Czy istnieje żeński przyjaźń? Mity i rzeczywistość

Zawartość:

Samica przyjaźń … Pojęcie, które składają się jeśli nie legendy i historie, to na pewno pieśni i wiersze. Można przełamać lancę w swoim polemicznym zapale, twierdząc, że żeński przyjaźń nie istnieje, w wyniku licznych argumentów i przykładów z historii. I możliwe jest, aby zbadać ten rodzaj relacji poziomie niemal akademickiej. I że w obu przypadkach psychologii kobiecej przyjaźni zawsze będzie przedmiotem kontrowersji, dyskusji, a nawet warunkiem koniecznym do rozwoju sytuacji konfliktowych.

load...

Od niepamiętnych czasów …

Więc co jest kobietą przyjaźń, i czy istnieje? Fakt, że istnieją przyjazne stosunki między przedstawicielami targów połowa ludzkości od czasów starożytnych, nie jest kwestionowana nawet przez ortodoksyjnych sceptyków. I to nie dlatego, że kobiety są bardziej skłonne do komunikowania się i wzajemnego wspierania się w trudnych sytuacjach, chociaż te czynniki nie mogą być dyskontowane. Samica przyjaźni powstały na zupełnie obiektywnych powodów.

Weźmy typowy wzór, a nie tak odległej przeszłości. Męska część populacji w przeważającej części był zajęty źródeł utrzymania dla rodzin. Oznacza to, że lwia część z „nadziei i wsparcia” Czas kobiet, która odbyła się na zewnątrz domu, pracy i męczące. Jeśli przypadki poważnego Godin wojskowej (co zdarza się dość często), mężczyźni, oczywiście, przyszedł do obrony ogniska rodzinnego. Kobieta, korzyści z nich zawsze było dużo do zrobienia, ale nic nie mówić do swoich przyjaciół. Krewni w linii żeńskiej, sąsiadów, przypadkowych znajomych – w takich warunkach i tworzą prawdziwy żeński przyjaźń.

Chłopcy chłopcy, dziewczyny dziewczyny

Jeśli przyjrzeć się bliżej, psychologii kobiecej przyjaźni bardziej staje się jasne, nawet w dzieciństwie. Nie wdając się w dziczy naukowej, ilustrują postulat elementarny przykład. Od dzieciństwa, wysyłając dzieci na spacer w ogrodzie, rodzice niemal odruchowo uzupełniają instrukcję wysyłania typu „Idź, przespacerować się z dziewczynami” dla dziewcząt i vice versa – dla chłopców.

load...

Dziewczyny, stłoczeni w stadach, Swaddled lalkę, grać w „matek i córek”, a gang chłopcy jechali w piłkę nożną lub, na przykład, wspinać się na strychach. Wszyscy postrzegają ten fakt jako coś oczywistego – ponieważ ten porządek rzeczy istniała zawsze, i nie mam żadnego powodu. To naturalne, że dzieci uczą się komunikować w towarzystwie swoich rówieśników płci.

I tak jak to jest naturalne, że w tych firmach i powstającej psychologii przyjaźni i określa zasady najlepszych przyjaciół. Stąd logiczne jest, aby stwierdzić, że rodzice sami nie wiedząc o tym, nawet w dzieciństwie podwaliny przyszłej kobiecej przyjaźni. W konsekwencji, przyjazne uczucia dziewczyn każdy jest niczym innym, jak znaczącym czynnikiem społecznym.

Istnieją jeszcze inne powody, które wzmacniają glebę przyjaznych stosunków. Całkiem naturalnie, komunikowania się z dziewczynami z jej płeć jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku chłopców. Odgrywa ważną rolę nie tylko w psychologii relacji, a różnica w percepcji. Dziewczyna z dziewczyną zawsze jest łatwiej znaleźć wspólny grunt, są one znacznie bardziej prawdopodobne, mogą być podobne zainteresowania i pasje. Żaden z barierą, która to utrudniać tworzenie łatwy kontakt obu płci. W konsekwencji brak jest wylęgarnią konfliktów i nieporozumień, które w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju i pogłębiania przyjaznych stosunków między dziewczynami.

Bariera językowa

Innym czynnikiem przyczyniającym się do powstania i umocnienia przyjaźni kobiet – sposób komunikowania się. Ogólnie rzecz biorąc, to on określa zasady najlepszych przyjaciół. Już dawno udowodniono, że mężczyźni i kobiety różnią się niekiedy właściwości komunikacyjne, jak mieszkańcy różnych galaktyk. Dla kobiet w komunikacji kluczową rolę odgrywaną przez emocjonalnym, zmysłowym komponentu. Choć przedstawiciele silny połowa ludzkości jest bardziej odpowiednia informacja język.

Do przykładów, nie można zajść daleko. Wziąć towarzystwo mężczyzn. Komunikacja w nim, jeśli słuchać uważnie, praktycznie wolne od kolorowych emocji i podobnych wyrażeń. Okoliczności określone prawie telegraficzny styl, bez wyrazu pomysłowych i wyraziste. Oczywiście, wiele zależy od poziomu wykształcenia i kultury wypowiedzi. Jest wśród męskiej populacji osób – a ich liczba jest wystarczająco duża – to wypełnić pustkę próbki słownictwa tabu słownictwo i słowa-pasożyty.

W każdym przypadku, w celu przekazywania informacji postrzeganej przez rozmówców lepiej głośnik można ozdobić go żarty wątpliwej lub prymitywny sposób, powodując, w najlepszym przypadku, obscenicznych uśmiech obecny. Że jest komunikacja w zespole męskim, co do zasady, ma zwykle silna tendencja do prymitywizmu nie można powiedzieć o zespole kobiecym. Panie i dziewczęta budować swoją komunikację ze względów emocjonalnych, co sprawia, że ​​kobiety porozmawiajmy niepowtarzalny urok i smak. Powstaje pytanie: dlaczego sfera emocjonalna tak różnie ułożone dla kobiet i mężczyzn?

Odpowiedź, dziwne, jak się wydaje, leży w biologii płci. Mężczyźni są z natury przeznaczone roli opiekunów i wyciągami, a te cechy są mniej powszechnie wiąże się z niechcianymi emocji i zmysłowości. Kobieta, której biologiczna rola jest w dużej mierze zależy od urodzenia i wychowania dzieci, bez zmysłowości i emocji nie może nic zrobić. Po tym wszystkim, aby założyć rodzinę, powinny one być mówienie zrozumiałym dla nich języku, o ile w oparciu o słownictwo biedny dzieci – emocji i uczuć.

Psychologia kobiecej przyjaźni

„To nie jest tak różne między sobą …” Jest to linia z „Evgeniya Onegina” można najtrafniej scharakteryzować jako niewiele emocjonalnie u kobiet i mężczyzn. Jeśli mężczyźni – z nielicznymi wyjątkami – jest jakość rozwoju nie jest dobrze, kobiety, wszystko jest dokładnie odwrotnie. To nie przypadek histerii i innych „ponadstandardowych” okazywania uczuć tak jasno wyrażone w płci pięknej. I zrozumieć silne emocje i uczucia kobiety jest zdolny tylko inną kobietą, która wie dokładnie, jak stać się najlepszym przyjacielem. Podświadomość zrozumienie tego – kolejny kamień węgielny, na którym spoczywa psychologię przyjaźni między kobietami.

Emotion – to paleta kolorów, które sprawiają, że komunikacja między kobietami szczególnie ciepły i szczery. Ale ta moneta ma odwrotną stronę. Na przykład, w oparciu o dialog, oparty wyłącznie na emocjach, często możemy wyciągnąć wnioski, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Na przykład, kobieta chce podzielić się z przyjacielem lub świeże aktualności historia o tym, jak nieoczekiwanie żonaty ich wspólnego przyjaciela. Osoba po drugiej stronie bardzo ruchliwej i obiecuje oddzwonić później. Jego obietnica w zawirowań Spraw dziewczyną zapomina. Jeden, który nie oddzwoni, oczywiście, obrażony, i stwierdza, że ​​nie były to bardziej przyjaźni w oparciu o ten drobny epizod.

Jeśli weźmiemy pod uwagę relację w świetle tych właśnie aspektach, psychologia męskich relacji, pozbawiona zbędnych zabarwienia emocjonalnego i małych konwencji, jest o wiele bardziej wygodne do komunikowania się.

Najlepszy przyjaciel – przyjaciel czy wróg?

Panuje przekonanie, że przyjaźń między kobietami nie może być. To nie jest. Oczywiście, w aspekcie kobiecej przyjaźni najlepszego przyjaciela czasami działa przeciwstawne postaci. To może być niemal siostrą, można liczyć na najbardziej intymnych sekretów, wsparcie w każdej sytuacji, „Kamizelka”, na łzy i zrozumienie towarzysza, który można otworzyć duszę. To prawda, że ​​istnieje niebezpieczeństwo „przeciążenie” dziewczyną swoich problemów, a tym samym osiągnąć odwrotny skutek.

Drugim biegunie również, niestety, ma miejsce. Istnieją przypadki, kiedy najlepsza przyjaciółka staje się kochanką męża. Znając tajniki jego zachowania, ona uwodzi mężczyznę bez problemu. Żona, jak zwykle w takich wypadkach, wszyscy chcą najpóźniej. Aby uniknąć takich skrajności, mężatki, czasem trzeba bardzo starannie budować komunikację z przyjacielem, z którego wczoraj nie może być żadnych tajemnic.

Istnieje też możliwość, gdy najlepszy przyjaciel odgrywa rolę przydzielone. Na przykład, jeden przyjaciel, który nie ma bardzo atrakcyjny wygląd do mężczyzn, gdyż wyrusza kolejny, że jest na tym tle wygląda wzór przyciąga męską uwagę. Czym jest psychologia kobiecej przyjaźni w tym przypadku? Ten tandem ma głębszy sens. Pierwszy piękno czuje subjugator ludzkie serca, a to stwierdzenie jest dość zadowolony. I brzydki jest całkiem zadowolony z faktu, że jest on prawie zawsze dają sympatię człowieka, odrzuconego przez jego dziewczyną.

W każdym związku ważne jest, aby przestrzegać zasady równowagi i zachowania energii psychicznej. „Pomyśl o innych, trochę więcej” – linia ze starej piosenki nie traci już znaczenia. Aby dać tyle, ile można uzyskać, a nie mniej. Tak często jak to możliwe, aby mówić miłe słowa najlepszego przyjaciela. Bądź dawcą, a nie wampirem. I tylko taka przyjaźń, nie karmić toksyczne nienawiść SAP, zawiść i wrogość, może przynieść wiele radości i stać się jednym ze znaczeń życia.

Więc, czy jest kobietą przyjaźń, przyjaźń, śpiewana w pieśni i Charge d’praktyce surowe życie? Jak stać się dobrym przyjacielem? jeśli nie mamy do czynienia ze współczesnym mitem podejmowania, nadal wierzy w tego wyjątkowego zjawiska? Gdzie jest prawda?

Oczywiście, jak w każdym innym przypadku, prawda jest gdzieś pośrodku. Przyjaźń między kobietami, jak każda inna – ta równowaga interesów, oraz, oczywiście, wzajemna. Jeżeli związek między przyjaciółmi nie są fermentowane w sentymentalną patosu, i będą oparte na tych zasadach, wtedy będzie można mówić o harmonii, która jest tak rzadkie w przyrodzie.

Samica i jej przyjaźń psychologia – fenomenalne zjawiska w przyrodzie. I jest to zjawisko, które w procesie ewolucji zmieniła się znacząco, a dziś nie znudzi zadziwiać naukowców w jego głębi. Z pasywnej roli gospodyni domowej, bereguschie paleniska, kobieta jest w pełni osadzony w inny sposób – twórca ognia, do wyboru swoich partnerów na całe życie. Offsetowe akcenty płci prowadzi do tego, że kobiety po prostu trzeba doprowadzić w modelu komunikacji, pewne elementy tradycyjnie męskich.

Ponadto, psychologia i samiec i samica przyjaźń ma wspólne cechy, które pozwalają na utrzymanie naprawdę wspaniałe uczucie. Wzajemna szczerość i otwartość, umiejętność przebaczania sporadyczne winy i nie pamiętam go przy każdej okazji – są to „wieloryby”, które leżą u podstaw tej intymnej relacji, które są traktowane na równi z miłością.

load...