Co zrobić, jeśli kobieta ma plamienia na początku ciąży?

Zawartość:

Kobieta w ciąży – najbardziej niespokojny istota na świecie. Jest to zrozumiałe, ponieważ kobieta jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także dla jego przyszłego dziecka – najważniejszy mężczyzna w jej życiu. Przyszła mama słucha najmniejszych zmian zachodzących w jej organizmie. Większość z tych obaw są całkowicie bezpodstawne, ale powody do obaw naprawdę jest w niektórych przypadkach.

load...

I jeden z tych powodów są plamienia na początku ciąży. Dlaczego na początku? Tak, ponieważ w wysokiej ciąży krwawienie jest wyraźnie poważny sygnał niebezpieczeństwa. We wczesnych stadiach, oczywiście, również nie może ignorować wybór, ale nie musi oznaczać zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka – w niektórych przypadkach są one całkowicie nieszkodliwe.

Przyczyny krwawienia

Powody, które mogą pojawić się plamienia całkiem sporo. Jest rzeczą oczywistą, że w celu ustalenia przyczyny w każdym przypadku można tylko ginekologa. Ale najgorsze – nie jest znane, więc powiemy o głównych możliwych przyczyn, które mogą powodować zarówno plamienie i nadmierne krwawienie.

  • Implantacji zarodka do macicy

Najbardziej nieszkodliwe i najpopularniejszy powód może pojawić się w ciąży we wczesnym okresie ciąży plamienia – to proces wdrażania zapłodnionego jaja w jamie macicy. Zdarza się tak w siódmym dniu po zapłodnieniu, więc często jest to kobieta jeszcze nie wie o ciąży lub właśnie otrzymał wiadomość o jego ciekawej pozycji.

load...

Nawiasem mówiąc, te plamienia są często mylone z początkiem miesiączki. Podobny skąpe plamienie, mają brązowawy kolor i nie stanowią zagrożenia ani dla matki lub dziecka. Przystanki kicz się w ciągu dwóch-trzech dni. W tym okresie, badanie wykazało, wiarygodne wyniki, więc jeśli Twój miesięczny wydawało się dziwne dla Ciebie, upewnij się, że nie mają do czynienia z tym zjawiskiem.

  • Groźba poronienia

Jeśli wiesz, że jesteś w ciąży i zauważyłem plamienia, ale nadal czuł się dokuczliwy ból w jamie brzusznej, należy poważnie niepokoić – to jest bardzo prawdopodobne, że masz do czynienia z plagą zagrożonej poronieniem. A co najważniejsze, co należy zrobić w tej sytuacji – jak najszybciej szukać pomocy u ginekologa.

Opóźnić lub w każdym razie niemożliwe. Przyczyny, które mogą spowodować odrzucenie jaj płodowych, bardzo dużo, ale w większości przypadków ciąża może również zostać zapisane, jeżeli terminowe rozpoczęcie koniecznego leczenia. Więc uspokoić i wezwać straż „pierwsza pomoc” – to może być wszystko w porządku. Moczyć przez jakiś czas w szpitalu, zastrzyki prokolyut prokapat zakraplacz vitaminok będzie napić i iść do domu oczekują narodzin ich trochę długo oczekiwany cud. Lekarze mówią, że około co piąta kobieta była hospitalizowana w sprawie kontynuacji ciąży na początku czasu nim. I uratować życie dziecka w stanie więcej niż 80% wszystkich przypadków. Zgadzam się, że liczby są bardzo zachęcające?

  • Ciąża pozamaciczna

W niektórych przypadkach, krwawienie na początku ciąży może wskazywać tych zjawisk patologicznych jak ciąży pozamacicznej. W tego typu ciąży płód jest przyłączony i zaczyna się rozwijać na zewnątrz macicy – na przykład, na szyi, na jajnik lub brzucha, które występuje najczęściej w jajowodzie. Przydzielanie ciąży pozamacicznej jest zwykle niezbyt obfita, sukrovichnye towarzyszy ból w jamie brzusznej.

Strata czasu w danej sytuacji można przekształcić w bardzo krytycznych konsekwencji, które zagrażają życiu kobiety – tak szybko, jak płód osiągnie pewną wielkość, rura może wybuchnąć. Dlatego niemożliwe jest uniknięcie w każdym przypadku – w celu usunięcia zarodka wcześnie, aby zminimalizować szkody dla zdrowia kobiety. W każdym razie jest to niemożliwe do leczenia ciąży pozamacicznej lekko! Rzeczywiście, brak opieki zdrowotnej w sposób nieunikniony prowadzi do tylko jednego możliwego rezultatu – śmierć kobiety.

Zdiagnozowania ciąży do lekarza, nie ma kłopotów – wystarczy, aby najczęściej USG, który pozwala dokładnie określić, gdzie zapłodniona komórka jajowa została ustalona. Nawiasem mówiąc, lekarze niedawna praktykowane rutynowego stosowania USG we wczesnej ciąży. Odbywa się to w celu zidentyfikowania możliwych ciąży pozamacicznej w bardzo wczesnych stadiach, kiedy jest to możliwe, aby zachować jajowodzie.

  • Brakowało aborcja

Niewykorzystany aborcja nadal mało badane zjawisko – w większości przypadków lekarze nie udało się ustalić przyczynę płodu rozwijającego przestaje. Nieodebrane aborcji trwa dłuższą chwilę bez widocznych objawów, prowadząc ostatecznie do powstania krwawienia. Wynikają one z faktu, że macica zaczyna odrzucać brakowało pierwszym trymestrze płód.

Plamienia z nieudanego aborcji jest bardzo skąpe, brązowy, lepka konsystencja. Prawie zawsze są bóle brzucha i w tył, przypominający ból w trakcie miesiączki. Ponadto, kobiety mogą świętować zniknięcie typowych objawów ciąży – rano odwrotu choroby, obniżonych wcześniej zwiększonego rozmiaru biustu. Oczywiście, taka diagnoza nie jest dokonywane na podstawie tylko niektórych dowodów pośrednich. Lekarz przeprowadzi dokładną analizę kobiety w ciąży – USG, badania krwi na poziom hormonów, ręcznego zbadania miednicy i dopiero po tym będzie potwierdzić lub obalić fakt nieżywotnego ciąży.

Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, kobieta powinna być natychmiast udzieliła pomocy medycznej – lekarzy oczyścić macicę, zarodek jest usuwany i membrany. Jeśli nie zostanie to zrobione w odpowiednim czasie, mogą wystąpić poważne powikłania do tej sepsy. Jeśli pomoc zostanie dostarczone w odpowiednim czasie, kobieta odzyska szybko i wkrótce będzie w stanie zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko piękne.

  • Procesy zapalne

Zbyt wielu ludzi wierzy, że przyszła mama nie jest przedmiotem jakichkolwiek chorób ginekologicznych. Ale w rzeczywistości jest we wczesnych stadiach ciąży są aktywowane wszystkie chroniczne dolegliwości, jak również o stan zapalny układu rozrodczego. Oczywiście, w tym czasie może być obfite upławy, co czasami może mieć ciemny kolor żółty lub brąz, jest mylone plamienia.

Jednak często występują dodatkowe objawy towarzyszące – nieprzyjemny zapach wyładowcze, ból podbrzusza, zmęczenie, gorączka. Nietrudno się domyślić, że taki stan grozi prawidłowy przebieg ciąży i zdrowie przyszłego dziecka. Jest zatem konieczne, aby rozpocząć leczenie tak wcześnie, jak to możliwe – należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, który wybierze optymalną terapię.

Nie należy spodziewać się, że wszystko minie sama – nie ma miejsca, a jeśli nie, to nie tylko ryzyko utraty ciąży, ale także zarobić bardzo poważne problemy zdrowotne. Nie należy lekceważyć ich zdrowia. Zwłaszcza w swojej pozycji to nie tylko o swoje zdrowie – nie zapominaj o tym!

  • Nadżerek

Innym bardzo częstym powodem, może pojawić się plamienie – nadżerek. I to może zdarzyć się na każdym etapie ciąży – zarówno dużych jak i wcześniej. Gdy krwawienie z macicy erozja samej macicy nie jest – raczej nie jest bilecik. Szyjka macicy zaczyna krwawić przy najlżejszym dotyku do niego. Plamienia można rozpocząć po seksie po egzaminie miednicy.

Martwić, że nie warto – kicz nie zagraża matce lub dziecku i zatrzymuje się samoczynnie, zaledwie kilka godzin. Scribble w tym przypadku jest bardzo słaba, plamienia jak posoką, mają brązowy odcień. Oczywiście, lekarz mówi o tym w następnym recepcji muszą być bardziej ostrożny następnym razem. I w tym samym czasie lekarz zadecyduje co zrobić z erozją. Tak, i jej mąż umieścić w ujęciu – na płeć wybrać te pozycje, które wykluczają głęboką penetrację penisem. I rzeczywiście, w czasie ciąży seks musi być bardzo ostrożny i delikatny.

W czasie ciąży, leczenie nadżerek odbywa się rzadko. Zazwyczaj lekarz zdecyduje się opóźnić leczenie przez jakiś czas po pojawieniu się dziecka i światła. Nawiasem mówiąc, jak pokazuje doświadczenie, w większości przypadków, erozja po urodzeniu zniknie sama. Podczas wizyty ginekolog nadal nie boli – profilaktyka nigdy nie skrzywdził nikogo.

Działania kobieta z krwawieniem

Więc przyszła mama poszła do toalety i zauważył ślady krwi na bieliźnie. Co zrobić w tym przypadku? Przede wszystkim uspokoić, bo szok nerwowy jest mało prawdopodobne, aby doprowadzić do niczego dobrego. Ponadto – pobudzanie układu nerwowego, w sposób nieunikniony prowadzi do kołatania serca, w wyniku – obieg krwi jest przyspieszone. Nietrudno się domyślić, że krwawienie będzie rosnąć tylko w takiej sytuacji.

  • Zająć wygodną pozycję

Oczywiście, w tym przypadku, aby uspokoić nie jest tak łatwe, ale jest możliwe. Po pierwsze, usiąść, odpocząć, a jeszcze lepiej jest położyć. Po drugie, przejąć kontrolę nad swoim oddechem – powinna być gładka i głębokie. Ale nie wiele się ponieść – w przeciwnym razie będzie to nadmierne nasycenia organizmu tlenem, w wyniku czego, można stracić przytomność.

  • Oceniają swoją kondycję

Ponadto konieczne jest, aby właściwie ocenić ich stan. Czy ból brzucha lub pleców, jaki jest charakter bólu, czy kręci głową, jest tam temperatura – wszystko to jest bardzo ważne dla diagnozy. Zwróć uwagę na liczbę i charakter absolutorium – informacja ta jest również bardzo pomocna w diagnostyce lekarza.

  • Wezwać straż „pierwsza pomoc”

Niezależnie ocenić skalę tego problemu jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, więc w każdym przypadku konieczne jest, aby szukać pomocy u ginekologa. Ale na własną rękę udać się do szpitala, nie jest pożądane, nawet jeśli trzeba będzie kogoś do towarzyszenia – może zachorować, i nikt nie pomoże. Jest o wiele mądrzejszy zadzwonić Brygady „pierwszej pomocy”.

Zbyt często ludzie wolą i odwołać się do szpitala na własną rękę, wyjaśniając, że „pierwsza pomoc” trzeba było długo czekać. Ale w większości przypadków sami są winni, bo rozmowa nie daje pełnego obrazu, a sterownik nie jest w stanie ocenić powagę sytuacji.

Kiedy zadzwonić do informowania „pierwszej pomocy” wiek kobiety, przypuszczalny czas trwania ciąży, powiedz nam o naturze krwawienia, opisać wszystkie objawy towarzyszące, nazywają swój adres domowy, wyjaśnić, jak się tam dostać, aby ostrzec o zamkiem szyfrowym na ganku i czekać na przyjazd lekarzy. Podczas gotowości straży „pierwsza pomoc” przyszła mama powinna przestrzegać kompletne fizyczne pokoy- niech to pozostanie w krovati.Prakticheski zawsze w takich przypadkach lekarze zabrać kobietę do szpitala, bo tylko tam może zapewnić niezbędną opiekę medyczną. Dlatego domownicy podczas oczekiwania na przybycie lekarza jest konieczna, aby pakować niezbędnik – bielizna, odzież Matching, podpaski higieniczne, produkty higieniczne, kubek, szczotka do włosów.

Pozwoli to zaoszczędzić czas, kiedy zespoły podróży „pierwszej pomocy”.

  • Zgodność ze wszystkimi zaleceniami lekarza

Niestety, w większości przypadków, można zaobserwować ten sam wzór – tak szybko, jak kobieta staje się trochę lepiej i plamienie staje się tak intensywne, że zaczyna przebijać porady lekarza, jeśli nie ma na celu wrócić do domu. Jednak nie można tego zrobić w każdym razie! Wszystkie działania zmierzające do lekarza utrzymaniu ciąży, a Twoje zadanie – aby pomóc lekarzom i ich nie przeszkadzać!

Lekarz powiedział, kłamać? Tak, leżeć, najlepiej w szpitalu – nie warto wzywa do domu, a nawet więcej, aby pozostawić na własną rękę. Tak, być może, leczenie pomogło, nie ma krwawienia, a nawet bardziej rozmazuje. Ale jeśli lekarz nie przeszkadza, aby zapisać swój dom, to istnieją powody! Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości, istnieje ryzyko, aby wrócić do szpitala, a także z ciężkich krwawień.

Oczywiście, trzeba się martwić dla gospodarstw domowych, ale uwierzcie mi – oni bez głodu nie będzie zmarnowany. I leżysz, odpocząć, nabrać sił – ich potrzebujesz, to nie jest tak łatwo zrobić dziecko! Zapal ciąży i szczęśliwe macierzyństwo!

load...