Co zrobić, jeśli ból podbrzusza


Zawartość:

Dlaczego boli podbrzusze? Ta kwestia jest bardzo istotne dla wielu nowoczesnych kobiet. Ostry ból w podbrzuszu mogą być spowodowane przez szereg przyczyn, z których jeden jest choroba brzucha, kręgosłupa, genitalia. Jeśli dziewczyna ma znacznie boli podbrzusza, może to być spowodowane skurczami mięśni niektórych narządów wewnętrznych. Ponadto, może być powodem procesów zapalnych.

load...

Powody, dla których boli podbrzusza u kobiet, bardzo. Charakter i umiejscowienie bólu mogą być różne.

W celu eliminacji bólu konieczne jest ustalenie przyczyn jego występowania i należy wziąć pod uwagę, że objawy towarzyszące.

Jeśli kobieta ból w dolnej części brzucha, a tym samym nie jest krwawienie z narządów rodnych (związane z cyklem menstruacyjnym, że nie), to nie jest choroba narządów płciowych. W tym przypadku nie trzeba się zastanawiać, dlaczego ból podbrzusza i natychmiast udać się do ginekologa, który musi szybko ustalić przyczynę bólu i przepisać niezbędnego leczenia. Czy to nie ekspert powinny być zaangażowane w tak ważnej sprawie? Jeśli bóle są rysunek charakter, z objawami takimi jak dreszcze i gorączka, to znaczy, że infekcja narządów miednicy mniejszej. Musimy niezwłocznie skontaktować się z ginekologiem. W tym przypadku, kobieta może być mylące zaburzenia narządów absolutorium, mogą one być zbyt ciężka, krwawa, zawierają ropę itp


Powrót do spisu treści

Dlaczego ból brzucha

Jeśli kobiety odczuwają ból w jamie brzusznej z dołu prawą ręką, a to jest bardzo ostre i trwałe, a następnie, według wszelkiego prawdopodobieństwa, to jest klęska wyrostka robaczkowego i zapalenie wyrostka robaczkowego. Obecność tych objawów oznacza, że ​​bez szybkiej interwencji chirurgicznej jest niezbędny. Jeśli dziewczyna patrzy na objawy takie jak nudności i wymioty, brak łaknienia, możliwe jest, że mówimy o chorobach przewodu pokarmowego, w tym przypadku trzeba wezwać karetkę. Bóle w dole brzucha może być spowodowane krwawienia w jamie brzusznej, a ponadto do leczenia bólu, obserwuje się następujące: omdlenia, możliwość załamania naczyń. W takim przypadku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

load...

Zdarza się, że kobiety nie tylko boli podbrzusze, istnieje ból w dolnej części pleców, a częste oddawanie moczu (w tym przypadku jest to bolesny charakter, aw moczu może być zanieczyszczenia krwi). Sugeruje to, patologie dróg moczowych. W tym przypadku konieczne jest jak najszybsze i szukać pomocy u lekarza, nefrologa, będzie przypisać odpowiednią ankietę.

Z bólu w brzuchu na dziewczynkę w czasie ciąży jest niezbędne do zrozumienia oddzielnie. Jeżeli nie są ostre i ostry ból, jest całkiem możliwe, że mówimy o ciąży pozamacicznej. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli ciąża przebiega normalnie, kobieta może doświadczać bólu. Jednakże, jeśli ból nie są stałe i ostrego charakteru, to nie powinno być poważnym powodem do niepokoju. W dolnej ból brzucha prawie wszystkich kobiet, które wkrótce mają zostać matką, więc, że taki ból – to zjawisko dość powszechne. Jednak taki ból może być inna, więc należy udać się do lekarza, jeśli są one uciążliwe. Należy zauważyć, że kobiety w ciąży powinny traktować ich zdrowia ze szczególną ostrożnością, ponieważ mówimy o przyszłe zdrowie dziecka.


Powrót do spisu treści

Jakie rachunki za ból

Przyczyny takiego bólu mogą być choroby układu pokarmowego (zwykle w tym samym czasie nie są systematyczne zaparcia) i być może jest zakaźna choroba dróg oddechowych. W takim przypadku, wczesne leczenie jest konieczne.

W odniesieniu do bólu u kobiet w ciąży, to taki ból są podzielone na dwie grupy: non-położniczego i położnictwa. Jeśli łożysko złuszcza, jest to ból porodowy. Może to grozić aborcji. W celu zapobieżenia temu, kobieta musi przestrzegać specjalnym trybie: Należy unikać nadmiernego wysiłku, jest rezygnacja z palenia i picia alkoholu, tłuste i słone pokarmy należy całkowicie wykluczyć z diety.

Jeśli ból jest wyraźny, ostry charakter, to trzeba iść do szpitala, poddane odpowiedniej obróbce. W przypadku naruszenia przewodu pokarmowego występują bóle, które odnoszą się do nie-położnicze, możemy mówić o konkretnych chorobach chirurgicznych, w których wymagane porady specjalisty.

Ból u kobiet w większości przypadków pojawiają się nagle, mogą one zostać usunięte charakter, to jest prawdopodobne, przewlekłą chorobą, która jest sygnałem do poważnego zagrożenia. Przyczyną bólu brzucha nie jest łatwa do rozpoznania, że ​​jest trudne do zlokalizowania. Na przykład, jeśli trafisz w żołądku, to jedno, ale jeśli chodzi o choroby przewlekłe – różne. Żołądek może być stale „pull” w okolicy pachwiny, ból może być przesuwany od prawej do lewej, to może być obniżona i wychował.

Z takimi objawami jak ból brzucha dołu po raz pierwszy, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, gdyż czasami jest autodestrukcyjne dla zdrowia i może prowadzić do bardzo negatywnych konsekwencji. Wrzodowa, zapalenie okrężnicy, zapalenie żołądka i innych chorób przewlekłych mogą powodować silny ból i nasilenie może powodować różne choroby współistniejące, w których mogą wystąpić powikłania, a następnie bez operacji nie może zrobić.
Powrót do spisu treści

Dlaczego należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem

Jesienią i wiosną, z wieloma kobietami podbrzusze związanych dyskomfort, w większości przypadków ból występuje z powodu zapalenia narządów miednicy. Przyczyny tych chorób mogą być różne choroby wirusowe, hipotermia, osłabiony układ odpornościowy – wszystko to otwiera drogę do rozwoju chorób przewlekłych.

Należy zauważyć, że tego rodzaju bólu cierpi 50% kobiet w wieku rozrodczym. Generalnie ból wystąpić z powodu zapalenia jajników (jajników), macicy (jajowodu), taki ból zwykle rozwijają. Jeśli czujesz się silny ból w dole po lewej stronie, która nadaje się do odbytu i dolnej części pleców, konieczne jest jak najszybsze adres do ginekologa.

Dolne Ból brzucha kobiety jest najczęściej związane z menstruacją. To się nazywa algomenorrhea bólu podczas chodzenia, daje w zasadzie w żeberka. Radzenie sobie z bólem leków przeciwbólowych pomoc. Kiedy jednak występowanie bólu brzucha nie jest związane z cyklem menstruacyjnym, odpowiednio, powód – w chorobach narządów płciowych i innych układów ciała.

Choroby ginekologiczne, że boli podbrzusze – to jest endometrioza, choroby przenoszone drogą płciową, mięśniaki macicy. Endometrioza jest jedną z najczęstszych chorób ginekologicznych. W tej choroby tkanki, że jego konstrukcja jest podobna do błony śluzowej macicy, rośnie w innych narządach rozrodczych. Ból endometriozy wystąpić w cyklu miesiączkowym, w czasie seksualny, wypróżniania i oddawania moczu.

Powrót do spisu treści

Przydatne informacje

Dno bólu brzucha może być spowodowane przez choroby zakaźne, które otrzymywane są poprzez kontakt płciowy. Do takich chorób należą chlamydia i rzeżączka. Ciąża pozamaciczna może być również przyczyną bólu brzucha, które są zwykle jednostronne. Jeśli ciąży pozamacicznej, ból stopniowo wzrastać i wzrost, gdy kobieta porusza. Jeśli jest pęknięcie jajowodu, bóle są silne i nagły charakter.

Zapalenie pęcherza moczowego, kamica wiąże się również z dolnej ból brzucha. Jeśli jest niedrożność jelita cienkiego i okrężnicy, jest miejscowy ból pępka, może być ból lub niższe.

Jak widać, powodów takiej wiele bólu, więc szybko postawić diagnozę jest czasem bardzo trudne, co oznacza, że ​​trzeba prosić o pomoc tylko dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Kobieta musi dbać o swoje zdrowie i ból brzucha może być objawem niebezpiecznej choroby, ale jeśli w czasie, aby zobaczyć się ze specjalistą, jest możliwe, aby rozwiązać wszystko zanim choroba będzie nosić charakter pogróżkami.

Należy zauważyć, że dolna część brzucha u kobiet jest bardzo ważnym miejscem. Wiąże się to z dołu dziecka na świat, a każda, nawet najbardziej poważna choroba może spowodować, że dziecko urodzi się chore. Ponadto, ból brzucha, może być u dołu pierwszy znak bardzo poważnej choroby. Dlatego zawsze w taki ból powinny udać się do lekarza. Im szybciej to nastąpi, tym bardziej prawdopodobne, że nie będzie musiał iść do szpitala i nie wymaga interwencji chirurgicznej. Każdy wykwalifikowany lekarz powie, że choroba ta jest łatwiejsza do leczenia na etapie jego wygląd, a to jest nie do przyjęcia, aby opóźnić ponieważ każdy zagrożenie dla zdrowia dzień staje się coraz bardziej poważna.

Dlatego też, jeśli na dole ból żołądka i te uczucia stają się regularne, to lepiej nie korzystać z rady i zalecenia przyjaciół i natychmiast udać się do specjalisty, zwłaszcza, że ​​opieka zdrowotna w Polsce jest obecnie na najwyższym profesjonalnym poziomie. Nie ryzykuj swojego zdrowia tylko ze względu na fakt, że po prostu zdarza się raz odwiedzić specjalistę być one rozpatrywane. W przeciwnym razie, to trzeba poświęcić dużo więcej czasu.

load...