Ćwiczenia „ściana” na nogach: skutecznym narzędziem do pięknej figury

Zawartość:

„Jak tylko l odnaleźć w całej Polsce dwie pary zgrabnych kobiecych nóg” – pisał wielki klasyk AS Puszkina. I był wielkim znawcą kobiecej urody. Smukłe nogi zawsze były jednym z najbardziej atrakcyjnych częściach ciała żadnego dziewczynki. A teraz, gdy moda – mini spódnice, krótkie szorty, dżinsy, walka o piękno stóp stała się jeszcze bardziej pilne. Wymagana jest szczególnie ostrożny pielęgnacji stóp.

load...

Oczywiście, to jest bardzo ważne, gładka skóra aksamitna i dobry pedicure. Jednak to nie wszystko. Dziewczyny, które lubią nosić mini spódniczki powinny monitorować i twój ton masy ciała i mięśni. Wraz z wiekiem, szczególnie wpływa na wewnętrzną stronę ud. Skóra jest zwiotczała, nie wygląda bardzo atrakcyjnie. I ten problem nie może być rozwiązany jedynie przestrzeganie prawidłowego odżywiania. Potrzebują regularnych ćwiczeń. Dokręcone mięśnie pozwalają kobietom wyglądać znacznie młodsze i bardziej atrakcyjne.

Coraz bardziej popularne teraz wszystkie rodzaje fitness – ośrodków. Gdzie można poćwiczyć na siłowni pod okiem doświadczonego trenera. Propozycje i kształtowania – szkolenia. Jednak nie każda kobieta może sobie pozwolić, aby odwiedzić te placówki. Ktoś nie ma dość tego materiału oznacza, że ​​ktoś nie ma czasu. Wiele kobiet zaangażowanych w karierze. Każdego dnia muszą pracować, a wieczorem, aby dbać o swoich gospodarstw domowych. Tak więc, podczas gdy na wycieczkę w siłowni i na kształtowanie jest bardzo trudno wyrzeźbić. Jednak jest to możliwe do zrobienia sprawności w domu na własną rękę.

Zajęcia fitness dom

W dzisiejszych czasach kobiety, które nie mogą uzyskać dostęp do fitness – ośrodków, można wykonywać w domu. Istnieje ogromna ilość środków do realizacji tego celu rzeczywistością. Na przykład, kształtująca może być stosowana, jeśli kupisz płytę DVD – ROM z programem ćwiczeń. Im jest tak wiele: pilates, joga, aerobik, Callanetics i wiele innych.

load...

Można to zrobić wykonując zalecenia trenerów, które doprowadziły do ​​idealnego kształtu figury najbardziej znanych gwiazd show-biznesu. Bardzo popularne zestawy ćwiczeń z Dzhillian Mayklz, Denise Austin, Andrea Ambandoz. Dzięki DVD – płyt nie można stać się tylko właściciel zgrabne nogi i stonowanych ciała. W razie potrzeby, można dowiedzieć się, na przykład, listwy – plastiku i taniec brzucha.

Wiele kobiet, które mają ogromne możliwości finansowe, tworzyć fitness – centrum własnego domu. Ale do tego trzeba kupić bieżnię, która jest bardzo kosztowna. Dodatkowo, każdy sprzęt sportowy zajmuje dużo miejsca. Oczywiście, można uzyskać coś kompaktowy, na przykład: dysk hulahup, hantle. Jednak te rzeczy nie pomagają w niezbędnym stopniu zacisnąć mięśnie nóg. Przyczyniają się one do radzenia sobie z dodatkowych cali w ramionach i brzuchu. Co o tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą organizować Fitness – odpowiedni pokój w domu? Czy istnieje jakieś wyjście z tej sytuacji?

Oczywiście! Nie każdy z nas sądzi, że niektóre z przedmiotów, które są w każdym domu, może służyć jako doskonały sprzęt sportowy. Na przykład: stół, krzesło lub łóżko. Nie mówiąc już o ścianach! Są w każdym mieszkaniu. Dlatego, nawet jeśli jesteś nowy osadnik i jeszcze nie udało się nabyć meble, można łatwo utrzymać mięśnie stonowanych i pozostanie atrakcyjny.

Ściana – Multi-sport Trenażery do gimnastyki

Istnieje wiele ćwiczeń, które można wykonać bez obecności jakiegokolwiek sprzętu sportowego i symulatorów. Stosując jako jedyny rekwizyt ściany, można ćwiczyć wszystkie grupy mięśniowe.

Problemy, które pomogą zarządzać ćwiczenia na ścianę.

 1. Wiele osób w każdym wieku zaniepokojenie problemem słabej postawy. Ale prosto – to nie tylko zdrowie narządów wewnętrznych. Kobiety z dobrej postawy zawsze wyglądają bardziej atrakcyjnie. Ćwiczenia przy pomocy ściennego, aby wyeliminować problemy z kręgosłupem i normalizacji postawy.
 2. Zajęcia sportowe na ścianie pomoże z bólu związanego z wypadaniem narządów wewnętrznych. Dzięki niej, w trakcie ćwiczeń ustawić położenie, w którym chory organizm zaczyna swoje właściwe miejsce. Odnosi się to szczególnie do tak zwanego „pływającego nerki.” Ciało staje się miejscem, a ból zatrzymany.
 3. Jeśli ściana dodać inną piłkę, która również znajduje się w każdym domu, można wykonać prosty masaż brzucha i kręgosłupa, które pomagają wzmocnić mięśnie.
 4. Ćwiczenia na ścianie rozwinąć siłę ramienia i biodra, wzmacnia nogi.
 5. Korzystanie ścianę jako rekwizyt, można nawet wykonać systemem ćwiczeń. W zależności od tempa i prędkości, można nie tylko trenować mięśnie nóg, ale także rozwijać wytrzymałość, wzmacnia mięsień sercowy. Co więcej, gdy w czasie biegu rąk wypocząć ścianę, przyjść do tonu i mięśni ramion.
 6. Można wykonywać ćwiczenia, w których kolana są obracane z boku na bok i hodowane od siebie. Zatem paradoksalnie jest dodatkowy nagrzewania za elastyczność krążków międzykręgowych.
 7. Przeciwko biegu ściany i ćwiczeń do wzmocnienia aparatu przedsionkowego.
 8. Dogodnie prowadzi się przy ścianie rozciągania. Można to zrobić zarówno indywidualnie jak i przy pomocy partnera.
 9. Ćwiczenia na ścianie są niezbędne dla dobrego stanu stóp. Przyczyniają się one do radzenia sobie z problemami żylaki, obrzęk, nawet z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Kiedy robi nogę, głównie wywyższył i ma korzystny wpływ na ich stan i na krążenie całego organizmu.

Ściana ćwiczenia nóg – skuteczne narzędzie do szkolenia wszystkich grup mięśniowych

ćwiczenia nóg ściana jest wykonana z różnych pozycji wyjściowych: w pozycji leżącej z nogami o ścianę lub stojąca z dociskana do wspornika pionowego kręgosłupa. Rozważmy pierwszy zestaw ćwiczeń.

 1. Połóż się na podłodze, ugnij ręce w łokciach, nogi na ścianie. Na przemian zaciska nogi do klatki piersiowej, dotykając łokieć do kolana. Jeśli to jeszcze dodać unosząc tułów i mięśnie brzucha będą szkoleni wraz z nogami.
 2. Mahi proste nogawki. To ćwiczenie wzmacnia ścięgno i pozytywnie wpływa na stan żylaków. Spróbuj utrzymać zakres ruchu był wystarczająco duży. Im większe huśtawki, tym bardziej skuteczny wpływ na mięśnie.
 3. Alternatywny porwań proste nogi na bok. W celu zwiększenia efektu przez zmniejszenie nogi można zmniejszyć przed przeciwległego łuku ramion. W ten sposób, ruch przypominający zwijania. Ten pozytywny efekt na krążkach międzykręgowych. To ćwiczenie pomoże wzmocnić wewnętrzne ud i poradzić sobie z obrzękiem.
 4. Następny ruch jest podobny do poprzedniego, ale opuścił ręce i nogi w tym samym czasie w przeciwnych kierunkach. Im bardziej intensywne ćwiczenia wykonać, tym bardziej będzie skręcanie i zwiększyć obciążenie. Takie ćwiczenia wzmacniają mięśnie skośne brzucha i ud, a także, podobnie jak wszystkich innych ćwiczeń z nogami podniesiony, rozwiązać problem żylaków.
 5. Oparł nogi na ścianie, unieś biodra tak wysoko, jak to możliwe, weź głęboki oddech. Pozostają w tej pozycji 5-7 sekundy, a następnie powoli opadać i wydechu. Nie ma potrzeby spieszyć się i dokonywać żadnych gwałtownych ruchów. Ze względu na wykonywanie normalnego stanu obniżone narządy wewnętrzne, znikają obrzęki.
 6. Rozłożone nogi szeroko rozstawione, a na oddech unieść tułów. Spróbuj ręce dotknąć ściany. Wtedy niższe. Ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha i rozwijać elastyczność.
 7. Rozkłada nogi prosto, ale nie zbyt daleko – o wysokości barków. Wdech i unieś tułów z ostro zgiętych ramionach. Dotykać łokcie kolana, a następnie spaść na wydechu. Ćwiczenia pomogą poradzić sobie z obrzękiem, żylakami i będzie kształtować mięśnie brzucha. Wysokie ciśnienie krwi, takie ruchy należy unikać.

Kolejny zestaw ćwiczeń, nie nadają się dla początkujących. Zaleca się dla bardziej wyszkolonych ludzi i jest surowo zabronione dla osób cierpiących na wysokie ciśnienie krwi i wewnątrzczaszkowego. Pozycja wyjściowa przypomina ten używany w poprzednich ćwiczeniach. Jednak miednica musi zostać podniesiona wysoko i prawie całe ciało, aby dotknąć ściany, trzymając biodra przechyla dłonie i ramiona.

 1. Z tej pozycji zrobić Mahi prostą nogę, starając się dotrzeć do podłogi za głowę. Można zrobić 10 – 15 ruchów w jednym rzędzie każdej nogi lub zastępca prawej i lewej nogi.
 2. Czy sprężysty ruch bioder. Podnieść rytm własnego najwłaściwszy. Nie powinien czuć dyskomfort. Dla tych, którzy mają problemy z nerkami, nie zaleca się robić to ćwiczenie.
 3. Symulować uruchomiony w miejscu, począwszy od ścian palcami. Nie wstrzymaj oddech, rytm i wybrany zgodnie z odczuciami amplitudę. Ćwiczenia trenować mięśnie nóg i łagodzi zmęczenie.

Następnie zmienić pozycję wyjściową. Stanąć plecami do ściany i dociskany jej łopatkami. Plecy powinny być wyprostowane. Stopy szerokości barków miejsce. Należy jednak pamiętać, że powinny one być przechowywane w niewielkiej odległości od ściany. Tak więc, miednica zostanie opuszczona na podłodze w odległości około 50 cm.

 1. Czy ciało przechyla się na prawą nogę, starając się dotknąć lewą ręką, prawą stopę. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i zrobić to samo z drugiej strony. Poprzez tego typu stretch ćwiczenia podkolanowej więzadła, ścięgna i ukośne wzmocnienia mięśni brzucha.
 2. Zbocza całego ciała na nogi. Można wykonywać proste ruchy kosztem czasu, a następnie powrót do pozycji wyjściowej. Jeśli chcesz skomplikować ćwiczenia robić sprężysty ruch. Oprócz wzmacniania mięśni bioder to ćwiczenie przyczynia się do szkolenia aparatu przedsionkowego.
 3. Podnieść ramiona wyciągnięte w górę, wyginając kręgosłup jak najwięcej. Ściana musi dotykać tylko ramiona i biodra. Ruch ten tworzy elastyczność i pociągi przeguby ramion.
 4. Przytulanie ciała o ścianę, powoli opuść ją w dół, jakby usiadł na wyimaginowanej krześle. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie zająć pozycję wyjściową. Jest to bardzo skuteczne ćwiczenie dla mięśni nóg i brzucha. Może także dywersyfikacji i komplikować. Z pozycji siedzącej na krześle wyimaginowanej zrobić w dół zbocza ciała lub wspinanie się na palce.
 5. Wykonać każde ćwiczenie w taki sam sposób jak poprzednio. Jednak z tyłu, umieścić piłkę małych rozmiarów i wykonywać przysiady na jednej nodze. Takie ruchy są trudne, ale o wiele bardziej efektywne. Są przeznaczone dla zaawansowanych kobiet, które przez jakiś czas były zaangażowane w sport.

Aby wykonać następujące złożony stojak na dystans od ściany i odwrócić się twarzą do niej.

 1. Dłonie oparł się o ścianę i wykonywania pompek, zginając ręce. To ćwiczenie ćwiczy nie tylko ręce i nogi, ale także prasy, ud, klatki piersiowej i szyi. Należy wykonać co najmniej 10 razy.
 2. Umieść jedną stopę na ścianie, opierając stopę. Czy skoki drugą nogę. Jest to dobre ćwiczenie na wzmocnienie mięśni.
 3. Postawił stopę na ścianie i zrobić powolny przysiady. Powtórz ruch kilka razy, a następnie przełączyć nogi.

Blisko ściany wygodny do przenoszenia i ćwiczeń na rozciąganie. Połóż się na podłodze, nogi wyprostowane, podnieść i oprzeć je o ścianę. Następnie powoli rozprzestrzenia się jej nogi od siebie tak daleko, jak to możliwe. Będzie stopniowo zwiększać napięcie. Pobyt w maksymalnych ciągu kilku sekund, a następnie zająć pozycję wyjściową.

Ćwiczenie ściana noga. Przepisy wykonawcze

Przed przystąpieniem bezpośrednio do ćwiczeń, rozgrzewka jest konieczna. Mięśnie muszą się przygotować na nadchodzący stresu. Z powodu nagrzewania zwiększa ich elastyczność, ciało jest dostarczany z tlenem, krążenie krwi jest lepsza.

Lepiej zacząć od prostych ćwiczeń, stopniowo zwiększając obciążenie. Jeśli czujesz ból w kręgosłupie, nie rób złożonych ćwiczeń, zwłaszcza tych, które są wykonywane w pozycji stojącej. Jednak po zniknięciu bólu, spróbuj trenować elastyczność wyboru do niezbędnego wysiłku.

Liczba powtórzeń określają siebie. Każdy organizm jest inny. Musimy nauczyć się odczuwać zmęczenie. Staraj się angażować w łatwy zmęczenia i stopniowo będzie w stanie wytrzymać rosnącą liczbę powtórzeń i zwiększyć tempo i zakres ruchu. Staram się nie robić zbyt wiele wytchnienia. Organizm musi czuć ten ciężar. Pomiędzy blokami ćwiczeń można wstrząsnąć trochę, wypić kilka łyków wody, a następnie dostać się do pracy. I, oczywiście, należy pamiętać, że dla dobrych wyników ważne jest, że szkolenie zostało zaplanowane.

W związku z wykonywaniem nogę ścianie, znajdziesz nie tylko piękne smukłe nogi. Będziesz mieć atrakcyjną figurę wykończenia i doskonałą postawę. A wszystko to z absolutnie żadnych kosztów materiałowych. Wystarczy tylko uchylić trochę czasu dla siebie i przezwyciężyć lenistwo i ściany ćwiczenie na nogi pomogą Ci utrzymać harmonię i piękno!

load...