Ćwiczenia oddechowe w leczeniu astmy jest obowiązkowa

Zawartość:

Ćwiczenia oddechowe dla astmy – coś praktycznie niezastąpiony. Celem ćwiczeń oddechowych jest prosta – jest poprawa ludzkiego samopoczucia pacjenta, jak również zapobieganiu powikłaniom. A Astma oskrzelowa ćwiczenia oddechowe szczególnie przydatna. Ćwiczenia, oczywiście, nie zwalnia Cię całkowicie od choroby, ale znacznie ułatwi choroby.

load...

Ćwiczenia gimnastyczne oddechowych wymaga stałej szkolenia, ponieważ tylko po określony harmonogram, że możliwe jest osiągnięcie dobrych wyników pozytywnych i dynamiki. Aby były skuteczne ćwiczenia do wykonania w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, w ciepłym sezonie, na świeżym powietrzu.

Główny an_0

Stres, ataki astmy związane ze stresem, jak również zapobieganie atakom – jest głównym zadaniem tego an_0u gimnastycznych ćwiczeń oddechowych. A jeśli dopiero zaczynasz się uczyć ćwiczenia, zacznij z nimi.

 • Wydech przez usta

Jeszcze w łóżku, zaraz po przebudzeniu, można wykonać pierwsze ćwiczenie. Zginać nogi w kolanach i spróbuj dokręcić je w miarę możliwości w tym samym czasie wykonywania długi wydech ustami. To ćwiczenie należy powtarzać tak długo, jak widać pasuje, ponieważ podczas wykonywania plwociny odchodzi zwolnionego dróg oddechowych i oddech staje się bardziej wolny.

load...
 • Alternatywny oddychania

To ćwiczenie nie wymaga specjalnych warunków – mogą być wykonywane w pozycji stojącej lub siedzącej. Jest on oddycha pierwszą w prawo a następnie w lewo nozdrza. Zamknij lewą dziurkę palcami, wdech, zamknij prawą dziurkę – wydech. Następnie, odpowiednio, na odwrót.

 • Przeponowy oddech

Ręce umieszczone na pasie, wdychać powietrze nosem, wydymając przy tym bardzo silny żołądek. A potem trzeba ostro wydech przez nos i narysuj brzuch.

 • Głębokie wentylacji

To ćwiczenie wykonuje się w pozycji siedzącej, z rękami na kolanach. Wdech – dłonie rozstawione, wydech – lewe kolano zacisnąć dłonie na brzuchu. Powtórz ćwiczenie, przyciągając odpowiednio prawe kolano.

Innym ćwiczeniem, które promuje poprawę wentylacji może być dokonana jedynie u pacjentów, u których astma nie jest ciężka. Aby wykonać ćwiczenia zająć pozycję wyjściową – chude ręce na siedzeniu krzesła. Wdech – zawalił, ostrze połączone, wydech – nogi zgięte i przyciągnął kolana do piersi!

 • Duszność

Pomimo faktu, że to działanie jest bardzo skuteczne, to nie może osób cierpiących na astmę, dodatkowo również samoistną pracy. Ćwiczenia są proste – trzeba wdychać powietrze przez nos – „. Jeden, dwa, trzy” dramatycznie, kosztem Następnie wydech przez dźwięk „sh”, „h”.

 • Ćwiczenia poprawiające kondycję oskrzeli

Wdech – udać się na palcach, ręce podniesione najpierw na bokach, na wysokości klatki piersiowej, a następnie w górę .. W odwrotnej kolejności – wydech! Następne ćwiczenie jest wykonywane w pozycji stojącej, ręce luźno wzdłuż tułowia. Inspiracją pochylenia ciała z boku. Wydech – pozycji wyjściowej.

Ćwiczenia „Drwal” jest znane wszystkim z dzieciństwa: stojąca, ręce w zamku. Ręce wzrosnąć -, oddech. Ręce w dół, odpowiednio, wydech z dźwiękiem „uh” lub „uh”. Albo inna opcja – ramiona wzdłuż ciała. Wdech przez 4 rachunki, unosząc ramiona. Wydech 4 liczby – w tym samym czasie, nie zapomnij usunąć i rozluźnij ramiona.

Stojąc, ugnij łokcie – utrzymać je o ciało. Rozcieńczyć łokcie na boki, dzięki czemu oddech nos – przytrzymaj powietrze przez kilka sekund. Wydech z dźwięku „SH”, w jak największym stopniu ograniczyć łokcie i wciągnij brzuch. Weź głęboki wdech i podczas wydechu wymawiać dźwięk „a”, „o”, „u” i jednocześnie naciskając na dolnych żeber – najpierw przednie, a następnie – z powrotem.

Gimnastyka jogini

Indian jogini opracowali własną metodę ćwiczeń w leczeniu astmy oskrzelowej.

 • Nasycenie tlenem

Siedząc na podłodze, weź pozycji lotosu: prawą nogą – na lewym udzie, lewą nogę – na prawym udzie. Ręce na biodrach na ich stronach. Prosta kręgosłupa. Postawa może być lite: po prostu usiąść na podłodze i nogi krzyżują się (po turecku). Widok zamocowane na czubek nosa i język dociska się do podstawy zębów przednich.

Po zrobieniu wygodną pozycję należy wziąć oddech – o 8 razy, a następnie wziąć głęboki oddech i spróbować wstrzymać oddech przez co najmniej 5 sekund. To następuje powolne wydechu. Zadanie to powinno być powtórzone trzy razy na przemian oddychanie obu nozdrzy. Zatrzymaj, gdy trzeba wczesnych objawów stresu.

 • Oczyszczający oddech

Ćwiczenia „oczyszczający oddech” jest po prostu niezbędna w walce z astmą. Stojąc, stopy ramię szerokość od siebie, wziąć powolny oddech hałaśliwy nos tak, że skrzydła są przyklejone do jego partycji. Potem splótł usta, nie zaciągając policzki zaczynają wydech powietrza w małych porcjach. Wydech trzeba dużo – trzeba poczuć napięcie mięśni brzucha i przepony, żeber. Dla słabych i miękkich wydechu, ćwiczenie traci swój sens.

 • Relaks

W pozycji stojącej, nogi ramię szerokości od siebie, wdychać jak w poprzednim ćwiczeniu i wydech powoli podnieś ramiona nad głową, a następnie wstrzymać oddech na kilka sekund. Następnie zrobić ostre nachylenie do przodu, dolna usta podczas wydechu – w tym momencie powiedzieć, dźwięk „ha” przez nadmuch powietrza bez użycia strun głosowych. Prostuje powolny wydech podniesionymi rękami nad głową napiętej i zrelaksować się podczas wydechu powoli rozluźniające.

 • Stymulacji czynności płuc

Weź pozycji leżącej, weź głęboki oddech, jak w dwóch poprzednich ćwiczeń. Jednocześnie trzeba zacząć podnosząc ręce do góry, dopóki nie dotykać podłogi nad głową. Następnie przez kilka sekund, wstrzymaj oddech, a następnie podnieś nogi, kolana zgięte ostro. Ściskając ręce nogi, naciska ud do żołądka, a równocześnie wydech powietrza z dźwiękiem „ha”. Reszta kilka sekund w tej pozycji. Po resztę zrobić powolny oddech podczas którego Podnieś ręce nad głowę, wyprostuj nogi i spaść na podłogę. Po kilku sekundach, wydech powoli nosa, upuszczanie ręce. Po pełnym cyklu ruchów i oddechów tego ćwiczenia, które w sumie trwa około 20 minut, trzeba dać sobie pełny wypoczynek.

Tybetańscy gimnastyka

Zestaw ćwiczeń, zaprojektowanych i proponowanych przez tybetańskich joginów, jeden z najbardziej wydajnych na świecie w profilaktyce chorób oskrzelowo-płucnych, a w walce z nimi.

 • Oczyszczanie płuc

Pozycją wyjściową do tego uprazhneniya- stojącej, stopy rozstawione na szerokość ramion. Na powolnym oddechem, zaczną podnosić ręce nad głowę – jak wynika z dłoni powinny dotykać się nawzajem. Po odbyciu oddech przez 5 sekund, powoli wydech przy opuszczaniu ramion w dół podczas wysiłku przepony i mięśni brzucha.

Jeśli poprzednie ćwiczenie wykonać fizycznie trudno zwracać uwagę na to. Pełną powolnego wdechu wyciągnij ramiona do przodu, dłonie w dół na wysokości barków. Następnie wstrzymać oddech. Podczas oddechu należy rozcieńczyć ramiona poziomo w bok i wprowadzają je przed trzech do pięciu razy. Po planowanej serii ruchów ręki wziąć głęboki wdech przez usta.

 • Nasycenie tlenem

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Następnie wyciągnij ręce do przodu do wysokości barków, dłonie dlatego powinny być umieszczone wewnątrz. Bardzo głęboko i powoli wdech, wstrzymaj oddech – w tym czasie trzeba szybko zrobić pionowe kręgach ręce 3 razy w obu kierunkach. Następnie energicznie wydech, opuść ręce i trochę odpocząć.

Pozycja wyjściowa – leżąc na brzuchu na podłodze, dłonie ręce pod ramiona. Weź pełny oddech, wstrzymując oddech, powolne przedłużenie ramion i unosząc ciało, czyniąc polegania na palcach i dłoni. Praktyczne ćwiczenia, takie jak pompki na podłodze, w pozycji leżącej, ale uzupełniony przez energiczne wydech ustami. Kompletna ćwiczenia „oczyszczający oddech” an_0.

Stań prosto, twarzą do ściany, połóż dłonie o ścianę, trzymając dłoń bardzo szeroko rozstawione. Weź pełny oddech, wstrzymaj oddech na kilka sekund, zrelaksować się w jak największym stopniu. W tej pozycji, ugnij łokcie, dopóki nie dotknąć czołem do ściany. Następnie, z mocą odpychać się od ściany – trzeba mieć rację. Powtórz ćwiczenie trzeba co najmniej kilka razy.

 • Pomóż oskrzela

Pozycją wyjściową do tego ćwiczenia – stojąca, nogi ramię szerokości od siebie, trzymaj ręce na biodrach. Weź pełny oddech i wstrzymaj oddech na kilka sekund. Więcej do zrobienia, powoli pochylić się do przodu podczas wydechu usta. Następnie prostując raz kolejny wdech, a następnie zatrzymanie oddechu i przechylić do tyłu. Proszę pamiętać – to wszystko musi odbywać się w wolnym tempie. Taki sam ruch jest powtarzany w prawo i w lewo. Po tych wszystkich ruchów niezbędnych do wstrzymania oddechu, a następnie wydech nosem i powoli opuść ręce.

Jeżeli ataki astmy stać przypomnieć sobie zbyt często, warto wypróbować następujące ćwiczenie – być proste, stopy rozstawionymi na szerokość barków miejsce powoli wziąć pełny oddech, zbierając powietrze do płuc poprzez pauzie. To jest po wstrzymywania oddechu przez 10 sekund, a następnie powolny wdech przez nos.

Gimnastyka Strelnikovoj

Ponieważ ćwiczenia oddechowe mają wiele odmian, należy również rozwinąć programu A. Strelnikova. Sposób Strelnikova przez długi czas był z powodzeniem stosowany w leczeniu astmy. Jego skuteczność jest potwierdzona poprzez badania, które zostało odwiedzone przez wielu pacjentów, którzy są trudne do wytrzymania ataki duszności. Wszyscy, bez wyjątku, po kilku dniach nastąpiła istotna poprawa.

Zatem, an_0 składa się z grupy ćwiczeń, które można łatwo wdrożone przez wszystkich zainteresowanych – specjalny trening fizyczny nie jest wymagane. Większość ćwiczeń w tej grupie wymaga inspirację z kompresji klatki piersiowej – to z ich pomocą, można zatrzymać ataki astmy, które są typowe dla astmy. Poza tym, możliwe jest nie tylko do leczenia astmy i przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Zwracając szczególną uwagę na „pompa” ćwiczeń – zapewnia nie tylko zapobieganie atakom, ale także umożliwia usunać już się rozpoczął atak. Dlatego postęp prac za pośrednictwem tego zadania w odpowiednim czasie, aby powtórzyć go bez żadnych problemów. Uczucie poczucie uduszenia lub podczas ataku, chory musi siedzieć prosto, opiera ręce na kolanach i wykonuje ćwiczenia „pompa” serię 2-4 krótkich oddechów nosa. Uwaga – nie można oprzeć się wygodnie i wyprostuj zbyt wiele.

 • Ćwiczenia „Pump”

Składane gazety lub pamięć zostanie podjęta w ręku, jako uchwyt pompy i przedstawiana pompowania opon samochodowych. Rozszerzenie oddech – – Plandeka wydech. Bez napięcia, zginanie i prostowanie przeprowadzić szybko i często. Głowa jest lekko pochylony, jakby patrząc na pompę urojonej. Cant nie poniżej pasa. Oddech jest nos, wydech – ustami, z tyłu – okrągła główka – obniżona. Rytm „pompowania” rytm przypomina bojownika krok.

Musimy sprawić, by rząd jest nie mniejsza niż 8 oddechów. To jest po spoczynku przez około 5 sekund, a następnie trzeba powtórzyć 10 oddechów ruchów. Nawiasem mówiąc, zaleca się ćwiczenie to nie tylko zatrzymać ataki astmy i zawałów serca i kolkę wątroby. Można to zrobić w pozycji stojącej lub siedzącej.

 • „Skarpy”

Poniższe ćwiczenie jest bardzo skuteczne zapobieganie atakom. Wykonaj to ćwiczenie w następujący sposób – lekko pochylić się do przodu – głową w dół, ręce zgięte w łokciach. Noisy krótki nos oddech. Nieznacznie, nie do końca wyprostować, zachowując tę ​​samą pozycję – wydech. Powtórz jeszcze raz. Po dwóch oddechów, ruchów, odpocząć przez kilka sekund i powtórz 3-7 dla dwóch oddechów, przemieszczenie lub czterech oddechów tempie (jak łuk) w wierszu. Ponownie, alternatywna seria oddechów, ruchów, święta, i znowu ..

Nie policzyć liczbę ruchów oddechy serii. Ćwiczenie powtarza się dotąd, aż poczujesz łagodny zmęczenie. Tylko ze względu, że prowadzi się liczba oddechów na dwie lub cztery. Ćwiczenia, z reguły obraca się w celu przeprowadzenia przez 10-15 minut.

Jeśli atak jest bardzo trudne, a pacjent jest trudne do wykonania oddech na stoku, to jest całkiem możliwe, aby usiąść. Ciało powinno być przechylony do przodu, swobodnie spuszczoną głową, łokcie na kolanach i rozmieszczone, aby rundę powrotem. Nie należy wykonywać żadnych ruchów niezbędnych do oddychania hałaśliwie nos dwukrotnie (poślizg). Zaleca się, aby odpocząć przez kilka sekund po każdych dwóch oddechów bez ruchu. Musimy pamiętać, że w tym ćwiczeniu, oddychać tam, ale to jest bardzo dyskretny. Wydech cicho i spokojnie. Wdech, jak odbywa się to w pełnej głębokości światło, uczucie wdychania prawie tyłu w pasie.

 • „Obejmij barki”

Ręce, zgięte w łokciach, podnieś poziom barku. Obrócony dłoni powinny być umieszczone z przodu klatki piersiowej, na poziomie szyi. Ręce znacznie pęd ze sobą tak, jakby do spełnienia, ale odnosi się do przeciwnego ramienia, a drugi w przeciwnym pachy – poruszają się równolegle do siebie. Jeśli ćwiczenie wykonywane jest w ruchu, to trzeba śledzić rytm kroków. Oddechy są krótkie i głośne powtarzany wraz z każdym „uścisku”.

Jak wiesz, główne dwa ćwiczenia, które są podstawą wszystkich innych – jest to nachylenie oddechu w tym samym czasie, krótkie i ostre; przytulić oddech, rytmicznie i wielokrotnie. Przy wykonywaniu ćwiczeń na metodzie Strelnikova jest zbędna do sformułowania następujących rozwiązań:

 • Nauka oddychania

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak oddychać? Wyobraźmy sobie, że zapach palącego się w mieszkaniu. I musimy działać zgodnie z wyimaginowaną sytuację – to znaczy, sniff, sniff, hałaśliwe, ostro węsząc w całym mieszkaniu.

 • Oddychać

Każdy oddech powinien być konsekwencją inhalacji. Każdy oddech powinien odejść naturalnie po każdym wdechu i wydechu będzie lepiej, jeśli w ustach, a nie przez nos. Nie wysilaj. Pomyśleć tylko: „zapach spalenizny Alarm!” Należy zwrócić akcentowane tylko na wdechu, wydech powinien zdarzyć się sama. Usta powinny być lekko uchylone, pomaga ćwiczenia oddechowe.

 • Śledzimy tempa

Byłoby lepiej, gdyby w chwili oddechów stajesz psychicznie nucąc melodię rytmiczne, „pompowanie autobus” w procesie należy uznać ruch oddechy. Częstość oddechów-ruchów – 60-72 na minutę. -gromko oddechów, wydychając cicho. Norma – 100-200 oddechy. Przerwy pomiędzy oddechami powraca – 1-3 sekund. Podczas ćwiczeń należy zrobić jak najwięcej oddechów jak stan pacjenta pozwala na astmę.

Jeśli ćwiczenia nie pomogą unormować oddech, należy używać zwykłych leków, aby zatrzymać ataki astmy w astmie oskrzelowej. Na dzień przed atakiem nie może kontynuować pracę.

load...