Czarne włosy barwnik: moda czy konieczność?

Zawartość:

Spontaniczna mody czarne włosy przybył do Rosji na początku dwóch tysięcznych tych. Po tym wszystkim, to właśnie wtedy zaczęły pojawiać się nowe trendy młodzieżowe – Gotów, emo, a następnie zalane ulice miast. Wydaje się, że odwieczną rywalizację między blondynka i brunetka skończona. I z pewnością to drugie. Pamiętaj konkursów piękności tamtych lat – rzadko dostaję żadnych korony blondynka. Czarna farba do włosów stał się bardzo popularny, nawet blond piękności w Hollywood nagle rzucili się zmienić swój wizerunek.

load...

Cóż, moda – podstępny i zmienny. A wszystko to postaramy się zadowolić kapryśnych „Dama”. Oczywiście w ostatnich latach boom w czarnych włosach trochę snu, ale fani mają mnóstwo lewo. Zasadniczo taka radykalna zmiana wizerunku nieodłącznym kobiet i dziewcząt Light Light Brown – to nieoficjalne statystyki.

Jaki jest sekret popularności czarne włosy?

Przede wszystkim, oczywiście – to jest właśnie obraz śmiertelnego i inteligentna brunetka w przeciwieństwie do blond głupie i słabe. Czarne włosy, uwodzicielskie czerwone usta, wysokie obcasy buty, languid, ale jednocześnie przekonany Look – suka, jednym słowem. Skąd wiesz, że? Po tym wszystkim być usunięte – to także modne! Oto wyjaśnienie spontanicznych impulsów kobiet zmienić kolor włosów.

Po drugie – pragnienie, by być jak wszyscy inni. Rodzaj Obraz dziewczyna-neformalki, która wciąż nie śmie różowy lub pomarańczowy kolor, ale kolor czarny – to, czego potrzebujesz! Wszystko jest lepsze niż anonimowa Brown, łączenie z masą szarym. Ani wyrazić, ani głębokość uczuć, bez otwartość. Dla takich dziewczyn czarne włosy są chronione przed światem zewnętrznym, jakby ostrzec wszystkich wokół – „I zamknąć i mnie dotknąć. – Nasze własne ryzyko”

load...

I po trzecie, wiele kobiet (uwaga – ta pani nie nastoletnich dziewcząt) farbować włosy właśnie tak. Cóż … to było. Albo wydać na eksperyment – odpowiedni, czy nie? A następnie rozpocząć cierpienia. Po tym wszystkim, aby pozbyć się, że nie jest tak łatwo na czarną farbą. Możesz znaleźć się w jej niewoli, bo trzeba być regularnie malowane, inaczej korzenie będą bardziej jasne, jak łysiny. Cóż, jeśli masz cierpliwość do wniesienia farbę, a jeśli nie? Więc będzie to brunetki śmiertelne, nawet jeśli nie jest już pożądana.

Najlepszym farbować włosy?

Przed odważy się radykalnie zmienić wygląd, pomyśl, czy pasuje do koloru „kruk”? Po tym wszystkim, kobiety słowiańskim wyglądzie, głównie białych i stale odwiedzić solarium lub zrelaksować się w ośrodkach przez cały rok, nie każdy może. Czarna farba daje jeszcze bardziej blady, mogę nawet powiedzieć, że dana osoba nabywa niezdrowy zielonkawy odcień. Powoduje to, że wszystkie wady: zmarszczki, pryszcze, zaczerwienienia pojawiają się jeszcze silniejszy.

Nie boi się możliwych konsekwencji? Następnie omówmy kwestię jakości farb oraz ich zastosowanie.

Basma – barwnika włosy naturalne

Wszyscy wiemy, że organiczne jakości żywności sztuczne. Jednym z tych produktów jest Basma – farba, otrzymany z liści rośliny indygo. Stosuje się go w połączeniu z henną lub kawy, ponieważ może uzyskując czysty odcień niebieski lub zielony. Basma zawiera składniki, które nie tylko kolor, włosy, ale także dać im zdrowy połysk, stymulują wzrost, chronić przed utratą. Dostępne w farbie proszkowej, to jest konieczne do użycia natychmiast po odtworzeniu.

Jak farbować basmoj włosów?

 • Weź 50-100 gramów proszku (w zależności od długości włosów) i wymieszać ją z henny, w proporcji 2: 1. Jeśli dodać więcej henny, kolor wkrótce Ciemnobrązowy niż czarny;
 • Następnie zalać wrzącą wodą mieszaniny, mieszać aż zawiesiny. Upewnij się, że nie ma żadnych grudek. Przykryć pokrywką i odczekać 30-40 minut, aż konfigurują się;
 • Teraz można farbować włosy. Farbę w pierwszych korzeni i tył głowy. Potem rozpowszechniać w całym. Lepiej jest, jeśli zapraszasz do pomocy dziewczynę lub siostrę, ponieważ niezależnie malować głową ciężko. Zwłaszcza, gdy włosy są gęste i długie;
 • Na nasyconym odcieniu mieszaninę rezerwy 1-1,5 następnie przemywa się ciepłą wodą.

Jedyną wadą tego barwnika jest jego kruchość, więc dbać o włosy muszą być starannie. Spróbuj użyć szampony, które zawierają naturalne składniki i sparing. To samo odnosi się do balsamów i masek do włosów. Aby głowę połysk włosów i bardziej nasyconych kolorów jest zalecany do płukania napar z tej samej Basma i henny.

Zalać wrzątkiem (pół litra) farbą proszkową w równych proporcjach (25 gramów). Pozostawić roztwór do ostygnięcia, a następnie przecedzić przez gazę. Metoda ta pomoże Ci zachować kolor włosów i wzmocnienie ich korzenie. I jeszcze jedno: po wybarwieniu basmoj niezalecane farbowania włosów pod względem składu an_1icznego – nawet jeśli jest to najlepsza farba i kosztowne. Może to doprowadzić do niezamierzonych konsekwencji.

Czarna farba od producentów

Jeśli nie używać Basma zafascynowany, a następnie rozważyć najpopularniejsze kolory, które oferują świata kosmetologii. Każda firma oferuje kilka rodzajów plam: odporny, bezammiachnoy, odcień. Różnią się one pod względem treści, czasu i stosowanie do barwienia.

Na przykład, nadający odcień pianki są używane jako szampon a nie pozostają na włosach dłużej niż tydzień. Farby Bezammiachnoy nie zawierają pierwiastki an_1iczne, więc farba jest bezpieczna, ale także długo. Ale trwałe barwniki przykleja się do sierści około dwóch miesięcy, ale może być szkodliwe dla ich zdrowia.

Oczywiście, wielu producentów dodawanie witamin do swoich towarów i innych przedmiotów, które mogą chronić włosy przed suszeniem, pęknięcia i strat. Dlatego nabywały jedynie barwniki jakości – nie skąpić na zdrowie swoich loków. Oto najbardziej znane marki farby L’Oreal (L`Oreal), Garnier (Garnier), Matrix (Matrix), Color (Kolor), Sesja (Syoss) Londa (Londa) Schwarzkopf (Schwarzkopf). A wybór należy do Ciebie.

Kilka wskazówek do kolorowania

 • Jeśli wybierasz się do radykalnej zmiany wizerunku, nie gonić taniość. Nic dziwnego, że powiedzenie: „skąpiec płaci dwa razy.” W tym przypadku, okazuje się, że płacisz pierwszy dla farby, a następnie również w leczeniu włosów;
 • Jeśli zmienisz kolor włosów jest stała pasja, najlepiej jest użyć farby oszczędzające lub musy odcieniem;
 • Należy ściśle przestrzegać instrukcji dotyczących barwienia, ponieważ źle rozprzestrzeniania farby lub prześwietlić go na włosy, złamiesz strukturę włosa. W związku z tym nie będzie problemu: kruchość, straty, łuszczenie się skóry i łupież;
 • Jeśli jesteś zwolennikiem tylko odporne farby, starają się zakupu produktów o minimalnej zawartości amoniaku. Zwłaszcza w ostatnich latach wiele firm oferuje łagodny wybarwianie;
 • Po umieścić na włosach farba jest odporna, nie związane torbę i głowę ręcznikiem, efektu cieplarnianego tylko dla barwnika na bazie naturalnej;
 • Barwienie korzenia, nie jest konieczne, aby zaktualizować resztę włosów. Nie trzeba zranić je jeszcze raz. Jeśli jest to pożądane, stosuje się farbę tylko na końcu wewnętrznego, w ciągu kilku minut przed praniem;
 • Nie zapomnij użyć balsamy i maski. Pomagają przywrócić włosy po farbowaniu.

Jak odświeżyć naturalny ciemny kolor?

Do naturalnych brunetek, istnieją tradycyjne metody, które pomagają odświeżyć i dodaje blasku naturalnego koloru. Oto kilka receptur kolorów, które mogą być przygotowane w domu.

 • Pobrać 10 liści orzecha włoskiego, 10 g liści herbaty i litr wody. Put liści i liści herbaty w pojemniku szkliwa, zalać wrzątkiem i gotować przez kilka minut. Pozostawić do ostygnięcia, bulion szczepu i wlać do ciemnej szklanej butelce. Przechowywać bulion powinien być w chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego. Każdego ranka zanurzyć grzebień w bulionie i przeczesać włosy. Osusz suszarka do włosów nie jest zalecane;
 • Zielone orzechy powłoki (80 gramów), alkohol (100 gramów) i rozmaryn olejek (5 kropli). Drobno posiekać skorupę i wlać alkohol. Przechowywać w ciemnym miejscu, potrząsając codziennie. W 12-14 dni po tym dodać olejek eteryczny i może być stosowany. Farbę powinna wynosić co lekko wilgotne czyste włosy. Stosując go regularnie, można pozbyć się nawet siwych włosów;
 • Ostateczna receptury. Take 200 gramów orzech skorupkach (młodzież), 10 gramów goździki, pokrojone oliwki zawczasu (250 g), 25 g henny. Oliwki, goździki i napełnić powłokę z trzema litrami wrzątku i gotować pod przykryciem, aż płyn odparowuje połowę. Gdy napar ostygnie, dodać powoli hennę i mieszać, aż będzie gładkie. Przechowywać w ciemnej butelce stosuje się suche włosy, przez 3-4 godzin, a następnie mycie szamponem.

Jak zmyć czarną farbą?

Więc omówiliśmy rodzaje czarnego barwnika do włosów, jego zalet i wad. Jaką farbę wybrać należy do Ciebie. Najważniejsze, że obraz był sukcesem, a za swój wygląd i zdrowie włosów. I nie będzie szybko będzie chciał się go pozbyć. Nawiasem mówiąc, aby zmyć z siebie czarną farbą, dzięki czemu można korzystać z popularnych receptur.

Najlepszy ze wszystkich poradzić sobie z tym problemem zwykle jogurt. Może być mieszany z sokiem z cytryny i po prostu spłukać włosy. Ale bardziej skuteczna recepta zawiera trochę więcej składników:

 • Weź 100 ml jogurtu, sok z cytryny, 2 jajka, 4 łyżki wódki lub rozcieńczony alkohol, łyżeczkę jakimkolwiek szamponem z wysoką zawartością pH;
 • Wszystko wymieszać na gładką masę i nałożyć na włosy, zaczynając od korzeni;
 • Załóż czepek i owinąć głowę ręcznikiem, przytrzymaj 7-8 godzin;
 • Dobrze spłukać ciepłą wodą i zastosować balsam.

Oto nieskomplikowane narzędzie, które pomogą Ci poradzić sobie z czarną farbą. Nie zapomnij o zdrowie włosów i spróbuj zranić jak najmniejszym stopniu od ich zabarwienia. I pamiętaj, aby korzystać z profesjonalnego fryzjera jest znacznie bezpieczniejsze niż ich własne próby eksperymentowania z własnym obrazem. Tak, płacisz za usługę, ale będzie na pewno z procedur jakościowych. I to właśnie z nią, a przyszłość twoich włosów!

load...