Cyclamen perski – Uprawa i pielęgnacja

Zawartość:

Kilka ludzie pozostają obojętni na rośliny doniczkowe kwiatowych. I plantatorzy-fani na pewno starają się uzupełnić swoją kolekcję z co najmniej jednym takim przypadku. Jednak najczęściej wolą niektórzy prosty i bezpretensjonalny w opiece nad kwiatami. Dlatego zazwyczaj w oknach naszych domów zdobią wszystkie rodzaje pelargonie tak fiolety. Ale rośnie, na przykład gloxinia, fuksja czy cyklamen nie odważył wszystkich. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do takich roślin jak cyklamenu perskiego.

load...

Chodzi o to, że kwitnie, oczywiście, oszałamiająco piękna! Jednak po tego typu bloom wchodzi okresu spoczynku, resetuje listowia i tracą dekoracyjności. Więc to okres odpoczynku, wielu niedoświadczonych hodowców mylić ze śmiercią rośliny, tak po prostu wyrzucić utraconych liści bulw. Ale nawet bardziej doświadczeni miłośnicy roślin domowych nie zawsze są w stanie poprawnie zapisać bulwę i uzyskania ponownego kwitnienia cyklamen. Fakt ten przeraża wielu ludzi, którzy chcą dostać ten elegancki kwiat. Ale po prostu coś i potrzeby – znać zasady opieki dla roślin i spełniają ściśle z nimi. Proponujemy Państwu krótki program edukacyjny na ten temat, a jednocześnie trochę pomóc o spektakularnych i jasnych cyklamenu perskiego.

An_0 biologiczny

Cyklamen perski jest również znany jako Alpine fioletu i Dryakva. Jest to inny gatunek rośliny z cyklamen rodzaju, należące do rodziny myrsinaceae. Klubnekornevoe to wieloletnia roślina zielna z nie więcej niż trzydzieści centymetrów. Perski bulwy cyklamen nie przekracza piętnastu centymetrów średnicy i charakteryzują się pojedynczy punkt wzrostu. Liście cyklamenu perskiego można barwić od jasnego do ciemnego zielonego koloru i mają charakterystyczny wzór na powierzchni srebra. Zakład ma łodygę i jej liście rosną bezpośrednio od żarówek i dlatego nazywane są podstawne. Opuszcza formę o kształcie sercowym, a wielkość waha się od pięciu do dziesięciu centymetrów.

Podczas kwitnienia roślin do łodyg kwiatowych pojawiają się długie, górujący nad rozetę liści i zwieńczona delikatnymi kwiatami. Perskie cyklamen Kwiaty mają pięć płatków, z których dolna jest wygięta do tyłu. Dlatego cyklamen kwiaty przypominają motyle krążące nad zielonym krzaku, nadając roślinie specjalny efekt dekoracyjny. Kwiaty kolor waha się od śnieżnobiałej do ciemnego burgunda.

load...

W naturze rośnie cyklamen perskie w Iranie, Azji Mniejszej i basenu Morza Śródziemnego. Cyklamen perski jest znana od starożytności. Według starożytnych kronik, roślina ta była uprawiana w ogrodach starożytnego Rzymu, wraz z fiołki i żonkile. Antyczne i średniowieczne lekarze stosują kłęby cyklamen w leczeniu zapalenia zatok i reumatyzm, a jako antidotum na ukąszenia jadowitych węży. Obecnie bulw cyklamen leków są stosowane w homeopatii.

Odmiany i hybrydy

Dziś cyklamen perski przedstawił ogromną liczbę odmian i mieszańców, różniących się kolorem, kształtem i wielkością liści, tekstury, koloru i wielkości kwiatów, a także kompaktowy rozmiar i wielkość krzewu. Wśród różnych odmian cyklamenu perskiego można znaleźć okazy z frędzlami płatków, z bardzo pachnące kwiaty, a także standardowych wielkości roślin, krasnoluda i karła. Oto lista bardzo popularne odmiany cyklamenach Perski.

Standardowa linia odmiany (wysokie rośliny)

 • Decora. Ceniona za pastelowe barw. Liście roślin z tej linii mają charakterystyczny wzór marmurkowy i kwiaty malowane w miękkich delikatnych kolorach.
 • Firmament. To jest interesujące i wartości jako linia początku kwitnienia cyklamenu. Docenione również dla dużej wielkości kwiatów.
 • Rex. Cyklamen linia kompaktowy rozmiar z ozdobny arkusz mający srebrny wzór marmuru.
 • Potargane. Charakteryzuje kwiatów z falistymi płatkami.
 • Swetheart. Ceniony za jego ozdobnych liściach i silnym zapachem kwiatów.
 • Triumph. Linia dużych odmian z ozdobnymi liśćmi.

Linie odmiany niewymiarowe (do 22 cm wysokości)

 • Kaori. Linia karzeł roślina o bardzo pachnących kwiatów. Charakterystyczną cechą kwiatów – jasny kontrast seredinka.
 • Mirabelle. Linia małych liściach odmian kwiatów w różnych kolorach.
 • Marionetka. Miniaturowe rośliny o bardzo pachnących kwiatów.
 • Tiny roztoczy. Linia z najmniejszych odmian cyklamenu przedstawiane z różnych kolorach kolor.
 • Turbo Laser. Przeciętna wysokość odmiany są kompaktowy, szybki wzrost i obfite kwitnienie.

Pielęgnacja roślin

Właściwa pielęgnacja cyklamen – jest kluczem do udanej uprawy. Przede wszystkim trzeba unikać błędów przy zakupie kwiatów. Na przykład, trzeba dokładnie sprawdzić napowietrznej bazę bulwy są kontrolowane przez zgniliznę. Należy to zrobić poprzez delikatne dociśnięcie liście i obserwowano wystających ponad powierzchnię gleby bulwy. Co do zasady, cyklamen nabyte na początku okresu kwitnienia – we wrześniu i październiku. Po to jest konieczne do aklimatyzacji roślin i zapewnić mu najbardziej właściwą opieką.

Na przykład, ważne jest, aby wybrać wygodną pozycję za nim. Cyklamen są rośliny światło kochający, ale nie posiadają (lub są przenoszone z trudem) na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego dla tej rośliny wybrać miejsce, dobrze oświetlone, ale osłoniętych przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Idealne miejsce dla cyklamenu stać parapety okna wschodnie i zachodnie. Na północnym oknie kwiat doświadczy braku światła i oświetlenie na południu będzie zbędne. Niemniej jednak, nawet w południe okno może być dostosowana do miejsca dla kwiatów, ale należy pritenyat go od bezpośredniego słońca.

Właściwa konserwacja cyklamenu oznacza nie tylko odpowiednie warunki oświetlenia, ale także komfortową atmosferę w pomieszczeniu. Powietrze w pomieszczeniu nie powinno być suche i ciężkie. Ten kwiat rośnie bardzo słabo w dusznym pomieszczeniu, a projekty reaguje bólem. Dlatego też, gdy wietrzenie pomieszczenia cyklamen trzeba wyjąć z pomieszczeń, jak również nie mają doniczka pobliżu gorących baterii i grzejników. Z tego powodu, cyklamen złe przeczucia i kuchni.

Nawiasem mówiąc, temperatura w pomieszczeniu, w którym rosną cyklamen, nie powinna być zbyt wysoka – ten kwiat nie może znieść ciepła. Optymalna temperatura dla zawartości cyklamenu perskiego – nie więcej niż dwadzieścia stopni w ciągu dnia i nocy około piętnastu.

Troska o cyklamenu w odniesieniu do nawadniania sprowadza się do terminowego i umiarkowanie wilgotnej glebie. Dla każdego trybu roślinnego jest wybrany indywidualnie. Tu wiele zależy od wielkości kwiatka, a od wielkości garnka i od lokalizacji zakładu. Głównym warunkiem – nie pereuvlazhnyat gleby i uniknąć stagnacji wody w naczyniu. Brak wilgoci kwiat niesie znacznie lżejszy niż jego nadwyżki. W związku z podlewaniem w razie koniecznej suszenia cyklamen humusu i po nawadniania jest wymagane do wycierania na sucho dna garnka i podajnika.

Jedynie supernatantu lub przefiltrowana woda, w temperaturze an_3owej, powinno być wykorzystane do nawadniania. Pamiętaj, że nadmierne podlewanie spowoduje bulwy gnić i śmierć rośliny. Ponadto, stale wilgotnej gleby można dostać Szkodniki – podpoziomów lub komary cyklamen. Aby utrzymać niezbędny poziom wilgotności kwiatem muszą być okresowo spryskane. 

Okres odpoczynku

Po kwitnieniu okresu perskiego cyklamen wchodzi w fazę spoczynku. Pierwszy zakład stopniowo przywraca kwiaty i liście. Na początku okresu odpoczynku w puli jest tylko bulwa. Wielu niedoświadczonych hodowców wziąć ten stan za śmierć rośliny i wyrzucić go. W rzeczywistości, tylko trzeba zapewnić odpowiednie warunki do rekreacji kwiat.

W tym celu, na początku zakończeniu kwitnienia stopniowo ograniczyć podlewanie. Następnie rośliny usunąć wszystkie martwe łodygi i liście i dają ziemia w doniczce całkowicie wyschnie. Po tym garnka z klubu, aby poruszać się w ciemnym i chłodnym miejscu, ale jest to niemożliwe, aby usunąć go w lodówce. Nie możemy całkowicie zapomnieć o kwiat, jak procesy życia nie przestał. Dlatego od czasu do czasu podlewać spoczynku bulwę, utrzymując stan gleby lekko wilgotne.

Pierwsze oznaki ożywienia z okresu odpoczynku – pojawienie się nowych pędów. W tym czasie, bulwy powinny być przeniesione do nowej puli, zastąpienie gleby w nim. Podczas przesadzania należy opuścić górną trzecią bulwy nad ziemią. Po przeszczepie, powinno być wznowione do pielęgnacji kwiatów zgodnie z zasadami.

Warto zauważyć, że chociaż cyklamen perski jest w stanie wielokrotnie kwitnąć przez kilka lat, kwiaty na niego z czasem staje się mniejsza. Tak dwa lub trzy lata cyklamen życiowych powinno być propagowane przez podzielenie bulwy zwykle, w celu utworzenia nowego kompletnego zakładu. Tętnienie kwiat puszka i ziarno, które jest bardziej delikatny i skuteczny sposób. Zebrane nasiona wysiewa się w ziemi i pokryte parze spodek. Gleby w doniczce z nasion nawilżać bardzo ostrożnie i oszczędnie. Po pierwsze kiełki spodek usuwane, a w kroku dwa do trzech prawdziwych liści sadzonek w poszczególnych garnki nurkowania.

W ten sposób uzyskać nowe kopie tego luksusowego domu kwiat, który pozwoliłby mu żyć praktycznie zawsze. Najważniejsze – w celu zapewnienia właściwej opieki cyklamen. Powodzenia!

load...