Co zrobić, jeśli dziecko jest ząbkowanie?

Twoje dziecko na 5 – 6 miesięcy? Gratulacje, trudne czasy, charakteryzujące się ból w brzuchu, jest już za nami. Jednak rodzice zrelaksować się mało prawdopodobne, ponieważ podejście nie jest mniej trudny etap – etap ząbkowania. A gdy dziecko ząbkowanie problemy zbyt krótki.

load...

Chociaż, oczywiście, 6 miesięcy – termin bardzo warunkowe. W rzeczywistości, pierwszy ząb może pojawić się na okruchy i trzy i cztery miesiące, a czasami w ciągu 8 – 10 miesięcy lub nawet rok. Wszystkie te warianty są normą, więc rodzice nie powinni się martwić. W każdym przypadku, aby uspokoić, rodzice mogą zawsze skonsultować się z lekarzem – stomatologiem.

To samo jest prawdą w odniesieniu do procesu wyrzynania zębów – to indywidualna w każdym przypadku. Reakcja na ząbkowanie u dzieci mogą być bardzo różne – w niektórych przypadkach, dziecko doświadcza łagodny dyskomfort u niektórych osób – dziecko wspina wysoką temperaturę ciała, zupełnie stracił apetyt, pojawia się niestrawność, mogą wystąpić objawy ostrej niewydolności oddechowej, dziecko staje się niespokojne, nie śpi i płacze. A w niektórych przypadkach, zęby dziecka wybuchają całkowicie bezbolesny – rodzice przypadkowo wykryć ząb wybuchła.

Nawiasem mówiąc, o późnym ząbkowanie. Jak już zostało powiedziane – każde dziecko ma swój indywidualny ząbkowanie życia. Ale jednak, większość rodziców zaczynają panikować bardzo dużo, jeśli w 6 – 7 miesięcy pojawił się pierwszy ząb dziecka. Istnieje ogromna liczba różnych grozy opowieści o późnym ząbkowanie – podobno dziecka i psychicznego i fizycznego rozwoju mają także wpływ, ale zęby są znacznie słabsze i podatne na próchnicę niż te dzieci, których pierwsze zęby wybuchł w odpowiednim czasie.

Jednak lekarze – pediatrzy i stomatolodzy pediatryczne są przekonani, że wszystkie te roszczenia są absolutnie bez żadnego powodu. Co więcej – wiele obserwacje pokazują, że w późniejszym wieku są cięte znacznie łatwiej niż w pierwszych latach. Nawet zęby są narażone na znacznie mniej próchnicy niż te dzieci, które były cięte zbyt szybko.

load...

Znaki ząbkowanie

Pomimo faktu, że w większości przypadków, wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z objawów ząbkowania, kiedy w praktyce sprowadza się do tego, dorośli są tracone i nie zawsze sobie sprawę, co się dzieje. A w niektórych przypadkach typowe objawy ząbkowanie dziecko nie jest w ogóle, czy nie są one tak jasno zdefiniowane. Jak można stwierdzić, że jest w tej chwili w zęby dziecka wybuchnąć? Po tym wszystkim, rodzice często bardzo zdolnych, aby ułatwić ten trudny okres dla dziecka, a także znacznie zmniejszyć dyskomfort w dziąsła.

W ten sposób rodzice mogą podejrzewać, że ich dziecko jest ząbkowanie, jeśli zauważy się objawy, takie jak:

  • Nadmierne ślinienie obserwuje się u około 70% wszystkich przypadków erupcji zębów. Ktoś ślinotok silniejsza, niemal ciągły, a ktoś z jego zysk jest tak mały, że może pozostać niezauważone.
  • Swędzenie dziąseł w tartej. Stopień jej intensywności również bardzo indywidualnie, ale w pewnym ułamku obserwacji matka koniecznie zauważyć. Dziecko będzie stale ciągnąc coś w ustach, może nawet gryźć lub żuć na piersi matki. Nawiasem mówiąc, jeśli dziecko próbuje cię ugryźć, w każdym razie, nie karcić go za to – dziecko działa wyłącznie intuicyjnie, bez – żadnych złych zamiarów.

Jakie problemy mogą pułapka?

Co do zasady, większość dzieci w prosty i łatwy sposób przenieść ząbkowanie. Jednak w niektórych przypadkach proces ten może być bolesne na tyle, z pewnych komplikacji. Rodzice powinni być świadomi tych powikłań i być gotowy do nich. W przeciwnym razie nie będą one w stanie zapewnić niezbędną pomoc do dziecka. Tak więc:

  • Gorączka

W przypadku małych dzieci ząbkowanie temperatury ciała często wzrasta. Ponadto, może zmieniać się w znacznym stopniu – od niskiej do bardzo wysokiego stopnia (39 – 39, 5). W każdym razie, rodzice powinni zadzwonić i skonsultować się z lekarzem. Przed dołączeniem do temperatury lekarz stoi zestrzelić tylko wtedy, gdy przekracza ona 38 i 5 stopni. Dla osiągnięcia tych celów jest możliwe stosowanie leków zawierających paracetamol dla dzieci.

  • Utrata apetytu

Ze względu na pogorszenie stanu ogólnego, kiedy dzieci są ząbkowanie, apetyt dziecka może ulec pogorszeniu w znacznym stopniu, a czasami przepaść. Jeśli taki stan trwa dłużej niż jeden dzień, rodzice powinni również szukać pomocy u lekarza – zbada dziecko i ustalić dokładną przyczynę utraty apetytu.

  • Niestrawność

Bardzo często podczas ząbkowania dziecko zaczyna biegunkę. Uważa się, że przyczyną biegunki jest ząbkowanie, ale biegunka jest tylko konsekwencją faktu, że większość tego okresu, dziecko pije duże ilości płynu, co z kolei znacznie osłabia krzesło.

Ponadto w tym okresie dziecko przeżywa najsilniejszy swędzenie, aby uspokoić dziecko, które ciągnie się w ustach wszystko spadnie pod pachą. I na te tematy, niestety, często zamieszkują różne drobnoustroje chorobotwórcze, co prowadzi do infekcji jelitowych. W związku z tym pojawiła się biegunka w każdym razie niedopuszczalne obwiniać ząbkowanie, ponieważ w przypadku braku odpowiednich działań może być szybko odwodnienie oraz znaczne pogorszenie stanu ogólnego dziecka.

  • Pojawienie się katar, kaszel,

Czasami podczas ząbkowania dziecku kaszel, katar, czerwone gardło. Ściśle mówiąc, to samo dzieje się – podczas ząbkowania układ odpornościowy dziecka jest znacznie osłabiony, więc wirus jest bardzo łatwo dostać się do ciała dziecka.

Jak pomóc dziecku w tym czasie?

Oczywiście, w tym czasie rodzice mogą nieco złagodzić stan dziecka. Jednak należy pamiętać, że wszystkie najważniejsze decyzje powinny być podejmowane tylko przez lekarza. Jednak, aby obniżyć wysokie temperatury ciała lub złagodzić swędzenie może być również własne.

W celu odciążenia dziąsła swędzenie, ich lekarze zalecają, aby uchwyt specjalnie zaprojektowany dla tego żelu. Najczęściej polscy pediatrzy wolą żele takie jak Kalgel i Solkoseril. Pierwszy lek łagodzi swędzenie dość szybko, ale czas jej trwania jest bardzo krótki – nie więcej niż 30 minut. Solkoseril same czyny znacznie dłużej – około 4 godzin. Jednak, aby używać narkotyków zbyt często nie może być – przerwa między zastosowań powinna wynosić co najmniej trzy godziny.

I, oczywiście, nie zapomnij o takich przydatnych elementów, takich jak specjalne „gryzaki” – gumowej zabawki z pryszczami wypełnionymi wodą. Oni sprawiają, że łatwiej jest dobrym stanie, zwłaszcza jeśli pre gryzaki kilka minut do podjęcia w zamrażarce.

Oczywiście, w tym czasie, będzie bardzo trudne, ale zajmie trochę czasu, a okruchy daje silne i zdrowe zęby. I będzie w stanie kompetentnie rozmawiać z innymi młodymi rodzicami jak ząbkowanie u dzieci.

load...