Cyklamen szkodniki i choroby

Zawartość:

Pragnienie, aby być w otoczeniu pięknych rzeczy tkwi w każdym z nas. To właśnie dzięki tym pragnieniem, wiele roślin doniczkowych są hodowane, tworząc w obszarze mieszkalnym przyrody. Rośliny nadaje się do uprawy w domu, bardzo dużo. A wśród nich chcę szczególnie podkreślić cyklamen.

load...

Hodowcy-fani wiedzą, jak trudno jest zachować piękno tego kwiatu po zakupie. Najczęściej pachnący krzew umiera, aby zadowolić swoich właścicieli, tylko jeden sezon. Co szkodniki zmniejszyć żywotność roślin, i jakie choroby cyklamen mogą być niebezpieczne dla jego zdrowia? To co omówimy w tym artykule.

Najczęstszą chorobą cyklamenu

Prawie wszystkie choroby pojawiają się na skutek nieprawidłowej obsługi, co prowadzi do pojawienia się szkodliwych bakterii i grzybów. Więc co zwrócić uwagę?

load...

Szara pleśń

Wpływa na wszystkie części rośliny. Przyczyną choroby jest grzybem Botrytis cinerea Pers „”, która jest przenoszona przez powietrze lub przesyłane z zainfekowanej podłoża. Cyklamen zaczyna być pokryte szarym nalotem, później dotknięte obszary stają się brązowe i zmiękczenia. Bez leczenia, roślina obumiera. Aktywacja grzyba pomaga dużo wody, dużej wilgotności powietrza lub nadmiaru nawozu.

W celu zwalczania choroby należy przestrzegać właściwego systemu nawadniania i pożądane jest, aby przesadzić roślinę do nowego, dobrze wentylowanym podłoża. Na pierwszym objawem choroby jest pilna potrzeba, aby dokonać odpowiednich fungicydów Treatment – fundazol lub rovral.

Rizoktonioznaya rot

W stanie zniszczyć roślinę jak najszybciej. Choroba ta jest również spowodowane przez grzyby z rodzaju „Rhizoctonia solani Kuhn JG”. Narażona na destrukcyjny wpływ zarówno młodych i dorosłych, utworzyła roślin.

Choroba objawia się w postaci depresji plamy na liściach, łodygach, bulwach i sadzonek. Rozmnażanie odbywa się w górę. Na tych miejscach i mnoży grzyba ma szary lub białawy kolor. Roślina z chorobą umiera bardzo szybko. Grzyb przeżywa w podłożu przez długi czas. Jeżeli gleba regularnie nadmierne i rośliny utrzymuje się w dostatecznie wysokiej temperaturze, aby utworzyć najbardziej korzystne warunki do rozmnażania grzyba.

Środki przeciw zgnilizny rizoktoniozonnoy to przywrócenie wilgotności, stosowanie podłoży o dobrej wentylacji, podawania odpowiedniego układu selekcji. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy choroby podlewania roślin całkowicie zatrzymany. Jeśli nie nastąpi poprawa jest zauważalna, zmienić podłoże. Ponadto przetwarzanie wykonuje się dowolną grzybobójczego.

Fitoftoroznaya rot

Choroba ta jest najczęściej znaleźć na dolnych liści i szypułek. Stopniowo zaczynają wysychać, a następnie je umiera i cała roślina. Bulwy pokryte w ten sposób od określonej tkanki martwiczej. Choroba ta, podobnie jak w poprzednich przypadkach, wywoływana przez grzyb, to jedyny w swoim rodzaju „Phytophthora” .

Jako środek ostrożności konieczne jest zgodne z systemem nawadniania i nawożenia. Nadmierna wilgotność gleby – to jest sygnał do powstania infekcji grzybiczej. Na najmniejszych oznak chorobowych leczonych fungicydów roślinnych: Ridomil, lub Gold prolfit previkur. Rozwiedziony leki ściśle według instrukcji.

Fuzariozy liści

To prowadzi do żółknięcia liści i do dalszego ich więdnięcie i wysychają. W tym przypadku wpływ na system korzeniowy roślin. Czynnik przyczynowy choroby jest zakażenie grzybicze – „Fusarium oxysporum Schlecht.” W większości przypadków infekcja jest spowodowana początkowo niezdrowej podłoża.

Muszę powiedzieć, że ten grzyb lubi przebywać w świetle mieszanek glebowych i nie wymaga nadmiernych ilości składników odżywczych. Zainfekowane bulwy podczas przesadzania wygląd idealnie zdrowe, ale najmniejsze peresushka następuje przepełnienie, stworzyć optymalne warunki do progresji choroby.

Niestety, leczenie tej choroby rzadko daje wynik pozytywny, dlatego ważne jest, aby szybko przeprowadzić profilaktykę. Aby to zrobić, trzeba utrzymać optymalne warunki temperaturowe i unikać gwałtownych zmian warunków glebowych.

Główne szkodniki Cyclamen

Aby dowiedzieć się, czy swoimi szkodnikami roślin, to wystarczy, aby dokładnie rozważyć, przy użyciu szkła powiększającego. Jeśli znajdziesz się na liściach małe owady lub ślady ich życia w postaci lepkich wydzieliny – środki powinny być podjęte natychmiast. Ponieważ niektóre szkodniki cyklamenu mnożą się bardzo szybko i nie dają roślinie szansę na przeżycie.

  • Cyklamen roztocza

Jest uważany za najbardziej niebezpieczne dla roślin. Jest to bardzo mały owad, który jest uważany przez gołym okiem, jest mało prawdopodobne. Aby go zobaczyć trzeba mikroskopu. Dorosły osobnik osiąga długość zaledwie 0,3 milimetrów. Najczęściej kolonii szkodników wyglądać jak zwykły warstwą kurzu na kwiatek. Cyklamen roztocze mieszka na odwrocie. Jego wygląd grozi skręcaniu łodyg i liści składane. Kwitnienia roślina obumiera resetuje pąki i kwiaty już otwarty zdeformowane płatki. Wszystkie liście dotkniętych wymagane do usunięcia, zakład jest traktowany środkiem owadobójczym.

  • Owady skalę

Burza wszystkich roślin doniczkowych i cyklamen nie jest wyjątkiem. To powtarza się niemal natychmiast – są młode osoby zdolne do przemieszczania, obejmujące liście i łodygi roślin spod klapy dorosłych owadów. Owady dorosłe zużywają, po prostu usuwając ze swoich domów. Do zwalczania larw potrzebują pomocy środków owadobójczych.

  • Wciornastki

Kolejne światowe cyklamen problem. Są one znacznie większe czerwce (dorośli osiągnie 1.5 mm długości) ciemniejszy odcień i parę skrzydeł białawym. Patrz owadów latających. Szkodniki te żywią się sokiem z liści, a następnie przenieść na ziemię i zabić bulwę. Wciornastków można znaleźć wiele z nich odchodów na liściach i ogólnej kondycji roślin – kwiaty są pokryte białawymi małych kropek w oku łapie konkretny srebrzysty połysk blaszkę. Brzegi liści można zwijać i skręcać. Do zwalczania tego szkodnika również potrzebne owadobójcze. Pożądane jest, aby wykorzystać je jak najszybciej, dopóki larwy nie poszły do ​​gleby.

Jak wiecie, najważniejsze – zawsze płacić pełną uwagę na rośliny. Do przestrzegania wszystkich zasad pielęgnacji i rozpocząć leczenie na czas. Dla takiej opieki cyklamenu pewno podziękować bujne kwitnienie i obfite masy zielonej.

load...