Co zrobić, jeśli po cesarskim ból brzucha?

Zawartość:

W naszych czasach, pojawienie się człowieka na ziemi – nie jest tajemnicą natury i tylko procedur medycznych. Cesarskie cięcie – a na chirurgii. I niestety dla lekarzy cesarskiego sekcji niedawno uciekał coraz częściej. Co więcej – wiele oczekujący same matki poprosić lekarzy o tej operacji, obawiając się bólu. Wydaje się idealny – bez bólu, bez strachu.

load...

Ale jeśli kobieta z góry wiedział, co czeka ich w okresie pooperacyjnym, szeregi głodnych cesarskie cięcie byłoby bardzo rozrzedzona. To nie przypadek – niektóre bóle są tego warte! Bez względu na to, jak dobry ekspert nie przeprowadził operację, uszkodzenia tkanek – jest nieuniknione. A czas im potrzeba dużo ran – niekiedy młode mamy skarżą się, że mają one ból brzucha po cięciu cesarskim i sześciu miesięcy.

Ale czasami cięcie cesarskie – jedyny rodzaj porodu, pozwala utrzymać zdrowie matki i dziecka. I nie ma dokąd pójść – jak mówią, zło wybrać mniejsze potrzeby. Ale w każdym przypadku – czy to jest twoja decyzja, albo zmuszone – być przygotowanym na delikatnym okresie rekonwalescencji, głównie dyskomfort podczas którego będzie ból.

Aby pozbyć się bólu, trzeba zrozumieć jego przyczyny – inaczej walka będzie nieskuteczne. Oczywiście, przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem – tylko on będzie w stanie ustalić przyczynę rzetelnie i szybko. Ale sama kobieta i trochę wiedzy, oczywiście, nie boli.

Szew operacyjny

W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu, ból jest nieunikniony. Cóż jeszcze – bardzo uraz tkanki ciała i po prostu nie może się równać. Jednak nawet w tym czasie z powodów, które mogą ranić żołądka kilka. Po pierwsze, oczywiście, że sam szew. Przez pierwsze kilka godzin pracy pozostanie działanie narkozy i absolutnie nie czuje bólu.

load...

Ale potem ból będzie wystarczająco silny, a taka intensywność utrzymuje się przez około pięć dni. W tym czasie, na pewno będzie przeszywający ból leki, które będzie złagodzić swój stan. Bardzo często świeżo upieczony mama odmówić leki przeciwbólowe z powodu obaw, że będzie to szkodliwe dla dziecka – lekarz przepisze tylko te leki, które nie należą do mleka kobiecego. Dlatego nie ma sensu, aby znieść bólu!

Uwaga: ostre ruchy, kaszel, a nawet śmiać zwiększy ból w czasie – jest to normalne i nie należy się bać. Wystarczy pamiętać, że właśnie doznał poważnej operacji, więc uważaj na zbyt dużo wysiłku fizycznego. W okresie rekonwalescencji Twój organizm będzie potrzebował co najmniej dwa do trzech miesięcy. Chociaż, oczywiście, ból jest słabszy na co dzień.

Po około pięciu dni, ból staje się coraz słabszy, ale dyskomfort może utrzymywać się przez kilka miesięcy, intensyfikując podczas ćwiczeń. A potem blizna będzie okresowo odczuwać tępy ból i mrowienie – u niektórych kobiet, czasem przez kilka lat.

Uważnie obserwować swój stan pierwszych kilku tygodni po cięciu cesarskim – jeśli ból staje się bardzo ostra, szwy zaczynają jątrzyć lub przydzielić dowolną zawartość, wzrost temperatury ciała, pojawia się osłabienie, bóle głowy i inne objawy ogólne złe samopoczucie, jak najszybciej skonsultować się z lekarzem !

Jest szansa, że ​​nacięcie dostał patogenną mikroflorę i zakażenie zaczęło. Opóźnienie w tej sytuacji może prowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych.

Problemy z jelita

Innym problemem, który jest często doświadczają kobiet po cięciu cesarskim – czy wzdęcia. Ponieważ operacja jest przerwana normalne funkcjonowanie przewodu pokarmowego, jelit zaczyna gromadzić się duże ilości gazu, w wyniku czego nie są bolesne odczucia.

I ból w tej sytuacji może być tak silna, że ​​po prostu nie tolerują, a jedynym sposobem, aby pozbyć – do uwolnienia gazów. Jeśli wystąpią takie niedogodności, należy natychmiast poinformować o tym lekarza. On odebrać specjalne preparaty, zmniejszając wzdęcia, poprawia perystaltykę jelit. Takie problemy trwają zwykle długo – nie więcej niż dwa tygodnie.

Pamiętaj, że oprócz leków wystarczy obserwować swoją dietę – bo to jest konieczne, aby całkowicie wyeliminować wszystkie produkty, które zwiększają tworzenie się gazu: fasola, soja, napoje bezalkoholowe. Jednak konieczne jest, aby wszystkie mamom karmiącym piersią, niezależnie od tego, czy mają problemy z jelit – nie mają się one pojawić w swoim dzieckiem?

Zmniejszenie macicy

Tak, narządów płciowych kobiety dróg poddawanych cesarskiego cięcia nie cierpią. Jednak macicy ulega te same zmiany. Tak więc, po pojawieniu się dziecka urodzonego macicy zaczyna się kurczyć pod względem wielkości. Proces ten jest niemal we wszystkich przypadkach towarzyszy ból, ponieważ umowach macicy. A dodać do tego świeże blizny na macicy …

Najgorszy ból w ciągu pierwszych kilku dni, kiedy to zmniejszenie najbardziej aktywne. Wzmacnia go przy zastosowaniu dziecko do piersi – brodawki stymulacja wywołuje aktywne skurcze macicy. Stopniowo, proces ten ustąpi i do niczego po około dwóch do trzech tygodni. Proces ten jest całkowicie naturalne i nieuniknione, ale jeśli ból jest zbyt silny, należy powiadomić lekarza.

Zwłaszcza jeśli ból towarzyszy obfite upławy, zwłaszcza o nieprzyjemnym zapachu, wzrost temperatury ciała – wszystko to powinno być powodem do wczesnego leczenia u lekarza. Niestety, czasami po cięciu cesarskim w macicy mogą pozostać kawałki łożyska lub skrzepów krwi.

Tak więc, istnieje możliwość ostry stan zapalny błony śluzowej macicy. Proces ten towarzyszy bardzo ostrego bólu. Jest to bardzo poważna choroba, tak samo w tym przypadku może być zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale również swoim życiu. Jedynym sposobem, aby pomóc kobiecie stać się macica czyste.

Nie bój się – ta procedura we wszystkich przypadkach bez wyjątku, wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Ci zasnąć i obudzić się w swoim pokoju. Następny po kursie leków przeciwbakteryjnych, a po około 10 dniach młoda mama jest absolutnie zdrowe. Ale tylko wtedy, gdy leczenie jest rozpoczęte w odpowiednim czasie!

Proces klej

Każda operacja – łącznie z cesarskiego cięcia – oznacza uszkodzenie wielu tkanek i narządów. I, niestety, że kolce mogą wystąpić podczas procesu gojenia. Najczęściej są one utworzone między pętlami jelit, ale czasem pojawiają się i inne narządy wewnętrzne.

Zazwyczaj ból z powodu zrostów występują w około półtora miesiąca po zabiegu i mogą utrzymywać się przez całe życie. Najczęściej ból słaby ból jest rysunek bóle w przyrodzie. Jednak w rzadkich przypadkach, zrosty myje się tak dużo, a ból jest tak poważne, że lekarze, aby interwencja szybka decyzja, aby przywrócić normalną jakość życia pacjentów.

Jak pozbyć się bólu

Przede rozmawialiśmy krótko o głównych powodów, które doprowadziły do ​​tego, że kobieta po cesarskim ból brzucha. A teraz szczegółowo analizować, w jaki sposób pozbyć się tego bólu. Ale niech tylko zgodzić – wszystkie te wskazówki będzie stosowane wyłącznie po konsultacji z lekarzem, to jest bardzo ważne, aby upewnić się, że zdrowie nie jest w niebezpieczeństwie! Chcesz mieć dziecko ma zdrowe mama?

  • Ból pooperacyjny

W ciągu pierwszych kilku dni ból musiałby cierpieć w jakikolwiek sposób. A jedynym sposobem, aby pozbyć się go, jak już wspomniano, są leki przeciwbólowe. W żadnym przypadku nie należy przyjmować żadnych leków na własną rękę! Po pierwsze, nie wiem, co będzie wynikiem interakcji leku z lekami, które twoje zlecenia lekarza. A po drugie, lek może pojawić się w mleku matki i zapewnić dziecku nie jest najbardziej korzystny efekt.

Oprócz leków przeciwbólowych kobiety na zasadzie obowiązkowej zostanie przypisany lek, który stymuluje skurcze macicy jest normalne – może kilku pierwszych dni po zabiegu, po takim zastrzykiem ból nasilić, ale w ogóle odzysk określenie wielkości macicy jest znacznie zmniejszona.

Przez długi czas leki te zazwyczaj nie stosuje się – co najwyżej kilka dni. Ponadto, często lekarz określa, czy podczas leków przeciwbakteryjnych – eliminują możliwość zapalenia, w związku z tym, różne powikłania.

Co można zrobić w tym czasie? Jak dziwne, jak się może wydawać, ale często w celu łagodzenia bólu w przyszłości będzie musiał świadomie idź do niego. Bardzo często kobiety są obecnie w okresie pooperacyjnym jako kryształowym wazonie – starać się nie oddychać ponownie.

Więc – tak jest – ostre ruchy muszą być ograniczone. Ale ruch jest nadal potrzebna, a już wkrótce po operacji – tym razem na drugi dzień kobiety powinny zacząć się obracać w łóżku, a potem wstać i spróbować.

Bądź przygotowany na to, że to będzie bardzo trudne – ostry ból głowy, zawroty głowy, nudności, a czasem nawet niemal nieuniknione. Ale za każdym razem będziesz czuć się lepiej i lepiej. Oczywiście wcześniej należy skonsultować się z lekarzem – jeśli on pozwoli Ci się aktywności fizycznej.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze i lekarz dał pozwolenie, zacząć działać! Bardzo często nouveau mamusie bardzo przykro dla siebie i leżą nieruchomo tak długo, jak to możliwe. Należy jednak pamiętać, że im później zaczniesz się poruszać, im dłużej i mocniej będziesz miał ból brzucha.

Nawiasem mówiąc, najlepszym lekarstwem na ten ból będzie dziecko. Jeśli operacja się powiedzie, już w drugim dniu swojego cennego dziecko przyniesie do ciebie w domu. I wierzcie mi – to słodkie Anioł pozwoli Ci zapomnieć o bólu jest bardzo, bardzo szybko.

Po pierwsze, to, oczywiście, radość swoich matczynych uczuć. A po drugie, czy ci się to podoba, czy nie, ale opieka nad dzieckiem spoczywa na twoich barkach niemal całkowicie. A kiedy maluch znowu prosić jeść, jest mało prawdopodobne, aby zwrócić uwagę na niektóre pojawia się ból w jamie brzusznej, prawda?

  • Problemy z jelitami

Wydaje się, że problem z jelit – zjawisko znane współczesnego człowieka. Ale dla młodej matki, która przeszła cesarskiego cięcia, problem ten może znacznie pogorszyć życie. Ponadto, bóle szwów, więc więcej i wzdęcia powoduje straszny dyskomfort. Wzdęcia po interwencji chirurgicznej – zjawiskiem powszechnym, ze względu na fakt, iż pogarsza pracę jelit.

Jeśli jednak podjąć szereg działań, zjawisko to może być, jeśli nie całkowicie zapobiec, albo przynajmniej ograniczyć je do minimum. Po pierwsze, jeśli zaplanowane cesarskie cięcie, mają kilka dni, zanim trzeba upuścić trochę jedzenia: pikantne, tłuste, wędzone, soja, rośliny strączkowe, słodkie, bogate w skrobię, napojów gazowanych. Po drugie, od razu po zabiegu, lekarz może przepisać leki, zmniejszając wzdęcia.

Po trzecie, nie będzie więcej niż samo masażu brzucha. Odbywa się to w bardzo prosty sposób – głaskanie brzucha z delikatnymi okrężnymi ruchami. I wreszcie należy pamiętać, że najlepszym sposobem na wzmocnienie jelit – ten ruch. Dlatego nie leżeć w łóżku zbyt długo – co najmniej chodzić po oddziale.

Nawiasem mówiąc, bardzo często kobiety po zabiegu wystąpić pewne problemy z wypróżnienia. W żadnym wypadku nie można się wstydzić – natychmiast poinformować o tym lekarza. Lekarz wyznaczy świeca, które pomogą ułatwić wypróżnianie. Nie martw się – dużo czasu, aby korzystanie z nich nie jest konieczne. WC jest trudno przejść tylko raz pierwszy, a następnie te problemy nie będzie. Jeśli będzie opóźnione, ryzyko, aby zarobić taką nieprzyjemną procedurę jak lewatywy.

  • Pomagamy sobie

Tak więc, w czasach szpitalu położniczym tyłu, jesteś w domu, a proces odzyskiwania przebiega normalnie. Ale ból w jamie brzusznej, taki złoczyńca, nie mieszka w pokoju? Cóż, to jest naturalny i nie powinien być zdenerwowany – bardzo szybko wszystko jest znormalizowane. W międzyczasie, zamiast narzekać na akcję twarde kobiety, można podjąć szereg prostych środków, które zmniejszają natężenie bólu.

Jeśli bóle stawów, pomyśl o całunie – w ciągu pierwszych kilku tygodni, to będzie dobrze służyć. To bardzo proste – Twój żołądek nie jest jeszcze całkowicie zmniejszone i zapewniając mu w ten sposób wspierać Cię w czasy zmniejszyć intensywność bólu. I nie koniecznie kupić bandaż po porodzie: jest całkiem odpowiedni i który służył wiernie w czasie ciąży – po prostu złóż go na pół i zapiąć mocno.

Jeśli macica boli siebie, starają się gotować słaby napar z rumianku. Aby to zrobić w czajniczek postawić jedną łyżeczkę suszonego rumianku kwiatostanu i wypełnić je z pół szklanki wrzącej wody, odstawić na godzinę. A następnie używać go jako zwykły liści herbaty. Ogółem do tego kubek rumianku rano i wieczorem czasem zmniejszy dyskomfort. Dziecko nie zaszkodzi Daisy!

Nawiasem mówiąc, nie zaszkodzi zwrócić uwagę na łóżku z młodą mamą! Nie jest to najlepsze rozwiązanie w ciągu pierwszych kilku miesięcy po zabiegu – Może ty, ale swój ulubiony miękki łóżeczku zaskoczyć. Łóżko w okresie rekonwalescencji powinna być wystarczająco sztywna – w tym przypadku ból będzie ci przeszkadzało znacznie mniej. Oczywiście, to nie znaczy, że trzeba od razu biec do kupić nowe łóżko – jest to możliwe, aby ograniczyć płytę, umieścić pod materacem. Cóż, czy kanapa w salonie, co najgorsze.

Wiele młodych matek popełnić tego samego błędu – zbyt uzależniony od środków przeciwbólowych. Ale nie rób tego, nawet jeśli lek jest przepisywany przez lekarza do Ciebie – tak, to nie zaszkodzi dziecku, ale może sprawić, że zależne. Mówiąc prosto, ciało oduczyć własnej poradzić sobie nawet ze słabym bólu. A chcesz? Masz całe życie przed sobą!

Dlatego też, wychodząc od drugiego lub trzeciego tygodnia po zabiegu, tabletka musi być wyeliminowane. Tak, po raz pierwszy nie będzie łatwe – spróbuj uciec od bólu, zwrócił jego uwagę na coś innego. Trochę nie kłopot młody mama? Coś zrobić, jest prawdopodobne, aby szybko zapomnieć o bólu, po prostu męczyć.

Jeśli ból jest tak silny, że bez pigułki nie działają a miesiąc później – martwi się. W normalnym okresie poporodowym przez czas ostrego bólu powinny być proste. Jeśli nie ustępuje, zasięgnąć natychmiast porady lekarza!

Niestety, są szanse, że nie spotkałem w żadnym poporodowym komplikacji. I ich istnieje wiele – to ostre zapalenie błony śluzowej macicy, oraz rozbieżność stawów, i bolesne. W każdym razie, szukać przyczyny i przepisać odpowiednie leczenie powinno być lekarzem.

load...