium i są zawarte w spermie prostaglandyny wpływających na naczynia krwionośne.
 3. Przyczynianie się do przygotowania niektórych kobiet bardziej żywe doznań. Jest to spowodowane na wilgoć i dobrą pochwy się większą czułością. Jest przepływ krwi do narządów płciowych, pochwy pęcznieje i zwęża.

Powrót do spisu treści

Argumenty przeciw seks podczas miesiączki

Głównym argumentem, który posiada wiele od seksu w trakcie miesiączki, jest ryzyko dla zdrowia kobiet oraz do pewnego stopnia męskiej. Rzeczywiście, istnieje pewne ryzyko, ale nie traktują wszystkich płci pięknej. Ogólnie rzecz biorąc, w celu ograniczenia aktywności seksualnej podczas miesiączki mogą jedynie partnerzy niechęć lub złe samopoczucie kobiety. Współczesna medycyna mówi, że dla zdrowych kobiet miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do stosunków seksualnych, z zastrzeżeniem odpowiednich zasad higieny przez obu partnerów.  To właśnie ryzyko powinno być brane pod uwagę:

 1. Miesiączki szyjka jest ponownie i staje się łatwo dostępna dla zakażeń przebicia, zwiększone ryzyko wystąpienia różnych stanów zapalnych. Podczas seksu w łonie matki może spaść flory z zewnętrznych narządów płciowych i krocza. Korzystny wynik jest możliwe, jeśli kobieta ma dobrą odporność i nie ma żadnych nieprawidłowości szyjki macicy. Szczególnie narażone kobiet z przewlekłymi zapalnymi chorobami (np erozja szyjki macicy).
 2. Gdy zawartość seks bez zabezpieczenia z pochwy przepływu krwi może dostać się do cewki moczowej kanału partnerskiego i powodować dyskomfort, a nawet stany zapalne.
 3. Seks w czasie miesiączki mogą powodować rozwój macicy kobiety (zapalenie wewnętrznej wyściółki macicy), a patogeny mogą uzyskać z pochwy przez otwarte szyjki macicy do macicy. Należy zauważyć, że endometrioza może rozwinąć bez stosunków seksualnych.
 4. W niektórych przypadkach, menstruacja może trwać. Wynika to z faktu, że lokalne dostarczanie krwi może wzrosnąć po wzbudzeniu genitaliów. Przy skłonności do krwawień absolutorium może być wznowione, nawet jeśli wcześniej zatrzymany.
 5. Jest mały, ale szanse na ciążę. W niektórych przypadkach może wystąpić owulacji w czasie menstruacji, zaraz po lub dwa razy w ciągu jednego cyklu. Ponadto, plemniki są w stanie przeżyć w organizmie kobiety 3 do 7 dni, może nastąpić zapłodnienie. Aby tego uniknąć, konieczne jest stosowanie antykoncepcji, nawet podczas menstruacji.

Powrót do spisu treści

Podstawowe zasady i zalecenia

Większość lekarzy uważa, że ​​seks w czasie miesiączki nie stwarza żadnych problemów z koniecznych wymogów higienicznych. Nawet podczas „dni krytycznych” może sprawić, sex przyjemne i bezpieczne pod każdym względem.

Zalecane:

 • Zastosować metodę bariery antykoncepcji. Ten prezerwatywy może zapobiec wystąpieniu niechcianej ciąży i chronić człowieka przed dostaniem się infekcji, ale żeńskie narządy płciowe jest ciągle narażone na przenikanie drobnoustrojów. Szczególnie uważać podczas seksu podczas menstruacji się nowi partnerzy, a także tych, którzy mają choroby, chorób przenoszonych drogą płciową. Miesiączkowy średniej krwi jest doskonałym polem dla wzrostu i rozmnażania drobnoustrojów chorobotwórczych.
 • Powstrzymać się od współżycia seksualnego przez pewien czas najbardziej obficie wydzielina u kobiet (zwykle pierwsze 2-3 dniach miesiączki). Dłuższe stosunki płciowe z głębokiej penetracji może powodować zwiększone krwawienie. Co więcej, ważne jest, aby wziąć pod uwagę estetycznym. Na początku lub na końcu miesiączki powód powstrzymywania się znacznie mniej.
 • Bezpośrednio przed kontaktem seksualnym i natychmiast po obaj partnerzy powinni być bardzo ostrożni, aby trzymać genitalia toalety.
 • Bądź kreatywny z wyborem miejsca na seks. Wanna lub prysznic dywersyfikacji uczuć i pomóc w utrzymaniu czystości. Jeśli jednak wybór został zatrzymany na łóżku, umieścić kilka ręczników i pozostawić chusteczki do rąk.

Nie zaleca się:

 • Uprawiać seks podczas miesiączki kobiet z chorób ginekologicznych (bakteryjne zapalenie pochwy, nawracające coleitis, pleśniawki, etc.).
 • Wykonywać zabiegi nawadniające, gdy istnieją co miesiąc. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że można go oczyścić użytkownika przed stosunku, ale nawet zabiegi są zakończone w czasie menstruacji. środki przeciwbakteryjne (roztwory do płukania) całkowicie wypłukane z pochwy nie tylko chorobotwórczych, ale także normalnej flory. Naturalna flora jest zakłócony.
 • Praktyka w trakcie miesiączki postawy, promując głęboką penetrację. Najlepszym rozwiązaniem – pozycja klasyczna „Misjonarz”, w którym człowiek jest na górze. W tej pozycji, należy zwolnić kobieta nie będzie tak silna, wzrośnie prawdopodobieństwo utrzymania maksymalnej czystości.
 • Engage podczas miesiączki analnego seksu. Wysokie ryzyko zachorowania E. Coli z odbytnicy do narządów płciowych i pochwy. Może to prowadzić do rozwoju procesu zapalnego.

W przypadku nowoczesnego wytwarzania z powodu posiadania dużej ilości wiedzy płci podczas menstruacji – bardziej intuicyjnego sposobu. W każdym przypadku, decyzja musi być zrównoważone i wzajemne, należy wziąć pod uwagę potrzeby partnerów, a nie uprzedzeń i opinii.

load...