Co zrobić, jeśli nie były obfite upławy

Zawartość:

Ciężki wydzielina o zapachu z genitaliami być postrzegane jako objaw choroby. Dlatego niemożliwe jest samoleczenia lub, co gorsza, na nadzieję, że wszystko pójdzie. W tym przypadku, należy przeprowadzić diagnostykę w celu ustalenia dokładnej diagnozy.

load...

Obfity wybór jest dość powszechne. Wpływają one około 35% ogólnej populacji kobiet. Jest to jedna z najczęstszych dolegliwości kobiet, które sprawiają, że ich najbliższych do recepcji do ginekologa. Jednak nie wszystkie kobiety się z tym problemem do lekarza, dzięki czemu można znaleźć w literaturze medycznej i innych danych dotyczących częstości występowania tego przykrego objawu. Czasami ten objaw może osiągnąć 90%.

Powrót do spisu treści

Przyczyny nieprawidłowego wydzielina z genitaliów

Pojawienie się wydzielina z dróg rodnych, które mają nieprzyjemny zapach może wynikać z różnych przyczyn. Dlatego pierwszym krokiem jest wizyta u lekarza, zrobić test i badania, a dopiero potem można rozpocząć leczenie. Wśród najważniejszych czynników przyczynowych obejmują:

load...
 • Różne procesy zapalne, które są spowodowane przez mikroorganizmy, które wpływają na genitalia kobiety. W tym przypadku, obfity wyciek nie jest rzadkością;
 • Choroby gruczołów dokrewnych, które charakteryzują się zmianą stanu hormonów w organizmie;
 • Choroby Ogólne towarzyszą zaburzenia metaboliczne różnym nasileniu;
 • Patologiczna obfity wyciek może być wynikiem długiej i ciężkiej terapii antybiotykowej;
 • Pochwy douching z różnymi antyseptycznych. Pamiętaj, że jeśli zacznie się wyróżniać z pochwy ciekłym douching powinny prikratite;
 • Stosowanie antykoncepcyjnych wkładek wewnątrzmacicznych, co zwiększa częstość zakaźnych i zapalnych chorób narządów płciowych;
 • Szyjki macicy urazy i różnych środowisk patologicznych procesów, które niekorzystnie wpływają na stan nabłonka szyjki macicy. W tym przypadku, obfity wyciek – reakcja na uszkodzenia;
 • Różne procesy nowotworowe, które są związane z narządów płciowych. Ciecz o określonym zapachu;
 • Czasami ciąży może powodować pojawienie się wyładowania o nieprzyjemnym zapachu, jak zmiana składu mikroflory pochwy na tle zmian hormonalnych w organizmie;
 • Szkodliwy wpływ czynników środowiskowych (promieniowanie świetlne, różne chemikalia);
 • Czynniki, które powodują miejscowe podrażnienie (noszenie ciasnej bielizny, stringi, vysokoallergennyh wykorzystania środków do higieny osobistej);
 • Dostępność przetoka położnicza i jelitowo-pochwowej, w ramach którego władze jednego systemu komunikowania się z organami innego systemu.

Najczęstszymi zakaźne i zapalne choroby narządów płciowych, którym towarzyszy nieprzyjemny zapach, reprezentowane przez następujące gatunki:

 • Bakteryjne zapalenie pochwy, gdy przeważa beztlenową patogenną mikroflorę pochwy (głównie zdominowany gardnerelly) i normalnej flory jest praktycznie nieobecny;
 • Rzęsistkowica (zakażenie Trichomonas);
 • Kandydozy;
 • Rzeżączki;
 • Chlamydia.

Powrót do spisu treści

Zależność przyczynowych czynników okresie wiekowej życia kobiet

Istnieje wyraźna wzór czynników przyczynowych między absolutorium z nieprzyjemnym zapachu, które występują w niektórych okresach wiekowych życiu kobiety. Spróbujmy zrozumieć. Znajomość tych czynników pozwoli na etiologii (przyczyny) uzasadnia leczenie bez dodatkowych badań związanych z kosztami materiałów i strata czasu. Tak więc, sytuacja jest następująca. W okresie noworodkowym najczęściej patologicznych obfite wydzieliny z dróg rodnych są związane ze zmianami zawartości estrogenów.

W okresie dojrzewania dziewczyna jest dominującym czynnikiem przyczynowym zapalenie sromu i pochwy, czyli zapalenie błony śluzowej sromu i pochwy. W okresie dojrzewania obfity wyciek z nieprzyjemnym zapachu często związane z wnikaniem patogenów z jelit do narządów układu rozrodczego.

Okres reprodukcyjny jest najczęściej przyczyną jest zapalenie żeńskich narządów płciowych. W menopauzie wydzieliny prowadzi do nieprzyjemnego procesu zanikowe błony śluzowej. Menopauza powinien najpierw zastanowić procesu nowotworowego, co wpływa narządów płciowych kobiety.

Powrót do spisu treści

Mechanizmy ochronne dróg rodnych kobiet

Zwykle płciowego jest zabezpieczona przed wnikaniem drobnoustrojów. Jeśli te mechanizmy obronne zawodzą lub złowionych mikroorganizm jest bardzo zjadliwe, nie jest procesem zakaźne. Aby chronić genitalia kobiecie czynniki obejmują następujące elementy:

 • Obecność w mikroflorze pochwy bakterie kwasu mlekowego;
 • Kwaśnym środowisku zawartości dopochwowego;
 • Złuszczanie nabłonka podczas miesiączki;
 • Obecność wydzielniczej immunoglobuliny A błony śluzowej;
 • Obecność barierę śluzową itp

Pomagają zachować zdrowie kobiecego ciała poprzez ochronę organów płciowych różnych drobnoustrojów i szkodliwych czynników. Jeśli coś pójdzie nie tak, istnieją obfite z dość nieprzyjemnym zapachu.

Powrót do spisu treści

Klasyfikacja nieprawidłową wydzielina z dróg rodnych

Obfita wydzielina z narządów płciowych, które mają nieprzyjemny zapach, mogą mieć różne pochodzenie, w zależności od tego, gdzie zlokalizowane proces patologiczny. Wyjaśnienie źródłem rozładowania pozwoli na zróżnicowanego traktowania. Wskazane jest, aby przydzielić następujące rodzaje nieprawidłową wydzielina z narządów płciowych:

 • Przedsionkowy – obfity wyciek związane z wydzielaniem gruczołów przedsionka, jak i funkcjonalnej aktywności gruczołów Bartholina;
 • Pochwy – związany ze stymulacją komórek gruczołowych pochwy;
 • Macicy – występują w procesach chorobowych, które wpływają macicy;
 • Rura – te wydzieliny pojawić, jeśli w procesie patologicznym zaangażowane jajowodów;
 • Szyjki macicy – spowodowany zwiększoną stymulację gruczołów zlokalizowanych w kanale szyjki i na powierzchni szyjki macicy.

Powrót do spisu treści

Obraz kliniczny tych problemów

Główną cechą procesu patologicznego w żeńskich narządów płciowych jest zwiększenie liczby wyborów. Te wydzieliny mają nieprzyjemny zapach. Nie mogą być również towarzyszyć inne objawy, takie jak swędzenie i pieczenie w sromu. Stałe zwiększa wydzielanie gruczołów nabłonka dróg rodnych prowadzi do nadmiernej wilgoci, która powoduje dyskomfort dla kobiet.

Wyszukiwarka diagnostyczny z wydzieliną

Obecność wydzieliny z narządów płciowych, mają nieprzyjemny zapach, to jest zawsze wskazaniem do badań diagnostycznych, których celem – w celu wyjaśnienia przyczyny ich występowania. Tylko znając przyczyny pozwoli na odpowiedniej terapii naprawczych.

Wychodząc z koniecznością poszukiwania badania diagnostycznego w celu (w tym badania i badania pochwy), w którym proces ten powinien stosować się do pewnych zasad. Pozwoli to uzyskać najbardziej wiarygodne informacje.

W odniesieniu do zasad obiektywnego badania kobiet, skarżył się nieprzyjemnego rzęsisty. Cel badania zapewnia maksymalną ilość informacji, które są potrzebne, aby ustalić dokładną przyczynę nieprawidłowej wydzielina z dróg rodnych. Należy stosować się do następujących zasad:

 • Badanie przeprowadzone pochwy w okresie najbardziej wyraźnych objawów klinicznych (w przypadku reklamacji należy niezwłocznie skonsultować się z ginekologiem, nawet jeśli nie jest obfity wybór);
 • Po ostatniej dawce antybiotyku musi wynosić co najmniej 3 dni;
 • Trzeba zobaczyć nie tylko narządy płciowe, ale także otwarcie cewki moczowej i odbytu i skóry krocza;
 • W niektórych przypadkach, nie tylko jest to pokazane gospodarstwa pochwy oraz badanie odbytnicy.

Po badaniu fizykalnym lekarz przedstawia konkretny plan działań diagnostycznych, stawiając wstępną diagnozę. Dalsze badanie jest skierowane zarówno potwierdzenie lub odrzucenie odsłoniętej diagnozy.

Dodatkowe metody badań

W obecności nieprawidłową wydzielina z dróg rodnych o nieprzyjemnym zapachu, oczywiście, może być prowadzone zarówno obowiązkowe i fakultatywne metod laboratoryjnych i diagnostyki instrumentalnej. W trakcie tych badań możemy stwierdzić, że nie jest w stanie mikroflory pochwy normotsenoza lub jest dysbioza, czyli zakłócenie ilościowego i jakościowego składu mikroflory.

Wymagane metody badawcze

Wymagane metody badawcze, które są zalecane jeśli jest wydzielina z dróg rodnych o nieprzyjemnym zapachu, obejmują:

 • Oznaczanie rodzaju mikroflory pochwy;
 • Biorąc wacik do wykrywania Trichomonas;
 • Identyfikacja gonokoków w rozmazie;
 • Definicja sporu w rozmazie Candida;
 • Chlamydia prowadzenia diagnostyki i Ureaplasma (w tym celu można stosować jako reakcji łańcuchowej polimerazy oraz serologicznych, który jest standardem „złoto” w rozpoznawaniu zakażenia moczowo-płciowego);
 • Tytuły definicji wirusów opryszczki, wirus brodawczaka, cytomegalii, HIV.

Prowadząc te badania w celu określenia obecności najbardziej powszechnych czynników przyczynowych, co prowadzi do pojawienia się nieprawidłowego zakończenia z narządów rodnych. Dodatkowe badania są wartość mniejszą diagnostyczne być zatem stosowane tylko w zależności od wskazań.

Powrót do spisu treści

Zasady leczenia nieprawidłowego wydzielina z genitaliów

Leczenie nieprawidłowego wydzielina z dróg rodnych powinny być prowadzone w sposób terminowy i biorąc pod uwagę potencjalne przyczyny. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wiek i hormony pacjenta. Leczenie kabli patologicznych, które są związane z naruszeniem mikroflory w pochwie, składa się zazwyczaj z dwóch etapów: eliminacji czynników patologicznych i przywrócenie normalnej mikroflory w pochwie.

Gdy hormonalne przyczyny i procesy zanikowe w leczeniu głównym – jest przywrócenie normalnej równowagi hormonalnej. Jeśli powodem wydzielina z dróg rodnych o nieprzyjemnym zapachu jest wewnątrzmaciczne, pokazuje jego usunięcie. Rozwój procesu zapalnego w pochwie cukrzycy wymaga odpowiedniego leczenia hipoglikemii itd

Miejsce antybiotyków do leczenia wydalin

Zazwyczaj, jeśli obfity z narządów oddechowych związane z aktywacją oportunistyczne mikroflory, który przedstawia zastosowanie miejscowo działających antybiotyków, które mają takie postacie dawkowania w postaci czopków, tabletek dopochwowych, kremów lub innych. Najczęściej stosowane leki, które mają destrukcyjny wpływ na wewnątrzkomórkowe patogeny: Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma, i tak dalej. Jeżeli przyczyną rozładowania są drożdży Candida, to pokazuje, stosowanie leków, posiadających aktywność protivomikoticheskoy. Może to być Świeca (w niektórych przypadkach, tylko jedna świeca w trakcie leczenia).

Powrót do spisu treści

Przywrócenie normalnej mikroflory pochwy

Ten proces jest wymagane w leczeniu jakichkolwiek stanów zapalnych pochwy, jak normalny mikroflory pochwy jest w stanie chronić śluzówkę z wprowadzenia patogenów. W tym celu użyć produkt zawierający Lactobacilli. Leki te zawierają świece, które stosuje się raz dziennie, i umieszczonym w pochwie w ciągu 10 dni. Ponadto w celu przywrócenia normalnej mikroflory w pochwie, jest zalecany do picia kefir, który jest źródłem bakterii kwasu mlekowego.

Pacjentów w podeszłym wieku, w związku z tym przedstawiono również zastosowanie hormonów, które mogą być stosowane albo miejscowo lub układowo. Konieczność korzystania z nich wynika z faktu, że bakterie kwasu mlekowego są zależne od estrogenów, a zatem po prostu nie przeżywają w niskich poziomach estrogenów. Wśród lokalnych produktów stosowane są świece lecznicze wydawane na podstawie estriolu.

Powrót do spisu treści

Monitorowanie skuteczności leczenia

Ocena skuteczności leczenia prowadzony jest na podstawie regresji objawów klinicznych, a także na podstawie badań laboratoryjnych. Dzięki skutecznej terapii, zniknięciu drobnoustrojów chorobotwórczych w rozmazie. Jednakże leczenie musi zostać zakończona przed końcem, że nie było nawrotu wydzieliny o nieprzyjemnym zapachu.

W związku z tym, nieprawidłowe wyładowania z obfitym narządów oddechowych może być związane z różnych powodów, ale w każdym przypadku powinny one być uważane za wariantu patologii. Aby być skutecznym sposobem leczenia jest konieczne w celu ustalenia dokładnej przyczyny, które muszą być następnie usuwane. Leczenie należy rozpocząć od rozładowania tak wcześnie jak to możliwe, i tylko przez lekarza wyznaczonego na własny rachunek może towarzyszyć rozwój nadkażenia, trudne do leczenia.

load...