Ćwiczenia na brzuch i talia obręcz

Zawartość:

Być może pani w każdym wieku – zwłaszcza jeśli kobieta jest młody czy czuje Young – marzenia o piękną sylwetkę, płaski brzuch i smukłą talię. Jednym z najprostszych sposobów, aby to zrobić – ćwiczenia na brzuch i talia obręczy. Dzięki niemu można osiągnąć wspaniałe rezultaty w stosunkowo krótkim okresie czasu. Rozpocząć zajęcia z obręcz nigdy nie jest za późno! Ale co obręcz wybrać sposób przekręcić i co robić ćwiczenia? Spróbuj zrozumieć.

load...

Rodzaje obręczy

Najpierw trzeba zrozumieć, jakie są obręcze do pasa, i wybrać najbardziej odpowiednią opcję. Z biegiem czasu, można zmienić pierścień świetlny na ciężkim skorupkach, ale najlepiej jest zacząć od najprostszych.

I najprostszym i najtańszym hoop – z tworzywa sztucznego lub aluminium. Można go pamiętam z lekcji wychowania fizycznego w szkole lub szkolenia w klubach sportowych, jak również widoczne podczas występów akrobatów cyrkowych. Zalety tego zawinięcia: lekka i niska cena. To jest dobre dla początkujących. Przez minusy to słaby ładunek Wystarczy zauważalny i efekt masowania. Jeśli są wystarczająco przeszkoleni, światło od obręczy nie będzie dużo efekt, ponieważ mięśnie przyzwyczaili się do większych obciążeń. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę kupując nowy strój do treningu.

Innym rodzajem obręcze – ważony. Te obręcze mogą ważyć do dwóch kilogramów i są idealne dla tych, którzy są dobrze rozwinięte mięśnie brzucha. W związku z tym biorąc, im silniejsza jest prasa wybrany obręcz cięższy. Ale przecenienia sobie nie warto, bo jeżeli wykonywanie byłoby zbyt trudne, po prostu wyrzucane po treningu. Nawiasem mówiąc, w celu wytworzenia ważonej hula hoop i można własne. Wystarczy, aby małe nacięcie (jeśli okład z tworzywa sztucznego), wypełnić wnękę piasku lub grochu grys, a następnie uszczelnienie nacięcie taśmy lub taśmy klejącej. Jeśli aluminiowa obręcz i to jest niemożliwe, aby zrozumieć, będzie musiał przyjąć i zakup cięższego sprzętu.

Kolejna odmiana obręcze, które są często spotykane w sklepach – obręcze harmonijkowych. Są wygodne, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, łatwo złożyć i zdemontować. Oznacza to, że zawsze można wziąć obręcz ze sobą na wakacje lub do kraju. Jeżeli jesteś często na drodze, ale są ustalane z klasą, to opcja ta jest dla Ciebie.

load...

Masaż obręcz pasie spełnia dwie funkcje. To nie tylko trenuje mięśnie prasy, ale także masaże specjalne kulki lub dołki w skórze, zwiększa krążenie krwi i pomaga pozbyć się tłuszczu. Czasami te obręcze wyposażone są w czujniki, które rejestrują czas trwania treningu, liczba spalonych kalorii, a nawet liczba zwojów.

Plusy szkolenie z obręczą

Jeśli masz ciężki masażu obręcz, po raz pierwszy będzie to bardzo trudne – jest prawdopodobne, siniaki. Ale w końcu można się przyzwyczaić do niego i siniaki zniknęły, a żołądek będzie miłe dla oka silną presję. Nawet jeśli nie wiesz jak włączyć obręcz wkrótce rozpocznie zajęcia przynieść ci przyjemność. Plusy szkolenie z obręcz dużo – to tylko niektóre z nich:

 1. Hoop ma wpływ na narządy wewnętrzne oraz, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie powoduje ich przemieszczenie. Prasa chroni je przed negatywnymi skutkami.
 2. Obręcz jest bardzo łatwy w obsłudze. Jest w stanie zaangażować się nawet dziecko.
 3. Hoop pomaga nie tylko uzyskać ładny żołądek, ale także uczestniczy w rozwoju koordynacji i wzmocnienia układu oddechowego i krążenia.
 4. Ze względu na skutki ćwiczeń masażu z obręczą poprawić koloryt skóry i wygląd.
 5. Klasy z obręczą spalić około 15 kalorii na minutę! Jest to świetny sposób, by „zneutralizować” zjedzone na obiad, dodatkowym cukierki lub muffin.

Jak włączyć prawo obręcz?

Aby klasa była skuteczna, trzeba nauczyć się kręcić obręczy. Przede wszystkim, znaleźć miejsce do studiowania. To musi być na tyle duża, aby Ci coś (lub ktoś) nie przypadkowo dotknąć. Podczas rutynowego wykonywania (prosty obrót), należy stanąć prosto, nogi rozłożone ramię szerokość od siebie i utrzymując swoje mięśnie brzucha napięte. Podczas obrotu obręczy musi nie tylko działać abs, ale i nogi, całe ciało i szyję, w przeciwnym razie po prostu nie będzie w stanie utrzymać hoop w pasie.

Istnieje wiele ćwiczeń z obręczą, ale najbardziej popularne, oczywiście, do ćwiczeń talii i brzucha:

 • Prosty obrót

Jest to najbardziej popularny rodzaj ćwiczeń – wystarczy na 15-30 minut w umiarkowanym tempie obrócić obręcz. Stopy szerokości barków, plecy proste, gładki ruch, szybki obrót.

 • Obrót przemienny

Innym prostym ćwiczeniem. Po uruchomieniu, aby obrócić obręcz, zrobić 5-7 obraca się w jednym kierunku, a następnie zatrzymać i wziąć 5-7 obroty w przeciwnym kierunku. Aby zacząć, wystarczy zmienić kierunek 25-30 razy, ale stopniowo liczba podejść może być zwiększona.

 • Obrót w poluprisyade

To ćwiczenie jest dla bardziej doświadczonych. Położył nogi ramię szerokość od siebie i zacząć kręcić obręcz, a następnie powoli usiąść na możliwie niskim poziomie, zachowując równowagę. Ćwiczenie to nie tylko wzmocni mięśnie brzucha, ale także zacisnąć mięśnie pośladków i ud. Jednak, aby wywiązać się z więcej niż dziesięć minut, nie warto.

 • Obrót z kucki

To ćwiczenie jest podobne do poprzedniego. Musisz dostać się do pozycji wyjściowej i zacząć obracać obręcz. Ale, w przeciwieństwie do poprzedniego ćwiczenia, przysadzista i wzrosnąć, a nie pozostawać w stresie statycznej. Najważniejsze – nie tracą przy tym obręczy.

 • Obrót trwa

W tym ćwiczeniu musisz chodzić po pokoju, na przemian obracanie obręcz na talii i bioder. W zależności od poziomu szkolenia może stopniowo zwiększać szybkość ruchu obrotowego i intensywności.

 • Swing prasowa z obręczą

W tym ćwiczeniu pozycji wyjściowej jest taka sama jak w normalnej pracy z prasą: Leżąc na plecach, kolana zgięte. Obręcz jest w szyi, ramion luźno owinięte wokół niego. Śledź ups ciało, najpierw biorąc głowę z podłogi, a następnie ramiona i plecy. Aby skomplikować ćwiczenia można zrobić alternatywne skręcające (odwraca się). To rozciąganie mięśni skośnych i tworzą cienki talii.

Przeciwwskazania

Niestety, nie można przekręcić owinąć wokół. Lekarze nie zalecają, aby obrócić obręcz

 • Osoby w podeszłym wieku;
 • Dziewczęta podczas miesiączki;
 • Dla kobiet w okresie ciąży i przez 2 miesiące po urodzeniu;
 • W chorobach tyłu, narządów jamy brzusznej i problemów ginekologicznych.

Obręcz pomoże Ci stać się szczupła, ale nie zapomnij o prawidłowe odżywianie i innych form aktywności fizycznej. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań nie, a następnie iść do przodu i rozpocząć przygotowania ciała do gorącego sezonu, bo wiosna już przyszedł, a przed latem istnieją tylko niektóre kilka miesięcy!

load...