Czesanie włosów: jak wybrać grzebienia i grzebień poprawnie

Wszyscy wiemy, że szczotkowanie szkodzi włosy. Wiemy również, że grzebienie, których używamy na co dzień, muszą być okresowo wymieniane. Istnieją inne zasady czesanie włosów. Na przykład, nie czesać mokre włosy, grzebień za pośrednictwem napędu włosów nie jest agresywny, ale delikatny. Porozmawiajmy o wszystkim co jest związane z czesania: Jak grzebień szczotka do włosów, a niektóre wyboru, aby to zrobić.

load...

Zawartość:

Jak czesane

Wielu posiadaczy długich, luksusowy włosy twierdzą, że trzeba zrobić co najmniej 100 dziennymi wahaniami grzebień. Być może nie sto, powiedzmy fryzjerzy, ale kilka razy dziennie powinny być czesane. Olej ze skórą powinny być rozłożone równomiernie po włosach. Włosy nie będzie wyglądać najlepiej, jeśli tłuszcz będzie gromadził tylko na skórę. Dodać kilka z nich za każdym razem, czesanie, że dotrzeć do głowy.

Zatem czesania – procedury higieniczne, co oszczędza nasze włosy z kurzu, tłuszczu i martwych płatków skóry. Ale trzeba odpowiednio uczesane:

load...
 • Uczesać dwa razy dziennie przez 10 minut;
 • Czesanie w różnych kierunkach;
 • Mokre włosy nie mogą być czesane;
 • Zacząć czesać krótkie włosy od korzeni być i długo – od porad, stopniowo przechodząc do korzeni;
 • Spróbuj użyć szczotki do włosów i grzebienie wykonane z naturalnych materiałów, należy unikać metalowych grzebieni;
 • Przechowywać grzebienie (umyć ją wodą z mydłem powinny być raz w tygodniu), aw każdym razie nie używać cudzego grzebienia.

Dlaczego włosy zniszczone i połamane?

Czesanie – leczenie stresu na włosy. Uważa się, że włosy bita i uszkodzony z powodu częstego drapania. Ale takie problemy można zapobiegać i łatwiej niż do czynienia z konsekwencjami. Tak, jak się obudzić z nezaputannymi włosami?

Po pierwsze, zaleca się spać na jedwabiu lub satyny bieliźnie. Ta metoda zachowania zdrowia włosów nadana Marilyn Monroe, biorąc pod uwagę, że jej sekret. Ale jedwabna bielizna śpi na długo przed pojawieniem się w słynnej blondynki. Bez względu na to, że metoda ta jest skuteczna. Jeśli spać na poduszce z satyny lub jedwabiu, włosy pozostanie nawilżona, nie mylić i złamać podczas snu.

Po drugie, plecionki, ogony i belki w nocy – co jest niezbędne dla kobiety, która chce zachować atrakcyjność swoich włosów. To nie tylko ułatwia r, ale również w celu uniknięcia uszkodzenia włosów podczas snu. Ale warkocze nie muszą być szczelne, belki również bezpłatnie, ponieważ włosy i skórę głowy muszą „oddychać”.

Po trzecie, należy unikać częstego mycia włosów. Jeśli, na przykład, lubią spać na boku, to nie dziwi fakt, że twoje włosy rano mogą być asymetryczne. Wiele w tym przypadku, ponownie umyć głowę i zrobić stylizację w znany sposób. I po prostu trzeba wziąć suszarkę do włosów i bezpośrednio do korzeni włosów nieładzie strumieniem ciepłego powietrza. Suszarka prostować pod działaniem, a nowa instalacja nie jest wymagana.

Suchy szampon – ratownik, który oszczędza włosy od częstego mycia. Włosy stają się tłuste podczas snu. Dlatego wielu myć je codziennie rano. Jeśli zamiast tego stosować na włosy suche korzenie szampon, a następnie udać się do gorącej stylizacji, włosy będą wyglądać nie gorzej niż po praniu.

Po czwarte, nie zapomnij zadbać o grzywką. Jest szybszy niż inne zhirneet włosy i sprawia, że ​​pani przelecieć nad i umyj włosy ponownie. Lepiej jest kupić spinki do włosów, klipy, które nie łamią włosy. Uboju one grzywką na bok podczas snu i rano polać gorące suszarką do włosów. Wtedy nie trzeba będzie ponownie spienić włosy.

Wybór doskonały grzebień

Istnieje kilka rodzajów grzebieni. Wielu wybiera ten temat intuicyjnie, bez zastanowienia. Cóż, jeśli używasz odpowiedniego dla grzebień do włosów. Konieczne może być więcej niż jeden, ale kilka gatunków.

Różnorodność szczotki i grzebienie prosty

 • Okrągła szczotka

Jest to konieczne, aby stworzyć efekt wirowy lub objętość podczas suszenia cios. Ponadto, za pomocą okrągłej szczotki, można utworzyć małe zagięcia. Jeśli zdecydujesz, że trzeba taki grzebień, szukać nowych elementów do ceramiki bazowej. Są bardziej przewodnikami ciepła, co oznacza, że ​​fałdowanie jest elastyczna.

Dobrze, jeśli w okrągłym pędzlem posiada otwory wentylacyjne – chroni włosy przed przegrzaniem i kieruje ciepło z suszarki do włosów na korzenie włosów, zwiększając ich objętość.

 • Pędzla wiosła

Nazwa ta odpowiada dokładnie do zewnętrznej grzebienie umysłu. Jest przeznaczony do codziennego użytku. Kształt tej szczotki mogą być płaskie i szerokie, owalne lub prostokątne. A jeśli włosy są naturalne, włosy będą błyszczące.

Płaska szczotka wiosła, są z tworzyw sztucznych, ceramiki lub drewna. Szczeciny mogą być syntetyczne, naturalne lub mieszane (dzika dzikiego, na przykład). Szczotka płaskim stymuluje głowy, a tłuszcz jest rozprowadzany na powierzchni skóry głowy i włosów równomiernie.

Zjonizowanego szczecina – najnowsze innowacje. Jony zmniejszyć napięcie, zamknąć naskórek.

 • Półokrągła szczotka

Po raz pierwszy ta forma była oferowana ekspertów „Denman” towarzystwo. Dlatego ta forma pędzlem nazwie nazwę firmy. Szczotka Denman powoduje lekki zawinięcie na czubkach włosy i nadaje im połysk. Idealne dla strzyżenie „Bob”.

 • „Military”

To samo szczotkowy z drugiej strony, ale nie obsługuje. Nazwa pędzla związanego z amerykańskich wojskowych, którzy używali takich plastrów. Zostało to uznane za bardziej męski gest i wygodne niż regularne czesanie. Wydawało się, że myśli facet po prostu gładkie włosy, podczas gdy druga ręka pozostawała całkowicie za darmo. Zazwyczaj jest to szczotka z naturalnego włosia, są one odpowiednie dla posiadaczy długich włosach. Z pomocą „wojskowych” jest wygodne, aby stworzyć fryzurę, w której włosy zaczesane do tyłu.

 • Combs z rzadkimi i częstych zębów

. Grzebień z kilkoma zębami można delikatnie wygładzone mokre włosy przed suszeniem ich suszarkę do włosów. Dzieli dobrą włosy na sekcje w procesie tworzenia skomplikowanych fryzur. Grzebień z częstymi zębów potrzebnych do skomplikowanych fryzury i krótkie włosy. Ponadto, mogą one być wykorzystywane do układania na mokro „efekt”.

Jakie wybrać grzebień – syntetyczne lub naturalne

Naturalne uważa się za o wyższej jakości. Nie jest to jednak grzebienia. Wybór zależy od rodzaju włosów. Styliści zazwyczaj stosują różne grzebienie. Ale syntetyczne szczotki i grzebienie są bardziej odpowiednie dla grzywny do włosów normalnych i naturalnych ciężkiego i grubego, mocnego i kręcone włosy. Reguła: bardziej miękkie i cieńsze włosy, miękkie włosie powinno być.

Porady wideo na właściwej pielęgnacji włosów

load...