Ćwiczenia dla rozwoju dziecka w ciągu dwóch miesięcy

Zawartość:

Kiedy dziecko dwa miesiące, mama już w pełni rozumie swoje dziecko, dlaczego dziecko płacze, że chce przekazać pisk lub szarpnięcie gdy nogi; Co jeśli jest zimno lub na gorąco; On wie, jak pyta jeść. Pipsqueak się już w pełni przystosowany do otaczającego go świata; stopniowo przejmuje kontrolę głównych uniwersalnych środków komunikacji – uśmiech; Teraz trochę chętnie obdarza jej mama i tata; w to – zaufania i radości widząc ukochanych rodziców.

load...

Środki komunikacji płacze i za dwa miesiące, ale teraz to jest sens społeczny (poprosić wziąć pióro i pokazać światu, lub bawić się z nim). Gdy okruchy w dobrym nastroju, trenuje w opanowaniu samogłosek, z uwagą i słucha sobie zatrzymuje powtórzyć pierwsze niezwykłe połączenie: A-o-y, e-and-o. To jest prekursorem w tworzeniu słów. Aby rozwój niemowląt była szybsza powtarzania sylaby z nim dialog-Gülen trenuje jego artykulacji i mowy słuchowych.

Drugi miesiąc życia – tym razem, kiedy poprawiła wizja; cel zostaje skierowany; dziecko może już śledzić temat i ostrość, nie stracić go z oczu, gdy nagle zatrzymał się. Twoja ulubiona rzecz potomstwo w tym czasie – spojrzenie na różnego rodzaju obiektów, które są dwie stopy od niego; zrobić dziecko przyjemności zabawy, powiesić nad łóżko grzechotki i zabawki. W ciągu 2 miesięcy zaczyna tworzyć i koordynować „ręka-oko”; dziecko próbuje złapać wszystko, co jest metr od niego; Palce nadal prawie zawsze zaciśnięte jak pięść (tak pipsqueak tylko bębnienie na rzeczy), i gdybym miał jeden wygięty, a następnie natychmiast wyciągnął w jej ustach. Teraz listy co można dziecko do drugiego małego urodzin:

 1. Obdarz i urok cały swój promienny uśmiech.
 2. Wizualny ostrości i trzymać w zasięgu wzroku, ruchu i pobytu przedmiotów.
 3. Odwróć głowę do źródła dźwięku, aby szukać oczy.
 4. Leżąc na brzuchu, starając się utrzymać głowę.
 5. Wydawać dźwięki podczas wykonywania na samogłosek.
 6. Aby włączyć się z boku na plecy.

Powrót do spisu treści

W ciągu 2 miesięcy próbując wszystkich smaków

Kid wyciągając w jego ustach wszystkich rzeczy, że widzi? Jest to zrozumiałe. Ta metoda poznawania świata przyzwyczajonego do okruchów od czasu łona; Nie martw się, to jest tak pełne enzymów śliny, że dziecko jest bezpieczne. Oczywiście, mama nadal trzeba regularnie dbać o czystość w domu. Rozwój dziecka jest udany, a teraz zaczynał rozumieć różnicę między piersi matki z kocem. Gdy miękisz jest głodny, on sobie sprawę, że musi to mama lub butelkę, a on nie uzgodnią inaczej.

load...

W ciągu 2 miesięcy, gdy dziecko nie śpi, jest on prawie zawsze robi coś, ale nie zawsze okazuje się kontrolować ruch; Jego głowa została jazdy w jednym kierunku, a następnie z drugiej strony, zdjąć uchwyt, a tył jest zakrzywiona. Ulubione okruchy Pozycja w śnie – pozy szermierza; jeśli kładzie się na bok, a potem będzie mógł się przewrócić na plecy, a jeśli na brzuszku – jest próba podniesienia głowy (zwykle ósmego tygodnia życia dziecko może już utrzymać ją przez około 10 sekund). Zmęczony, dziecko zamyka oczy i odwraca się, gdy nie jest do niego: „drażniące”. Powrót do spisu treści

Dotykowe odczucia i „self-masaż”

Masz już opanowane i zrobione zwykłym masaż jego 2 tygodnie – nadszedł czas, aby przedstawić swoje okruszki z nowych wrażeń dotykowych! W tym przypadku trzeba będzie elementy narciarzy: ołówki, orzechy, małe kulki, gładkie laski. Jeśli „jednostka” trochę, a następnie prasowane im cały organizm, ale jeśli wielkiego – tylko z tyłu. Warto zorganizować dziecku i warunków dla „self-masaż”.

Spread pieluchę na stole i zalać płatki, umieścić dziecko. Jeśli okruchy aktivnichaet dużo, a następnie zmienić pozycję – leżąc na plecach, on nie będzie w stanie wepchnąć ziarenek nos lub usta. Dziecko przeszukiwania na zadzie, uzyskać nowe doznania dotykowe; jednocześnie zdywersyfikować możliwe poprzez zmianę „wypełniacz” (można zacząć proso, gryka, ryż, nadal okrągłych groch, fasola). Długość jest niewielka, dziecko nie znudzi i zakłopotanie.

Jeśli dziecko nagle zniknął za ręce i nogi i tonu aktywnie je porusza się do lepszego rozwoju mięśni on hantlami (małe, kochanie). Aby to zrobić w małych butelek (na przykład z „Actimel” lub „Zefir Froot Loops”), wlać trochę wody, zamknąć je dobrze, a następnie dołączyć do uchwytów lub nóg dziecka – będzie wykonywać w podnoszeniu ciężarów; gdy masa początkowa jest opanowane, dodać trochę więcej wody (i tak dalej aż do połowy pojemności).

Powrót do spisu treści

Rozwój palców dziecka

W ciągu 2 miesięcy dzieci mają czasu na trening palców (wpływ na aktywne punkty, które są połączone z mózgiem, przyspiesza jej rozwój). Po ósmym tygodniu życia dziecka jest „przełącznik” centrum analizatora dotykowe półkul mózgowych. Współdziałanie z dziećmi, wykorzystując odruch chwytający. Jest to jeden z ćwiczeń: w otwartej dłoni inwestować piłkę (średnica – 2 cm, możliwe jest, nawiasem mówiąc, robić małe rzeczy z ich rąk z tkaniny i nici), osiągając Odruch ten chwyt.

Podobne działanie można prodelyvat pałeczkami (idealnego przekroju średnicy – 1,5 cm, i długość – około 25 cm). Można użyć okrągłe, żebrowane i gładkie elementy; Dobrze nadają okruchy wkładki, małe rolki ceratowy, perkal i tkaniny frotte; pobudzają ruch ramion (ściskanie i chwytające) opracowania dłoni czułości. Opisane ćwiczenia są pasywne, ale mimo to, rozwój dziecka bez nich byłaby niepełna. Powrót do spisu treści

Rozwój działalności słuchowej

Po 2 miesiącach, można zacząć wykonywać dla rozwoju słuchu. Do gry „Gdzie dzwoni?” Trzeba będzie wysokość dzwon 7 cm umieścić swoje dziecko na plecach, trzymając dzwon w tartej wzroku i dzwonił cicho .; co trzy dzwony, niech dziecko, aby zrozumieć, gdzie dźwięk; Powtórz zbliżający się oszołomienie. Sport jest zalecane 2 razy dziennie przez miesiąc.

Powrót do spisu treści

Jeszcze kilka ćwiczeń

Rozwój dziecka będzie szybciej, jeśli w ciągu 2 miesięcy życia, zaczniesz robić następujące manipulacje:

 1. Utrzymywać dialog z dzieckiem, aby odpowiedzieć. Skąpe, obserwując, aby zobaczyć, w jaki sposób dodać gąbkę, wymawiając sylaby, zaczyna naśladować ciebie – tak będzie łatwiej nauczyć się mówić.
 2. Naucz dziecko, aby ugasić mały język. To będzie prekursorem ćwiczeń artykulacyjnych, dowiesz się nieco później.
 3. Spróbuj nauczenie dziecka inne kombinacje dźwięków: „AGY” „Tak”.
 4. Narysuj swój mały, co brzmi zwierzęta emitował: pomyaukayte, porychite, Paul. Ten „koncert” dla dziecka – pierwszy mały krok w rozwoju mowy uwagi; Ponadto, „wydajność” jest po prostu zabawiać swoje dziecko.
 5. Połóż się na plecach, umieścić swoje dziecko na brzuchu. Chwyć go i podnieś ją. Patrząc sobie w oczy, przechylać prawo dziecka i lewo.
 6. Poszerzyć paletę dźwięków! Podaruj słuchać pozytywki, dotknij drewniane łyżki lub po prostu pokazać, jak worek szelest. Często śpiewa kołysanki, czytać wyraz wiersz.
 7. Głaszcząc rączka dziecka mały tkaniny (aksamit, jedwab, płótno) paski.
 8. W ciągu 2 miesięcy dziecko poważnie zaostrzone instynkty, fakt ten może być stosowany w opracowywaniu ćwiczeń. Umieścić dziecko na boku, przesuń palcem w górę od dołu palcami wzdłuż kręgosłupa, dziecko w odpowiedzi na sag powrotem. Umieścić na podeszwach stóp (w pozycji leżącej) dłoni, dziecko będzie starać się start, a może kilka centymetrów sama indeksowania.
 9. Pokaż swojemu dziecku proste czarno-białe obrazy (figury geometryczne) lub zwierząt.

Rozwój dziecka nie stoi! Bułka tarta do ośmiu tygodni, a wędrowni senne oczy został zastąpiony przez świadome i ruchy zaczęły pojawiać się gładka (działania nie są tak chaotyczne jak poprzednio). Twoje dziecko rośnie, a to jest tylko mała lista jego osiągnięć. Nie należy zakładać, że dziecko jest zbyt małe, iść z nim grać, wykonać kilka prostych an_5.Razvitie dziecko w 2 miesiące: gry i ćwiczenia

load...