Cud Kanady w jego zabytków


Zawartość:

Kanada – unikalny kraj, wpływając na jej malownicze bogactwa naturalne, składający się z licznych rezerwatów przyrody i parków.

load...

Geografia tym rozległym kraju jest zróżnicowany i rozległy. Kanada obejmuje prawie całą północną część kontynentu i przemywa wodami trzech oceanach. Duże naturalne piękno: Park Narodowy Mount Robson, wodospady Fort Ann i plis River. Punkty orientacyjne w Kanadzie, na przykład, Campobello Island (historical parku Franklina D. Roosevelta) i wyspy Cape Breton (twierdza louisbourg), wieś Królowie Landing zadziwi nawet najbardziej doświadczonego podróżnika.
Powrót do spisu treści

Ontario i duża podkowy

Ontario – kanadyjska prowincja o największej gęstości zaludnienia, słynnych winnic i zniesienie „Big Horseshoe” Niagara. Chwała tym celu przyniósł ponad 30 parków narodowych, dzikie obszary, około 50 tys. Krystalicznie czyste jeziora i wiele rzek o łącznej długości 55 tys. Km. To przylega do obszaru, który jest liderem gospodarczym kraju – „Półwysep Ontario”, otoczony jeziorami Ontario, Erie i Huron. Oto Ottawa – stolica Kanady. Centrum Toronto służy anglojęzycznych mieszkańców kraju, w którym jednak można znaleźć i wiele innych grup etnicznych.

Jest to bardzo atrakcyjna odwiedzić przystojny Kingston, którzy regularnie wan_7uje Irish Festival, Pukaskwa parku narodowego rezerwy, Fort Henry, cute miasto Sainte-Marie z muzeum historii w starym domu „Ermatindzher” popularne „Islands Thousand” w Lake Ontario, uderzający strefa kanionów Agawa i oczywiście Niagara Falls się.


Powrót do spisu treści

Quebec piękne

Największy i, zdaniem wielu, najpiękniejsza prowincja w Kanadzie – Quebec. Ten region najbardziej malowniczych miejsc w kraju: region gór i jezior Lavrentid, Estrie i Charlevoix, Saguenay i Gaspezi przybrzeżne, rzeki St. Lawrence, otoczony przez piękne lasy i równiny, ziemi rybaków i żeglarzy – Wyspy Madeleine i wreszcie najstarszych miast Kanady – Montreal i Quebec City. Jest w Quebec, znajdziesz najstarszy uniwersytet Laval. Ogromna liczba turystów przyjeżdża do Montmorency Falls i ostrogi z Appalachów. Tutaj znajdziesz setki wielkich ośrodków turystycznych, narciarskich, parków, piaszczystych plaż. Charakter południowej części prowincji Quebec jest kombinacją urokliwa i różnorodność. Z tych wszystkich zalet Quebec zwany „Belle Province”.

load...

Położony w pobliżu Montrealu i Laurentian Plateau Lavrentidy parku ma doskonały ośrodek narciarski i doskonała ogród Bronmonte. Dobre stoki narciarskie w Sainte-Adele i St Svoer. W Oku okolicy można odwiedzić indiańskie wioski, Saint-Eustache – „. Farm gad” Piękna katedra Saint-Anne-de-Bopre, która jest częścią kultury światowej i popularnym miejscem pielgrzymek, zachwyci każdego turysty.

Warto zwrócić uwagę na wodospady St. Anne, parku miejskiego w Saint-Jérôme, park wodny Mont-Ser-Sauveur, ciepłe uzdrowiska District of Notre-Dame-du-Portage, kanionu „Gates of Hell”, wyspa Beek, słynny „ogrodzie Meti” w duchu stylu angielskim niedaleko Grand METI, jeziora Temiskuata, doskonałe plaże nad jeziorem Saint-Jean i Sables, malownicze krajobrazy Sharlevuka, Sherbrooke, Estrie (część uznana przez UNESCO rezerwacie światowym znaczeniu), centrum badań nad morzem Saguenay Fjord i centrum, studia ssaków morskich w środowisku Tadoussac „pastbi scha wieloryby ‚unikalne krajobrazy, rezerwat przyrody w górach Schick-Shock w Gaspezi i parku Foriynon, Specjalne parku paleontologiczne Miguasa, niewypowiedziana krajobrazy Capes Wieczności i Trinity, „ósmy cud świata” – ogromna skała Perce, najwyższa latarnia morska w Kanadzie Cape Rosier i wiele więcej ,


Powrót do spisu treści

Muzeum Manitoba

Diverse i kolorowe Manitoba – lasy, stepy, jeziora, rzeki, tundra. Stolica Winnipeg – wybawieniem dla amatorów muzeów. Wśród zabytków i atrakcji przyrodniczych w Kanadzie zajmuje należne jej miejsce. Fort Garry (ważnym punktem w handlu futrami w Red River), widelec (miejsce historyczne znaczenie, gdzie w dawnych czasach zgromadził przywódców), miasto Churchilla (słynnego domu niedźwiedzi polarnych, siedlisko południowej populacji tych zwierząt), parki Księżniczka i Curran w Brandon , Istnieje wiele obszarów chronionych i jeziora, z których największa – Winnipeg – piąty co do wielkości jezioro.
Powrót do spisu treści

Specjalna piękno Saskatchewan

Saskatchewan – spichlerzem Kanady o surowym klimacie, gdzie step i jeziora jest pokryta przestrzeń życiową. Tylko w tej kompozycji prowincji populacji nie jest tradycyjną kanadyjskie żywo tutaj Polski, Polacy, Ukraińcy, Niemcy i Skandynawowie. Fakt ten w naturalny sposób wpływa na architekturę i wiele innych rzeczy, przenosząc część tożsamości narodów żyjących tutaj. Saskatoon Regina – dwa największe miasta Saskatchewan. Stolicą prowincji Saskatchewan – Regina.

Jest to spokojne miasto z przyjaznymi ludźmi, którzy są ożywione dopiero pod koniec tygodnia pracy, wypełniając lokalne sklepy, restauracje i puby. Regina to punkt wypadowy na pięknej lokalizacji w regionie Lake District Athabaska. Miasto ma dwa ciekawe muzea, w tym Muzeum Królewskiej Policji Konnej, który po raz pierwszy pojawił się w tych częściach. Naturalne zalety Saskatchewan zebrane w muzeum historii naturalnej w postaci bardzo dużej kolekcji.


Powrót do spisu treści

Nova Scotia

Nova Scotia – Jest to piękny prowincji kraju, otoczony z trzech stron oceanem. Miejsca warte odwiedzenia w prowincji są wspaniałe plaże i wioski rybackie wzdłuż „Roads of the Rising Sun” Indian Reservation Vikokomag, jachtów centrum Yarmouth, rezerwat przyrody o znaczeniu krajowym od Ter na wyspie Cape Breton, strefy buforowej Park Narodowy Kejimkujik i wiele dobrych plaż. Tutaj miłośnicy połowów mogą korzystać ze wszystkich uroków połowów Nowa Szkocja jest jednym z najlepszych miejsc do połowów morskich na półkuli północnej.

Halifax – kapitał Nova Scotia, znajduje się niezwykłe dla jej skroni. Saint-Pierre (najstarszy kościół baptystów w kraju), Chapelle Notre-Dame-de-Saint-Duler 1874 Old Dutch Church (kościół pierwsza luterańska w Kanadzie) oraz inne ciekawe i muzea. Nova Scotia Muzeum, Muzeum Sztuki, Cytadela, Galeria Sztuki „Dziedzictwo mikmakowie” i inne.

Warto zwrócić uwagę na twierdza louisbourg, położone na wyspie Cape Breton, Fort Anne Annapolis Historic Park Roosevelta, osady z historycznego Królowie starożytności Lądowanie w New Brunswick, Muzeum Samuela de Champlain na świeżym powietrzu, znajduje się na wyspie St. Croix naukowiec Muzeum dom AG Bellan, położony na wyspie Cape Breton, i wiele innych atrakcji.


Powrót do spisu treści

Albert – raj zakupów

Alberta – główny obwód oleju Kanady i kraina pięknych krajobrazów. Rocky Zachód i Wschód step stworzyć korzystne połączenie dla podróży turystycznych.

Stolica prowincji – miasta Edmonton – jedno z największych centrów handlowych w Ameryce Północnej, z powodu tego całego przepływu turystów tłoczą się na obszarze West Edmonton, Mel, ma 800 sklepów i solidną parku rozrywki.

W Calgary, znajdziesz letni Rodeo, Glenbow muzeum z imponującą kolekcją broni, największym zoo w Kanadzie, Olympic Park, i, oczywiście, symbol miasta – Wieża Calgary Tower. W Portage la Prairie, można odwiedzić historyczną wioskę Indian i rozwoju muzeum w Kanadzie w starym forcie, w Halle – Canadian Museum of Civilization. W pobliżu miasta znajdują się liczne ośrodki zimowe.

Wielki znaleźć dla miłośników przyrody – Canadian Cordillera. Istnieje żółtej Pass kanion Fraser River to najwyższy punkt Gór Skalistych Kanady – Mount Robson, którego wysokość wynosi 3954 metrów, znane kolumbijskich pól lodowych. – To idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Ale główne atrakcje tego słynnego kanadyjskich prowincjach – są parki narodowe Banff (pierwszy rezerwowy w kraju), Jasper (największy rezerwat przyrody w górach, o powierzchni 10,8 kDa km kw.), Waterton Lakes i Wood Buffalo, Jezioro Medsin (największe jezioro w rezerwie Jasper, wysycha raz w roku), Athabasca spada, jezioro Mallin, lodowiec Columbia powierzchnia 325 metrów kwadratowych. Km, Wodospady Górna i Dolna Falls, Mount Victoria, Lake Louise, a duża liczba ośrodków z bardzo wysokiego poziomu obsługi w pobliżu sanktuariów.

W Alberta, największe nagromadzenie szczątków dinozaura zostały znalezione, a połowów lokalnych rzek Ranking jednymi z najwyższych na świecie.


Powrót do spisu treści

Yukon Złote pamięta!

Yukon – Powiat „gorączka złota” początek wieku. Dzikie miejsca Yukon zajmują 500 tys. M. Km na północ od Kolumbii Brytyjskiej, między ziemiach północno-zachodniej Kanady i Alaski. Yukon jest zdominowany przez Kordyliery a na północy – wybrzeżu tundry arktycznej.

Stolica Yukon, Whitehorse, oprócz funkcji administracyjnych wan_7uje funkcję centrum turystycznym. Rocznie tam w lutym są „poszukiwacze” spotkań, podczas których istnieje możliwość jazdy na łodzi „Klondike” i wyobrazić sobie siebie jako współczesnego „gorączki złota”. Warto zwrócić uwagę na tak znanych atrakcji w kanadyjskim Yukon jak Muzeum MacBride w Whitehorse, Jukon, który jest doskonałym miejscem do wędkowania, Miles Canyon i wreszcie popularne atrybutem wielu westernów Dawson.
Powrót do spisu treści

British Columbia

Zachód i ciągłe góry – jest Kolumbia Brytyjska. Jest to obszar gór, rzek, jezior, zielonych dolin, lasów sosnowych i pejzażach morskich. Vancouver jest jednym z najpiękniejszych miast w kraju, jest otoczony przez lasy i majestatyczne góry. Te piękno nieuchronnie kieruje szlak turystyczny wzdłuż malowniczego miasta i jego okolic. Dość niezwykłe Whistler baza narciarska Skoumish od gigantycznych klifów Stavamus naczelny miasta Nanaimo na wybrzeżu oceanu, Shannon Falls Wodospad, nazwa Queen Charlotte archipelagu, a także starej kolejowej łączącej wspaniałych miejsc na całym mieście.

Victoria – stolicy prowincji, która jest warta wyglądają klasyczne muzeum samochodów, park rozrywki Butchart Gardens, British Columbia, Muzeum Morskie, Galeria Sztuki, Emily Carr, parlament i historii parku Fort Rodd. Kawałek lokalnej kultury indyjskiej można znaleźć w Thunderbird Park w postaci obiektów kulturalnych. Jest to miasto ducha angielskiej epoce wiktoriańskiej, z przyciętego kwadratów, pięknych ogrodów, architektury i rzeźby.

Od Victoria można dotrzeć do popularnych rezerwy Yoho (pod ochroną UNESCO), Region Pacyfiku, Kutno i wybrać się na wycieczkę na łodzi na oceanie i rzecznych szlaków.

load...