Czarnogóra – fascynujący kraj


Zawartość:

Czarnogóra – mały kraj. Zamieszkuje go około 600 tysięcy ludzi. Mimo niewielkich rozmiarów, Czarnogóra różnorodne atrakcje.

load...

Kraj jest bogaty w atrakcji kulturalnych, historycznych i przyrodniczych, które są dobrze zachowane podczas licznych wojen, które przetoczyły kraj.

Urozmaicona rzeźba terenu, idealnie czyste górskie rzeki, ciepłe morze i najczystszych w Europie, wspaniałe wybrzeża, wspaniały klimat pozwolił Czarnogóra wygrać status europejskiego parku ekologicznym i centrum turystycznego Europy. Harmonijnie łączy czarne skały i biały piasek, piaskowy plaże i szalejące zieleni ogród, małe wioski i ogromne nowoczesne miasto, wenecki słowiańska i kultury osmańskiej.


Powrót do spisu treści

Miasta w Czarnogórze

 • Podgorica

Atrakcje Czarnogóra powinna zacząć odkrywać stolicę – miasto Podgorica. W miejscu współczesnego miasta ludzie zaczęli osiedlać się w epoce kamiennej. W czasach starożytnych, było głównym polityka Dukla.

load...

Roczniki 1326 wzmianki o Podgoricy jako kwitnącego rynku miasta. W czasie wojny miasto zostało całkowicie zniszczone (został zbombardowany 70 razy). W naszych czasach, przebudowaliśmy Podgorica.

W stolicy można zobaczyć pozostałości tureckiej twierdzy XV wieku, podziwiać kolorowe starych domów i nowoczesne budynki. Niedaleko od kompleksu klasztornego znajduje się w Podgoricy Cheliya Piperski z kościołem Narodzenia Najświętszej Dziewicy. W tej świątyni można czcić relikwie św Stephen Piperski – założyciela klasztoru.

 • Kotor

Która nazywana jest miastem z trzema bramami. Znany jest jako popularnej miejscowości wypoczynkowej nad Adriatykiem, która słynie z architektury średniowiecznej. Jego liczne atrakcje historyczne i kulturowe są liście światowego dziedzictwa UNESCO. Który jest uważany za symbol Wieży Zegarowej.

Wśród wielu różnych pałaców do odwiedzenia Drago Palace, należąca do rodziny szlacheckiej Drago. Jest ozdobiona smoka. Ten sam obraz był na herbie Drago. Muzeum Morskie, mieści się w Pałacu Gregorini, trzymane bogatą kolekcję artefaktów morskich.

Miasto często odbywają się różne festiwale i festyny.

 • Cetinje

Historyczna i kulturowa stolica Czarnogóry, symbol kraju jest miasto Cetinje, założona w 1482 roku. Był środek walki z Turkami. W tym mieście-muzeum zachowane najlepszą kolekcję broni na Bałkanach.

Vlashka Kościół, zbudowany w 1450 roku, jest znany jako najstarszy budynek miasta. Klasztor słynie z relikwiami św Peter Cetinje, rąk Jana Chrzciciela i cząstki Krzyża Świętego.

Państwowa Galeria Sztuki, z siedzibą w dawnym Domu Rządu, kolekcja malarstwa jugosłowiańskich artystów. Oraz w Państwowym Muzeum, która miała miejsce w pałacu króla Nikoli I można podziwiać kolekcję obrazów, zdjęciami i znalezisk archeologicznych.


Powrót do spisu treści

Ośrodki Czarnogóra

 • Budva

Głównym kurort Czarnogóry jest Budva. To historyczne miasto jest podziwiany za piękno. Jest bogaty w plaż. Te plaże są otoczone przez góry i przypomina raj.

W Budvie można odwiedzić muzea, kościoły i zamek. Miasto często odbywają się różne festiwale.

Nie daleko od Budvy był rezydencją królewską. Teraz tutaj Milocer ośrodek znajduje się, co spoczywa wiele gwiazd i rodziny królewskiej. W Milocer odwiedzić słynny ogród botaniczny i słynną plażę Kralichina-Plage.

 • Sveti Stefan

Ośrodek ten położony jest na przytulnym skalistej wyspie, którego nazwa pochodzi od patrona Czarnogóry. Rozciąga się na 1170 m. Różowy piasek, wąskie uliczki, eleganckie budynki i malowniczy kościółek ośrodka przyciągają wielu turystów. Został wybrany przez członków rodzin królewskich i gwiazd.

 • Miasto Petrovac

Dla tych, którzy nie lubią zatłoczonych kurortów, idealnym miejscem będzie miasto Petrovac. Jest on położony w urokliwej zatoce otoczonej lasami sosnowymi i gajami oliwnymi. Tutaj można podziwiać otaczające piękno, relaks na piaszczystej plaży, odwiedzić fortecę i kościół, w którym przechowywane są starożytne ikony.

 • Perast

Przede wszystkim, w Perast odwiedzić muzeum, znajduje się w pałacu, który należał niegdyś do Vujovic. Tutaj można podziwiać unikalne eksponaty historyczne mówiące o przeszłości historycznej części miasta.

W mieście jest kościół św Mikołaja, który pisał najwyższą dzwonnicę na Zatokę Kotorską. Jej wysokość. – 55 m naprzeciwko miasta jest Wyspa Umarłych ze starożytnego cmentarza i kościoła św.

Nie Shkrpela sztuczna wyspa w pobliżu miasta. Jego zbudowane żeglarzy w wdzięczności za cudowne ocalenie w czasie burzy i znajdowanie ikony z cudownych właściwości. Oto oni zbudowali kościół z marmurowym ołtarzem.

W Cytadeli nadmorskiej twierdzy, która służyła do obrony, jest zadowolony z prezentacji.

 • Herceg Novi

Miasto Herceg Novi słynie park miejski, porośnięty setek gatunków roślin tropikalnych i subtropikalnych, w tym kilku gatunków mimozy. Każdej zimy, miasto organizuje festiwal mimozy, która trwa przez miesiąc i zbiera dużo turystów.

Skład słynnego kompleksu klasztornego składa się z 2 miasta kościół, prywatny ciała i 2 cmentarze. Możesz dołączyć do cudownej ikony Matki Bożej Savinskaya i krystalicznie krzyża, korzystają Portret młodej Piotra Wielkiego.

Herceg Novi jest pełen zabytków architektury średniowiecznej. Ma Galeria Sztuki i Muzeum Regionalnego.

 • Igalo

Igalo znany w całej Europie ze względu na swój łagodny klimat, czyste morze, morze błota terapeutycznego, źródła wód mineralnych „Igalka”, nowoczesnego sprzętu i wysoko wykwalifikowanego personelu. Wszystko to pozwoliło skupić się wiele placówek medycznych w mieście, w tym Centrum Turystyki Zdrowia, Zdrowia i Rekreacji, Instytut Fizjoterapii i Prewencji imieniu Miloszevicia za, jak również zdrowie i fitness skomplikowane, zorganizowane w dawnej rezydencji marszałka Tito.

Urlopowicze będą mogli nie tylko leczyć, ale również do pracy na zewnątrz, opalając się na plaży. Są to obiekty sportowe, kluby, place zabaw i piękne plaże.

Znajdzie zabawa i miłośników historii i sztuki. Można je podziwiać eksponaty Muzeum Historii Lokalnej i Galerii Sztuki.

 • Ulcinj

Ulcinj oraz Ulcinj jest jednym z najstarszych miast w Czarnogórze. Jest znana na obecność Muzeum Etnologii i dwa wspaniałe pałace: Pałac Balsica i Pałac Wenecki.

Kościół św Mikołaja wiadomo, że Turcy podczas ich panowania przebudowano go w meczecie. Później stał się ponownie kościół.

Niedaleko miasta rozciąga się plaża Velika Plaza Healing ciemnym piaskiem. Za plaży Velika Plaza położony jest na wyspie Ada Bojana Plaża Ada. Piasek tej plaży ma łagodne właściwości promieniotwórcze, w ten sposób leczenia niepłodności i chorób kości i układ mięśniowy.


Powrót do spisu treści

Świątynie Czarnogóra

 • Klasztor Ostrog

Czarnogóra zwiedzanie, należy odwiedzić największe sanktuarium Czarnogóry, wykute w skale, – klasztor Ostrog, założony w XVII wieku. On jest znany z relikwiami św Bazyli Ostrogski, które mają właściwości cudowne. Dlatego klasztor jest odwiedzana przez tysiące pielgrzymów. Ostrog klasztor jest tylko klasztor prawosławny w świecie, w którym, oprócz prawosławnych, katolików i muzułmanów przyjść.

 • Klasztor Moraca

Działając teraz Moraca klasztor, położony nad brzegiem tej samej rzeki, zdobył znaczną renomą wśród turystów. Prawie wszystkie szlaki turystyczne przejście przez Moraca. Największym bogactwem klasztoru – jego freski i ikony.


Powrót do spisu treści

Atrakcje przyrodnicze

 • Góra Lovcen

Góra Lovcen – Black Mountain. Z tymi słowami, że to nazwa kraju – Słowenia czy Czarnogóra.

Góra Lovcen słynie z obecności dwóch szczytów: Shtirovnika (wysokość 1749 m) i Zhezerski (wysokość 1657 m). Dochodząc do Shtirovnik, turyści mogą odwiedzić mauzoleum, zbudowany na cześć Petar II Petrovic Njegos. Jest on powszechnie znany jako poeta, filozof i władcy Czarnogóry.

Aby dostać się do mauzoleum, konieczne jest pokonanie tunelu z klatką schodową z 461 kroków. Wejście do mauzoleum strzeżonym przez dwa cztery metry marmurowe posągi. Wewnątrz mauzoleum jest cztero-metrowy posąg Njegos.

Pozostając na szczycie Czarnej Góry można podziwiać miasto Kotor z lotu ptaka i unikalnym doświadczeniem.

 • Tara Canyon

Kraj kaniony – tak często określa się Czarnogóry ze względu na ogromną liczbę kaniony. Najpiękniejsze z nich jest Tara River Canyon – jedna z najczystszych rzek w Europie.

Tara Canyon znajduje się pod ochroną UNESCO. Jest bogaty w skalistych gór, głębokie wąwozy, wodospady i kaskady szybkim biegiem. Wszystko to w otoczeniu wspaniałej przyrody, które można podziwiać godzinami. W dolinie rzeki Tara mieszka wiele różnych zwierząt i roślin. Oto puszcza czarnych sosen. Rośnie 400-letnie sosny, które osiągają wysokość 50 m. Kanion jest częścią Parku Narodowego Durmitor.

Tara Canyon rozciąga się na długości 82 km. Jego głębokość w niektórych miejscach dochodzi nawet do 1300 m Tara Canyon podobno najgłębszy kanion w Europie i drugi najgłębszy na świecie. Pierwsze miejsce należy do amerykańskiego Wielkiego Kanionu.

Przez kanion przechodzi Dzhurdzhevicha Bridge – najwyższy most państwa, która łączy północną i południową Czarnogórę. Jego wysokość wynosi 160 m, a długość – 366 m.

 • Jezioro Szkoderskie

To jezioro jest uważane za największe jezioro na Bałkanach. Jego powierzchnia wynosi 390 metrów kwadratowych. Km. Jezioro znajduje się na terytorium dwóch państw: Czarnogóra i Albania. Jednak dobrze wiadomo, nie tylko ze względu na wielkość. Znani Jezioro Szkoderskie, że tylko tu, w Europie żyją pelikany. Gnieździ prawie 300 gatunków ptaków. Obszar ten zachwyca turystów swoim pięknem. Na brzegu Parku Narodowego Szkoderskie jezioro o tej samej nazwie jest oparta.

Wokół jeziora i jej wyspy zbudowano wiele klasztorów, zamków, kościołów, grobów i pomników.

 • Black Lake

Coraz bardziej popularne wśród turystów nabyte Black Lake, który znajduje się na górze, a Meded znany z niezwykłego piękna i czystości. Stąd można dojść leśną ścieżką, usiąść na ławce w samotności, opalać się i pływać w jeziorze, obejrzeć film na Durmitor, a następnie cieszyć się lokalne jedzenie w małej restauracji nadmorskiej. Każdy, kto chce zatrzymać się w tym miejscu zostaną zaoferowane usunąć drewniany dom.

W centrum danych, turyści będą mieć informacje, które ich interesują. Mają też możliwość poznania eksponaty muzeum nauk przyrodniczych i kupić pamiątki w sklepie z pamiątkami.

 • Biogradska gora

Princes Park, Park Narodowy tzw Biogradska Góra, jest najstarszym rezerwatem przyrody. Jego najwyższym szczytem jest Góra Czarna głowa. W rezerwacie rośnie puszczy z tysiącletnich drzew. Drzewa te osiągają wysokość 45 m. Ich szerokość obwodu. – 1,5 m nad jeziorem rośnie wiele roślin endemicznych.

Skarb Reserve cieszących Biogradsko jeziora, które słynie z obfitości pstrągów i niezwykłej przejrzystości. Pozwala spojrzeć na głębokości ponad 10 metrów.

Powrót do spisu treści

Sztuka i rzemiosło

W Czarnogórze, doskonale zachowany nie tylko zabytków architektonicznych. Mieszkańcy słyną z zachowania duchowego dziedzictwa swoich przodków, ich tradycji i zwyczajów. Tutaj ciągle brzmi folklor, festiwale folklorystyczne są festiwale i festyny, które są chętnie uczestniczą odwiedzenia miasta. Ten kraj – magazyn dla etnografów.

Czarnogórcy – doskonałych rzemieślników. Produkty, które są produkowane, będzie doskonałym eksponatem do każdej kolekcji.

Atrakcje Czarnogóra nie może zostać sprawdzona podczas jednej wizyty. Jest to unikalny kraj, który pozostanie w wielu niezapomnianych chwil i wypełnić niesamowite wrażenia.

load...