Czy jest to szkodliwe dla wybielania zębów: niebezpieczny pasek i nadtlenek wodoru

śnieżnobiały uśmiech

Śnieżnobiałe uśmiechu – jeden z podstawowych atrybutów urody. Zainspirowany hollywoodzkich filmów i kolorowych magazynów taka opinia stanowiła większość ludzi. Prędzej czy później, zauważając, że szkliwo jest przyciemniony lub pożółkłe, wszyscy myślą, że aby uzyskać procedurę wybielania. Ale czy szkodliwe wybielić zęby, a gdzie lepiej, aby to zrobić – dom z pomocą ludowych i profesjonalnych narzędzi lub kliniki dentystycznej?

load...

Zawartość:

Wybielanie zębów w domu i w klinice: jak nie zniszczyć szkliwa

Warunki wybielające na bazie domu lub biura dentysta jest ten sam proces – wybielanie szkliwo. W tym celu, niektóre lub konkretne produkty chemiczne. Najczęściej jest nadtlenek wodoru. Według stomatologów, uszkodzenie szkliwa ona zadaje. Przed zabiegiem, specjalista podejmuje środki mające na celu ochronę zewnętrzną powłokę zęba. Klinika Lekarz bada jamę ustną i wyklucza przeciwwskazania do procesu bielenia, takie jak:

  • Wielu ubytków;
  • Dziąseł lli_1;

  • Specyfiką środek wybielający;
  • Nadwrażliwość zębów.

load...

Kobiety w ciąży i matki karmiące, osoby w okresie ostrej choroby, jak również tych, którzy biorą antybiotyki i inne silne leki, procedura jest lepiej odłożyć na inny czas.

Lekarze obawiają się, że ludzie, którzy chcą wybielić zęby w domu, często mają wypaczony obraz tego, co powinno być naturalny kolor szkliwa. Po lśniąco białe zęby naturalne nie może być, aby osiągnąć taki efekt nie może być rozjaśnienie. Nadużywanie środków wybielających w dążeniu do osiągnięcia pożądanej bieli zdarza się często. To niszczy zęby.

Metody i pułapek domu wybielanie

Mimo ostrzeżeń lekarzy dentystów, wielu nadal ćwiczyć w domu wybielanie za pomocą specjalnej pasty do zębów, paski, nadtlenek wodoru, soda, węgiel, sok z cytryny, truskawki, marchew i inne narzędzia przydatne z udowodnioną skutecznością lub wątpliwe.

Wyjaśnienie szkliwa specjalne paski: skuteczność i szkodzi

Dziś jest szeroko reklamować wybielające paski, za pomocą której w ciągu kilku dni, można poprawić kolor szkliwa. Są niedrogie i łatwe w obsłudze. Nic dziwnego, że ludzie, którzy byli niezadowoleni z odcieniem szkliwa, postanowił je przetestować. Ale po kilku dniach uczucie dyskomfortu w jamie ustnej, zwiększona wrażliwość na ciepło i na zimno zmusiło ich do myślenia o tym, czy paski wybielające są szkodliwe dla zębów.

Producenci tego cudownego leku twierdzą, że jest to absolutnie bezpieczne. Substancją czynną jest nadtlenek wodoru paski, a nawet niższe stężenie niż stosowana w gabinetach dentystycznych. A pewien dyskomfort przez kilka dni po zabiegu – jest to całkiem normalne. Najważniejsze – aby ściśle przestrzegać instrukcji producenta dostarczonych z pasków.

Wybielanie zębów nadtlenku wodoru lub sody w domu: jak nie zaszkodzić

W rdzeniu perhydrol zębów szkliwo pioruna jest prostym procesem chemicznym utlenianiem. Jednak, jeżeli procedura wykonuje się w domu, wyników nie można było przewidzieć. Tak, uwalnia nadtlenek wodoru zęby z płytki nazębnej i brudu, ale że emalia pozostaje nienaruszona, należy upewnić się, że nikt nie może. Ponadto, zastosowanie w domu zbyt stężony roztwór perhydrol obarczona oparzenia dziąseł, ich owrzodzenia i krwawienia.

Czy jest to szkodliwe dla wybielania zębów nadtlenkiem wodoru? To zależy od wielu czynników: stan powierzchni zębów indywidualnej wrażliwości na lek, opieki w trakcie przygotowywania roztworu i płukania.

Zwykle, w celu uczynienia białe zęby, płukanie praktyce Raster 3% -7% nadtlenku wodoru i wody (1:1 ) bezpośrednie stomatologiczne wycierając je w czystości i sody pasty i perhydrol. Ta ostatnia metoda, lekarze są najbardziej barbarzyński.

Sody nawilżają i nadtlenek stosuje się w

Szczotki. Zapytany, czy soda do wybielania zębów jest złe, dentystów odpowiedzieć na dwa sposoby: jest to możliwe, ale z rozwagą. Ścierne soda, nadtlenek wodoru w połączeniu z lub kwasy (na przykład sok z cytryny), działa agresywnie na delikatnych emalii, jeśli długi i intensywny dzierżyć szczoteczkę.

Czas trwania takiej procedury nie powinno być więcej niż trzy minuty. Zbyt intensywna czyszczenia może zranieniu dziąseł i zniszczenie powłoki ochronnej zębów. Dlatego trzeba stosować pastę delikatnie okrężnymi ruchami.

Zdecydowanie najbardziej bezpieczne jest tak zwany „urząd” wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Wszystkie popularne metody wiążą się z ryzykiem wyrządzenia szkody dla szkliwa. Ryzykować czy nie, za pomocą sody oczyszczonej, nadtlenek wodoru lub inne substancje, każdy decyduje za siebie.

load...