Czeskie atrakcje dla turystów w Pradze

Zawartość:

Praga – jest to naprawdę miasto marzeń, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych miejsc na ziemi, otulony w różnych legend i opowieści. Gdy idziesz na wakacjach – zimą, wiosną, latem lub jesienią – zawsze będziesz zaskoczony przez piękno, wielkość i architekturę Pragi, nie pozostawia nikogo obojętnym. Jest to miejsce, romansu, więc tutaj jest poszukiwane przez wielu miłośników, par i nowożeńców, aby spędzić kilka dni razem, ciesząc się pięknem tego wspaniałego miasta. Można wybrać się na spacer po niezwykle malowniczym parku znajduje się na wzgórzu Petrin, lub odwiedzić sanktuarium Matki Boskiej, która jest zatwierdzona umieścić świece i pomyśleć życzenie, które zgodnie z tradycją, staną się rzeczywistością.

load...

W jednej z największych czeskich miastach są Orloj znany na całym świecie i zamek, założony w 1136 roku. Tutaj można zobaczyć na własne oczy, jak monarchowie mieszkali w tym czasie odwiedzić salę tronową i zanurzyć się w atmosferze dostojeństwa i bogactwa. Jeśli tak dojdziesz do Pragi, upewnij się, że idziesz na ulicy Zlata, które idą do strasznych mistycznych legendach.

Obsługa jest tutaj naprawdę na poziomie europejskim: przytulne hotele w różnych klasach, opiekuńczy personel, niezwykle luksusowe restauracje i kawiarnie z kuchni szalenie pyszne zostanie zapamiętany na długie lata. Na głównych zabytków Pragi, można mówić godzinami, ale jest lepiej, aby zobaczyć wszystko na własne oczy, bo słowa oddają atmosferę, zapachy i dźwięki miasta, jest to niemożliwe. Jeśli nie wiesz, gdzie się udać w zimie, nie jest to konieczne w celu odzwierciedlenia długo – jej odwiedzanie romantyczne miejsce, można zapewnić sobie najlepsze wakacje. Bilety pre-order, zarezerwuj hotel i uczynić program kulturalny, a aby to zrobić, chodźmy do wyimaginowanej zwiedzanie zabytków Pragi.

Sklepy Szkło w Starym Mieście

Republika Czeska słynie przypomnienia, z których wiele położonych dokładnie w Pradze. Jeśli masz zamiar jechać na wakacje, należy kupić przewodnik, dzięki któremu będzie w stanie stworzyć bogaty program kulturalny, idąc na ekscytującą podróż po brukowanych uliczek i podwórek miasta.

load...

Wysokie okna z niesamowitej urody, mieszczący się w gotyckim św Wita, kolorowe mozaiki migotać w słońcu, inspirując nowoczesnych turystów. Dziś, Zamek Praski, goście mieli okazję nie tylko do obserwowania tego wspaniałego migotanie, ale również odwiedzić warsztaty, w których najbardziej doświadczonych szklarzy XIV-XV wieku powstało wiele oryginalnych i nietypowych okien do katedry. Niedawno odrestaurowany je, więc teraz turyści mogą podziwiać je w studio „produkcji szkła artystycznego”, który znajduje się na Starym Mieście. Sprzedawany również kopie oryginalnych dzieł mistrzów średniowiecza, które, oczywiście, są dość drogie, ale wielu kolekcjonerów nie sobie odmówić przyjemności, aby kupić kilka pamiątek.

Prague City Museum

Jedną z głównych atrakcji Pragi jest jego muzeum. Zbudowany w stylu neorenesansowym, otwiera się przed oczami zwiedzających do historii tego pięknego i niezwykłego miasta. Oto wielki zbiór obrazów i rzeźb starożytnych zamkach próbek, przedmiotów codziennego życia w czasie: klucze, z którymi mieszkańcy Pragi otwiera swoje domy, starożytne pieczęcie i monety kolekcja XVI-XVII wieku. Przechodząc przez salach muzeum można zapoznać się z obiektami kultury i religii mieszkańców stolicy, zobaczyć zbroję, broń i kaski należące do żołnierzy.

Tutaj jest to jeden z najbardziej znanych układów w Pradze, zajmując ponad 20 metrów kwadratowych. Ta praca została wykonana ręcznie na normalne funkcjonowanie biblioteki uniwersyteckiej, która przedstawionym miasto 150 lat temu. Autor wziął dużo czasu i talentu, aby dokładnie odtworzyć wszystkie domy z ich unikalnych elewacji i pomieszczeń, drzew, dach, światła, ogrodów. Jeśli naciśniesz specjalny przycisk w danym obszarze Praga światła świateł. Model opracowany w każdym szczególe i najdokładniej pokazuje miasto w tym czasie, a nawet zostały wykorzystane w przywróceniu niektórych budynków. Zanurzyć się w atmosferze minionych wieków i iść na wyimaginowanej ulicach, aby zobaczyć wagony i architektura starożytnej Pradze szuka krótki film w 3D, jak to goście podwyższyli na pracowników muzeum.

Staro-Nowa Synagoga

Republika Czeska słynie z katedr i kościołów, więc odwiedź Nowa Synagoga Stara, znajdujący się w żydowskiej dzielnicy Pragi. Zbudowany w 1270 roku, jest to najstarszy żyjący synagoga w Europie i jednym z pierwszych budynków zostać zakończona w stylu wczesnego gotyku. Otrzymała taką niezwykłą nazwę z faktu, że w czasach starożytnych w jego miejscu znajduje kolejną kapliczkę. Dlatego nazwał Nową Synagogę. Jednak z czasem kwartał rosły, nie było innych domów modlitwy, a następnie zaczął się uświetnić zarówno stary nowy. Istnieje legenda, że ​​budynek na tej stronie została przeniesiona anioły z Ziemi Świętej, według innej wersji, został zbudowany z kamieni z jednej ze świątyń zburzonych w Jerozolimie.

Obecnie synagoga jest naved budynku z oknami symbolizującymi dwanaście pokoleń Izraela, z dwóch stron (zachodnich i wschodnich) pokrytych późnogotyckich szczytami. Dla wielu wiekach swojego istnienia ulica poziomu znacznie wzrosła, tak że budynek „wbił” się pod ziemię, dzięki czemu jest bardzo ciemno.

Średniowieczne wnętrze synagogi, ze starymi sklepienia, niezwykle piękne i wdzięczne kamienne ławki i żyrandole, są uderzające w ich niepowtarzalności i harmonii. Wygląda turyści przykuty sklepienie pyatireberny, podkładany przez dwie ośmioboczne kolumny i łącząc w sobie cechy gotyku i wczesnego renesansu pulpit kantora, zamknięte kutego wzorzyste kratkę.

Na pewno będzie interesujące świadkami święte zwoje Tory, które są przechowywane w synagodze. Przez większość swojego istnienia była ona przeszła i antyżydowskich pogromów i pożarów, zamykając się tylko raz na cztery lata w czasie niemieckiej okupacji. Do tej pory jest to centrum religijne z tyłu, która jest odwiedzana nie tylko przez turystów, ale także Żydzi w Pradze. Człowiek wpisując muru Nowa Synagoga, doświadcza duchowego respekt swej urody, elegancji i dostojeństwa. Wybierasz się na wakacje w Pradze w zimie, w lecie lub w dowolnym innym momencie, należy odwiedzić to miejsce, które, wierzcie mi, to zasługuje na uwagę.

Budynek taniec

Czechy – kraj o różnych stylach architektonicznych, gdzie obok starego budynku może być łatwo zlokalizowane tworzenie współczesnych mistrzów. Tak więc, jednym z praskich zabytków, fascynujący dla jego oryginalności, jest „Tańczący Dom”, poświęcony hollywoodzkich mistrzów tańca – Ginger Rogers i Fred Astaire. Jedną z części konstrukcji, która jest nieznacznie rozszerza się w górę, symbolizuje barczysty mężczyzna, a drugi – Dziewczyna z cienkiej talii i rozwój spódnicę wiatru. Jeśli spojrzeć na nich z daleka, widać dwa ciała poruszające się w czasie z słyszalne tylko dla ich muzyki – to jest ten moment, a zawarte w jego architektów stworzenia.

W zimie 1945 roku, kiedy to Republika Czeska została poddana nalotów amerykańskich, dom, który kiedyś stał na miejscu Dancing budynku w Pradze, został zniszczony. O pół wieku, ta ziemia była pusta, dopóki prezydent – Vaclav Havel – nie podjął decyzji w sprawie swobodnego budowania witryn. Początkowo planowano budować projektu „osobisty” Pet pierwszego szefa czeskiego architekta Vlad Milunović. Jednakże, firma ubezpieczeniowa, która kupiła ziemię w 1991 roku przedstawił swoje warunki, zgodnie z którym praca powinna uczestniczyć zachodniej architekta imieniem Frank Gehry. W rezultacie, zarówno mistrzów, łącząc ich talent i wysiłek mają pochodzić z tak niezwykłym i oryginalnym budynku, którego budowa została przeprowadzona prawie cztery lata i została zakończona w 1996 roku.

Do tej pory „Tańczący Dom” znajduje się kilka znanych międzynarodowych firm, a na najwyższym piętrze – „. The Pearl of Prague” popularnej restauracji o nazwie Można nie tylko skosztować pysznych dań kuchni francuskiej znanych kucharzy i cieszyć się niewiarygodnie piękny widok, który otwiera się z okien.
Wszystkie zabytki Pragi – od najstarszych do Modern – zasługują widać, i „Tańczący Dom”, oczywiście, nie jest wyjątkiem. Ciesz się oryginalną strukturę, można udać się do kościoła św Cyryla i Metodego, znajduje się niedaleko od niego. Jest to muzeum, które na pewno warto odwiedzić.

Zabytki Pragi, którą ci powiedział – to nie wszystko, co można i należy zobaczyć turystę, który przybył do miasta. Jedzie na wycieczkę, należy złożyć wizytę, a także w takich miejscach:

  • Petrin Tower, które jest uważane za bardziej miniaturowa kopia Eiffla;
  • Odwiedzić Most Karola;
  • Nie zaniedbywane przez znanego na całym świecie ze swojej zegar astronomiczny Starego Miasta;
  • Klasztor Strahov;
  • Praga Loreto;
  • Stary cmentarz żydowski;
  • Jeśli pochodzą z dziećmi, należy przynieść je ze sobą w zoo w Pradze, który znajduje się wśród dziesięciu najlepszych na świecie.

Jak wiadomo, Praga słynie z pubów, restauracji i kawiarni, gdzie przyjazny kelnerzy serwowane najsmaczniejsze potrawy. Z Letná lub, na przykład, ogrody Petrin otworzyć niewiarygodnie piękne widoki: można wybrać się na spacer po obfitym obiedzie, cieszyć się zielone trawniki, uśmiechając Czechów i fascynującą architekturę tego historycznego miejsca. Dlatego, jeśli wciąż nie zdecydowali, gdzie spędzić następne wakacje zapraszamy na niezapomniane chwile szczęścia w starej romantycznego miasta – wierz mi, nie będziesz rozczarowany!

load...