Ćwiczenia, aby zwiększyć zaufanie

Zawartość:

Zwątpienia nie jest straszny występek. Wydawałoby się, że straszny będzie, jeśli z tego powodu zrezygnować, aby spróbować swoich sił w nowej pracy lub zapoznać się z przyjemnym człowiekiem. I nagle okazało się, że tę pracę – powołanie całego życia, a osoba – swoje przeznaczenie? nigdy nie wiadomo, bo były niepewne i nie wykorzystywać swoją szansę. Jeśli obliczyć, ile strat w życiu jest ze względu na niezdecydowanie i nieśmiałość może być przerażony. Wątpliwości pożreć wszystko – pieniądze, władzę, miłość, sukces. Pozostawiając żal tylko niewykonalne marzenia i niezrealizowane możliwości.

load...

Wszystko to jednak nigdy nie jest za późno na zmianę. Aby to zrobić, po prostu trzeba być pewnym siebie człowiekiem. Stosując prosty trening asertywności, która składa się z prostych ćwiczeń, będzie można poznać siebie lepiej.

Zaufanie rodzi się z poznania swoich możliwości i siebie.

Cel szkolenia: zbadać i poznać siebie, samodoskonalenia, zwiększenie osobistego i zawodowego rozwoju, samopoznania i terapii, ujawniając swój niewykorzystany potencjał.

Cele szkolenia:

 • Nauczyć się żyć jasny i szczęśliwy, niosąc swoje marzenia;
 • Dowiedzieć się, jak otworzyć i być świadomi swoich nawyków i spojrzenia na życie;
 • Nauczyć swoją prawdziwą naturę;
 • Z absolutną ufnością czuć w każdej sytuacji;
 • Aby zrozumieć, w jaki sposób poradzić sobie z nieśmiałości i lęku;
 • Zaufanie do prowadzenia rozmowy i spotkań biznesowych;
 • łatwy do przeprowadzenia wydajność zanim tłumy;
 • Nie bój się podjąć ryzyka.

Powrót do spisu treści

load...

„Jak widzę siebie, jak będę w przyszłości”

Celem wykonywania treningu: nauczyć się rozwijać obiektywną samoocenę siebie, nauczyć się skupić na wyniku, który chcesz osiągnąć.

To ćwiczenie powinno być wykonywane w grupie. Konieczne jest, aby wziąć kawałek papieru, kredki i farby sposób postrzegania siebie. Barwny obraz, tym lepiej. Doris istotne elementy swojego życia ..: hobby, hobby, ulubione zwierzątko, itd. Po tym wszystkim trzeba zbierać liście i dobrze wymieszać, po którym wszyscy dzielą się wrażeniami na temat każdego obrazu.

Korzystanie kawałek papieru i kredki do zwracają się ponownie, ale teraz w przyszłości. Należy mówić głośno rodzaju „ochrona” obrazu.


Powrót do spisu treści

„Jeśli coś się wydarzy … Chciałbym zrobić …”

Celem ćwiczeń szkoleniowych: opracowanie szybkiej reakcji w różnych sytuacjach konfliktowych.

Ćwiczenia wykonuje się w grupie okręgu. Jedna osoba wyjdzie z sytuacji konfliktu (na przykład: „Jeśli ktoś ukradł mój portfel w autobusie …”), a druga wyraża swoją reakcję na nim (na przykład: „… I zaczną płakać, aby wezwać policję”).
Powrót do spisu treści

„Skrzydła zaufania”

Celem ćwiczeń szkoleniowych: odkryć nowe możliwości energetycznych dla siebie.

Trzeba siedzieć wygodnie, lub położyć i celowo wywołać wrażenie, że kojarzy się z ufnością. Aby to zrobić, kopać w pamięci, przywołania i przeżywać pewne sytuacje, w których czujesz się bardzo pewnie. Zazwyczaj w takich przypadkach, istnieje poczucie, że za uprawiane skrzydeł. Człowiek prostuje ją, rozprzestrzenia się ramionami i patrząc z ufnością w oczach innych. Zwiększa to sytuację sterowania i poprawia koordynację ruchową. Jesteś absolutnie pewny siebie człowiek.
Powrót do spisu treści

„Najbardziej uroczy i atrakcyjny”

Celem ćwiczeń szkoleniowych: kochać siebie i nauczyć się uwolnić.

Ćwiczenia dla kobiet w ogóle znane, ale bardzo skuteczne. Każdy musi wziąć małe lusterko. Uczestnicy szkolenia muszą stać w kole. Początkowo wszyscy recytują do siebie co najmniej trzy komplementy. Po czym każdy uczestnik opowiada publiczności o jego 3 cechy, dla których możliwe jest kochać. Ostatnio, jakość powinna wpływać na wygląd i powiedział przed lustrem.

Jeśli tak to ćwiczenie w domu regularnie, można uzyskać wspaniałe rezultaty.


Powrót do spisu treści

„W poszukiwaniu prawdziwej nadziei”

Celem ćwiczeń szkoleniowych: oceny ich rzeczywiste możliwości.

Przez cały tydzień, trzeba zwracać uwagę na wszystkie sytuacje, w których masz do czynienia z pustymi marzeniami, a gdy nadzieja (niezależnie od wielkości).

Na przykład:

 • Dzień przychodzi do was myśl, że to dobry pomysł, aby zapisać się do klubu sportowego lub jogging, to jesteś rozproszony i zapomnieć o nim;
 • Stojąc w świetle dziennym na skalę ty myślisz, że nadszedł czas, aby schudnąć, a w czasie kolacji zrezygnować ciasto;
 • Twój przyjaciel jest stale mówi wszystkim, co chce kupić samochód, bez środków i nic nie robi, by to zmienić;
 • Dziewczyna mówi, że chce wyjść teraz jak 5 lat, ale nic nie jest przedsięwzięciem;
 • Codziennie myślisz o tym, co musimy nauczyć się angielskiego lub zapisać się na kurs utrwalający wiedzę, a nawet nie popełnić zrobić wszelkie niezbędne telefon.

Konieczne jest, aby zrobić listę. Pod koniec tygodnia trzeba ją ponownie przeczytać uważnie i zadać sobie następujące pytania:

 1. Co za uczucie do mnie są ludzie, którzy mieszkają w pustych snów?
 2. Jakie są te odpowiedzi wokół ludzi, którzy korzystają z prawdziwej nadziei?
 3. Skupić się na tym, co ludzie w pierwszej i drugiej sytuacji?
 4. Jakie są moje oczekiwania prawdziwe, a które są puste?

Powrót do spisu treści

„Autopilot”

Celem ćwiczeń szkoleniowych: aby zrealizować swoje prawdziwe aspiracje i zwiększyć pewność siebie.

Każdy uczestnik szkolenia musi odzwierciedlać, co chciał być: .. Jak się zachowywać, jak się ubierać, co postawa powinna być do siebie i innych, środowisko, w którym się obracają, itd. Biorąc to wszystko pod uwagę, należy stworzyć spójny program na własną rękę ” autopilot „. Powinno być napisane według pewnego schematu. Na przykład: „Jestem przekonany, że jestem dobry.” Po zakończeniu programu, każdy czyta go na głos jeden po drugim tak, że inni mają wrażenie, że ten człowiek jest naprawdę.

6 Za pomocą tych prostych ćwiczeń, można łatwo odkryć nowe możliwości energetycznych dla siebie. Niepewny człowiek spędza dużą ilość energii do strachu, lęku, żalu i gniewu, zamiast używać go do osiągnięcia celów. Dowiedz się, jak korzystać z tej energii w żądanym kierunku, życie będzie dużo łatwiejsze i bardziej przyjemne. Można odkryć nowe i nowe horyzonty! Konieczne jest jedynie, aby odrzucić wszystkie wątpliwości i iść do przodu przekonani, że wypełni swoje ciało energią, a serce – radość.

load...