Coolidge Efekt: jak to działa

Jeśli efekt Coolidge jest powód, dlaczego na przestrzeni lat, człowieka rodzinnego, tracąc pragnienie (w tym seksualnej) do swojego domu do żony, że nie przegra z innymi kobietami ludzi, że gdyby mógł w jakiś sposób się oprzeć? Drogie kobiety i dziewczęta, myślę, że można, ale mam nadzieję, że to będzie łatwe, ale nie jest to konieczne. Ale i słabszą płcią rozwiązać nierozwiązywalne, prawda? Daj nam wtedy radzić. Ale po pierwsze, kopać głębiej na wyżej wymienionym efektu i starają się brzmieć jaśniej problemu.Oglavlenie:

load...

Hormon szczęścia i ludzkich emocji

W mózgu człowieka w radosnych chwilach życia stoi dopaminy – hormonu szczęścia w prosty sposób. Zamknij oczy i przypomnieć sobie emocje, które opanujesz, kiedy na Boże Narodzenie rano obudził się, pobiegł do drzewa, a tam – długo oczekiwane prezenty. Same Day Mikołaja lub urodziny. Emocje były szczególnie silne, gdy dostaniesz dokładnie to, czego od dawna marzyli.

Kiedy stajesz się dorosły, a sami kupić sobie pożądane rzeczy, te uczucia nie chodzą wszędzie: Dopamina jest zwolniony, jak wcześniej, a tym samym poczucie szczęścia – na odpowiednim poziomie. Ale kielich kupisz sobie miłe rzeczy, a są one łatwiejsze do ciebie, tym mniej „wysoki”. Dla osoby, która kupuje czekoladę raz w miesiącu i uważa za wielki odpust, a osobą, która może kupić nawet fabrykę czekolady, czując jedząc słodycze będzie diametralnie różna. Pierwszy będzie czuć niesamowitą przyjemność i przepływ energii, podczas gdy druga jest stan emocjonalny w ogóle nie zmienia.

load...

Biedny człowiek, który był na tyle szczęście, aby usiąść za kierownicą luksusowego samochodu, można zwolnić taką samą ilość hormonu szczęścia, jak prawdziwy nabywca samochodu. To sugeruje, że pewna miła chwila w życiu niesie nam szczęście. Niektórzy ludzie uzależniają się od chęci regularnego otrzymywania nowych porcji dopaminy (tj rekreacyjne). Im bardziej stymulować jego uwolnienie, tym silniejszy musi być ten następny bodziec: Droższe zakupu więcej złych zachowań chłopców, bardziej zdeprawowane życie seksualne. Ponieważ coraz zakupoholiczki, uzależnionych, swingers, etc.

W prostych słowach o trudnych rzeczach

Dlaczego tak się dzieje? Byłoby dobrze, do reprezentowania go w harmonogramie, ale ponieważ nie mogę rysować, postaram się wyjaśnić słowami. Wyobraź sobie swoje życie – jedzie mniej lub bardziej dobre samochody zagraniczne. Jesteś jazdy z prędkością 80 km / h – dla normalnego tempa życia. Policja na drodze – to jest złe chwile, które przynoszą negatywne emocje, to dobry sposób – to miłe chwile, które przynoszą radość. Tak więc, gdy średnia jazdy czasami trzeba zwolnić do 60 km / h, gdy nie są policjanci, a czasem okazuje się być rozproszone na setki jeśli pozostawić na dobrej drodze. I kolejna, i kolejna sprawa, o tej samej częstotliwości. Zaplanuj swoją spokojną i mierzone życia, z niewielkimi wahaniami, to jest mniej więcej na tym samym poziomie.

Ale kiedy to się stanie, to daleko od domu i dostać się na autostradę, zgodnie z którym dysk 120, a nawet 140 kilometrów na godzinę. Jest to bardzo przyjemne wydarzenie: mózg wydał dużo dopaminy, czujesz się szczęśliwy i skrzydlate. Grafik zwykły zmierzona życie gwałtownie wzrosła. Po powrocie do domu, do poprzedniej prędkości 80 km / h, wszystko będzie się układać. Kiedy wrócisz do autostrady – nie wszystko jest takie samo: duża dawka dopaminy, szczęścia, euforii. Ale jeśli emigrują, na przykład w Niemczech, a zwykle mierzona życie będzie się teraz odbywać się z prędkością 140 km / h, hormon szczęścia nie będą przydzielane, harmonogram powróci do poprzednich poziomów. Aby uzyskać więcej emocji – naciskać harmonogram górę musisz przyspieszać do 200 km / h.

Jakie są podobieństwa?

Jak to się ma do życia rodzinnego? Racja, bo dopaminy – hormonu szczęścia – jest zwolniony z wszelkich przyjemnych sytuacjach, niezależnie od jego charakteru: nowy iPhone jako prezent lub długo oczekiwanej pierwszej randce ze swoim ulubionym facetem (!). Im więcej się spodziewać czegoś, tym więcej zabawy. Działa zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Oświadczyny, przygotowania do ślubu, sam ślub, miesiąc miodowy – podnoszenie zaplanować swoje doświadczenia wysoko, ale miesiąc później zaczyna spadać, a po jakimś czasie nowa sytuacja życiowa staje się powszechne. Dla was obu. Nowe emisje hormonów szczęścia występują coraz rzadziej, jak się wydaje, przez tę samą miłość i namiętny seks jest nic.

0.

Życie jest nudne i ponure, ale gdy w firmie ma nowego pracownika …

Życie jest mierzona i nieciekawe, ale raz w towarzystwie męża rozliczane nowego pracownika …

I oboje czują tę okazję – do rozproszenia życie do 140 km / h, a do cięcia smażyć zabawy.

Ciąg dalszy nastąpi …

Ivan Sopiga

load...