Czarna herbata: korzyści i szkody

Zawartość:

Herbata – cudowny napój. To pobudza rano uspokaja wieczorem, ciepło w zimie, ale w czasie upałów pragnienie wygaszaczem. Czarna herbata jest zdrowa (w szczególności dla naszego układu sercowo-naczyniowego, układ pokarmowy), jak również pomaga zachować i urody młodzieńczy skóry.

load...

Korzyści i szkody zawsze idą w parze. Jednak użyteczne właściwości tego cudownego-drink znany ludzkości od prawie czterech tysięcy lat, o wiele bardziej niż złe. Rzeczywiście, użycie słowa „szkód” w odniesieniu do herbaty prostu niewłaściwe. Zamiast tego, możemy mówić o niektórych przeciwwskazań dla osób pewnych problemów zdrowotnych. Dla zdrowej osoby korzyści herbaty od dawna udowodnione, i chcemy, aby przekonać się o tym ponownie.

Z historii napoju …

Nazwa botaniczna herbaty odnosi się do jego początków: Camella sinensis – Chiński Kamelia. To był dziki herbata krzew rośnie w województwach południowo-wschodnich Chinach, a jest przodkiem wszystkich znanych odmian roślin dzisiaj. Stamtąd rozprzestrzenił się w całym regionie – od niepamiętnych czasów herbata jest uprawiane i spożywane w Birmie, Wietnamie i Indiach. Niezależnie jest Japonia, która nie tylko hołd tego napoju, ale również zbudowany tea party do rangi sztuki. Ceremonia herbaty w Japonii – to prawdziwa wydajność, w którym jasno określone role dla każdego członka.

W Europie, a dokładniej w Anglii, herbata doprowadza angielskich kupców jako prezent dla rodziny królewskiej. Stało się to pod koniec XVI wieku. Po pierwsze, ze względu na wysokie ceny, ze względu na obowiązki, herbata nie była dostępna dla zwykłych obywateli, ale z czasem koszt wróciła do normy, a napój dostaje ogromną popularność w kraju.

W Rosji liście herbaty były w XVII wieku, a potem zapomniał o nich prawie 30 lat. A w 1769 roku Polska podpisała umowę z Chinami na dostawę herbaty.

Co ciekawe, początkowo jako surowiec do stosowania napojów suszonych zielonych liści krzewu herbacianego. Herbata czarna, podobnie jak wszystkie geniuszu, został wymyślony przez przypadek. Gdy partia opuszcza Podmokly, nie chciała wyrzucić i postanowił do wyschnięcia. Okazało się, że napój ten jest radykalnie inna w smaku od zwykłej zielonej herbaty, ale jest również bardzo dobra. W ten sposób rozpoczęła produkcję przemysłową czarnej herbaty.

load...

Dziś możemy kupić różne rodzaje czarnej herbaty: duży liść, połamanych liści, długich liści, granulowany i pakowane. On przychodzi do naszego rynku z Indii, Chin, Sri Lanki i niektórych krajach afrykańskich.


Przydatne właściwości czarnej herbaty

Zdaniem ekspertów, czarna herbata jest dobra i tak jak tonikiem (ale o tym później), oraz jako doskonały napotne i przeciwgorączkowe lek na przeziębienia, zwłaszcza w połączeniu z miodem. Czarna herbata obniża ciśnienie krwi i jest bardzo dobre do zaburzeń żołądkowych. Silne słodka herbata z mlekiem jest używany do zatrucia (alkohol, arsen przedawkowania leków), ma pozytywny wpływ na organizm nawet w skażenia radioaktywnego, łącząc stront. Korzyści, jak mówią, jest oczywiste.

Czarna herbata ma właściwości antybakteryjne – jest doskonale neutralizuje bakterie, które powodują infekcje oczu, jamy brzusznej, skóry. Pierwszy pojazd, na przykład w początkowym etapie spojówek – spłukiwania świeżo silne herbaty.

I stosuje się go jako środek przeciwbakteryjny różnych zakażeń jamy ustnej. Ponadto, ma on korzystny wpływ na zdrowie jamy ustnej, ponieważ zawiera znaczną ilość pamięci dla tego silnych substancji szkliwa, jak fluor. Jest niezaprzeczalne korzyści z czarnej herbaty, szczególnie dla tych ludzi, którzy cierpią z powodu próchnicy.

Obecność tanin pozwala radzić sobie z zakażeniami jelitowymi. Gdy biegunka silne parzonej czarnej herbaty łagodzi nieprzyjemne konsekwencje w ciągu kilku godzin.

Zawarte w czarnej herbaty teofiliny pobudza procesy metaboliczne ułatwia kontrolę poziomu cholesterolu, korzystnie wpływa na naczynia włosowate, poprawia krążenie i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

Podczas badań, naukowcy odkryli, że regularne spożywanie czarnej herbaty poprawia układ odpornościowy i przedłuża życie. Korzyści z czarnej herbaty dla osób starszych polega również na tym, że zachowują one aktywność i wysoką wydajność wielu lat.

Aspekt kosmetyczne użytecznych właściwości herbaty

Taniny, która już wspomniano powyżej, spowalnia procesy starzenia tkanek, czyli działa jako swego rodzaju eliksiru młodości. Użyteczność przejawia się jako garbniki stosowane jako napoju herbacianego i stosowane jako kosmetyku.

Liście herbaty zawiera ponad 200 składników odżywczych: prowitaminę A, witaminy B, C, K, P, mikroelementy, olejki eteryczne, garbniki, katechiny, teotanin kofeiny. Herbata ma antybakteryjne i anty-aging działania, tonizuje skórę, przywraca jej świeżość i zdrowy koloryt.

Dla skóry tłustej balsam zaleca się stosowanie herbaty, które zostały sporządzone w ciągu zaledwie kilku minut. Dzięki mocnej herbaty parzonej należy dodać kilka kropel soku z cytryny. Otarciem opalania twarzy więc spłaszczać rozszerzone pory i poprawić cerę.

Dla skóry suchej kosmetyczki polecam tonowania maskę mocnej herbaty i miodu.

Dla wszystkich rodzajów skóry nadaje lodu, wykonane z mocnych liści herbaty, a następnie masuje się mierzyć każdego ranka – dobrego tonu i świeżą cerę gwarantowane. A piękno oczu polecam zimne okłady z mocnej herbaty. Tamponów nasączonych liści herbaty, należy wstępnie trzymać w lodówce.

Doskonały tonik kąpiele herbaty są bardzo popularne w Chinach. Jednak, aby uzyskać taką przyjemność, że nie jest konieczne, aby przejść do Chin. Kąpiel herbata może być gotowane w domu. Wystarczy zmieszać czarnej i zielonej herbaty (trzeba będzie około 5 łyżek mieszanki) i wypicie litra wrzącej wody. Godzinę później przelać napar do wanny, dodać kilka kropli ulubionego olejków eterycznych i cieszyć się. Zastosowanie tej kąpieli jest do poprawy krążenia krwi, ale również ma silny środek antyseptyczny.

Silne spawania jest pokazany i dla umocnienia i wzrostu włosów. Może on być stosowany jako maska ​​z różnymi dodatkami, które wykorzystują długie włosy okazało (co, w szczególności, olej rycynowy, z brandy, itp).


Przeciwwskazania

Na szkodliwym działaniem powinna mówić tylko wtedy, gdy dana osoba nadużywa mocnej herbaty. Ale to ostrzeżenie jest równie możliwe do wykonania dla wszystkich produktów spożywczych i napojów: wszystko jest dobre z umiarem. Hurt przynosi przesyt. Mimo, że istnieje niewielki odsetek ludzi, herbata może być szkodliwe. Jednak, aby być precyzyjnym, to nie jest szkodliwe, ale raczej przeciwwskazaniem. Mówimy o ludziach, u których występuje nadwrażliwość na kofeinę, a nawet uzależniają się od niego.

Uszkodzenie objawia się zwiększoną pobudliwość, bezsenność, tachykardia, bóle głowy. Jeżeli takie objawy muszą albo zrezygnować z herbaty lub zjeść słabo zaparzonej herbaty.

W silnym TEA jeden bardzo irytujące wadę – usuwa z ciała tak ważny pierwiastek śladowy, który jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, takie jak stearynian magnezu. Jest stosowana do absolutnego szkodliwego ludzkiego ciała. Brak magnezu objawia się bardzo nieprzyjemne konsekwencje: syndrom chronicznego zmęczenia, koszmary senne, drgawki.

Jeśli kochasz herbatę, a nie chcą pozbawiać się tej przyjemności, wystarczy włączyć do swojej diety więcej produktów bogatych w magnez. To orzechy, morele, brzoskwinie, kalafior. Jest to również pomocne do picia wody mineralnej o dużej zawartości magnezu.

Jeśli wiesz, że silna herbata jest szkodliwe dla zdrowia, a słabi nie jest przyjemność, można spróbować przygotować czarną herbatę z różnymi dodatkami – może to być zioła, jagody, porzeczki, żurawiny, liści truskawek.

Nie pijemy herbatę jako lek multiwitaminy. Substancje zawarte w liściach herbaty, niekorzystnie wpływa na wchłanianie leków i preparatów witaminowych.

load...