Co zrobić z nietrzymaniem moczu u dzieci

Zawartość:

Nietrzymanie moczu (moczenie) – problem, z którym umowa o 80% rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i 10% rodziców tych dzieci, które osiągnęły wiek 7-10.

load...

Widoki pediatrów w tej kwestii zgodni co do jednego: nietrzymanie moczu u dzieci 5-6 lat – nie jest chorobą, ale wynikiem niedojrzałego pracy mózgu, który jest odpowiedzialny za „włączenie” funkcji kontroli pęcherza. Zauważono, że dzieci często mokre łóżko na 3-5 rano, ponieważ w tym czasie ludzki sen jest najgłębszy. Jeżeli dziecko moczy w nocy, to nie jest po prostu świadomość procesów zachodzących w jego ciele, a do 6 lat mówi się o fizjologicznego charakteru problemu nie jest tego warta.

97% wszystkich przypadków nietrzymania moczu u dzieci w wieku przedszkolnym miały na ściśle psychologicznych powodów.

Tylko 3% dzieci, nie mogą posiadać mocz ze względów ekologicznych (zapalenie zwieracza, etc.). Oznacza to, że rodzice muszą zwrócić uwagę na psychologicznej atmosfery w rodzinie, aby dowiedzieć się, czy mały człowiek nie czuje stresu wśród rówieśników, nie czai się tam w swej gorliwości (na przykład ze względu na pojawienie się nowych członków rodziny).


Powrót do spisu treści

Co należy zrobić, jeśli rodzice dziecko moczy łóżko częściej niż co 3 tygodnie

  1. Nie pić przed snem. Jeśli dziecko będzie pić herbatę do 3 godzin przed snem – będzie to czas normalne przed snem, aby przejść do toalety i pozostać suche w nocy.
  2. Jeśli doshkolenok zdenerwowany nocnego nietrzymania moczu, rozważ podarowanie go, tłumaczyć, że mama i tata, będąc w jego wieku też jest czasami opisany.
  3. Powiedzieć, że jest wielu ludzi, którzy doświadczają nocnego moczu na świecie.
  4. Zapytaj swoje dziecko, aby opóźnić oddawanie moczu w ciągu dnia. Jeśli mały człowiek może znieść tego, moczenie nocne – wynik wewnętrznych doświadczeń.
  5. Jeśli dziecko skarży się na ból, pieczenie przy oddawaniu moczu – pokaż go do pediatry – kto powie, co zrobić, jeśli nie jedyną przyczyną kłopotów moczenie nocne.
  6. Porozmawiaj z nauczycielem przedszkola, że ​​dziecko wymaga specjalnego podejścia w organizacji popołudniową drzemkę. Pedagog w żadnym wypadku nie powinny nagłośnić problem nietrzymania moczu innych facetów o zrobieniu ceratą materac z innymi uczniami. Jeśli nauczyciel działania będzie dodatkowy punkt stres – nie krępuj się pójść do kierownika, skarżą się do wydziału edukacji dzielnica.

load...

Powrót do spisu treści

Czego nie robić

  1. W żadnym wypadku nie może wstyd dziecka. Dzieci, które są zaniepokojeni moczu, przeżywa wiele stresu, a jeśli również najbliżsi ludzie się ich przekleństwem i wstydu nad tym, co nie może kontrolować, wy może nawet wpaść w głęboką depresję i tracą zaufanie do matki przez wiele lat.
  2. Nie ma potrzeby, aby dzielić się doświadczeniami na temat moczenia nocnego z przyjaciółmi w obecności dzieci sami doświadczają takiego problemu – to jest bardzo ich boli i powoduje zmartwienie. Mów lepiej problemu moczenia nocnego, gdzie dzieci nie będą słyszeć rozmowę.
  3. Nie mówić o problemie nietrzymania moczu w obecności innych dzieci, które następnie mogą drażnić dziecko, żeby go drażnić.
  4. Nie zwlekaj wizytę do lekarza, jeśli masz coś niepokojącego w zachowaniu, nastroju i samopoczucia dzieci.

Pamiętaj! Nietrzymanie moczu – często jest psychologiczny aspekt, który denerwuje zarówno dzieci jak i rodziców. Tylko miłość, wzajemne zaufanie i dobre relacje można rozwiązać sytuację z „nocnych kałuże”. Jeśli będzie wspierać dzieci w ich dążeniu do obudzić się sucha, gdy wspólny wysiłek, to na pewno osiągnąć cel!

load...