Ćwiczenia oddechowe Strelnikova odchudzanie

Zawartość:

Piękna połowa ludzkości jest stale zaangażowany w nierównej walce z nadwagą. Jest to zrozumiałe. Po tym wszystkim, każda kobieta chce być szczupła, lekki, piękny i złapać się podziwu spojrzenia. Teraz w arsenale kobiet utraty wagi, istnieje inna potężna broń do walki ze znienawidzonym kilogramów – ćwiczenia oddechowe Strelnikova. Skąd ta technika może pomóc w walce z otyłością? Załóżmy zbadać.

load...

Autor tego systemu jest Aleksandra Nikołajewna Strelnikova – profesjonalny wokalista i trener wokalny. Jednak pierwszy zestaw ćwiczeń zostały opracowane przez matkę w odległym 40-tych ubiegłego wieku. Następnie ten gimnastyka pomógł AN Strelnikovoj odzyskać stracił głos i poradzić sobie z poważną chorobą.

Gimnastyka pierwotnie był przeznaczony do rozwiązywania problemów związanych z układu oddechowego. Eksperci pamiętać, że Strelnikovoj gimnastyka pomaga skutecznie radzić sobie z astmą, przewlekłym zapaleniem zatok, zapalenie oskrzeli i wielu innych chorób. W pewnym momencie ludzie, którzy praktykują metodę Strelnikova, zaczęli dostrzegać, że przejść dodatkowe wagi, zmniejszenie objętości i normalizują apetyt na zatrudnienie. Od tego czasu zaczął być stosowany również do utraty wagi.

Dlaczego układ oddechowy Strelnikovoj tak dobrze nadaje się do czynienia z nadwagą? Fakt, że ćwiczenia, które zostało opracowane przez Strel’nikova, przyspiesza przemianę materii. Po krótkich szybkich oddechów i powietrza osiąga maksymalną głębokość płuco. Poprzez ten oddychanie organizm zużywa dużo więcej tlenu. W rezultacie, komórki tłuszczowe zaczynają aktywnie spalać i rozpoczyna proces utraty wagi. Wyraźne ilustracją faktu, że ta metoda nie działa sama była Aleksandra Nikołajewna Strelnikova. Nawet kiedy była w jej siedemdziesiątych nosiła rozmiar 46 ubrania, a nie zgodnie z każdej diety i był całkowicie zdrowy.

Podstawowe zasady

Aby efekt szkolenia na temat metodologii Strelnikova była maksymalna, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Nie spiesz się i należy je sprawdzić przed przejść bezpośrednio do ćwiczeń.

load...
 • Najważniejszą rzeczą w Strelnikova ćwiczenia oddechowe dla utraty wagi – to oddech. To musi być ostre, krótkie i głośne, jak bawełna. Wyobraźmy sobie, że po prostu oddychać i powąchać powietrze i wącha.
 • Nie skupiając swoją uwagę na wydechu. Powinno być tak naturalny i dyskretny. Wydechu po każdym oddechu. Podczas wydechu, wstrzymaj oddech, ale nie naciskać powietrze z siłą.
 • W trakcie wykonywania ćwiczenia oddechowe, aby schudnąć, nadążyć krok bojownika. Wszystkie ruchy są wykonywane na oddechu.
 • Podstawowe gimnastyka Strelnikova składa się z czterech zestawów ośmiu oddechów każdy. Między zestawy wydać 3-5 sekund na odpoczynek. Stopniowo zwiększać liczbę zestawów i liczbę oddechów na podejściu. Nie zapominaj, że liczba oddechów powinna być wielokrotnością ośmiu, a liczba podejść – cztery.

Podstawowe ćwiczenia

Po badali i zapamiętane podstawowe zasady, można przystąpić do większości gimnastyki. Ćwiczenia oddechowe dla utraty wagi obejmuje szereg prostych, ale skutecznych ćwiczeń. Wykonując je regularnie, można osiągnąć zadziwiające rezultaty i zaskoczyć wszystkich dookoła jej smukłą sylwetkę. Zaczynajmy.

 • „Ladoshki”. Stojąc prosto, zegnij łokcie – jakbyś przedstawiający palmę niewidzialnej publiczności. Na wdechu, wycisnąć zmusić dłonie w pięści, wykonując ruchy chwytających. Dokonaj osiem ostrych oddechów, a następnie odpocząć przez 3-5 sekund. Postępuj zgodnie z czterech podejść. Uważaj, aby nie uczestniczyć w ramionach oddechu. Najlepiej ćwiczyć przed lustrem.
 • „Epaulettes”. Umieść dłonie na wysokości pasa i ścisnąć je w pięści. Na wdechu z mocą broni dociśnij i rozewrzeć pięści. Łopatki w procesie oddychania powinno być szczepu, ale nie podnieść. Ilość ruchu oddechowego i podejść tak samo jak w pierwszym ćwiczeniu
 • „Pump”. Poniższe ćwiczenie z nogami nieco węższa niż szerokość barków. Plandeka obudowa lekko do przodu – tak, że ręce są umieszczone tuż nad kolanami. Przy wdechu pochylić w dół. Tak więc z powrotem musi być okrągła. Wyprostuj wydechu. Wyobraź sobie, że napompować piłkę z pompą. Nie opieraj się zbyt niska i ostro. Zbocza powinna być nieznacznie widoczne.
 • „Kot”. Ćwiczenie „Cat” bardzo dobre zastosowania boczne mięśnie brzucha, co jest bardzo ważne dla utraty wagi. Stań z nogami ramię szerokość jest już ustawiony. Na wdechu, przyczajony lekko skręcić w bok. W tym przypadku, ręce powinny uchwycenia ruchów. Na wydechu, powrót do pozycji wyjściowej. Potem usiąść na oddechu i obrócić na drugą stronę. Przysiady powinny być lekkie, sprężyste. Obróć głowicę z ciałem do prawej i lewej nogi nad podłogą, nie należy otwierać.
 • „Połóż ręce na ramionach.” Aby wykonać następujące ćwiczenie oddechowe, podnieść ręce do poziomu brody. Zegnij łokcie i rozsunąć je. Podczas krótkich oddechów ostre ramiona przytulić własny. Nie powinno się krzyżować ręce – muszą być jedna nad drugą. Zmienić położenie rąk jest również niemożliwe. Jednocześnie nie ma znaczenia, która ręka jest na górze i na której dolna. Na wydechu, roślina ręce, ale nie jest zbyt szeroki. Ruch powinien być łatwy i naturalny.
 • „Wielkie wahadło”. To ćwiczenia oddechowe dla utraty wagi łączy kompleks „przytulić ramiona” i „Pump”. Stań prosto, stopy rozstawione na szerokość ramion. Gdy po raz pierwszy wdech lekko pochylić się do przodu, zaciskając pięści – podobnie jak w ćwiczeniu „Pump”. Na kolejnych inspiracji wyprostował ramiona i przytulić własny. Alternatywne ćwiczenia z każdym oddechem. Ponownie, należy wykonać 4 zestawy 8 wdechów każdy. Reszta między torami może być maksymalnie pięć sekund. Nie zapomnij, że nie należy opierać się zbyt daleko w dół, lub odwrotnie sag w plecy.

Kiedy są wygodne z podstawowych ćwiczeń oddechowych, można przejść do bardziej złożonych. Wprowadź „zaawansowane” ćwiczenie powinno być stopniowe, dodając jeden każdego dnia.


Pomocnych wskazówek

ćwiczenia oddechowe przyniesie większy wpływ na utratę wagi, jeśli zastosujesz się do kilku wskazówek.

 • Czy ćwiczeń zalecanych na świeżym powietrzu w temperaturze nie mniejszej niż 3 stopnie. W zimie, zaangażowany w gimnastyce w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
 • Ćwiczyć lepiej dwa razy dziennie – rano i wieczorem na pusty żołądek, na kilka godzin przed snem.
 • Pamiętaj, aby wyrównać siłownię ze sportem. Szczególnie dobre ćwiczenia oddechowe Strelnikova połączeniu z cardio – bieganie, spacery i rower.
 • Po miesiącu codziennych ćwiczeń może zwiększyć liczbę oddechów do 16, a następnie do 32 w jednym zamachem. Ale nie zapominajcie, obowiązkowy odpoczynek w przerwach pomiędzy zestawami przez 3-5 sekund.

Plusy i minusy

Zwolennicy tej metody twierdzą, że układ oddechowy Strelnikovoj dieta nie ma przeciwwskazań – można sobie z tym poradzić w każdym wieku. A nawet jeśli masz dużą nadwagę lub masz przewlekłe choroby. Następnie można po prostu wykonać wiele ćwiczeń siedzącej lub leżącej.

Ćwiczenia oddechowe Strelnikova nie tylko pomaga w trudnym zadaniem utraty wagi. Technika ta przyczynia się do ogólnego wzmocnienia organizmu i profilaktyki wielu chorób. Jednak przed rozpoczęciem kursu, to lepiej skonsultować się z lekarzem. Nagle, dla ciebie, ten system jest przeciwwskazane? Lepiej upewnić się, że nie powoduje żadnej szkody dla zdrowia.

Nie należy oczekiwać, że ćwiczenia oddechowe będzie leczyć w procesie utraty wagi i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zaoszczędzić od zbędnych kilogramów. Niestety, nie ma cudów … System będzie działać tylko jeśli połączyć je z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Następnie wynik nie będzie długo czekać. Musisz wszystko się uda! Spróbujmy?

load...