Co zrobić, jeśli jesteś zazdrosny: psychologiczny esej

Zawartość:

Porozmawiajmy o uczuciach, a dokładniej o uczucie zazdrości. Na pewno nie spotkałem, i z objawami cudze niemiłe postaw, sami wpadają w moc tej emocji. Uważa się, że zazdrość – jest negatywnym uczuciem, które rozkłada się wewnątrz pojazdu. Ale czy są rzeczy naprawdę? A co, jeśli jesteś zazdrosny, a chcesz go zatrzymać?

load...

Z natury zazdrości

Pierwszym krokiem jest, aby zrozumieć, co masz do czynienia. Ogólnie wiele osób bardzo zniekształcony pogląd zazdrości: wydaje się, że to „zwierzę” przychodzi tylko wtedy, gdy inni są coraz lepsze, a to jest niemożliwe bez niego obejść. Jednak tak nie jest. Zazdrość – uczucie, że tam jest, z jednej strony, osoby samolubnej, a z drugiej strony, mając na niską samoocenę i rozmaite kompleksu niższości. Doświadcza tego stanu, nie chcę się rozwijać najbardziej – o wiele lepiej, gdyby przedmiotem zazdrości zostanie upokorzony ani kruszyć.

Zazdrość jest skomplikowane i złożone uczucia. Oznacza to, że w jej doświadczeniu, istnieją pewne kroki, które są rozmieszczone w miarę upływu czasu. Ale ze względu na czas dorastania, zapomnieliśmy, jak słuchać swojego wewnętrznego głosu i poczuć uczucie sytości, nie jest postrzegana przez nas.

Jak zacząć doświadczenie zazdrość? Z poczuciem zagubienia. To przebija człowiek w chwili, gdy widzi, że inne sprawy idą lepiej niż jego. Nie mogą być towarzyszące myśli o własnej znikomości, że nie można zobaczyć. Po tym przychodzi poczucie rannych do żywego. Człowiek zaczyna wątpić w siebie i swój styl życia. To nie porzucić ideę, że został sam, a inne jeśli są w innym świecie. Wszystko to objawia się w doświadczeniu samotności, pustki i znikomości własnych.

load...

Jest rzeczą naturalną, że ten będzie następnie złości i obelg. „Co jest powodem, dla mnie jest to postawa, wszystko jest dobrze z tobą?” – myśli, że zazdrosny i zaczyna analizować sytuację. Wydaje mu się, że kiedy jest w miejscu przedmiotu swojej zazdrości, sprawiedliwość zostaną przywrócone: da się zasłużoną uwagę i szacunek. Ale jakoś nie spadnie do zera i jest niechęć, a jednocześnie, w tym sami. Agresja jest przenoszona, co powoduje, że człowiek myśli, że jest biedny i nieszczęśliwy.

Tak więc, w wyniku zazdrości, można stracić siebie, swoją wartość. To poczucie krzywdy i stracił tożsamość. By the way, zazdrosny i tych, którzy zawiści, przyciąga do siebie jak magnes. Wynika to z faktu, że często wszyscy mają problemy z samooceną oraz ich miejsca w świecie. Jest to typ ludzi, którzy celowo wywołać zazdrość u innych, tak szybko, jak to daje im poczucie znaczenia i realizovanna. Dlatego też, jeśli jesteś zazdrosny, należy rozważyć: Czy nie zachęcać innych do zrobienia tego uczucia?

Rodzaje zazdrości

Zdać sobie sprawę, że zazdrość – jest złożonym uczucie. Jednak kwestia ta nie jest ograniczona do: niezależnie od wszystkiego innego, istnieją różne rodzaje zazdrości, które zazwyczaj różnią się od siebie. W niektórych skrajnych ludzi może spaść?

 • Zazdrość jest ślepa

  Jak to się mówi, „znać osobę, trzeba iść milę w butach”. Ale wielu ludzi zapomina o tym i zaczynają zazdrościć innym, po prostu obserwując ich postępy. Rzeczywiście, z zewnątrz może się wydawać, że wszystko przychodzi łatwo człowiek, a karierę i rodzinę i przyjaźń. Ale jeśli każdy z nas może „dostać w skórę innych”, liczba osób, które chcą zmienić miejsce drastycznie spadła. Każdy człowiek ma swoje własne problemy, a my nie możemy ich oceniać takie proste – to jest możliwe, że są sto razy trudniejsze niż dla niego problemu zazdrości. Bardzo często w takich przypadkach, życie inny wyidealizowany zazdrosny i po prostu odbiciem jego własnych marzeń.

 • „Big-eyed” zazdrość

  Istnieją przypadki, gdy dana osoba jest zazdrosna świadomie. Zazwyczaj ta zazdrość nie jest odbierane jako czarny, ale jako ciemnoszarym – to łatwiejsze i bardziej zrozumiałe, gdy wszystkie inne naprawdę jest to, czego naprawdę chcą. Jednak nawet w tej sytuacji, to jest negatywnym znaczeniu, jako zdolność do przekształcania się w bardzo głębokim agresji wobec siebie (w rzeczywistości nie jest zrozumienie, że ludzie w żaden sposób nie zawinił, ale ma tylko to, co jest) i poczucie winy. Naturalnie, z tego warunku mają również do pracy.

W codziennym życiu można podzielić zazdrość na „białe” i „czarne”. Ta ostatnia przejawia się w chęci zranić uczucia obiektu, a pierwsze – w celu poprawy siebie i swoje życie. Tylko tutaj, w rzeczywistości granica ta jest tak ulotne, że ludzie mogą łatwo przejść z jednego stanu do drugiego. Niestety, czysty „biały” zazdrość jest dość rzadkie, ponieważ trudno jest zatrzymać się – o wiele łatwiej „wchodzą” w agresji wobec innych.

Przyczyny zazdrości

Jeśli jesteś zazdrosny, zwykle nie czują się bardzo dobrze. To tylko z daleka wydaje się, że aby być w tego rodzaju naciskiem – to świetnie. Właściwie zazdrosny zawsze mniej lub bardziej wyciągnął energię od tego, kto zazdrości. Dlatego pragnę to bardzo dziwne. Ale żeby się go pozbyć, trzeba zrozumieć przyczyny, które powodują zazdrość.

Uważa się, że zazdrość – jest to przydatne i zachowane jako wynik ewolucji uczucie jest takie samo jak agresją lub strachem. Wydaje się, że powinna pchnąć nas do samodoskonalenia. Na przykład ktoś, kto jest gorszy ściganym, następnym razem będzie bardziej trwałe i sumienny. Lub zrobić sobie najlepsze narzędzia. Ale w tym przypadku jest to tylko „biały zazdrość” i „czarne” nie bierze pod uwagę.

Zazdrość jest zawsze oparta na porównaniu siebie z kimś innym. Ogólnie rzecz biorąc, mechanizm jest, oczywiście, dobra i powinna przyczyniać się do rozwoju człowieka, ale kiedy „gorąco” w porównaniu zbyt często staje się bardzo smutny, ponieważ nie zawsze jest ktoś, kto ma coś pójdzie lepiej. Chęć cały świat i wszystkich ludzi z wszystkich swoich działaniach pasują do prostego dwuwymiarowego układu współrzędnych „lepiej lub gorzej”.

W rezultacie, istnieje głęboka nieufność. Że konieczne jest kolejnym narzędziem do uczucia zazdrości. Nawiasem mówiąc, zwyczaj nadmierne w stosunku do człowieka, co do zasady, dostaje w głębokim dzieciństwie – rodzice zaszczepić w nim. Ogólnie rzecz biorąc, rola ojca i matki są bardzo wysokie, zwłaszcza w kwestii zazdrości. Jeśli rodzice kochają swoje dziecko bezwarunkowo zaakceptować i chwalić, to ma poczucie wewnętrznego spokoju. Ich miłość jest jak cień, mieszkają teraz w dorosłym sercu. Ale jeśli tak się nie stanie, a rodzice są ciągle domagają się czegoś od dziecka porównując ją bardziej udane dzieci, to przyzwyczaja się czuć gorszy, a zazdrosny o to drugie.

Ustawianie często pomaga, abyśmy czuli się dobrze. Ludzie mogą czuć żal ciebie, na przykład ze względu na fakt, że nie jesteś w związku małżeńskim, wszystkich swoich rówieśników. I nawet jeśli nie uważają się od tego wadliwa, a następnie około stu powtórzeń takich pomysłów ryzykujemy myślenia „Może naprawdę ze mną, że coś jest nie tak, i te dziewczyny – lepiej niż ja?”. Wynika to częściowo z faktu, że zazdrość – jak zarazy. Ludzie, którzy są chorzy z nim, stara się zarażać innych, inaczej czują wadliwa.

Zniekształcone postrzeganie wpływa również fakt, że ludzie są zazdrośni o siebie. Wszakże, jak widzimy świat i swoich bliźnich? Częściowo rozdrobnione, aw niektórych sytuacjach. A nawet jeśli jesteśmy w stanie zaobserwować pewne osoby od dłuższego czasu, nadal możemy nie wiedzieć, co dzieje się wewnątrz niego w pewnym momencie w czasie. Jest możliwe, że milioner, którego zazdroszczą każdego wieczoru przychodzi do domu i czuje się smutny z tego, co nie może ufać nikomu. Lub całą noc jedzie do klubów, pompowanie alkoholu i narkotyków, aby poczuć jego głębokie niezadowolenie. Ale widzimy tylko zewnętrzną powłokę i wydaje nam się, że coś jest nie zazdrościć.

Co robić?

Świat jest pełen zawiści – to fakt. Ale skoro nie chcesz przeżyć to na „własnej skórze” w jakiejkolwiek formie! Co zrobić, jeśli nadal są w sytuacji, gdy jesteś zazdrosny? Jak przerwać to błędne koło i chronić się przed toksycznymi zazdrości?

 1. Spójrz na siebie

  Im bardziej zachęcić innych do zazdrościć? Nie ma mowy, że – biały i puszysty, a oni cię zranić. Najprawdopodobniej gdzieś w podświadomości, nie tylko cieszyć się z ich sukcesów, ale także chcą, aby pokazać im wszystko, aby udowodnić sobie, że jesteś lepszy niż inni. Nic dziwnego, że ten stan sprawia, inne zupełnie naturalną reakcję – zazdrość i chęć obalenia cię z tronu. Konieczne jest, aby znaleźć wszystkie te chwile i pozbyć się z nich, w przeciwnym razie i będzie radzić sobie z tym uczuciem.

 2. Pozbyć się nadmiaru altruizmu

  Może się wydawać, że jeśli walczyć, będziesz obrażać tych z innymi ludźmi. Ale należy pamiętać, że zazdrosny nie dbają o siebie – oni tylko myśleć o sobie i jak cię drażnić. Nawet jeśli nie, będą musieli się martwić o kogoś innego: aby go przeklinają „rzucać błotem” dla oczu i do kreślenia. Zgadzam się, jeśli nie zwracać uwagę na to, zazdrość będzie coraz mnożyć.

 3. Pielęgnuj swoją laskę

  Nie ma potrzeby, aby dostosować się do ocen i opinii innych. Zazdrosny i postara się upokarzać cię i oskarżają żadnych grzechów śmiertelnych. Trzeba będzie w nieskończoność usprawiedliwiać się przed nimi i dać cenną energię. To nie powinno być! Dlatego też spojrzeć na to co chwile ranisz swoich roszczeń. Może jesteś naprawdę martwi, można zrobić coś złego. I to nie było konieczne raz na zawsze wierzyć w siebie i budować swoje życie zgodnie z wezwaniem serca i intuicji.

 4. Przechowywać zazdrosny zbyt blisko

  Jeśli widzisz przejaw tego uczucia z przyjaciółmi, a następnie kontynuować komunikowania się z nimi z większą starannością. Nie powinno to jako uznanie dla siebie, bo prędzej czy później to „przyjaciel” chce bawić swoją samoocenę i patrzeć na upadek. Więc jeśli chcesz utrzymać związek, szczera i uczciwa rozmowa nie można uniknąć. Ale jeśli on nie pomoże, to tacy ludzie powinni pożegnać – spokojnie i bez zbędnego żalu.

 5. Eliminuje zazdrość w sobie

  Jak już wspomniano, w takich sytuacjach, to ci, którzy się nie jest bez grzechu. Zazdrość innych, choć jest wskaźnikiem własnych wad. Dowiedz się, jak zrobić, aby pozbyć się toksycznych uczuć: konieczne jest wyeliminowanie przyczyny. Nie porównuj się z innymi, rozwijać osobiście i nauczyć się widzieć życie innych uczciwie – to zazdrość nie będzie „trzymać” do ciebie w jakiejkolwiek formie.

Jest więc jasne, że zazdrość trzeba coś zrobić – to było zbyt wiele w naszym świecie. Zamknij ludzie zazdroszczą sobie nawzajem, reklama wywołuje w nas uczucie, a mówienie o nim było absolutnie normalne.

I choć każdy z nas z obojętnością patrzy i bierze w nim udział, nic się nie zmieni. Żyć szczęśliwie i nie wywoływać zazdrość u innych!

load...