Cymbidium Orchid. Uprawy w domu

Zawartość:

Wiele, wiele kwiatów hodowcy-fani marzą, aby uzupełnić swoją kolekcję przepięknych storczyków. Perspektywa jest bardzo kusząca, że ​​tylko zatrzymuje notorycznie kwiat kapryśność i wymagający opuścić. A jednak, nawet wśród rozpieszczonych gatunków storczyków mają bardzo nieuciążliwe, które nie wymagają absolutnie pewną postawę czci i łagodnego opieki. A liczba takich bezpretensjonalny kolorach domowych stają się częścią ostatnio bardzo popularnym Cymbidium orchid (Simbidium).

load...

Cymbidium jest rzeczywiście bardzo skuteczne. Bujne i kolorowe kwiaty – jeden z najważniejszych zalet tych roślin doniczkowych. Drugi Plus – non-uciążliwy opieki. Jednakże, aby Ten skromny kwitnące storczyki w domu oh tak nie jest łatwe! Jaki to kwiat, jak dbać o rozkwit i osiągnąć? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Cechy Cymbidium

Zauważ, że storczyk Cymbidium nie nazywa się jeden zakład. W rzeczywistości jest to rodzaj kwiatu rodziny storczykowatych. Kolebką tych storczyków są uważane tropikalnych lasach Azji, a są one reprezentowane przez więcej niż trzystu gatunków. Cymbidium rosną w Japonii i Australii, w Indiach i Chinach. I nie tylko w wilgotnych tropikach, ale także na obszarach górskich.

Nazwa tej rodziny otrzymał od greckiego terminu „kymbion”, co tłumaczy się jako „jak łódź” ​​lub „ladepodobny”. Ta nazwa Cymbidium otrzymane na kształt kwiatu, lub raczej jego usta. Warto zauważyć, że storczyki Cymbidium są pierwszymi, które są wymienione w starożytnych rękopisów. W botanicznych dni traktat chińskiej dynastii Qing ma receptę na uzdrowienie wywar z korzeni tych storczyków.

load...

Inną charakterystyczną cechą tego rodzaju storczyka – silny zapach kwiatów. Niektórzy hodowcy twierdzą, że zapach Cymbidium, nawet gdy nie kwitną. Jest za niezwykle silnym aromacie ceniony te storczyki w starożytnych Chinach, gdzie kosztują one wspaniałe pieniądze, a cała praca nad rozwojem nowych odmian zostało skierowane do wzmacniania smaku. Tak, w ogrodach japońskich cesarzy chińskich Cymbidium i uprawiane jako rośliny aromatycznej. To było jakiś czas przed plantatorów docenione nie tylko smak, ale także spryt tych storczyków. Iw Europie zaczęto uprawiać już jako Kwitnienie roślin szklarniowych.

W przeciwieństwie do innych orchidei Cymbidium pozostanie dekoracyjny nawet bez bujne kolory. Możliwe jest ich kosztem długich wąskich liściach, tworząc zwarty krzew, krzak, jak żonkile i irysy. W domu i opieki odpowiednich liści można przechowywać do trzech lat. Aw kwitnące stan Cymbidium wygląda po prostu niesamowite – zdolność do utrzymania kwiaty na szypułkach o dziesięć tygodni! Co więcej, nowoczesne hybrydy tych storczyki kwitną w różnych porach roku. Więc co można uznać za Cymbidium orchid, kwitnące przez cały rok.

Gatunków i odmian Cymbidium

Co dziwne, ale główne rodzaje storczyków nie są określane przez kolorów i kształtów kwiatów i kształtów liści.

  • Cymbidium aloelistny ma skórzaste liście remnevidnye do trzydziestu centymetrów. Żółty do fioletowe kwiaty zebrane są w środku pędzla znajduje się na szypułek długo wisi. Kwitnie w okresie styczeń-czerwiec. Kwitnienie trwa około miesiąca.
  • Cymbidium lantsetolistnogo ma szerokie liście w formie elipsy, idące długości pół metra. Małe zielone kwiaty z płatkami i białą wargą porozrzucane czerwone plamki i kropki i czerwone paski na bokach umieszczone są na krótkich szypułkach. Kwitnie nieprzerwanie od kwietnia do października.
  • Cymbidium ensifolium. Długość skrzydła wynosi od trzydziestu do dziewięćdziesięciu centymetrów i szypułek nie przekracza sześćdziesiąt centymetrów długości. Małe kwiaty pachnące płatki mają zielone purpurowe plamy i centralny pas i jasnożółte warga środkowy płat jest w kolorze z fioletowymi plamkami. Kwitnie w okresie styczeń-kwiecień.
  • Cymbidium Lowe osiąga wysokość dziewięćdziesięciu centymetrów. Lancetowate liście wskazał na końcach. Długi (jeden metr) grubości i zakrzywione ostrze. Duże kwiaty są żółto-zielone paski i białe płatki warga trzy-klapowane z czerwonym miejscu w formie litery V. Kwitnie od lutego do lipca przez dwa miesiące.
  • Cymbidium Dai. Charakteryzuje się ciężkim i opadające kwiatostan szypułki. Kwiaty z kremowych płatków i fioletowy bytomkowiec są mocno zakręcony wargę. Kwitnie od sierpnia do grudnia .
  • Cymbidium Tracey – największy storczyk z rodzaju. Remnevidnye liście osiągają długość sześćdziesięciu centymetrów. Pachnące kwiaty bardzo duże żółto-zielone kolory mają kremową wargę z czerwonymi plamami i falistych brzegach. Kwitnie we wrześniu i styczniu przez dwa do trzech tygodni.
  • Miniaturowy tsimbidium różne krótkie (dwadzieścia centymetrów) osiągnął wygiętych liści. Kwiaty są duże, z czerwonych płatków eliptycznego kształtu i wargi trzy ostrza. Kwitnie przez dwa do trzech tygodni w okresie od grudnia do marca.
  • Giant Cymbidium – rzadkie gatunki tego rodzaju. Czy keeled pozostawia sześćdziesiąt centymetrów długości i ma duże kwiaty, zebrane w luźne zwisające kwiatostany. Żółto-zielone płatki kolorowe w paski fioletowy, kremowy i wargi ozdobione jasne plamy i paski czerwony i fioletowy. Kwitnie przez trzy do czterech tygodni od listopada do kwietnia.

Cymbidium hybrydy niesamowite tablicę. W domu, wolą miniaturowe i karłowate hybrydy. Wśród nich są takie wspólne odmian: Lilliput, księżniczka Rose, cesarz, czerwony karzeł, Bride, kirribilli Levin i innych.

W trosce o Cymbidium

Jak już powiedzieliśmy, dbając o neobremenitelen Cymbidium. W przeciwieństwie do innych storczyków nie potrzebują żadnych specjalnych warunków. Niemniej jednak, dla rozkwitu storczyków potrzebnych choć nie specjalnego, ale dobrze zdefiniowane warunki przetrzymywania.

To światło-kochający rośliny. Lubią dobre oświetlenie, ale nie tolerują bezpośredniego słońca. Dlatego trzeba, aby utrzymać je w jasnym pomieszczeniu, odsłaniając zimę dla najbardziej oświetlonym miejscu, a latem pritenit przed światłem słonecznym. W okresie zimowym, nie jest źle, i sztuczne oświetlenie. Przy wyborze lokalizacji dla tych storczyków, pamiętaj, że boją się przeciągów, ale w tym samym czasie jak na wietrzenie.

Warunkiem koniecznym kwitnienia gatunki danych storczyków jest temperatura. Na przykład, muszą zimowania w chłodnych warunkach. Tak więc w okresie zimowym, aby zachować te storczyki w jasnym pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 11 ° C, ale nie spada poniżej 8 ° C Różnica między dziennych i nocnych temperatur – jako niezbędny warunek Cymbidium kwitnienia. Podczas normalnej temperatury dziennej do storczyków aktywnego sezonie (od kwietnia do września) niezbędnego do utrzymania temperatury w nocy 14-15 ° C

Właściwy pielęgnacji ten orchid środka i utrzymywania pożądanej wilgotności (około 60%). Dlatego rośliny należy spryskać codziennie. W tym celu obok doniczce umieścić ozdobne fontanny i akwariów, a podczas sezonu grzewczego, umieścić na grzejnikach mokre ręczniki.

Cymbidium podlewane miękką wodę, w temperaturze pokojowej. Obfite podlewanie tych storczyków wymaga tylko podczas aktywnego okresu. Ale w zimie są podlewane rzadziej, upewniając się, że ziemia w doniczce nie wysycha. Jeżeli okres odpoczynku nadal podlewać roślinę w dawnym reżimem, korzenie nim zgnije i roślina umrze sam. Jednak brak podlewania w zimie może również prowadzić do śmierci orchidei. Konieczne jest zatem, aby monitorować bulbochek państwowej – nie kurczyć.

Oprócz właściwego nawadniania i właściwego temperaturze kwitnienia Cymbidium muszą być aktualne nawożenie. Nawozić je raz na dziesięć dni, biorąc tylko połowę dawki zalecanej przez producenta nawozów. Najlepiej jest karmić nawozów płynnych storczyk zaprojektowane specjalnie dla tych roślin.

Jak dbać o rośliny domowe obejmuje wiele okresowe przeszczepu. Ale w przypadku storczyków przeszczepu nie jest warunkiem koniecznym właściwego opieki. Przeszczepić je tylko w najbardziej ekstremalnych przypadkach, gdy rośliny nie są już umieszczone w starej puli. W innych przypadkach wystarczy zaktualizować górną warstwę podłoża, zastępując ją nową. I w podsypanii gruntowych i orchidei przeszczepu w żadnym wypadku nie może pochować żarówek, w przeciwnym razie będą one gnić i umiera roślin.

Cymbidium propagowane tylko po kwitnieniu. Podczas odtwarzania jest najczęściej stosowaną metodą tuleja dzielenia, cięcia kłącza na kilka części, każda z nich musi zawierać co najmniej trzy żarówkę. Troska po siedzenia storczyków wymaga bardzo umiarkowane podlewanie, a jak tylko nowych pędów, roślina jest pojone w tym samym trybie.

Niestety, odpowiedniej opieki nie jest gwarancją kwitnące storczyki. Aby rozkwit Cymbidium, muszą zapewnić sytuacji stresowej (in vivo). I tak stresujące dla tych storczyków będzie spadek temperatury w nocy i dnia. Jednakże, słaba opieka pomaga także pączkowanie. Dlatego, dbać o ich storczyków wszystkich zasad, przestrzegać zaleceń specjalnego reżimu temperatury i poczekać kiedy to piękno zachwyci Cię swoim spektakularnym kwitnieniem. I tak się stało!

load...