Cyklamen: Opieka w domu. Uwaga kwiaciarnia

Zawartość:

Cyklamen – kompaktowy, ciemnozielone kryty kwiat z liśćmi w kształcie serca i kwiaty na małej niskich łodyg, przypominających stado światła skrzydłach i biało-różowe lub purpurowo-czerwone motyle beztroski. Ten houseplant już dawno zyskał armię fanów wśród ogrodników.
Cyclamens rodzaju zawiera ponad 60 gatunków i należy do rodziny Primulaceae. Jest to bylina kwiat z bulwiastych korzeni rosnących głównie w krajach Azji Mniejszej, w środkowej i południowej Europie, na Kaukazie i na Krymie. Czasami nazywany cyklamen fiołek alpejski lub dryakvoy.

load...

Rosnące cyklamen

Rosnące cyklamen jako ozdobną roślinę doniczkową dzieje od dłuższego czasu. Teraz można korzystać z różnych jego odmianach: duży, średni i miniaturowy rozmiar. Cyklamen Kwiaty mają przyjemny zapach, zapach czasami offline.
W domu, głównie uprawiane cyklamen cyklamenu perskiego i Europie. Pierwsze kwitnie w zimie, a drugi – w lecie. Mając w domu obu gatunków, cyklamen można korzystać przez cały rok. Do okresu kwitnienia była długa – do dwóch miesięcy, należy przestrzegać podstawowych wymagań dla tej pięknej pielęgnacji roślin.

  • Należy unikać wysokiej temperatury w pomieszczeniu przez cały czas kwitnienia cyklamen, 17 jest zupełnie wystarczające;
  • Podczas kwitnienia jasne zapewnienie rozproszonego oświetlenia w pomieszczeniu;
  • Gdy cyklamen pączek, dmuchać puli w ciemnym miejscu, umieścić ją w bok i zatrzymać podlewania, podczas gdy unika się końcowego suszenia gleby.

Choroby cyklamen

Jeśli kryte cyklamen dla opieki domowej nie jest odpowiednio zabezpieczona, kwiat zaczyna boleć. Brak wilgoci lub nadmiar gorącego suchego powietrza, zwłaszcza w zimie, prowadzi do kwitnienia cyklamen, zmniejszenie żółknięcia liści i skręcanie.
Aby poradzić sobie z tymi brakami trzeba prawej: postawić kwiat na stale wilgotnym mchem lub torf regularnie nawilżać powietrze wokół rośliny za pomocą pistoletu natryskowego. Nie przesadzaj z wilgocią, takich jak opieka cyklamenu nie są mniej szkodliwe niż żaden.
Jeśli zauważysz, że cyklamen kwiaty znikną, liście zwijają, traktować roślinę roztworem mydła i tytoniu – jest możliwe, że uderzył w tarczę mszyce, owady skalę. Aby pozbyć się innego szkodnika – roztocza mogą być tylko mechanicznie usunąć porażone liście i kwiaty.
Najbardziej twarde transfery cyklamen ostrożność w podziemnych bulw larwy chrząszcza słonia. W tym czasie, gdy dorośli skubać kwiaty i liście, larwy żerują na korzeniach. Atak na wszystkich frontach może być zatrzymany tylko za pomocą skomplikowanych środków. Musisz zmienić gleby i traktować bulw kwiatowych i insektycydy.

load...

Jak dbać o cyklamenu

Pozyskanie sobie domowe, zapytać sprzedawcę, jak dbać o cyklamenu, lub czytać specjalną literaturę.
Podlewanie cyklamen obficie ale ostrożnie – woda nie powinna być narażona na wszelkie kłącza rdzeniowych lub podstawy liścia, tylko w ziemi. Jeszcze lepiej, jeśli po prostu zanurzyć doniczkę w wodzie lub umieścić na mokrym mchu. Spray powietrze wokół kwiatu, nie zapomnij od czasu do czasu dodać nawozu, podlewanie bronił miękkiej wody – i twoi cyklamen będzie miłe dla oka przez dłuższy czas do pełni kwitnienia.
Na początku jesieni cyclamens sezon potrzebować przeszczepu. Dodać mieszaninę w domu równego udziału torf, gleby liści i torfu, dodać połowę liczby piasku. Dokładnie oczyścić korzenie ze starego gleby, usunąć uszkodzony, zepsuty lub suszone kłącza procesów.
Głębokość sadzenia powinna być wyższa niż w środku bulwy. Pokryte mchem na górze końcówki nada nowy wzrost młodych liści. Jeśli przeszczepione cyklamen nie jest możliwe z jakiegokolwiek powodu, spróbuj przynajmniej zaktualizować warstwy ornej.

Przeszczepione urlopu kwiat na północnym parapecie, wstępnie nawozić jego w pełni nawozów. Jeśli wszystko zostało wykonane prawidłowo, koniec jesieni cyklamenu zakwitnie.

Powielanie cyklamenu

Cyklamen ras jak bulwach i nasionach. Na nasiona powinny sztuczne zapylanie i czekać na polach dojrzewania nasion. Ale nie przeoczyć momentu, kiedy małe nasiona opadają na glebę na własną rękę, i zgromadzę ich z góry. Tak więc często rodzi cyklamenu perskiego.
Siać nasiona zaczynają wokół lipcu lub sierpniu – natychmiast po pobraniu. Są one umieszczone w doniczkach torfowych z dobrze wilgotnej gleby i cieplarnianych – okładki filmu. Wilgoci powinna być umiarkowana, a temperatura powietrza jest o +17 stopni Celsjusza. Kiedy sadzonki pojawiają się pierwsze liście, rośliny są przesadzane całkowicie uśpiony bulw pod ziemią.
Kilka miesięcy później procedurę przesadzania należy powtórzyć, pozostawiając ziemię górną część bulwy, starannie pokryte mchem. Cyklamen kwitną tak młody rozpocznie się nie wcześniej niż półtora do dwóch lat. Cyklamen rośnie z nasion wymaga dużo cierpliwości i poważne podejście.
Aby propagować cyklamen bulwy – zatrudnienie mniej kłopotliwe. Głównie w tym celu, Europejski zależnych bulwy cyklamen. Procedura obejmuje oddzielenie starych bulw na kilka części i ich osadzenie w różnych doniczkach z mieszaniną gleby.

Wilgotności podłoża w doniczce powinna być umiarkowana, nie pozwala na suszenie ziemnych śpiączki lub nasiąknięta. Powielanie Cyclamen w ten sposób pozwala zobaczyć kwiaty znacznie wcześniej niż w pierwszej wersji.

Rosnące cyklamen – fascynujący proces, który pozwala, aby otaczać się pięknem wiosny przez cały rok.

load...